Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Poraba elektrike HI-FI sistemov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jan.



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37
Prispevkov: 128

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2012 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mi noben nezna odgovoriti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2012 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jan. je napisal/a:
mi noben nezna odgovoriti?

Pomeni, da je napajanje slabo dimenzionirano!
Spadam v staro generacijo in se spomnim, da je 50 let nazaj bilo tako, da je radio(še tak na elektronke, seveda) mrknil, če si prižgal več kot eno luč hkrati.Zato se je četrtkov večer pogosto poslušalo v temi.Pa še leta zatem je bilo tako, da si na svetilnosti žarnice lahko videl, ali je sosed na cirkularki spet zadel na grčo!
Tako tudi ti gumb za jakost obrni nazaj, pa znižaj base(ti požrejo največ štroma!), pa bo LCD spet svetil v polnem sijaju!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 00:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprašanje če gre za slabo dimenzionirano napajanje. Lcd-ji imajo bodisi notranja, bodisi zunanja switcherska napajanja, ki niso odvisna od nihanja napetosti. Že skoraj vsak switcher danes dela v razponu 100V-240V in če napetost ko udari močan bas mogoče pade za par voltov (večjega padca kot to itak ni za pričakovati, če sploh kaj), mu to na izhodu ni noben problem poglihat. "Pobiranje štroma" je bilo problematično včasih, ko se je zraven starih televizorjev dostikrat rabil stabilizator da je delalo, danes tega ni več.

Po moje bo prej kot električno učinkovanje, kaj v zvezi z učinkovanjem zvočnega tlaka na lcd. Da se vgrajeni elektroniki lcd-ja v trenutkih močnih vibracij sfuzla in začne špilat oslarije. Sicer še nisem slišal za tak problem, bolj špekuliram, mi je pa bolj verjetno od tistega s pobiranjem štroma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa se za 15€ v merkuru dobi watt-meter in se izmeri poraba željene komponente.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan.



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37
Prispevkov: 128

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa lahko posnamem zadevo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hipowerclearsound



Pridružen/-a: Sob Jul 2012 2:34
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

posnemi Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 02:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem malo prebrskal in vidim da ima Jan 2x50W System Fidelity feršterker. Ne žere to toliko, da bi ob basih pobiralo štrom. Ni to švas aparat. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sorry, mislil sem, da gre za LCD display na receiverju! Embarassed
Ne, 2x50W ojačevalnik niti pod razno ne more vplivat na svetilnost LCD TV zaslona!
Sedaj je vprašanje kako so speljani napajalni in zvočniški kabli. Tok, ki teče po njih bi lahko imel nek manjši vpliv, še bolj verjetno pa je, da je ojačevalnik slabo zaščiten in preblizu televizorja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1094
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no krokar sva že dva ,ki sva tako mislila.....sicer so pa nekatera vprašanja včasih tako čudna ,da človek ne ve kaj drugi misli s tem. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan.



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37
Prispevkov: 128

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LCD displey na ojacevalniku utripa ko so bassi do konca in glasnost in to zelo opazno! nima veze z TV sprejemnikom!

Sej bom posnel.

BTW moj ojacevalnik ima pri 6ohm 60w ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi lahko bilo slabo napajanje znotraj samega napajalnika?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan.



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37
Prispevkov: 128

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na posnetku se nic ne vidi kljub temu da je FHD -.-

v zivo bi mogli pogledati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja če je pa to na ojačevalniku in ne lcd tv-ju/monitorju potem pa druga pesem. Tu pa gre za slabo dimenzionirano napajanje, ki ob večjih obremenitvah (basi) počene. Tipična rak rana poceni ojačevalnikov z veliko kompromisi. Malo denarja malo muzike. Nažalost.

Jaz se ne bi špilal s pojačevanjem basov na večjih glasnostih, da ne bo ojačevalnik zašel v kliping kjer lahko zvočniki na brzino odejo v maloro. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan.



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 13:37
Prispevkov: 128

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a mislis da lahko uveljavljam stvarno napako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težka... To ni napaka pač pa sama zasnova (na kateri se špara).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe