Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL 4312SE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1534
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Uff sem Ŕel prav pogledat. Dynaudio focus 360 nov koŔta 5 jurjev in pol Laughing

No, poĆØasi boÅ” priÅ”el v ustrezne cenovne okvirje. Od tam dalje ni veĆØ težav z niĆØemer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Uff sem Ŕel prav pogledat. Dynaudio focus 360 nov koŔta 5 jurjev in pol Laughing

No, poĆØasi boÅ” priÅ”el v ustrezne cenovne okvirje. Od tam dalje ni veĆØ težav z niĆØemer.


In kupil 2 sistemskega contourja za 7 jurjev? Saj že imaÅ” eno temo kako ni težav z dynaudio. Dynaudio je zelo težko umestit v prostor. ViÅ”je greÅ” bolj pussy zvoĆØniki so to. To je pa tisto kar je najbolj moteĆØe. Da ne sune. ƈe hoĆØeÅ” zvoĆØnik za ženske vokale je marsikaj ĆØist ok.
Bodo kar jbli ostali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1534
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
benma je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Uff sem Ŕel prav pogledat. Dynaudio focus 360 nov koŔta 5 jurjev in pol Laughing

No, poĆØasi boÅ” priÅ”el v ustrezne cenovne okvirje. Od tam dalje ni veĆØ težav z niĆØemer.


In kupil 2 sistemskega contourja za 7 jurjev? Saj že imaÅ” eno temo kako ni težav z dynaudio. Dynaudio je zelo težko umestit v prostor. ViÅ”je greÅ” bolj pussy zvoĆØniki so to. To je pa tisto kar je najbolj moteĆØe. Da ne sune. ƈe hoĆØeÅ” zvoĆØnik za ženske vokale je marsikaj ĆØist ok.
Bodo kar jbli ostali.


Malo si poglej moj graf: brez suba in brez eq.
Malo mi diÅ”i po lisici in kislem grozdju. Tudi s prekratko odejo se lahko pokrijeÅ”, samo je vedno nekaj zunaj ali pa ležiÅ” ves pokveĆØen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:

Malo si poglej moj graf: brez suba in brez eq.

Tvoj graf je dober, a trditev, da je to zaradi zvoĆØnikov, kaže na nepoznavanje oz. nerazumevanje situacije.

Za primarjavo smo na forumu že pokazali Å”e lepÅ”i graf s poceni opremo. Ta ista oprema v drugem prostoru potrebuje ogromno veĆØ truda, opreme in nastavitev. Torej Å”e enkrat: prostor je tisti, ki najbolj definira konĆØni rezultat. Vse ostalo so nianse.

FrekvenĆØni odziv je samo en del zgodbe. Je dober zaĆØetek, ampak ne pomeni avtomatsko dobrega rezultata. Je tu Å”e vsaj 5 ostalih meritev, ki se ne dajo izmeriti s telefonom.

Tisti, ki trdite, da so dovolj divan, benjamin, knjižna omara in zavesa pa: napiÅ”ite knjigo in jo prodajte. Sem prepriĆØan, da bodo studii, ki vlagajo sto tisoĆØe evrov v ureditev prostorov neizmerno veseli, ko bodo ugotovili, da lahko s par deset evri reÅ”ijo situacijo. Wink

Pa tudi vsi ostali doktorji, ki so lastniki patentov in/ali so vse reÅ”itve podprli z izraĆØuni, vam bodo ploskali. ƈemu se truditi, ĆØe lahko samo kupiÅ” "prave zvoĆØnike". Laughing

Ignorance is bliss. Vedno drži.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
benma je napisal/a:

Malo si poglej moj graf: brez suba in brez eq.

Tvoj graf je dober, a trditev, da je to zaradi zvoĆØnikov, kaže na nepoznavanje oz. nerazumevanje situacije.

Ne samo zaradi zvoĆØnikov, ima tudi dober izvor, ojaĆØevalec in verjetnbo dobre kable. Laughing

Kdor pozna situacijo dobro ve da je treba danes kar precej skeÅ”irat za dobre zvoĆØnike, ne pa bit pametnjakoviĆØ, kupit vintage JBL za 1000ā‚¬ (kao folk ne ve kaj dobiÅ” za mali denar), potem pa fuknit 5K v tretma sobe ker bass ne dela. Kretenizem.

Kar nekaj sistemov poznam, kjer so zvoĆØniki "vrženi" v sobo, brez enega aplikata, in dela vrhunsko! Smile

Zanimivo je, da se tukaj veĆØina oglaÅ”ajo tisti, ki se že leta ukvarjajo z akustiko svojega prostora...z istimi zvoĆØniki Laughing
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Govori se o frekvenĆØnem odzivu. Lahko nalimam od focalov odziv. Boste ploskali. Z malimi zvoĆØniki je manj problemov. Problem je da contour 30 ni sposoben nekega resnega pritiska ustvarit, kaj Å”ele da bil brez popaĆØenj. Za 2 sistemce pa .... bolje vzet cenejÅ”e monitojre, ker samostojeĆØi 2 sistemci so.... nateg. Za oboje rabiÅ” sub.

Nazadnje urejal/a Audiomarka Ned Dec 20, 2020 16:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1534
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@gerchy, seveda sem precej poenostavil.
Želel sem zgolj odgovoriti na trditev @audiomarka, da so dynaudio zvoĆØniki viÅ”jega ranga zahtevni glede postavitve v prostor, in sicer sem želel povedati, da sem imel prej s cenejÅ”imi zvoĆØniki v istem prostoru precej slabÅ”i zvok in, da je premikanje zvoĆØnikov/posluÅ”alnega mesta veliko bolj vplivalo na zvok kot sedaj, pri boljÅ”em modelu. Moja osnovna misel je bila v tem, da je v viÅ”jem rangu zvoĆØnikov v istem prostoru manj problemov. Seveda je prostor zelo pomemben, ampak posamezne frekvence, ki se Å”irijo po prostoru, prihajajo iz zvoĆØnikov.
Tudi @audiomarka se razgleduje po boljÅ”ih zvoĆØnikih (ni nujno, da morajo biti ravno dynaudio), kar bi po mojem prepriĆØanju reÅ”ilo veĆØino njegovih problemov, o katerih govori v tej temi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1534
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Govori se o frekvenĆØnem odzivu. Lahko nalimam od focalov odziv. Boste ploskali. Z malimi zvoĆØniki je manj problemov. Problem je da contour 30 ni sposoben nekega resnega pritiska ustvarit, kaj Å”ele da bil brez popaĆØenj. Za 2 sistemce pa .... bolje vzet cenejÅ”e monitojre, ker samostojeĆØi 3 sistemci so.... nateg. Za oboje rabiÅ” sub.


Oglasi se enkrat pri meni, pa boÅ” ĆØutil kak pritisk daje Contour 30 in sliÅ”al kakÅ”na je kakovost njegovega zvoka po celotnem frekvenĆØnem razponu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

60ka bi bla varianta, ampa nisem imel prilike posluŔat. Ampak za to ceno bi Ŕel raje na wilsone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1534
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
60ka bi bla varianta, ampa nisem imel prilike posluŔat. Ampak za to ceno bi Ŕel raje na wilsone.

No, mimogrede Ŕe ta malenkost: cena je samo 10k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:

Kdor pozna situacijo dobro ve da je treba danes kar precej skeÅ”irat za dobre zvoĆØnike, ne pa bit pametnjakoviĆØ, kupit vintage JBL za 1000ā‚¬ (kao folk ne ve kaj dobiÅ” za mali denar), potem pa fuknit 5K v tretma sobe ker bass ne dela. Kretenizem.

Cena nima nobenega posebnega vpliva tu. ƈe je zvoĆØnik soliden, bo v primernem okolju igral dobro.
Å e enkrat: ĆØe dva para razliĆØniih zvoĆØnikov ne igrata dobro v isti sobi, potem je jasno, da ni kriv zvoĆØnik. Mislim, da je to primer avtorja teme.

jacoby je napisal/a:

Kar nekaj sistemov poznam, kjer so zvoĆØniki "vrženi" v sobo, brez enega aplikata, in dela vrhunsko! Smile

Seveda. Tudi jaz. Celo veĆØ, sem imel tak primer. Pravzaprav, dva. Ista oprema, trije prostori, popolnoma drugaĆØni rezultati.
Å e en dokaz je Marko PuÅ”, ĆØigar oprema res stane veliko. Ko se je preselil, je z isto opremo dobil obĆØutno slabÅ”i zvok.
Torej bi moral kupiti dražjo opremo? Njegov primer je na internetu, si ga lahko prebereŔ.
http://www.saf.si/forum/viewforum.php?f=31


Obstaja Å”e tretja opcija. Da so ljudje paĆØ nezahtevni. Mislijo, da igra dobro, pa ne vedo, kako bi moralo zares igrati. Saj na koncu je vse stvar okusa, ampak prepriĆØevati, da fizika in matematika ne držita je paĆØ, kako bi rekel, ne preveĆØ inteligentno poĆØetje.


benma je napisal/a:
Moja osnovna misel je bila v tem, da je v viÅ”jem rangu zvoĆØnikov v istem prostoru manj problemov.

Ni nemogoĆØe, je pa zelo malo verjetno. Zakaj bi dražji zvoĆØnik drugaĆØe oddajal frekvenco? 50 Hz je 50 Hz. Nima posebnega smisla. Å e enkrat, preberi primer zgoraj. ƈe tisto ni viÅ”ji rang, potem ne vem, kaj je.


Nazadnje urejal/a gerchy Ned Dec 20, 2020 16:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1534
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:

...
Å e enkrat: ĆØe dva para razliĆØniih zvoĆØnikov ne igrata dobro v isti sobi, potem je jasno, da ni kriv zvoĆØnik. Mislim, da je to primer avtorja teme.
...

To bi lahko trdili, ĆØe bi tudi zvoĆØnika v rangu recimo 5k v istem prostoru igrala enako slabo. Sedaj tega namreĆØ ne vemo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈedalje manj razumem stroko, ki je usekala iz vas v postih. Å e vedno si ne daste dopovedati, da manjko basov, ki ga v resnici sploh ni, povzroĆØa odboj izjemno natanĆØnega bas driverja od zadnje stene. Take luknje, ki jih namerite z nekimi programi, s priloženimi skoraj Bruel&Kjaer mikrofoni, so neznane zdravi kmeĆØki pameti. Ali poenostavljeno, ĆØe je valovna dolžina 60Hz basa cca 5,67m in se od posluÅ”alskega mesta od stene nazaj odbije ravno na pol valovne dolžine, samo sebe kanibalizira. Od tod luknje, reda 10dB. Kako neki bi zvoĆØnik, tunan na 45Hz na BR luknji, kar naenkrat delal luknje ĆØisto drugje, v svojem linearnem Å”irjenu. DuÅ”eje sobe je zelo koristno, ĆØe zvoĆØna slika ne ustreza in se z duÅ”enjem pridobi boljÅ”o 3D sliko. V zaželenem razredu okoli 20Hz, uporabno za SF filme in plaÅ”enje nakljuĆØnih posluÅ”alcev,, kjer je valovna dolžina cca 17m, je lovljenje s trapi jalovo. Ker referenĆØni Focal (v neki dnevni sobi) poÅ”ilja nenatanĆØen bas v prostor v obliki razprÅ”ine in pumpan z BR, se ta ne uniĆØuje tako dosledno kot na namenskem monitorju. Tako tavate na mestu. Pravzaprav me te provokacije ne ganejo in mi ne morejo poruÅ”iti veĆØdesetletnih izkuÅ”enj v situaciji, me pa le moti, da na noben predlog pomoĆØi, ne trznete. Do zdaj sem vam ponudil, kretnico, shelf, ojaĆØevalec, referenĆØne monitorje na stojalih itd, pa v odgovor samo tadlanje in nestrokovne provokacije in abotni predlogi, pa Å”e ti so veĆØinoma v razredu desttisoĆØev, nedosegljivih ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
jacoby je napisal/a:

Kdor pozna situacijo dobro ve da je treba danes kar precej skeÅ”irat za dobre zvoĆØnike, ne pa bit pametnjakoviĆØ, kupit vintage JBL za 1000ā‚¬ (kao folk ne ve kaj dobiÅ” za mali denar), potem pa fuknit 5K v tretma sobe ker bass ne dela. Kretenizem.

Cena nima nobenega posebnega vpliva tu. ƈe je zvoĆØnik soliden, bo v primernem okolju igral dobro.
Å e enkrat: ĆØe dva para razliĆØniih zvoĆØnikov ne igrata dobro v isti sobi, potem je jasno, da ni kriv zvoĆØnik. Mislim, da je to primer avtorja teme.

Obstaja Å”e tretja opcija. Da so ljudje paĆØ nezahtevni. Mislijo, da igra dobro, pa ne vedo, kako bi moralo zares igrati. Saj na koncu je vse stvar okusa, ampak prepriĆØevati, da fizika in matematika ne držita je paĆØ, kako bi rekel, ne preveĆØ inteligentno poĆØetje.

No, si vse povedal...Laughing

Nezahtevni kupujemo drage xxKā‚¬ zvoĆØnike...to bo to Laughing

PametnjakoviĆØi pa "solidne" vintage JBL - 50Hz je 50Hz Laughing
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Ned Dec 20, 2020 16:54; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha.
Sama uŔesa so me, kako boŔ komentiral PuŔev primer.
Ima torej prepoceni opremo in bi ob selitvi moral nabaviti dražjo opremo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 30 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe