Sponzorji

Sound by Hari

ALS

Sonus Art

AV-Planet

Potrebujete omogočen flash.

ADOZ

Primaline

Galerija
Galerija uporabnika Numb
Uporabnik ne obstaja ali pa še nima svoje galerije!

Nazaj

Komentarji
rkolosa   26.05.2010 - 02:51
počakaj mogoče ti bom polek...
ambro   17.04.2010 - 02:35
S tem se tudi jaz strinjam. Tudi sam imam v drugem prostoru zvočnike JBL XE4, stare 17 let in so še vedno odlični zvočniki.

lp, Branko
Numb   15.04.2010 - 06:33
Se strinjam, zato imam v kleti spravljene L110, paše jim točno ta muzika ki si jo naštel in kot ata na mamo sedejo gor tudi kaki RHCP. Pa mogoče Lačni Franz in podoben lahkotni rock. Me kar ma da bi jih priklopil nazaj :)
hi_musica   15.04.2010 - 03:32
JBL so rockerski zvočniki. Ta muzika jim je pisana na kožo. Sploh kaki starejši dizajni skorajda nimajo primerjave v svojem cenovnem razredu. Tudi mene vsake toliko časa zasrbi, da bi kupil kake 20, 30let stare JBL - za Floyde, Straitse, Zeppeline ...
Numb   13.04.2010 - 08:01
Sem. Očitno mi odgovarjajo zvočniki z membranami 10"+, to je čisto druga pesem kot Mission, in konkretno nafilajo prostor, še sosed je reku da končno spet kaj glasbe sliši :)
Drugače so pa deljena mnenja o zvočniku na internetu, nekateri jih postavljajo ob bok referenčnim zvočnikom, nekateri računalniškim za 100€, zaradi tega so me tudi pritegnili, in sem deljenega mnenja tudi sam. Ob visoki glasnosti zgubi bas globino in ne udari več kot mora, mogoče rabim več moči, čeprav Audiolab ni od muh, pa tudi občutljivi so 92db, to mi je malo sumljivo. Pa zvočnik ne izgine v zvočni sliki, to me pa kar moti. Drugače pa konkreten rokerski zvočnik ki gre naglas, kar si jaz želim, pa še visokih nimajo tako zelo tečnih. Najbrž bi pomagala boljša postavitev, kabli in nogice, ki so sedaj gumaste in malo vigi vagi, čeprav ima kos cca 35 kil. Pa mogoče niti ne pašejo k tem ojačevalcu, ampak tako ali tako lavfa sedaj po večini SB in večina mp3-jev, sem ter tja kak cd.

Skratka, bodo kul za nekaj časa, ker Mission pa res niso bili po mojem okusu ali prostoru. So pa eni najbolj grdih zvočnikov kar sem jih videl, so pa letnik 2001, kar mi nikakor ne gre skupaj z dizajnom, zgledajo ko kak raveland zvočnik ki bi bil narejen pred rave-om leta 83 :)
ambro   12.04.2010 - 09:59
Lepo. Si pa hiter pri menjavi. Lepi zvočniki, povej kako si kaj zadovoljen.

lp, Branko
pasuljaris   13.03.2010 - 04:47
Odmakni zvočnike od stene in iz kota, pa bi moralo biti bolje!
Numb   02.03.2010 - 08:21
Ja, vse je šlo ven, čimveč prostora, svetlobe...manj praha in pizdarij ki se nabirajo skozi leta. :)
dr.sah   01.03.2010 - 09:18
ampak omara je pa lepa, ista kot jo imam jaz v beli barvi.
ambro   01.03.2010 - 08:35
Mission so res lepi škoda da ne tudi igrajo tako dobro kot so lepi. Vidim, da nisi zamenjal samo aparatur temveč tudi pohištvo in vse skupaj drugače obrnil.

lp,Branko
Numb   01.03.2010 - 07:14
Ne morem reč, ker imam sedaj te zvočnike, niti se nisem ukvarjal ne s postavitvijo ne s kabli ne s samim poslušanjem. Zaenkrat bo takole, za SB in mp3 je super. Ko sem pa nakratko poslušal ojačevalec še na Jbl, je bila predvem razlika pri glasbenem odru, širše, globlje, kar malo neverjetno proti Espritu. Če bodo šli nazaj kdaj Jbl ali kaj podobnega, večjega, občutljivega pa obvezno še power amp. Čeprav imam mogoče samo občutek da manjka moči na teh zvočnikih. Recimo Tannoy ki sem jih imel prej, so precej boljši od teh, cena in rang pa isti. Kar malo razočaran nad Mission, po moje je bolj kriv model kakor sam proizvajalec.

Jbl malo obnovim in jih spravim, meni so ful všeč, bolj kot vse novo kar sem slišal dosegljivega za moj žep.
ambro   28.02.2010 - 09:05
Lepo. Kako se kaj obnese Audiolab? Zvočnike imaš še vedno JBL-e?

lp, Branko
Numb   13.02.2010 - 09:00
8000p mislim ja, mogoče celo monobloke če bodo finance.
Kupljeno v tujini, pri nas ne vem če bom še kdaj kaj kupil. Rabljen. Drugače je pa poservisiran in upgrejtan, če te zanima več, pa se oglasi na pm.
siroliver   12.02.2010 - 07:54
Pozdravljen,koncno stopnjo si verjetno mislil Audiolab 8000P  , 120 w na 8 ohmih ali katero drugo.
8000S je nov ali rabljen , in ce je nov kupljen v slo ali kje drugje.,
Numb   11.02.2010 - 09:08
Verjamem da se ti je :)
Pogrešam moč Sonyja, drugače je pa tole čisto druga pesem. Dokupim še končno, če bo kak evro viška. Potem pa tudi tega ne bom pogrešal.
gerchy   11.02.2010 - 08:57
Hm, prejšnji se mi je bolj dopadel. :D
Gotovo je tudi lepše zvenel. :-)
gerchy   29.08.2009 - 04:59
Fajn žepki za daljince.
Vsi bi imeli neke univerzalne daljince , ampak, original je original! ;)
Pa čeden ambient!
Numb   29.08.2009 - 02:33
Sem ga sprobal pri kolegu in mi ni všeč, jih malo uporabljam, večinoma samo za tv. On rabi 5 pritiskov da ugasne tv, razen če nima v redu naštimano.
dr.sah   29.08.2009 - 02:27
tistih 5 daljincev lahko elegantno nadomestiš z enim uiverzalcem, kot je logitech harmony.
Numb   28.08.2009 - 02:53
Ikea. :)
before   28.08.2009 - 02:51

Zanimiva rešitev za odlaganje daljincev! Bom si omislil nekaj v tem stilu - najbrž nimaš patentiranega tega izuma :-)

Numb   26.08.2009 - 11:38

Po mojem zbrisanem postu sem prejel obvestilo naj ti argumentirano odgovorim na kritiko, pa naj bo.
Do sedaj kdorkoli je bil pri meni je obnemel ob poslušanju teh zvočnikov kar se tiče basovskega področja, pa čeprav so na "omari s steklenimi vrati".
Tvoji globoki basi naj ostanejo v domačem kinu, sem poslušal veliko odličnih zvočnikov kateri razpon se začne pri 60Hz pa so imeli odličen bas, kaj čmo pa tukaj naredit?
Saj poslušamo muziko, ne pa zvočnih efektov, ali pač ti ne?
Drugače pa če bi bil pozoren sem imel odprto temo prav z problemov basa v prostoru, in pač tako kot je sedaj je najbolje, kolikor se da iztisnit iz prostora in mojih želja glede opreme v prostoru.
Če ti ne slišiš razlike med kabli, mi je žal, meni so pomagali in malo boom basa je izginilo, navil sem še potenciometre na midih in visokih, vstavil sem peno v basreflex luknje, zvočniki so na nogicah 2-3 cm od omarice, kar je ogromno pomagalo...
Sicer pa so težki, na kar pa ti ja veliko daš, kar v tvojih očeh dvigne razred zvočnika za vsaj eno ali dve enoti. Tudi interkonekt je prispeval malo k živosti visokih.
Se pa do sedaj ni steklo ali katerikoli drugi kos niti enkrat zatresel, so me pa minila leta vztrajnega nabijanja muzike, zato sem imel avto pa me je dokaj hitro minilo.
Če pa tebe to še veseli pa še ne pomeni da je to referenca da dober zvok ali recimo bas v mojem primeru.
Lepo se imej, ko boš imel pa svoj sistem poštiman da bo skladen, potem pa si pa dovolim tudi največjo kritiko na svoj račun.
Sem te enkrat vprašal s kakšne razdalje gledaš tv da rabiš toliko palcev, pa še zdaj nisem dobil odgovora.

Ja, plazma je po treh letih še vedno OK.

Lp

krokar   25.08.2009 - 08:32
Ničesar ne mislim komentirat, le tole:Kako je možno, da imaš tele zvočnike(so kakršni so, kot vintage imajo tudi nek svoj čar) postavljene na omaro, pa potem še govoriš o res dobrem basu?Za vsakega, ki nima sobe namenjene res le poslušanju glasbe, je eden večjih problemov kako v sobi preprečiti resonance raznih delov pohištva, ki se nujno pojavijo pri res globokih basih, ti pa imaš boxe nameščene kar na omaro in to celo s steklenimi vrati?!
In tvoja eksperimentiranja s kabli so glede na vso opremo in probleme s postavitvijo precej kot sizifovo delo(milo rečeno)!
Pri vsem skupaj velja:plazma je OK!
alenvprekršku   25.08.2009 - 01:57
Plošče se ne bi videle. Vse bi bilo shranjeno v suhem in temnem prostoru :)))
Seveda pokonci!
Veš da se bom res najavil. Takoj ko najdem čas, in ga seveda uskladiva.
Prinesem svoje CD-je da si jih zapečeš.
Bodite zdravi in lep pozdrav vsem petim :)
Alen
Numb   25.08.2009 - 10:04
Skrajno dobrodošel, pomoje bova prej spila tisto pivo če se ti oglasiš. Mala ima sedaj obdobje katero zahteva max. pozornost.
Sem doma vsak dan in vse vikende, potrebna je samo najava da skočim po pivo in to je vse. (zgodi se včasih slučaj da ga zmanjka)
Mački se valjajo v kakem košu za perilo in podobnih skrivališčih.
Hmm, plošče...ena je drugačnih dimenzij kot ostale, pomoje bi to motilo tvoj OKM :)
alenvprekršku   25.08.2009 - 09:08
Pismo stari, sedaj imaš še lepše kot prej. Prav lep domek imate. Muckov ne vidim več ?! :)

Če že ti ne prideš, bi prav z veseljem prišel jaz poslušat pri tebi tvoje JBL-e!
Minimalizem si pustil. Lepo, zares lepo.
Še naprej in veliko užitkov.

Gramofon in LP-jke pa ne oddajat. Se javim za brezplačno in brez obvez čuvanje istih.
Verjemi, da mi z OKM, čuvamo stvari kot oči v glavi. :)

Veliko lepih trenutkov vam želim.
Alen
Numb   24.08.2009 - 11:19
Ne, nisi prepoznal. Tisti še niso abecedirani :)
Če bi mene vprašal preden sem sprobal tele vintage škatle bi se strinjal. Kar se tiče ES-a, za denar kar bi ga dobil za njiju, ne kupim niti približno zvoka podobnega temu.
Ja, nasveti so mi pomagali, hvala. Čeprav so zvočniki iz Slo. Kupujem zaenkrat malenkosti z e-baya, če je pa kaj večjega sem pa preškrt pa me premagajo :)
civo666   24.08.2009 - 10:29
Sistem sicer po mojem okusu ravno ni, ker sem do Sonyja maloskeptičen, pa tudi tele vintage škatle me (stilsko) ne pritegnejo preveč (me pa veseli, če sem pripomogoel s kakim nasvetom, da si jih čimbolj poceni kupil :-)). Verjamem pa, da vse skupaj zelo lepo igra. kar me pritegne je ambient, ki je za čisto petico. Pa še na polici, ne vem, če nisem prepoznal par mojih ex CDjev. :-)

Numb   02.05.2009 - 09:31
5.1 je šel rakom žvižgat, kot tudi nekaj drugih sprememb, update-am ko se odločim za zvočnike, in naredim malo boljše slike (upam)

Hvala za pohvalo, sem jo vrnil.
ambro   01.05.2009 - 09:48
Pohvala, okusno sestavljen sistem, pohištvo nasploh vse, Nekaj podobnega si želim skombinirati tudi jaz komponente imam že le še kako omaro bo treba nabaviti. Z ženo sva gledala prav omare iz tega programa in s takšno polico-omaro za dvd-je in cd-je. Slike pa so res malo temne in mogoče malo premajhne pa bo že. Tudi sam sem dal svoj sistem v galerijo.
Numb   16.02.2009 - 08:27
Kavč je enostavno ogromen.

Sicer pa ob naslednjem obisku Ikee ziher pade kak tepih v voziček, pa bo tam samo ob določenik priložnostih, obiskih prijateljev in podobno...

Glede zvoka pa ne vem če je kaj razlike s tepihom ali brez in če bi bile zavese ali, tako ali tako je največji kiks ker sta sprednja zvočnika prenarazen in ne morem ukrenit nič glede tega, tako da nimam niti veselja niti namena izboljševat zvok.

Razen če se odločim za drug stereo sistem in probam postavit zvočnike na omarico, kar pa spet ni najbolje.
roger   16.02.2009 - 08:10
Hehe, ta je dobra s zelenjem! :)
Tudi meni je tvoj sistem zelo všeč, tudi soba. Škoda, da nimaš več tepiha, tudi sam sem se ga moral znebiti ravno zato, ker je to res velika nesnaga. Sedaj imam laminat in okna po novem brez zaves (imam žaluzije). Se kar precej pozna pri zvoku :( Po mojem imaš precej velik kavč, ki lahko delno nadomesti tepih in zavese.
Numb   10.02.2009 - 09:55
Stanovanje itak gleda v naravo, tako da ne rabiva zaves, gledala sva sicer tiste harmonike ko jih lohk premikaš gor in dol po oknu, ampak nočem vrtat novih oken.
Zavese bi bile zgolj dekorativni dodatek, rolete so pa že vgradne.

Res hvala za pohvale, s tem da je vsak kos v stanovanju zrasel na mojem zevniku sem res ponosen.

Žal manjka kako zelenje, ker tiste dve vreče dlak vse požreta in potem kozlata po stanovanju...
alenvprekršku   10.02.2009 - 09:43
Ja kaj'čmo. Potem pa dajat fotke v kak offtopic :-)
Res imaš/-ta/-te lepo. Zelo lepo. Za tepih in zavese te popolnoma razumem. Pri nama s tem, tudi poskusiti nisva hotela. Namesto zaves premisli o žaluzijah. Zelo lepo se obnesejo v Alu barvi. Sedaj gledava, še za zunanjimi. Poleti se bolj obnesejo kot rolete.
LP Alen
Numb   10.02.2009 - 09:10
Če je pa limit 10 slik :)
Pestilence.   09.02.2009 - 11:27
Tudi meni je všeč prostor, čeprav se ne vidi čisto:)
Numb   09.02.2009 - 09:24
O hvala, da je tebi takemu minimalistu všeč sem pa res ponosen. Ker je bila želja ustvarit minimalističen prostor in hkrati topel. In seveda z omejenimi financami :(

tepiha ni več in ga ne bo, žal, ampak je kar povdaril cel prostor, prevelika nesnaga. Zaves pa sploh ne, razen če se spomnim kako dizajnersko foro s kakega kosa platna ali plastike.

Vem, da imam najboljšo uro :)
alenvprekršku   09.02.2009 - 09:19
Pinkclock rula! Mačka sta videti lepo rejena. Ambijent čista petka. 
Numb   09.02.2009 - 08:53
Slike so obupne :S, pa so zgledale čisto kul, no ja, bo že.