Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

predojacevalec
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz nimam nobenih problemov z nikomer ki ima komponento vredno nekaj tisoč evrov, mu jo tudi privoščim. Ampak že samo vprašanje se nanaša na ceno 400€, potemtakem mu pač predlagajte da se mu ne splača pač nič kupit in naj ta denar nameni drugi izboljšavi sistema.

Ne verjamem pa da bo na podlagi priporočil kupil stvar ki presega tudi 10 kratno vrednost budgeta...

Sorry, ampak očitno še niste bili v situaciji da bi vam bilo treba skrbeti za plačevanje osnovnih življenskih sredstev in očitno ne veste kako je povprečno situiranem ljubitelju sestavit sistem za 2k€.

Itak vas je zgolj par takih uporabnikov, pa se potem menite na msn-ju pa forum pač prepustite bednim komponentam za 200€, saj v tem rangu kakemu začetniku vam je pa težko kaj svetovat, tudi sistem predstavit v galeriji, vam je očitno pod častjo da bi kazali uporabnikom kot smo mi, o kablih pa imate čas razpredat 50 strani po 12 odstavkov dolge poste...

Ime foruma je še vedno hi-fi in sem pašejo tudi rabljeni cd playerji za 50€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Jaz nimam nobenih problemov z nikomer ki ima komponento vredno nekaj tisoč evrov, mu jo tudi privoščim. Ampak že samo vprašanje se nanaša na ceno 400€, potemtakem mu pač predlagajte da se mu ne splača pač nič kupit in naj ta denar nameni drugi izboljšavi sistema.

Ne verjamem pa da bo na podlagi priporočil kupil stvar ki presega tudi 10 kratno vrednost budgeta...

Sorry, ampak očitno še niste bili v situaciji da bi vam bilo treba skrbeti za plačevanje osnovnih življenskih sredstev in očitno ne veste kako je povprečno situiranem ljubitelju sestavit sistem za 2k€.

Itak vas je zgolj par takih uporabnikov, pa se potem menite na msn-ju pa forum pač prepustite bednim komponentam za 200€, saj v tem rangu kakemu začetniku vam je pa težko kaj svetovat, tudi sistem predstavit v galeriji, vam je očitno pod častjo da bi kazali uporabnikom kot smo mi, o kablih pa imate čas razpredat 50 strani po 12 odstavkov dolge poste...

Ime foruma je še vedno hi-fi in sem pašejo tudi rabljeni cd playerji za 50€.


Se strinjam. Vsi si ne morejo privoščit dragih sistemov,zato podcenjevanje ni na mestu. Večina od nas je začela s poceni komponentami.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
ProJet je napisal/a:
Ajka, pozabljaš, da je ta forum tako rekoč namenjen iskanju in komentiranju komponent v vrednosti od 100-1000 EUR. Shocked?


Sori, to pa prvič slišim ...
Shocked


A ja, ja a govoriva o istem forumu? Shocked

Saj je non-stop debata o komponentah za 100-250 EUR, za pop..... ! Laughing

Zanden PREAMP Wink

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Smisel pred ojačevalca in končne stopnje je v "zvočni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojačevalca...
Če se sestavlja "preveč" cenena varianta ne pridobiš nič kot samo "stroške"...
Dva napajalna kabla, povezovalni in dve nepotrebne škatle...
Kaj hitro se lahko zgodi ,da tako "neposrečeno" kombinacijo "naščije" nek majhen novejši "integrirec"...
Zato je treba iz obstoječe "končne stopnje" "istisnit" čim več...
Pred ojačevalec mora biti kvaliteten,ravno tako vsi kabli in izvor zvoka CDpredvajalnik...Če povežemo tako verigo s kabli za 4€/m in priklopimo "širokopotrošniški" cd predvajalnik je to "zgrešena investicija"...
Kot pravi pregovor:""Cenen nakup" je dvakrat drag nakup!!"
~
Aljo imate ZS



Da se ne bi napačno razumeli...Tako kot sem napisal zgoraj:
Smisel pred ojačevalca in končne stopnje je v "zvočni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojačevalca...
Če kombinacija ne presega zvočnih kvalitet "integriranega ojačevalca" v tem razredu je to zgrešen projekt ne glede na ceno...To velja za vse cenovne razrede...
~
Sodobnejši integrirci zlahka presežejo starejše pred_končne kombinacije zato iskanje takih kombinacij še zdaleč ni enostavno...
Veliko napak se zgodi s kobiniranjem z navidez kvalitetno komponento,ki
je morda bila v neki kombinaciji vrhunska v drugi pa porazna...
Nekateri pred ojačevalci so zelo univerzalni nekateri pa boljši od drugih ampak se ne "parijo" z vsako končno...
Poleg zvočne harmonije pa se še dogaja ,da "električno" ne pašejo skupaj...Predvsem Japončki, ki imajo večkrat slabša napajanja, brez ozemljitve z veliko povratno vezavo ojačevalec "laufa" na "malo toka" ga priklopiš na kakšno zverino,ki funkcijonira v A klasi z večjo porabo od končne stopnje se zgodi, da namesto žlahtnega zvoka slišimo brum ali močan šum. Še prav posebejmoramo paziti, če priklopimo pred na lampe ker se lahko zgodi,da skurimo zvočnike, če ju nepravilno vklopimo!!!
Npr.Na neogret pred na lampe ojačan signal s tranzistorjem, ki j v trenutku pripravljen !!!!! Shocked Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sorry, ampak očitno še niste bili v situaciji da bi vam bilo treba skrbeti za plačevanje osnovnih življenskih sredstev in očitno ne veste kako je povprečno situiranem ljubitelju sestavit sistem za 2k€.€.

Kaj ne poveš? Ko nisem imel ne stanovanja, avta ... ko smo bili v najetem stanovanju eno leto brez dnevne - sedeli smo na "morskih" stolih), je bil HIFI kar na tleh ... Ne mi govorit, da ne poznam take situacije.

Numb je napisal/a:
Itak vas je zgolj par takih uporabnikov, pa se potem menite na msn-ju pa forum pač prepustite bednim komponentam za 200€, saj v tem rangu kakemu začetniku vam je pa težko kaj svetovat, tudi sistem predstavit v galeriji, vam je očitno pod častjo da bi kazali uporabnikom kot smo mi, o kablih pa imate čas razpredat 50 strani po 12 odstavkov dolge poste...

Ime foruma je še vedno hi-fi in sem pašejo tudi rabljeni cd playerji za 50€.

O čem se bo pisalo na forumu je odločitev administratorja. Kolikor ga poznam verjetno ne bo postavljal niti spodnje niti zgornje meje.

Zakaj misliš, da ni dražjih sistemov v galeriji? Zato ker nekateri ne vidimo v tem nobenega pomena, nasprotno, še več bo pripomb o hohštaplariji, važenju ... Kaj boš npr. ti dobil ob gledanju mojega sistema? Verjetno vse drugo kot predstavo o zvoku, ki ga ta sistem reproducira .Ti bi po eni strani rad, da se piše samo o cenejših komponentah, po drugi strani pa bi rad gledal drage sisteme Rolling Eyes

P.S.: Napajalni kabli pa ti ne gredo in ne gredo iz glave Laughing "Bilo kuda, napajalni kabli svuda."
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Jaz nimam nobenih problemov z nikomer ki ima komponento vredno nekaj tisoč evrov, mu jo tudi privoščim. Ampak že samo vprašanje se nanaša na ceno 400€, potemtakem mu pač predlagajte da se mu ne splača pač nič kupit in naj ta denar nameni drugi izboljšavi sistema.

Ne vem kaj si zastopil ti, ampak jaz sem ob pripombah Ajke in ProJeta zastopil, da je bolje ne kupiti poceni predojačevalec. V primeru manjših denarnih vložkov naj bi bil integrirc boljši nakup.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro sem jaz razumel kaj sta hotela povedat Ajka in Projet, niso mi pa na mestu opazke in smajliji na račun komponent do 1000€, to je vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a nima Zenden Kuzma v referenčnem sistemu?

PrimozS je napisal/a:
Mah kaj pa vem. Avtorativen zvok kar ima, dinamičen je tudi; da bi bil pa sam po sebi topel? To pa po mojem mnenju mislim da ne ... za moj okus mu pa kar manjka onega "žmohta".


Kakšen sistem pa imaš, da si takega mnenja? =>da ne bo pomote. Verjamem, da se ima pri tebi tak karakter, vendar imam sam svetlejši sistem in je bila končna še vedno polna in naravna (B&W 802 matrixII, AZ silver reference II,...)., zato se mi zdi tvoj vtis zanimiv.

Aljo, mogoče je bolje, če poskusiš Sabre DAC. Prej vprašaj za ceno. Zakaj ti ga priporočam? Ker bi v tem primeru DAC priklopil direktno na končno brez predojačevalca in bi pa naredil RES ORENK preskok v kvaliteti zvoka (znebiš se predojačevalca in enega interkonekta, SB pa priklopiš na dac in dobiš dober sistem. Kakor vem, se Sabre DAC ob Mateja in Sandija zbuja v "mute" načini in tako ne povzroča pokov ali kaj podobnega.
Razne če nimaš še kakšen drug izvor zvoka, potem pa rabiš predojačevalec. V tem primeru pa malo počakaj, prišparaj še kakšen cekinček in nato kupi za nekaj let.
Kuzma je imel Conrad Johnson novega zelo ugodno, Dušan ima mogoče še Monria, nekaj je rabljene robe na bolhi itd.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je kdo sposoben samogradnje, mu toplo priporočam Hafler DH 101 predojačevalec...

Hafler DH-200 and DH-101

David Hafler left Dynaco in the dust and created these terrific sounding little guys. The preamp sounded better than it had a right to. It was built cheap as can be, but sounded very clean. The amp was a better value- with very tight bass and good clarity. Most of you old audio guys had at least a sniff at these, I would guess!

http://www.audioemporium.com/hall_of_fame.htm

Lahko preskrbim popolne načrte za izdelavo...

DH 101 je narejen minimalistično- puristično(kar pomeni, da je izredno poceni za izdelat) in pod njegovo haubo ni praktično ničesar, razen odlične ideje Davida Haflerja, dveh ploščic z zelo malo elementi, napajalnika...
Skoraj v celoti je lotan kot lampaši-point to point.
Zveni izredno..
V primerjavi z njim je Rotel 960BX za moja ušesa zvenel podpovprečno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe