| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
Jan.
Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37 Prispevkov: 128
|
Objavljeno: Tor Avg 07, 2012 21:20 Naslov sporočila: |
|
|
| mi noben nezna odgovoriti? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
krokar
Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45 Prispevkov: 1454 Kraj: Štajerska
|
Objavljeno: Tor Avg 07, 2012 22:44 Naslov sporočila: |
|
|
| Jan. je napisal/a: | | mi noben nezna odgovoriti? |
Pomeni, da je napajanje slabo dimenzionirano!
Spadam v staro generacijo in se spomnim, da je 50 let nazaj bilo tako, da je radio(še tak na elektronke, seveda) mrknil, če si prižgal več kot eno luč hkrati.Zato se je četrtkov večer pogosto poslušalo v temi.Pa še leta zatem je bilo tako, da si na svetilnosti žarnice lahko videl, ali je sosed na cirkularki spet zadel na grčo!
Tako tudi ti gumb za jakost obrni nazaj, pa znižaj base(ti požrejo največ štroma!), pa bo LCD spet svetil v polnem sijaju! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiofill

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48 Prispevkov: 5421 Kraj: Žalec
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 00:20 Naslov sporočila: |
|
|
Vprašanje če gre za slabo dimenzionirano napajanje. Lcd-ji imajo bodisi notranja, bodisi zunanja switcherska napajanja, ki niso odvisna od nihanja napetosti. Že skoraj vsak switcher danes dela v razponu 100V-240V in če napetost ko udari močan bas mogoče pade za par voltov (večjega padca kot to itak ni za pričakovati, če sploh kaj), mu to na izhodu ni noben problem poglihat. "Pobiranje štroma" je bilo problematično včasih, ko se je zraven starih televizorjev dostikrat rabil stabilizator da je delalo, danes tega ni več.
Po moje bo prej kot električno učinkovanje, kaj v zvezi z učinkovanjem zvočnega tlaka na lcd. Da se vgrajeni elektroniki lcd-ja v trenutkih močnih vibracij sfuzla in začne špilat oslarije. Sicer še nisem slišal za tak problem, bolj špekuliram, mi je pa bolj verjetno od tistega s pobiranjem štroma. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
UserName

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46 Prispevkov: 106 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 00:26 Naslov sporočila: |
|
|
| Sicer pa se za 15€ v merkuru dobi watt-meter in se izmeri poraba željene komponente. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Jan.
Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37 Prispevkov: 128
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 00:48 Naslov sporočila: |
|
|
| Sicer pa lahko posnamem zadevo. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
hipowerclearsound
Pridružen/-a: Sob Jul 2012 2:34 Prispevkov: 2 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 01:10 Naslov sporočila: |
|
|
posnemi  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiofill

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48 Prispevkov: 5421 Kraj: Žalec
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 02:16 Naslov sporočila: |
|
|
Sem malo prebrskal in vidim da ima Jan 2x50W System Fidelity feršterker. Ne žere to toliko, da bi ob basih pobiralo štrom. Ni to švas aparat.  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
krokar
Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45 Prispevkov: 1454 Kraj: Štajerska
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 11:48 Naslov sporočila: |
|
|
Sorry, mislil sem, da gre za LCD display na receiverju!
Ne, 2x50W ojačevalnik niti pod razno ne more vplivat na svetilnost LCD TV zaslona!
Sedaj je vprašanje kako so speljani napajalni in zvočniški kabli. Tok, ki teče po njih bi lahko imel nek manjši vpliv, še bolj verjetno pa je, da je ojačevalnik slabo zaščiten in preblizu televizorja! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
drago67
Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24 Prispevkov: 1094 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 12:08 Naslov sporočila: |
|
|
no krokar sva že dva ,ki sva tako mislila.....sicer so pa nekatera vprašanja včasih tako čudna ,da človek ne ve kaj drugi misli s tem.  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Jan.
Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37 Prispevkov: 128
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 12:13 Naslov sporočila: |
|
|
LCD displey na ojacevalniku utripa ko so bassi do konca in glasnost in to zelo opazno! nima veze z TV sprejemnikom!
Sej bom posnel.
BTW moj ojacevalnik ima pri 6ohm 60w ali se motim? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
UserName

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46 Prispevkov: 106 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 13:21 Naslov sporočila: |
|
|
| To bi lahko bilo slabo napajanje znotraj samega napajalnika? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Jan.
Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37 Prispevkov: 128
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 13:23 Naslov sporočila: |
|
|
na posnetku se nic ne vidi kljub temu da je FHD -.-
v zivo bi mogli pogledati. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiofill

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48 Prispevkov: 5421 Kraj: Žalec
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 13:47 Naslov sporočila: |
|
|
Ja če je pa to na ojačevalniku in ne lcd tv-ju/monitorju potem pa druga pesem. Tu pa gre za slabo dimenzionirano napajanje, ki ob večjih obremenitvah (basi) počene. Tipična rak rana poceni ojačevalnikov z veliko kompromisi. Malo denarja malo muzike. Nažalost.
Jaz se ne bi špilal s pojačevanjem basov na večjih glasnostih, da ne bo ojačevalnik zašel v kliping kjer lahko zvočniki na brzino odejo v maloro.  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Jan.
Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37 Prispevkov: 128
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 14:03 Naslov sporočila: |
|
|
| a mislis da lahko uveljavljam stvarno napako? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
UserName

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46 Prispevkov: 106 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Sre Avg 08, 2012 14:58 Naslov sporočila: |
|
|
| Težka... To ni napaka pač pa sama zasnova (na kateri se špara). |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|