Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pustite te tri pametnjakoviĆØe - naj sami razpredajo med sabo. Bo že admin potem "poĆØistil" .
Nima se smisla ukvarjati z njimi...res.

lp,
Simon

ToĆØno to, Matej, dej nas poĆØisti Smile Smile Smile
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Budale.


Si svojo gramofonsko stvaritev objavil na kakÅ”en tehniĆØnem forumu? Za kaj takega rabiÅ” zelo veliko tehniĆØnega znanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Budale.


Si svojo gramofonsko stvaritev objavil na kakÅ”en tehniĆØnem forumu? Za kaj takega rabiÅ” zelo veliko tehniĆØnega znanja.

Dej že objavi svoje tehniĆØne reference ali pa te je strah svojega neznanja. Si že posluÅ”al Ambasadorjeve stvaritve. In kaj si sliÅ”al?
Aja, ni objavil tehniĆØnih podatkov in te ne zanima Smile
Slovenska nevoÅ”ĆØljivost skrita v nabildan egoizem brez osnovne podlage
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jazzz, lahko greÅ” Å”e bolj na oseben nivo, ali poskuÅ”aÅ” pisati o vsem drugem kot je naslov teme. ƈe govorim o naslovu teme, ne pomeni, da kakorkoli ocenjujem tvoje delo.
Ne bom pa tiho ob produktih, ki mejijo na prevaro.

Lahko me poskuŔate odgnati s pokroviteljstvom.

ƈe se lahko vrnemo h kablom, kakÅ”ne uĆØinke daje interkonekt z baterijo na izolaciji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Baterije:
AudioQuest Victoria Audio Cable with DBS Review

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
jazzz, lahko greÅ” Å”e bolj na oseben nivo, ali poskuÅ”aÅ” pisati o vsem drugem kot je naslov teme. ƈe govorim o naslovu teme, ne pomeni, da kakorkoli ocenjujem tvoje delo.
Ne bom pa tiho ob produktih, ki mejijo na prevaro.

Lahko me poskuŔate odgnati s pokroviteljstvom.

ƈe se lahko vrnemo h kablom, kakÅ”ne uĆØinke daje interkonekt z baterijo na izolaciji?

Sem opisal kako je pri meni izpadlo. ƈe bolj podrobno povzamem - prvi/sploÅ”ni vtis identiĆØen AudioTekne interkonektu - pomeni korektno, praktiĆØno identiĆØen stage in sploÅ”en vtis ko na hitrem a-b testu ne veÅ” kateri je kateri.
Sem pa v ozadju konstantno zaznaval, da mora imeti veĆØ low-level informacij. To pa v boljÅ”em sistemu od mojega doma pomeni veĆØjo globino stage-a, jasnejÅ”e dogajanje v ozadju pa veĆØ teksture instrumentov, ambientalnih informacij/poodmevov (odmev od odmeva) itd.

Pa dve besedi kako izgleda z visoko resolucijo:

Že ko je @jazzz omenil @zvoĆØnika-a / na njegove SoulSonice z s skoraj dvometerskim traĆØnim srednje/visokotoncem in 6 mid in wooferji postane oder kot rad reĆØem cinemascope - enormen v vse smeri. Vse znotraj te slike se ultra poveĆØa, kot bi pod poveĆØevalnim steklom. SliÅ”iÅ” neverjetne detajle, ki so popolnoma nezapaženi na malih floorstanderjih - niti ni jasno kako bi jih lahko stlaĆØil noter.
Vsaka menjava kabla, konektorja ipd se jasno in glasno sliŔi.
Nekje vmes je recimo Magneplanar (@berni, @epic), ne tako noro, pa vendar.
Fantje, dokler tega ne doživite vam ne bo nikoli jasno.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jan 05, 2021 14:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
jazzz, lahko greÅ” Å”e bolj na oseben nivo, ali poskuÅ”aÅ” pisati o vsem drugem kot je naslov teme. ƈe govorim o naslovu teme, ne pomeni, da kakorkoli ocenjujem tvoje delo.
Ne bom pa tiho ob produktih, ki mejijo na prevaro.

Lahko me poskuŔate odgnati s pokroviteljstvom.

ƈe se lahko vrnemo h kablom, kakÅ”ne uĆØinke daje interkonekt z baterijo na izolaciji?

Ti pljuvaŔ brez kakrŔnihkoli argumentov.
Glede vpraÅ”anja o interkonektu z baterijo na izolaciji. Naj ti opiÅ”em zvok, ki ga dobim z Audiokvestom(v studiu)? Tudi pisatelj nisem in ĆØe bi zvok lahko opisal, potem sistema ne bi potreboval. Kabel sem dobil od ZvoĆØnika in me sama zgradba niti malo ni zanimala, po tednu testiranja je ostal pri meni. Zame je zgodba o tehnikalijah tega kabla zakljuĆØena. Lahko pa povem, da se mi pa v mojem posluÅ”alnem sistemu ni obnesel in sem ostal pri Valhalli in High Fidelity, kjer pa bi spet lahko govorili o tehnikalijah.
Nikoli tudi nisem odprl ostalih komponent in gledal, kakÅ”ni kondenzatorji, upori, ožiĆØenje... so v njih. Zakaj le? Le za lampice je bilo potrebno odpreti naprave.
Pa naj povem Å”e, da imam komponente zelo stare. Pred in konĆØni že veĆØ kot 30 let, CD 20 let, zvoĆØniki enako. Edino ožiĆØenje se je dopolnjevalo. Pa tudi temu je konec-zvok, ki ga s primerjam z živimi posnetki(vĆØasih takoj po koncertu) , ki jih je nebroj in sem z njim ZELO zadovoljen in ne iÅ”ĆØem veĆØ "napredka". Tu bom omenil Å”e, da je v veĆØini posnetkov manjÅ”ih sestavov(solo, duo, trio, kavrtet) doma bolÅ”e, kot je bilo v živo. To so tudi besede prijateljev, ki so na teh koncertih bili prisotni (tudi o tem smo že debatrili in bi bilo fino, preden se vsuje plaz, da vsak malce premisli in potem izbruhne).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv opis neĆØesa, kar ne moreÅ” sliÅ”ati.

Ta psihoakustiĆØni efekt je lepo opisan: Explanation is simple: you put in this cable and then intently try to listen for difference. Your brain switches form lay back enjoyment of music to analysis and now it notices detail in your system which heretofore had ignored. Viola! You now hear more air, more detail, instruments that you had not hear before. The bias is set in now and switching back to your old cable sounds dull, uninteresting, etc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Že ko je @jazzz omenil @zvoĆØnika-a / na njegove SoulSonice z s skoraj dvometerskim traĆØnim srednje/visokotoncem in 6 mid in wooferji postane oder kot rad reĆØem cinemascope - enormen v vse smeri. Vse znotraj te slike se ultra poveĆØa, kot bi pod poveĆØevalnim steklom. SliÅ”iÅ” neverjetne detajle, ki so popolnoma nezapaženi na malih floorstanderjih - niti ni jasno kako bi jih lahko stlaĆØil noter.
Vsaka menjava kabla, konektorja ipd se jasno in glasno sliŔi.
Nekje vmes je recimo Magneplanar, ne tako noro, pa vendar.
Fantje, dokler tega ne doživite vam ne bo nikoli jasno.

Tudi Audiostatiki razgalijo posnetke v nulo, slabosti ne skrivajo in tudi razoĆØaranja s produkcijo ne. Jaz temu pravim Ura resnice za produkcijo. In ĆØe ti to reĆØejo vrhunski glasbeniki, ki so dokaj pogosto gosti pri meni, je to to. Klasik Aldo Kumar, ki je z Milkom Lazarjem priÅ”el k meni je celo izjavil, da bi na mojem sistemu rad posluÅ”al, kaj so mu na RTV naredili. Hmmmm

TakoimenujoĆØi "znalci" so vsi pripravljeni v živo pokazati možnost, ki jih da dober sistem. Na ostali znalcih pa je, ali to izkoristijo, ali pa ostanejo v svojjem kao poznavanju tehnikalij in pljuvanju po ljudeh, ki so(smo) se finanĆØno "izprsili" in si naredili sisteme.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Zanimiv opis neĆØesa, kar ne moreÅ” sliÅ”ati.

Ta psihoakustiĆØni efekt je lepo opisan: Explanation is simple: you put in this cable and then intently try to listen for difference. Your brain switches form lay back enjoyment of music to analysis and now it notices detail in your system which heretofore had ignored. Viola! You now hear more air, more detail, instruments that you had not hear before. The bias is set in now and switching back to your old cable sounds dull, uninteresting, etc.


ƈe bi imel vsaj malo izkuÅ”enj bi vedel, da see nova stvar testira tako, da jo daÅ” v system, "ogrejeÅ”" , po potrebi in možnosti prilagodiÅ”(npr. druge lampe) in potem posluiÅ”aÅ”, posluÅ”aÅ”, posluÅ”aÅ”. In preden komponento vrneÅ”, priklopiÅ” stari system in .... Jaz sem imel sreĆØo in sem High Fidelity interkonekt testiral
cel mesec (ja, vmes sem nekajkrat priklopil) in se na koncu odloĆØil. Valhalla je bila nekje boljÅ”a, High Fidelity drugje in potreben je bil kompromis, kaj ti veĆØ pomeni. Ni tko simpl in nismo dovolj pametni. Cel mesec. In ti bi sedaj, z imeni komponent to reÅ”il tkole na oko. A dej no.

Å e konkretno. Po menjavi kabla naletim na plate(kot je pisal Ambasador), da te neke stvari presenetijo. Npr. na enem akustiĆØnem tolkalskem projektu me zasliÅ”im oĆØiteni top udarec (na zaĆØetku sem misli, da se nekaj dogaja v hiÅ”i in sem ustavil CD). Bil je izstopajoĆØ, kar do takrat nisem sliÅ”al-verjetno se je udarec tolkalca z nogo ob tla prenesel v stojalo mikrofona...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz


Nazadnje urejal/a JAZZZ Tor Jan 05, 2021 14:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander, katere žnore uporabljas ti v svojem Home Cinema AVR sistemu (zvocniski, ICji)? Si kdaj zamenjal in poskusil kaj drugega pri sebi doma? Ce, da katere?

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na vseh podroĆØjih pred nabavo Å”tudiram temo, dokler nisem zadovoljen. Zato ker me zanima, ker jo hoĆØem poznati, hoĆØem vedeti, ali se splaĆØa vložiti veĆØ in zakaj in zato da me marketing ne prinese okoli. Recimo za AVR me je trgovec prepriĆØal, naj vzamem boljÅ”ega. Njegova trditev je dobila potrditev in danes sem mu hvaležen. Sem se spravil ravno zaradi tega, ker sem priĆØakoval dobre informacije. Se pravi, navadne bakrene veĆØnitne kable sem nameraval zamenjati za boljÅ”e, ĆØe bi dobil potrditev, da ima smisel.

PreseneĆØen sem nad tem, da sicer lahko med odliĆØnimi fanti z morebiti neverjetnih posluhom kroži toliko stvari, ki so skregane z naravnimi zakonitostmi. Moj zakljuĆØek je, da so umetniki bolj dovzetni za manipulacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem naroĆØil v Zagrebu 10m kabla za zvoĆØnik. Za mene bo socialni Tasker C277 zadosti. Me je mikal koaksialec, pa so težave s hlaĆØami in zakljuĆØki. Verjetno zaradi konstrukcije koaksialec ne inducira v okolico, kar je prednost. Oba sta na voljo v 2x4mm2 (3ā‚¬/m), kar je za krajÅ”e proge v mali sobi zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Na vseh podroĆØjih pred nabavo Å”tudiram temo, dokler nisem zadovoljen. Zato ker me zanima, ker jo hoĆØem poznati, hoĆØem vedeti, ali se splaĆØa vložiti veĆØ in zakaj in zato da me marketing ne prinese okoli. Recimo za AVR me je trgovec prepriĆØal, naj vzamem boljÅ”ega. Njegova trditev je dobila potrditev in danes sem mu hvaležen. Sem se spravil ravno zaradi tega, ker sem priĆØakoval dobre informacije. Se pravi, navadne bakrene veĆØnitne kable sem nameraval zamenjati za boljÅ”e, ĆØe bi dobil potrditev, da ima smisel.

PreseneĆØen sem nad tem, da sicer lahko med odliĆØnimi fanti z morebiti neverjetnih posluhom kroži toliko stvari, ki so skregane z naravnimi zakonitostmi. Moj zakljuĆØek je, da so umetniki bolj dovzetni za manipulacije.

BoŔ dobil potrditev/predloge za boljŔe kable.
Kot se itak iz teh debat (upam) razume, je zelo vezano na kaj je tisto kar naj bi igralo. Tudi amplifikacija ni vsaka resolutivna, po istem kljuĆØu kot kabli ali zvoĆØniki.
Vsaka naprava ima svoj limit in v okviru tega je meja, do kod ima smisel potroŔiti za kable.
ƈe je cilj visok je morda bolje priĆØeti z menjavo zvoĆØnikov. Lahko pa je ojaĆØevalec ozko grlo, ne vemo. Ambient smo videli da Å”tima.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jan 05, 2021 15:26; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 114 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe