Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup reciverja + zvoènikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robertus23 je napisal/a:
Se pravi ,da je nizskotonc 1m za linijo front-a
Dober info hvala


Subwoofer daš na fotelj kjer boš poslušal/gledal in ga malo bolj odpreš, da je bass res dobro slišati. Predvajaš nek repetativen bass in s sprehajanjem po sobi ugotoviš, kje se najbolje sliši. Na to mesto postaviš woofer. Za 60m2 pa najbolje, da si omisliš dva. Vsaj.
In še en nasvet mimogrede: subwoofer je najboljši takrat, ko ga ne slišiš.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robertus23 je napisal/a:
Se pravi ,da je nizskotonc 1m za linijo front-a
Dober info hvala


Ja tako nekako,drugaèe pa odpri nizkotonec na 3/4 in prednje base pod polovico na nastavitvah jakosti bass/treble !

Kombinacija z vsaj 300watov nizkotonca mora dobr špilat Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja izkušnja. Marantz sr7015 klipsch zèniki 5.1.4 sub je monolith 10” sprednja fronta napaja xtz a2-300. Sistem je tako za gledanje filmov kot za poslušanje v stereo naèinu odloèen. Stereo ponavadi poslušam brez suba ker dajejo sprednji zvoèniki dovolj basa za moj okus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za mnenja
Se pravi tile Triangle borea komplet na AVplanetu ni tak slaba kombinacija ali je bolje kaj skombinirat od Klipscha za podobno ceno-seveda še kak dodaten nizskotonc kasneje?


Nazadnje urejal/a robertus23 Sre Dec 28, 2022 21:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
robertus23 je napisal/a:
Se pravi ,da je nizskotonc 1m za linijo front-a
Dober info hvala


Subwoofer daš na fotelj kjer boš poslušal/gledal in ga malo bolj odpreš, da je bass res dobro slišati. Predvajaš nek repetativen bass in s sprehajanjem po sobi ugotoviš, kje se najbolje sliši. Na to mesto postaviš woofer. Za 60m2 pa najbolje, da si omisliš dva. Vsaj.
In še en nasvet mimogrede: subwoofer je najboljši takrat, ko ga ne slišiš.


Vse je moĹľno,samo nebi ga mel na sredini sobe ali med vrati Laughing

Ja sub se dobr sliši ko ga ne slišiš na lokaciji postavitve,ampak se razširi enakomerno po prostoru.
Za ujamanje suba je pomembno tudi,da gre signal iz iste škatle kot fronti.

Prej imel iz resiverja v konèno v prednje in adijo sub bas iz resiverja !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robertus23 je napisal/a:
Hvala za mnenja
Se pravi tile Triangle borea komplet na AVplanetu ni tak slaba kombinacija ali je bolje kaj skombinirat od Klipscha za podobno ceno-seveda še kak dodaten nizskotonc kasneje?


Pa saj v tem "kompletu" je Ĺľe zravan nek woofer.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Moja izkušnja. Marantz sr7015 klipsch zèniki 5.1.4 sub je monolith 10” sprednja fronta napaja xtz a2-300. Sistem je tako za gledanje filmov kot za poslušanje v stereo naèinu odloèen. Stereo ponavadi poslušam brez suba ker dajejo sprednji zvoèniki dovolj basa za moj okus


V tvojem primeru itak ne moraš ujeti fazo pri glasbi,zaradi dodatnega ojaèevalca èez resiver.Medtem ko na kino ne vpliva tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
robertus23 je napisal/a:
Hvala za mnenja
Se pravi tile Triangle borea komplet na AVplanetu ni tak slaba kombinacija ali je bolje kaj skombinirat od Klipscha za podobno ceno-seveda še kak dodaten nizskotonc kasneje?


Pa saj v tem "kompletu" je Ĺľe zravan nek woofer.


Ja mislil sem èe bo eden premalo👍
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robertus23 je napisal/a:
Hvala za mnenja
Se pravi tile Triangle borea komplet na AVplanetu ni tak slaba kombinacija ali je bolje kaj skombinirat od Klipscha za podobno ceno-seveda še kak dodaten nizskotonc kasneje?


Težko ti bo kdo svetoval in klipschi so sigurno dobri zvoèniki z kakšnim Maratz resiverju z možnostjo 2x sub priklopu ne boš falil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pozabil,kaj pa kabli?Kaj priporoèate in kakšne so kaj cene?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eva tigana 2x tele klipse https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/klipsch/klipsch-reference-premiere/klipsch-rp-8060fa/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

60 kvadratov je veliko. Ce je to tipicno grajena in opremljena sodobna hisa (vse bolj prazno in polno odmeva), se ti bodo klipschi drli ko vrag. Rabis nekaj, kar bo bolj mehko igralo, pa ce gre za zgoraj opisan prostor, bo se to slabo igralo, ne glede na to, kaj nabavis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robertus23 je napisal/a:
Sem pozabil,kaj pa kabli?Kaj priporoèate in kakšne so kaj cene?


Z kabli bolj gledaš na presek in ne rabiš preveè stran metat denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
robertus23 je napisal/a:
Sem pozabil,kaj pa kabli?Kaj priporoèate in kakšne so kaj cene?


Z kabli bolj gledaš na presek in ne rabiš preveè stran metat denarja.


Hvala👍
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
60 kvadratov je veliko. Ce je to tipicno grajena in opremljena sodobna hisa (vse bolj prazno in polno odmeva), se ti bodo klipschi drli ko vrag. Rabis nekaj, kar bo bolj mehko igralo, pa ce gre za zgoraj opisan prostor, bo se to slabo igralo, ne glede na to, kaj nabavis.


Ja prostor je cca 9x6 m,ki pa bo nekje na polovici delno-polovièno pregrajen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe