Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Troels Gravesen 3WC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: VaĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
@habo66,
nikar te bolj znanstveno teksti naj ne obeshrabrijo pri izvedbi projekta, kar veselo naprej. Vsekakor je pomembno, da se držiÅ” osnovnega naĆØrta, ki si ga dobil ob nakupu kita. Vsi radi malo kdaj pa kdaj pofilozofiramo, ali biti veĆØji papeži od samega papeža. Seveda, kakÅ”en dober nasvet ne Å”koduje, vendar pri tem projektu se je najbolje obrniti na samega Troelsa, saj z veseljem pomaga v okvirju svojih vnaprej povedanih in napisanih pravil, kar pomeni, nikar si ne izmiÅ”ljaj bilo kaÅ”ne spremembe ohiÅ”ja, enot in seveda delov kretnice.
Bodi pozoren pri izdelavi ohiÅ”ja, najbolje je uporabiti materiale ki jih je on in seveda pri merah in obliki. Bodi natanĆØen, ĆØe nimaÅ” potrebne "mehanizacije" za izrez, raje naroĆØi izdelavo oz. razrez pri kakÅ”nem mizarju.
Z veseljem ĆØakamo na fotografije in opis.
SreĆØno!

Tole pa tudi Jožko podpiŔe! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dmarget5



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 22:55
Prispevkov: 2
Kraj: Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 24, 2021 07:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav ! jeste li uspjeli zavrÅ”iti zvuĆØniĆØke kutije do kraja?

Pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2021 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvoĆØniki 3WC so skoraj konĆØani. Po posvetu s Troelsom sem jih po viÅ”ini poveĆØal za cca 10 cm, tako, da so zdaj bass luknje spredaj, v originalu so pa zadaj. Zato mi je zmanjkalo tudi nekaj tega belega filca, ki ga moram Å”e nekje nabaviti.
Za vikend se lotimo Å”e furniranja. Pa seveda Å”e neke podstavke jim bo treba omisliti, bom videl za kaj se bom odloĆØil, neko ploÅ”ĆØo s koleÅ”ĆØki najbrž, da jih je lažje premikati. TiÅ”lar je predlagal, da ploÅ”ĆØe reževa vse pod kotom 45Ā°, zato, da se po furniranju ne bi eventuelno poznali robovi kjer so bile ploÅ”ĆØe skupaj lepljene.
DrugaĆØe je obĆØutek res dober, ko ti uspe en tak projekta. Saj ni ekstremno težko narest, le veliko potrpljenja, ĆØasa in seveda ustreznega mizarja z opremo. Zraven sem bil ves ĆØas, da sem imel kvaliteto izdelave pod kontrolo. Narejeno je zelo precizno, vse je pasalo skupaj praktiĆØno na desetinke milimetra.
Za vikend sem jih priklopil za uro-dve, malce preletel komade in se sliÅ”i odliĆØno. Zelo so živi in lahki za poganjat. Neverjetno kako realistiĆØno se sliÅ”ijo nekateri inÅ”trumenti, trki ob kitari in razni percussion efekti, kot, da se v sobi to dogaja. Vokal je fcking good. Edino bas moram malce ukrotiti, ni sile, je pa res, da hude kontrole trenutni Elekit tu-8200 s 4W vseeno nima Smile Moram dati notri Tungsol USA, ki so bolj trde in kompaktnega zvoka. Pa probati Å”e z Elekit tu-8600 (300b) in v planu je Å”e Dynaco vta st70, za kar tudi že imam skoraj ves material.
Skratka, se dogaja, energija je fokusirana v pravo smer Smile













Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dmarget5



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 22:55
Prispevkov: 2
Kraj: Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2021 07:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvuĆØnici Ʀe sigurno dobro zvuĆØati, samo im treba vremena.Ja sam u poĆØetnoj fazi izrade Faital 3WC-15 i najprije sam usvirao srednjotonce i bass na jednostavan naĆØin.
Uzmi neko bilo koje staro pojaĆØalo koje ti ne treba, spoji na njega zvuĆØnike ( srednjetonce, i bass ali posebno jedne a posebno druge),
zatim PC, mobitel ili tablet i na stranici: https://www.szynalski.com/tone-generator/ pokreni ton generator.

Na frekvenciji od 20-35 Hz pojaĆØaj pojaĆØalo koliko treba da hod membrane bude npr 5-6 mm.

ZvuĆØnik Ʀe se gibati odabranom frekvencijom ( bez zvuka ). Ja sam svoje ostavio nekoliko dana da tako rade.

Nakon tog postupka vidjet ƦeÅ” koliko lakÅ”e možeÅ” gurnuti membranu zvuĆØnika rukama.

Kako nikad ne sluÅ”amo zvuĆØnike na velikim glasnoƦama, hod membrane je jako malen, pa zvuĆØnicima treba jako dugo da se razrade, pogotovo bass.

To isto sam koristio joÅ” davno prije sa spojenim signal generatorom, i to daje vrhunske rezultate, bass se jako puno popravi, ĆØak bih mogao reƦi da svira drugi zvuĆØnik.

Dugo sam se dvoumio izmeĆ°u Faital 3WC i Faital 3WC-15, ali sam s obzirom na kvadraturu moje sobe za sluÅ”anje ( 30 met/ kvad ) odabrao verziju od 15 inĆØa.

Najprije Ʀu napraviti skretnice a onda drvenariju ( kad vrijeme bude joÅ” malo bolje da se može vani raditi )

Habo, molio bih te da mi se javiÅ” na PM ili na e-mail u vezi nekih detalja oko izrade kutije i furniranja.

TakoĆ°er sam ti spreman dati joÅ” neke savjete koji bi ti možda pomogli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2021 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda vrhunsko, izdelava precizna tudi material je zelo drag in inertno trden. Å e noro drage njegove interne drate si nabavil, super. Sem posluÅ”al podobne Gravesenove izdelke v Zagrebu, le TL izvedba je bila, noro dobro. Sam bi Å”e izboljÅ”al prvo planko, pa dal srednjetonec zadaj za dilo in izhod koniĆØno porezal, tweeter pa v (za) waveguide in tako vse dobil v fazo. Waveguide ima Å”e eno drugo prednost, ker je izvir v bistvu toĆØkast, se zvoki iz tweeterja Å”irijo 360Ā°. To povzroĆØa pri Å”irjenju v normalni reverberaciji potem padec sliÅ”nosti nad 7kHz, ker to požre soba. Z waveguidetom pa usmeriÅ” snop visokih in se temu izogneÅ”. Meritve na 1m pa dajo enake vrednosti.
Pri TL izvedbi v ZG je pomagal tudi sam Gravesen s priporoĆØili in dodelavo, zelo je komunikativen in strokoven. Pogon je bil 2x500W MosFet, domaĆØe izdelave z legendarno navzkrižno Bryston type vezavo fetov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2021 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
ZvoĆØniki 3WC so skoraj konĆØani. Po posvetu s Troelsom sem jih po viÅ”ini poveĆØal za cca 10 cm, tako, da so zdaj bass luknje spredaj, v originalu so pa zadaj. Zato mi je zmanjkalo tudi nekaj tega belega filca, ki ga moram Å”e nekje nabaviti.
Za vikend se lotimo Å”e furniranja. Pa seveda Å”e neke podstavke jim bo treba omisliti, bom videl za kaj se bom odloĆØil, neko ploÅ”ĆØo s koleÅ”ĆØki najbrž, da jih je lažje premikati. TiÅ”lar je predlagal, da ploÅ”ĆØe reževa vse pod kotom 45Ā°, zato, da se po furniranju ne bi eventuelno poznali robovi kjer so bile ploÅ”ĆØe skupaj lepljene.
DrugaĆØe je obĆØutek res dober, ko ti uspe en tak projekta. Saj ni ekstremno težko narest, le veliko potrpljenja, ĆØasa in seveda ustreznega mizarja z opremo. Zraven sem bil ves ĆØas, da sem imel kvaliteto izdelave pod kontrolo. Narejeno je zelo precizno, vse je pasalo skupaj praktiĆØno na desetinke milimetra.
Za vikend sem jih priklopil za uro-dve, malce preletel komade in se sliÅ”i odliĆØno. Zelo so živi in lahki za poganjat. Neverjetno kako realistiĆØno se sliÅ”ijo nekateri inÅ”trumenti, trki ob kitari in razni percussion efekti, kot, da se v sobi to dogaja. Vokal je fcking good. Edino bas moram malce ukrotiti, ni sile, je pa res, da hude kontrole trenutni Elekit tu-8200 s 4W vseeno nima Smile Moram dati notri Tungsol USA, ki so bolj trde in kompaktnega zvoka. Pa probati Å”e z Elekit tu-8600 (300b) in v planu je Å”e Dynaco vta st70, za kar tudi že imam skoraj ves material.
Skratka, se dogaja, energija je fokusirana v pravo smer Smile















Bravo GaŔper !!
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2021 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo. Kolikor vidim na slikah se je izŔlo. Dobro je mizar odrezal.
Sam se rezanja pod 45Ā° sploh ne bi lotil, ker že vem da bi bil ĆØisti fail.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2021 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å koda, ker nisem vedel. Imam specialni rezkar za robove na 45Ā° soĆØasno z utorom in sestaviÅ” brez tiplanja. Pa drugiĆØ, ĆØe kdo rabi.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2021 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasno, GaŔper!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tnx.

@Joztom, tukaj, ko sem delal iz 21mm vezane ploÅ”ĆØe, pa ko režeÅ” pod 45Ā° dobiÅ” kar precejÅ”njo povrÅ”ino za lepljenje, tako, da tipli niso bili potrebni, pa Å”e Å”katla je zaprta z vseh strani in Å”e od znotraj so zlepljene ojaĆØitve, tako, da res nima kaj biti. Za kakÅ”ne okvirje pa ta pripomoĆØek pride prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Lepo. Kolikor vidim na slikah se je izŔlo. Dobro je mizar odrezal.
Sam se rezanja pod 45Ā° sploh ne bi lotil, ker že vem da bi bil ĆØisti fail.

Itak, da ne Smile Z mojo black&decker krožno žago, epic fail Smile))))
Ma to ĆØe maÅ” eno ornk tiÅ”larsko žago, veÅ” kako to lepo odreže, niĆØ cufanja, natanĆØno, sam je pa tut ene 5 smukov, ĆØe hoĆØ solidno. Pa Å”e enga placa zasede. Mrbit, enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tidal brat Smile odliĆØno. Tole je za sliÅ”at.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koncni izdelek. Narejeno je profi, znotraj sem dodal se 300g neobdelane volne na dno zvocnika in zdaj zveni res zelo, ampak res zelo ok. Live, mogocno, lahkotno, neposredno, hitro, lici na PA...





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 20, 2021 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈez pol leta pa boÅ” prodaval ker ti se hitro naveliĆØaÅ” vsega. Grem stavit da bo tako. Sicer zelo lep izdelek pohvale vreden sploh finiÅ” mi je zelo vÅ”eĆØen. Rolke spodaj pa daj vstran ker ruÅ”ijo celotno sliko izdelka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 20, 2021 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Komaj ĆØez pol leta? Stavim, da Å”e prej Smile
Podstavke bom Ŕe dodelal, tole je zdaj res bolj provizoriŔ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe