Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Focal Aria 948 - mnenje?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..ĆØe so zvoĆØniki v takem prostoru postavljeni na naĆØin , kot je prikazano na skici, je Å”koda ĆØasa z razglabljanjem o kvalitetnem stereo zvoku...Prava stereo slika, zvok po globini oz. 3D.., so tukaj nemogoĆØi.. Enostavno - nekaj priklopiÅ” in bo paĆØ igralo, kot bo.., Torej nima smisla zapravljati preveĆØ za sistem, ki je obsojen na tako postavitev.. Nekaj rabljenega - ugodnega, z dovolj moĆØi, zaradi skupne velikosti prostora, to je vse..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je res težko spremljati kako ljudje postavljajo zvoĆØnike v prostor.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi sistem postavil na 45 stopinj v enega od kotov. Odzadaj kak rastlinski absorber ali tapravi iz lesa, na drugi strani kavĆØ ravno tako pod kotom proti sistemu. ZvoĆØniki dvosistemski z velikim basom in nizko rezano trobljo na 60 stopinj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tale prostor absolutno idealni Jbl 4312 se! Laughing
In niĆØ drugega.
Ne grejo prenizko, da bi imel probleme v kotu z donenjem, z lahkoto zapolnijo prostor, igrajo pa 5x bolje od bw in tudi bolje od arie. Visokotonce daÅ” na notranjo stran in bo manj problemov z odboji...
VpraŔanje je samo ali je tole dejanski problem ali nekaj, da se folk zamoti na forumu.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2023 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Za tale prostor absolutno idealni Jbl 4312 se! Laughing
In niĆØ drugega.


Ampak le, ĆØe so zares dobro uležani.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 00:13    Naslov sporočila: Re: Focal Aria 948 - mnenje? Odgovori s citatom

grizi je napisal/a:
Pozdravljeni,

zanimam se za nakup zvoĆØnikov FOCAL Aria 948. Trenutno imam v prostoru B&W 602S3 in so premali. Prosim vas za mnenje ali bi bili Aria 948 preveliki za tak prostor (slika spodaj) ali je OK? Stropi so visoki 3m.



Že vnaprej hvala za odgovore.


Lep pozdrav,

Å tefan


Tale objavljen tloris je ĆØisto iz merila in proporcev. Tam, kjer piÅ”e 5m je pol manÅ”e kot tam, kjer je 4m. Pa tudi razmerje 12m je ĆØisto ven. Vsaj v pravem razmerju nariÅ”i. Sicer pa, kot so že povedali, s to postavitvijo velikega uspeha ne bo.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najdi si zvoĆØnik, ki so dizajnersko lepi, ki ti paÅ”ejo na pohiÅ”tvo, ker te Arie sigurno niso, robatega videza, fejk furnir Laughing in za toliko denarja pa Å”e ženi bo vÅ”eĆØ.
Igrajo itak vsi Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kljub temu, da je prostor daleĆØ od idealnega in se ne bo dalo uživati v 2D, kaj Å”ele 3D, z zvokovnega staliÅ”ĆØa niti približno ni vseeno, kaj stlaĆØiÅ” notri.

ZvoĆØnik z dobro kontrolirano smerno karakteristiko bo solidno igral v vsakem prostoru, tudi bolj živem ali neobdelanem z veĆØ odboji, saj ima odbiti zvok uravnotežen karakter. S smerno slabo kontroliranimi zvoĆØniki nastane zmeÅ”njava, ki se v akustiĆØno netretirani sobi le Å”e poveĆØa. Ko nisi v delu prostora, ki je namenjen posluÅ”anju, tak sistem raje ugasneÅ”, kot da razglaÅ”eno ropota ali cvili. Z dobrimi zvoĆØniki pa se lahko celoten prostor zapolni s solidnim in nemoteĆØim zvokom. Z obiĆØajnimi stvarmi, s katerimi naÅ”arimo bivalni prostor, se akustika že toliko uredi, da odboji niso preveĆØ moteĆØi, skrajÅ”a se RT60 itd, kar omogoĆØi soliden zvok, kamorkoli se postaviÅ”. ƈe imaÅ” pokrit celoten spekter s solidnim subom in dovolj dinamiĆØnimi zvoĆØniki, kar Aria nedvomno so in seveda ustrezno ekvalizirano podroĆØje pod 300 Hz, bo v takÅ”nem prostoru veliko dobrega zvoka. Z neustreznimi bookshelfi (ali floorstanderji, vseeno) ga ne bo nikjer niĆØ, ne v tistem desnem kotu, kaj Å”ele kje drugje. Samo ropotanje in cviljenje, da ga z veseljem ugasneÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda je za razmisliti o zvoĆØnikih z manj razprÅ”itve. Recimo s trobljami, full-range driverji (oz. veliki visokotonci), elektrostatskimi, ...
Seveda bo to bolj podobno sluÅ”alkam in bo za posluÅ”ati zgolj na kavĆØu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Narisano izgleda drama, v resnici je slika popaĆØena po vertikali - ĆØe se vsaj mentalno zgornjo ĆØrto spusti toliko, da tista mera 4m je manjÅ”a od tiste 5m - nastane ĆØisto druga slika.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Okt 07, 2023 08:58; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, da se bomo malce lažje pogovarjali in vlekli vsak v svojo stran ... Laughing

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glavnem nas ima kar veliko težave s prostori, ki niso popolnoma simetriĆØni in pri katerih postavitev zvoĆØnikov niti približno ne more biti simetriĆØna.

Ampak kar imamo paĆØ imamo in s tem se je potrebno sprijazniti ali pa izbrati drug prostor oz iti v pregradnjo prostora oz druge posege.

ƈe spremeba prostora, mesta posluÅ”anja ali pa neka dodatna gradbena dela ne pridejo v poÅ”tev, potem je treba narediti kar se da.

Pod prvo o velikosti zvoĆØnikov: glede na velikost sobe so OK, bi Å”lo pa verjetno tudi z malo manjÅ”imi in kakÅ”nim subom.
Pod drugo: prve odboje od desne, 4 m stene, je treba zmanjÅ”ati. To se ponavadi naredi z absorberji in difuzorji, težje s pohiÅ”tvom, lahko pa tudi drugaĆØe, kar pa zahteva druge zvoĆØnike (aktivci z DSP,...)

Ne glede na morebitne absorberje bo verjetno problem v nelinearnosti nižjih tonov, kar se lahko reŔuje z DSPjem ali EQjem, ter subom.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni zavesa dovolj? Je treba kartone od jajc limat po steni Laughing
Zanimiv problem...
Mene najbolj zanima al je tale grizi sploh z nami. Dej eno sliko tegale prostora gor grizi no. Da vidmo kako bo tole reŔeno.
Bi pa jaz Ŕel raje na electro kot ario.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grizi



Pridružen/-a: Sre Mar 2011 19:09
Prispevkov: 7
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 07:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, razmerja niso ok, sem zadevo narisal na hitro, my bad...

Sem danes zjutraj pred sluzbo pritisnil eno fotko, za vzorec.

Od stene na desni pa do vetrolova na levi je 5m, slikano je pa s sedezne.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 07:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grizi, glede na fotko si prej pozabil omeniti, da imaÅ” vrata na obeh straneh (levo in desno od tvja).
Glede na situacijo bi si jaz naredil premiĆØne stojale zvoĆØnikov ter bi pred posluÅ”anjem premaknil zvoĆØnike na oznaĆØeno mesto, tam kjer je najbolj optimalno posluÅ”anje glasbe ter se vrata normalno odpirajo, ko ne posluÅ”aÅ” jih pa premakneÅ” na pozicijo ob tv kjer je prostor, da niso moteĆØi ostali ĆØas.
Na desno stran eno malce težjo zaveso katera je tudi lahko ostali del ĆØasa zložena zgolj v eni toĆØki, ĆØe bi bila moteĆØa. Ponuja pa trg danes že tako elegantne reÅ”itve tudi pri zavesah ipd, da verjamem da uspete najti vizualno nemoteĆØe zadeve ĆØeprav sam recimo nisi pristaÅ” zaves.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe