| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34 Prispevkov: 2585 Kraj: Škofja Loka
|
Objavljeno: Pet Jun 05, 2009 21:05 Naslov sporočila: |
|
|
O, gre gre
Ampak, načeloma vsak to sam od sebe spozna, ter se potem odloči. _________________ Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Senca

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25 Prispevkov: 888 Kraj: Logatec
|
Objavljeno: Pet Jun 05, 2009 21:40 Naslov sporočila: |
|
|
| Vinylfan je napisal/a: | | Ali se meni samo zdi ali gre resnično trend nazaj v prid sterea in v smeri opuščanja 5.1, 6.1, 7.1... sistemov? |
Moje mnenje je, da če želiš resnično dober 5.1 sistem pomeni, da si nabaviš konkreten 5.1 ojačevalec, prednja zvočnika kvalitete kakor bi jih imel v stereo sistemu in v enaki ligi tudi ostale tri zvočnike + woofer. Pa ne pozabiti še na ostalo periferijo in lahko si sami izračunate kakšna bi bila cena takšnega sistema.
Drugače pa sem poslušal ene par multi sistemov v trgovinah za cca. 3-5k EUR, nazadnje je bila kombinacija Yamahe in še nekaj (po hitrem izračunu cca. 4.5k EUR), pa je bil sistem za moje pojme katastrofa. Kar nekaj je rohnelo in donelo, nekaterim pa se je celo zdelo full dobro .
Drugače pa sem tudi sam pristaš stereo sistema!  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ck
Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27 Prispevkov: 1682 Kraj: kamnik
|
Objavljeno: Pet Jun 05, 2009 22:57 Naslov sporočila: |
|
|
PROjet
Ni vse zlato kar se sveti, niti ni vse drek, kar je rjave barve.
Zadeva je popolnoma uporabna za testiranja, ko ugotavljaš na hitro malo večje razlike, za finese in bolj zahtevno preizkušanje, pa je vsekakor potrebno direktno priklapljanje. Druge rešitve ni.
Da preklopnik ne more nadomestiti direktnega poslušanja pa sem zelo jasno napisal.
Jaz sem celo pristaš kablov z najmanjšimi še sprejemljivimi dolžinami, ko govorimo o zvočniških in interkonetnih kablih in vedno dobim ošpice, ko kdo nabija o HIGH ENDU in 5,1 sistemu s 10-15m dolgimi kabli, speljani okoli vseh vogalov sobe.
Za povprečen sistem 2-3 kEUR, pa je to popolnoma ustrezna in enostavna rešitev - preverjeno. _________________ LP |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Vinylfan
Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52 Prispevkov: 891 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sob Jun 06, 2009 09:20 Naslov sporočila: |
|
|
Ja, ampak slišal sem tudi nekaj super-duper sistemov za domači kino 5.1, pa me niso prepričali... Po mojem mnenju je to le dopolnitev sistema. Osnova je stereo, domači kino pa imaš za dodatek... Ampak jaz trpim, ko je prižgan...  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01 Prispevkov: 1127 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sob Jun 06, 2009 09:36 Naslov sporočila: |
|
|
Jaz sem se kina naveličal po ogledu 15ih filmov, glasbe pa nisem nikoli poslušal na 5.1.
Sploh so se mi pa zagravžale neumnosti kot na primer, ko nekdo zapre vrata v filmu se zatrese celo stanovanje na običajni jakosti, kaj ima to veze z verodostojno reprodukcijo zvoka!?
Pa en kup kablov, pa zvočnikov, pa nastavitev...
Mogoče pogrešam edino center zvočnik pri govoru v filmu, to je pa res dodalo neko vrednost k filmu.
Lp |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
JAZZZ

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32 Prispevkov: 2799 Kraj: POSAVEC
|
Objavljeno: Sob Jun 06, 2009 10:37 Naslov sporočila: |
|
|
| Numb je napisal/a: | Jaz sem se kina naveličal po ogledu 15ih filmov, glasbe pa nisem nikoli poslušal na 5.1.
Sploh so se mi pa zagravžale neumnosti kot na primer, ko nekdo zapre vrata v filmu se zatrese celo stanovanje na običajni jakosti, kaj ima to veze z verodostojno reprodukcijo zvoka!?
Pa en kup kablov, pa zvočnikov, pa nastavitev...
Mogoče pogrešam edino center zvočnik pri govoru v filmu, to je pa res dodalo neko vrednost k filmu. |
Se podpišem pod zgornji tekst. Na mojem sistemu ne pogrešam niti srednjega zvočnika. Ko gledam preko projektorja je tudi govor pozicioniran tam, kjer je govorec. _________________ "There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
AUDIOEXPERT
Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50 Prispevkov: 407 Kraj: CELJE
|
Objavljeno: Sob Jun 06, 2009 11:23 Naslov sporočila: |
|
|
Mislim,da eni mešate jabolka in hruška!Hišni kino je izključno za gledanje filmov in ne za uživaško poslušanje glasbe!
vendar,ko je Numb napisal,da se strese cela soba,ko nekdo zapre vrata-pomen hišnega kina je,da vse grmi in se trese!
A bi bile grozljivke grozne in bi te držale v napetosti,da v podlagi ni glasne muzike,glasnega škripanja vrat in podobno!?
Glejte kdaj kak film,triler brez zvoka,boste zaspali zraven!
Hišni kino mora grmeti,res pa da včasih zvok oz.jakost ni realna(kot je napisal Numb).Zaprtje vrat rukne isto,kot jezdeci v Gospodarju prstanov!
Za stranko pripravljam 2x15"sube,ker si "gradi" posebaj sobo,za gledanje filmov! Psiho pač!  _________________ TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
drago67
Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24 Prispevkov: 1094 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Sob Jun 06, 2009 11:29 Naslov sporočila: |
|
|
| AUDIOEXPERT je napisal/a: | Mislim,da eni mešate jabolka in hruška!Hišni kino je izključno za gledanje filmov in ne za uživaško poslušanje glasbe!
vendar,ko je Numb napisal,da se strese cela soba,ko nekdo zapre vrata-pomen hišnega kina je,da vse grmi in se trese!
A bi bile grozljivke grozne in bi te držale v napetosti,da v podlagi ni glasne muzike,glasnega škripanja vrat in podobno!?
Glejte kdaj kak film,triler brez zvoka,boste zaspali zraven!
Hišni kino mora grmeti,res pa da včasih zvok oz.jakost ni realna(kot je napisal Numb).Zaprtje vrat rukne isto,kot jezdeci v Gospodarju prstanov!
Za stranko pripravljam 2x15"sube,ker si "gradi" posebaj sobo,za gledanje filmov! Psiho pač!  |
ej extra ti si itak navajen da se pri tebi vse trese.  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01 Prispevkov: 1127 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sob Jun 06, 2009 15:17 Naslov sporočila: |
|
|
| AUDIOEXPERT je napisal/a: | Mislim,da eni mešate jabolka in hruška!Hišni kino je izključno za gledanje filmov in ne za uživaško poslušanje glasbe!
vendar,ko je Numb napisal,da se strese cela soba,ko nekdo zapre vrata-pomen hišnega kina je,da vse grmi in se trese!
A bi bile grozljivke grozne in bi te držale v napetosti,da v podlagi ni glasne muzike,glasnega škripanja vrat in podobno!?
Glejte kdaj kak film,triler brez zvoka,boste zaspali zraven!
Hišni kino mora grmeti,res pa da včasih zvok oz.jakost ni realna(kot je napisal Numb).Zaprtje vrat rukne isto,kot jezdeci v Gospodarju prstanov!
Za stranko pripravljam 2x15"sube,ker si "gradi" posebaj sobo,za gledanje filmov! Psiho pač!  | Ponavadi ne zaspim predvsem zaradi vsebine filma, gledam dostikrat dober film tudi na nemški televiziji, čeprav dosti več kot "cvaj bir" ne razumem. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|