| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
bogomir 4051
Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42 Prispevkov: 1467 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Sob Nov 24, 2012 11:25 Naslov sporočila: |
|
|
Že včeraj me je na srečanje prignal firbec.
Eksponati igrajo v štirih sobah, razstavljalci so se potrudili, ambient prijazen, zvok dober, družba tudi.
Posebnost so Ajkini koktejli in sicer obarvan analogni in brezbarvni digitalni, še boljše pa domače kokosove-čokoladne kroglice.
Organizatorjem hvala za druženje in lp Miro. _________________ miro |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 031361550 |
|
 |
peterpan

Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20 Prispevkov: 335 Kraj: LJ
|
Objavljeno: Sob Nov 24, 2012 23:27 Naslov sporočila: |
|
|
Še kakšni vtisi drugih soforumašev?  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
janzi

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45 Prispevkov: 1021 Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA
|
Objavljeno: Sob Nov 24, 2012 23:34 Naslov sporočila: |
|
|
| peterpan je napisal/a: | Še kakšni vtisi drugih soforumašev?  |
Prima je blo!  _________________ ''You can hear a lot by listening !!'' |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22 Prispevkov: 2282 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Ned Nov 25, 2012 14:56 Naslov sporočila: |
|
|
Kljub že nameščenim parkomatom v Rožni dolini sistem P + P (parkiraj in poslušaj) dobro deluje. Za povratek v čase YU 3CDE, ko se je iz sob slišal samo zvok g.Morse-ja so poskrbeli tudi obiskovalci z legendarno Citroen žabo.
Obiskovalcev - poslušalcev je bilo danes kar precej vzdušje pa super pravo avdiofilsko.
Soba 1
Soba 2
Soba 3
Soba 4
 _________________ Lep je dan
Nazadnje urejal/a nek_do Pon Nov 26, 2012 12:56; skupaj popravljeno 1 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Janko1
Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01 Prispevkov: 101 Kraj: Slovenija
|
Objavljeno: Ned Nov 25, 2012 16:35 Naslov sporočila: |
|
|
.-.
Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 11:04; skupaj popravljeno 1 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
habo66

Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01 Prispevkov: 1121 Kraj: Lenart
|
Objavljeno: Ned Nov 25, 2012 16:46 Naslov sporočila: |
|
|
Sem bil včeraj (sobota) proti koncu. Sistemi so bili postavljeni v 4-ih sobah - 3 x Soul Audio / Audio Galerija in 1 x PearAudio.
Najprej sem šel v najmanjšo sobo, kjer je bil sistem Opera Mezza - Unison Simply Italy - Perpetual Dac in muska z računalnika. Ta sistemček mi je bil zelo všeč. Prijeten, kompakten zvok, presenetljivo koliko basa dajo majhne Mezze, dosti globine in nenaporen zvok.
V naslednji sobi so bile Opere Seconde - Unico DM končna - Unico PRE - Audio Alchemy DAC z zunanjim napajanjem - Ipod na Onkyo docku. Seconde so zelo ok, takoj se sliši da gre z večji zvočnik, moči dovolj, poln prostor, za moja ušesa pa mi je bilo malce preveč kričeče-ostro in mogoče malce naporno na dolgi čas. Recimo prejšnji sistemčič mi je bolj odgovarjal.
Potem je bila soba z Opera Grand Mezza - Unico 100 integrirec - Unico Primo CD. Tu sem se najmanj zadržal, ker je bil zvok nekako v ozadju, ni prišel k meni, ni se odprlo, nekako celo malce zademfano. Načeloma pa ok, lep in speglan zvok, mehak in tudi manj "naporen" od Second.
Zadnja pa je bila soba z
a) Sonab zvočniki - Croft stereo končna - Corft pre - gramofon?
To mi je bilo zelo zanimivo, zvočniki so bili prislonjeni čisto k zadnji steni in res so skoraj izginili v prostoru, veliko globine, 3Dja, stage je bil tam ne glede na to kje si stal. S tem da mi je pa sam zvok bil nekako votel, vokali so zveneli dobro, ostalo pa kot da bi igralo nekje v kakšnem praznem keudru, tako nekako.
b) Shahinian Starter - Accuphase neka huda končna - Accuphase nek hudi pre - gramofon?
No to mi je bilo pa najboljše na predstavitvi. Zvočniki so bili sredi sobe in so skoraj skoraj izginili, pravzprav ko sem drugič prišel v to sobo sem najprej na hitro mislil, da še vedno igrajo Sonab-i, ki so bili zadaj. Prijetno, nenaporno, uravnovešeno, 3D. So pa to relativno majhni zvočniki in morda je bilo manj basa in šusa, ampak nisem pogrešal.
To je moja subjektivna ocena in prvi obisk take predstavitve / sejma.
lp Gašper |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22 Prispevkov: 2282 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Ned Nov 25, 2012 18:25 Naslov sporočila: |
|
|
| Janko1 je napisal/a: | | Mogoče kaj o zvoku. Vidim zvočnike Larsen 8, ESP, Shahinian. Ali so vsi igrali? ESP izgleda malo čudno postavljeno, kot da je le na razstavi. Larsen je zanimiv koncept, ki je namenjen postavitvi zvočnika ob steno. |
Igrali so Larseni in na koncu Shahinian. Slednji klasično zelo dobro kjerkoli že si v sobi. Švedski Larseni pa iz istega gnezda g.Stiga Carlssona in podobnim konceptom kot stari Sonab Carlsson - Lövanger Electronik Schweden. Sicer pa meni kot klasičnemu rockerju zelo po godu. ESP-je pa je moč slišat samo v hišnem demu g.Mezka.
Sonab-Carlsson OA116 1994
 _________________ Lep je dan |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Ned Nov 25, 2012 19:00 Naslov sporočila: |
|
|
Zelo prijetno popoldne v vseh ozirih..Toliko prijetnih ljudi in srečanj že dolgo ne.. _________________ Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ambro

Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03 Prispevkov: 419 Kraj: Nova Gorica
|
Objavljeno: Ned Nov 25, 2012 22:15 Naslov sporočila: |
|
|
Meni so naredili najboljši vtis mali Opera Mezza. Tudi posnetki s pc-ja so bili odlični (Blue Coast Collection).
lp, Branko _________________ lp, Branko |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
nomad
Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01 Prispevkov: 911 Kraj: Ljubljana
|
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiofrik
Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19 Prispevkov: 1503 Kraj: LJUBLJANA
|
Objavljeno: Pon Nov 26, 2012 13:16 Naslov sporočila: |
|
|
| kaj pa za rumeni tisk-kaj je bilo z tem strašnim incidentom nekega prodajalca... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Antun
Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52 Prispevkov: 192 Kraj: Kamnik
|
Objavljeno: Pon Nov 26, 2012 13:59 Naslov sporočila: audio galerija |
|
|
Meni je bilo simpatično vse skupaj. Incident sem pa zgleda zamudil  _________________ Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
vintagesonic
Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24 Prispevkov: 1437 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pon Nov 26, 2012 17:52 Naslov sporočila: |
|
|
| mestn pu je napisal/a: | | Zelo prijetno popoldne v vseh ozirih..Toliko prijetnih ljudi in srečanj že dolgo ne.. |
Se strinjam z mnenjem.
V sobi kjer so bile postavljene Opera Mezza sta mi s tvojim "kameradom" ušla nekam ven na svež "luft". Ker se mi je žal že mudilo, vaju nisem mogel več na hitro najti.
O zvoku tokrat ne bom nič pisal, ker se mi dozdeva, da sem imel po vsej verjetnosti na žalost slab dan, ali pa nekaj ni štimalo na licu mesta. Po vsej verjetnosti je bilo tisto prvo .
Na vsak način hvala prirediteljem za vloženi trud.
LP
P.S.
O "incidentu" pa nič ne vem, ampak......  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Pon Nov 26, 2012 19:11 Naslov sporočila: |
|
|
| vintagesonic je napisal/a: | | mestn pu je napisal/a: | | Zelo prijetno popoldne v vseh ozirih..Toliko prijetnih ljudi in srečanj že dolgo ne.. |
Se strinjam z mnenjem.
V sobi kjer so bile postavljene Opera Mezza sta mi s tvojim "kameradom" ušla nekam ven na svež "luft". Ker se mi je žal že mudilo, vaju nisem mogel več na hitro najti.
O zvoku tokrat ne bom nič pisal, ker se mi dozdeva, da sem imel po vsej verjetnosti na žalost slab dan, ali pa nekaj ni štimalo na licu mesta. Po vsej verjetnosti je bilo tisto prvo .
Na vsak način hvala prirediteljem za vloženi trud.
LP
P.S.
O "incidentu" pa nič ne vem, ampak......  | Sori. Verjetno sva šla na proučevanje radlerja, zrak v sobah, pa centralna, pa to.. .
Dejansko se v salonu sliši sisteme dokaj drugače, boljše seveda..
LP _________________ Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Mr.Zigy

Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29 Prispevkov: 310 Kraj: Ljubljana-Vic
|
Objavljeno: Pon Nov 26, 2012 19:34 Naslov sporočila: |
|
|
Lep pozdrav vsem skupaj !
Na prireditvi sem bil v soboto (skoraj ceu dan prišel 2x ker sem zelo blizu doma).
Sistemi so bili postavljeni v 4 sobah.
Prvo kot prvo sem poklepetal s našo predrago Urško ki jo nažalost nismo videli na letošnjem Multimedia Hi-Fi Show-u potema pa je sledilo poslušanje
Z gospodom iz PearAudio sva se tudi pogovarjala in me je dejal da naj pridem enkrat k njemu poslušat ESP zvočnike . Zelo rad bi pa slišal tudi Shahinian Starter zvočnike saj jih v tistem času nisem uspel poslušat saj so takrat igrali Larsen zvočniki. Kasneje pa se (nažalost ) nisem vračal v to sobo. Vsekakor bom odšel enkrat do njega da jih slišim ter tudi ESP .
"med pavzo" ko sva z g. Mario-tom šla na "svež zrak" nas je prišel obiskat tudi snežni dihurček :
Pomemben del raznovrstnih takih predstavitev /sejma je medsebojno druženje in spoznavanje novih ljudi in zato je bila gostilna Katrca primerna lokacija. Sama predstavitev in organizacija je bila supr in tudi obisk je bil številčen.
Zahvalil bi se tudi markoniju in ostalim iz Soul audio ter možakarju in Audio Galerije in gospodu Vojkotu za povabilo k njemu na poslušanje ter g.Mariu ki sem ga spoznal za naše čudovite debate ...
SLIKE PA SI LAHKO OGLEDATE NA : http://s1303.beta.photobucket.com/user/mrzigy/library/2_Stereo_Hi-Fi_Galerija?src=pb
Post sem spremenil saj sem zgleda nekumu stopil na žulj....hvala za razumevanje ! _________________ Please visit my web site !
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazadnje urejal/a Mr.Zigy Tor Nov 27, 2012 12:57; skupaj popravljeno 3 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|