Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stojala - Z ĆØim jih napolniti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
doberman



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 17:19
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poslusalec je napisal/a:
ƈe imate denar na razpolago ni dvoma da je najbolÅ”e zvoĆØnike napolnit z eno od teh snovi ki so izdelano prav za polnjenje zvoĆØnikov, problem je da nimajo zastopnika v Sloveniji, sam ĆØe maÅ” denar in hoĆØeÅ” perfekten sound, pomisli na tole: http://www.atacama-audio.co.uk/accessories.htm

Jz mam stojala za zvoĆØnike TEN in sm jih napolnu z to snovjo, predvsem izboljÅ”a bas. Moje mnenje je da brezveze dat veĆØ kot 200 ā‚¬ za stojalo za zvoĆØnike k dejansko ni razlike od takih naprimer: http://www.ten-cerne.si/index.php?page=category&category_id=43

monki: Velikost zgornje ploÅ”ĆØe se da naroĆØit po želji, meni sploh ni raĆØunal niĆØ veĆØ k zgleda da nima veĆØjih stroÅ”kov samo zaradi zgornje ploÅ”ĆØe.


ƈe misliÅ”, da ni razlike med stojali potem se hudo motiÅ”. Pa Å”e kako se vidi razlika - predvsem v samem materialu in seveda polnitvi. Sam sem preizkusil zadevo...najprej navadna mivka, potem kremenĆØkov pesek in nazadnje stvar, ki si jo omenil zgoraj - to so povsem enaki kosi opilkov - ne ostružki - zadeva težka ko svinja. Sound je povsem drugaĆØen - detaljni in bolj razloĆØni basi ter celoten spekter zvoĆØne slike. Edina slaba lastnost teh opilkov je, da so svinsko draga. Za moja stojala sem moral vzeti pet zabojev - to je 45 kg, da sem jih napolnil... Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 01:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje, prosim za pomoĆØ, preden zaĆØnem pretirano eksperimentirati in odkrivati toplo vodo.

Tudi sam si lastim enaka Atacama stojala, kupljena pred leti v BB-ju. Nanje sem namontiral nove MA Bronze BX-2 in sploh nisem zadovoljen z doseženim.

Takle je sistem: omenjeni BX-2 + stojala, ojaĆØevalec Rotel RA-970BX starejÅ”ega letnika, vir je iPod klasik 160GB na nekem no-name docku (alternativno tudi PS3 via HDMI na Samsung LCD via 3,5mm/2xRCA na ojaĆØevalec), v prihodu iz Amazona je boljÅ”i dock Pure i20. ZvoĆØniÅ”ki in interkonekt kabli so (ocenjujem da) poÅ”timani za sistem takega cenovnega ranga: zvoĆØniÅ”ki so bi-wire boljÅ”e sorte, kupljeni v BB (10 EUR/m, lahko tudi pogledam firmo), 3m interkonekti do docka so kupljeni v Terni in precej debeli (no-name). ZvoĆØni fileti so dobre kakovosti, preferiram FLAC -> Apple Lossless, sicer mp3 320 kbps.

V stojala sem nasul jeklene ostružke, ki sem jih napaberkoval pri znancu strugarju. Zadeva je dokaj masivna, stojalo + zvoĆØnik vaga ca. 19 kil. V spodnjo ploÅ”ĆØo sem v 6mm odprtine privijaĆØil po Å”tiri masivne medeninaste Å”pice (Terna, 15 EUR/komplet), pod nje podložil 5mm podložke, ki so priÅ”le v kompletu s Å”picami. ZvoĆØniki so na zgornjo ploÅ”ĆØo stojala pripopani s po Å”tirimi obilnimi kosi patafixa, zadevo sem moĆØno pritisnil od zgoraj in patafix sploÅ”ĆØil na ca. 3mm, tako da spodnja stran zvoĆØnika ni v stiku s ploÅ”ĆØo na stojalu. Sama stojala so sicer za moje pojme totalen Å”rot: spodnja in zgornja ploÅ”ĆØa sta iz tankega jekla, eno stojalo je Å”e dokaj rigidno, eno pa sploh ne - pri tem ni problem v stiku ploÅ”ĆØe s tlemi, ampak v stiku med osrednjo cevjo in spodnjo ploÅ”ĆØo - kje, ne vem, sem pa pazil, da sem po polnjenju vse privijaĆØil nazaj skoraj do pretegnjenja. Tla so laminat.

Naredil sem torej vse, kar sem uporabnega zvedel v tej temi.

In problem? Nisem resen audiofil, tako da ne zmorem strokovnega opisa, laiĆØno pa: vokali so okej, basa je dosti in je tudi dokaj natanĆØen (mam sicer filing, da ga je na ĆØase Å”e preveĆØ), ampak srednje obmoĆØje se pa ĆØisto zgubi. PosluÅ”am sicer pretežno vsesorte indie, rock, blues itd. in pri kakÅ”nem pejsažu, kjer bi morali usekati bobni ko sto mater, se sliÅ”ijo samo neke nežne ĆØinele. Å e posebej ima sistem probleme takrat, ko se dogaja veliko stvari naenkrat; ĆØe je enostaven komad z malo dinamike je Å”e sprejemljivo, ko pa reže kakÅ”en klasiĆØen rock komad z vso zasedbo (recimo AC/DC) pa dominirajo bas in vokali, ostalo pa se nekje zgubi. Skratka: vseskupaj je nekam zaduÅ”eno in niti približno ne toliko dinamiĆØno, kot sem upal, da bo.

Da je problem nekje v grmu s stojali sumim zato, ker sem imel prej polnjena z mivko in na nekih zaniĆØ plastiĆØnih taĆØkah, pa po spominu sodim, da je bila dinamika boljÅ”a. Upal pa sem na bolj natanĆØne base in zato sploh zaĆØel z eksperimentiranjem. No, base sem dobil, ostalo pa zj*. Da problem niti ni v filetih itd. ugotavljam, ker sem za test namontiral nazaj ostarele Tannoye in je bil nekam bolj odprt zvok. Dejansko mi je najvÅ”eĆØnejÅ”i zvok, ki ga zmorejo moje AKG sluÅ”alke, priklopljene na navadno zvoĆØno kartico na PC, ĆØemur tile zvoĆØniki na teh stojalih ne pridejo niti sluĆØajno blizu.

Prosim vas za kakÅ”en konstruktiven nasvet, kje zaĆØeti eksperimentirati. Ali pa sem vseskupaj falil in nabavil ĆØisto napaĆØne zvoĆØnike za svoje potrebe? Zamenjati stojala? FerÅ”terker?

Hvala!

(moderatorja pa prijazno prosim, da ĆØe sem falil temo tole premakne na pravo mesto)
(mater sem se razpisal... zahvala vsem, ki ste zdržali do konca)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Veliko je bilo napisanega o postavitvah zvoĆØnikov, polnjenja stojal z raznimi obtežitvenimi dodatki in najrazliĆØnejÅ”imi konicami pod boksi.
Pri vseh razliĆØnih kombinacijah Å”e nisem sliÅ”al za mnenje, kako bi zveneli boksi, ĆØe bi jih obesil na vrvice, ki so pritrjene na strop? Tako bi se reÅ”il vseh fiziĆØnih stikov s podlago ter direktnih prenosov zvoka v prostor.

Kaj o tem menijo forumaŔi ???

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer govorim ĆØisto na pamet, ampak se mi zdi to Å”e najslabÅ”a opcija, saj bi se zaradi premikanja nizkotonske membrane zaĆØel premikati cel zvoĆØnik, kar pa je popolno nasprotje "ideala" (membrana fiksirana na neskonĆØno ravnino ĆØe se ne motim).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da problem ni v stojalih, vsaj teoretiĆØno, saj so ĆØvrsta in obtežena z opilki (mimogrede: tudi sam uporabljam opilke, ker verjamem nekemu testu/meritvam, da najbolj duÅ”ijo vibracije). Ampak to lahko enostavno testiraÅ” - postavi jih na kaj drugega in posluÅ”aj!. Tudi druge komponente/elemente lahko enako 'stestiraÅ”' po korakih npr. zamenjaj vir (iPod) s CDP, zvoĆØnike z drugimi (kar si sicer že naredil), ojaĆØevalec...


____________________________________________________________
[quote="blazheny"]Fantje, prosim za pomoĆØ, preden zaĆØnem pretirano eksperimentirati in odkrivati toplo vodo.

Tudi sam si lastim enaka Atacama stojala, kupljena pred leti v BB-ju. Nanje sem namontiral nove MA Bronze BX-2 in sploh nisem zadovoljen z doseženim....
...
Prosim vas za kakÅ”en konstruktiven nasvet, kje zaĆØeti eksperimentirati. Ali pa sem vseskupaj falil in nabavil ĆØisto napaĆØne zvoĆØnike za svoje potrebe? Zamenjati stojala? FerÅ”terker?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

ZvoĆØnik, ĆØe je vpet na Å”tirih toĆØkah, se v nobenem primeru ne more premikati v ritmu basovske membrane, ker je masa samega boksa prevelika, sploh pa je sama resonanca nihanja tako vpetega boksa izredno majhna. Ta je cca 1 Hz glede na 1m dolžine vpetja in ga zato noben basovski zvoĆØnik ne more premakniti.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

ZvoĆØnik, ĆØe je vpet na Å”tirih toĆØkah, se v nobenem primeru ne more premikati v ritmu basovske membrane, ker je masa samega boksa prevelika, sploh pa je sama resonanca nihanja tako vpetega boksa izredno majhna. Ta je cca 1 Hz glede na 1m dolžine vpetja in ga zato noben basovski zvoĆØnik ne more premakniti.

Lp

Ne rabi se gibati v ritmu membrane, lahko pa zaniha v manjŔi frekvenci.
Vsaka sila ustvari nasprotno silo! Torej bi nihanje membrane delovalo na vpetje.
Vsaka zajla ali vrvica ni toga stvar in ima raztezek. V Å”tiri smeri boÅ” težko napel, najmanj 6 strani bo treba. ƈe bi napenjal kar direktno v prostoru, bi znale biti dolžine vrvic velik in s tem Å”e veĆØji poves. ƈe bi pa dal nek okvir okrog zvoĆØnika in napel vrvice , bi ti pa ta okvir predstavljal oviro.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Moje osnovno vpraÅ”anje je bilo, ali je že kdo poskuÅ”al s postavitviji zvoĆØnikov na vrvice in kakÅ”ne so izkuÅ”nje? ƈe tega Å”e nihĆØe ni preizkusil v praksi je moje vpraÅ”anje brezpredmetno, je pa teoretiziranje o tem, kako se vrvice napenjajo in boksi nihajo v ritmu basovske membrane, ĆØisto nakladanje.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dobra ideja...sam sem hotel Cheviote obesit na ali v preÅ”ite gurtne...ampak zaradi stropa iz trstenk si nisam upal iskat tramove...druga varijanta bi bila moĆØen L profil zaÅ”raufan v steno...grdo ali pa ne...baje so nekoĆØ tako imeli Tannoye po studijih...pa dvomim da bi se zaradi 12" membrane premaknil cca. 30 kg zvoĆØnik
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Sam sem dal primer, da bi jih pritrdil na strop, vendar obstajajo tudi druge variante. Ena je, da se izdela podstavek na kateremu je zvoĆØnik obeÅ”en, tako ni nobenega vrtanja in iskanja tramov.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To smo poskuŔali že v sedemdesetih, pa se ne obnese. Zvok je precej bolj koloriran kot pri uporabi spodobnih stojal. Takole je svoje satelite obesil Linkwitz:


ZvoĆØnika ne smemo izolirati (pred ĆØim bi ga sploh lahko izolirali, pred samim sabo ga ne moremo, lahko ga pred tresljaji prometa ipd, ampak to nima smisla, ker na zvoĆØnike ne vplivajo tako kot recimo na gramofon), ampak mora biti mehansko ozemeljen, zato da se v maso zemlje odvajajo vibracije ohiÅ”ja.
Namesto, da bi vibracije ohiŔja oddajal v prostor, jih tako v maso zemlje.
Tako sliÅ”iÅ” veĆØ zvoĆØnika in manj boxa. To pomeni, da je zvok manj obarvan.

Predstava, da bi se zaradi tega ker zvoĆØnik potiska zrak, box premaknil nazaj, pa je popolnoma napaĆØna. ZvoĆØnik ne premika zraka, zvok sicer potuje po zraku, sam zrak pa ne potuje nikamor.
Zaradi delovanja zvoĆØnika, ki vibrira se njegove vibracije prenaÅ”ajo na ohiÅ”je. In to je tista energija, ki jo hoĆØemo odvesti drugam, za katero noĆØemo da vzbudi zrak in pride do nas. Zato moramo box ozemljiti in omogoĆØiti prenos teh vibracij v tla, v maso zemlje. Nima pa to niĆØ opraviti s poganjanjem zraka ā€“ isto bi se dogajalo tudi ĆØe bi bil zvoĆØnik v vakuumu. In box samo vibrira in se ne premika ā€“ vibrira pomeni da se z isto amplitudo pomika v vse smeri in ĆØe te amplitude seÅ”tejeÅ” bo rezultat 0 (povrne se v prvotno stanje). Potem ni nobenega viÅ”ka sile v katerikoli smeri. ƈe bi se premikal, bi bila sila v eni smeri veĆØja kot v drugih. KEF 107 so imeli recimo veliko bas membrano, ohiÅ”je pa je bilo na koleÅ”ĆØkih ā€“ tudi ĆØe si nabijal base, se niso nikamor zapeljali. Zato se obeÅ”en zvoĆØnik ne bo med igranjem glasbe niĆØ premikal, samo vibriral bo lažje in s tem bolj obarval zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje vpraÅ”anje pa je, zakaj so v Gallusovi dvorani v CD zvoĆØniki obeÅ”eni na konzole in ne na zajle.

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Moje osnovno vpraÅ”anje je bilo, ali je že kdo poskuÅ”al s postavitviji zvoĆØnikov na vrvice in kakÅ”ne so izkuÅ”nje? ƈe tega Å”e nihĆØe ni preizkusil v praksi je moje vpraÅ”anje brezpredmetno, je pa teoretiziranje o tem, kako se vrvice napenjajo in boksi nihajo v ritmu basovske membrane, ĆØisto nakladanje.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
Moje vpraÅ”anje pa je, zakaj so v Gallusovi dvorani v CD zvoĆØniki obeÅ”eni na konzole in ne na zajle.


Verjetno zato, da se jih laže usmerja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:
Fantje, prosim za pomoĆØ, preden zaĆØnem pretirano eksperimentirati in odkrivati toplo vodo.

Tudi sam si lastim enaka Atacama stojala, kupljena pred leti v BB-ju. Nanje sem namontiral nove MA Bronze BX-2 in sploh nisem zadovoljen z doseženim.

V stojala sem nasul jeklene ostružke, ki sem jih napaberkoval pri znancu strugarju. Zadeva je dokaj masivna, stojalo + zvoĆØnik vaga ca. 19 kil. V spodnjo ploÅ”ĆØo sem v 6mm odprtine privijaĆØil po Å”tiri masivne medeninaste Å”pice (Terna, 15 EUR/komplet), pod nje podložil 5mm podložke, ki so priÅ”le v kompletu s Å”picami. ZvoĆØniki so na zgornjo ploÅ”ĆØo stojala pripopani s po Å”tirimi obilnimi kosi patafixa, zadevo sem moĆØno pritisnil od zgoraj in patafix sploÅ”ĆØil na ca. 3mm, tako da spodnja stran zvoĆØnika ni v stiku s ploÅ”ĆØo na stojalu. Sama stojala so sicer za moje pojme totalen Å”rot: spodnja in zgornja ploÅ”ĆØa sta iz tankega jekla, eno stojalo je Å”e dokaj rigidno, eno pa sploh ne - pri tem ni problem v stiku ploÅ”ĆØe s tlemi, ampak v stiku med osrednjo cevjo in spodnjo ploÅ”ĆØo - kje, ne vem, sem pa pazil, da sem po polnjenju vse privijaĆØil nazaj skoraj do pretegnjenja. Tla so laminat.

Naredil sem torej vse, kar sem uporabnega zvedel v tej temi.

In problem? Nisem resen audiofil, tako da ne zmorem strokovnega opisa, laiĆØno pa: vokali so okej, basa je dosti in je tudi dokaj natanĆØen (mam sicer filing, da ga je na ĆØase Å”e preveĆØ), ampak srednje obmoĆØje se pa ĆØisto zgubi. PosluÅ”am sicer pretežno vsesorte indie, rock, blues itd. in pri kakÅ”nem pejsažu, kjer bi morali usekati bobni ko sto mater, se sliÅ”ijo samo neke nežne ĆØinele. Å e posebej ima sistem probleme takrat, ko se dogaja veliko stvari naenkrat; ĆØe je enostaven komad z malo dinamike je Å”e sprejemljivo, ko pa reže kakÅ”en klasiĆØen rock komad z vso zasedbo (recimo AC/DC) pa dominirajo bas in vokali, ostalo pa se nekje zgubi. Skratka: vseskupaj je nekam zaduÅ”eno in niti približno ne toliko dinamiĆØno, kot sem upal, da bo.

Da je problem nekje v grmu s stojali sumim zato, ker sem imel prej polnjena z mivko in na nekih zaniĆØ plastiĆØnih taĆØkah, pa po spominu sodim, da je bila dinamika boljÅ”a. Upal pa sem na bolj natanĆØne base in zato sploh zaĆØel z eksperimentiranjem. No, base sem dobil, ostalo pa zj*. Da problem niti ni v filetih itd. ugotavljam, ker sem za test namontiral nazaj ostarele Tannoye in je bil nekam bolj odprt zvok. Dejansko mi je najvÅ”eĆØnejÅ”i zvok, ki ga zmorejo moje AKG sluÅ”alke, priklopljene na navadno zvoĆØno kartico na PC, ĆØemur tile zvoĆØniki na teh stojalih ne pridejo niti sluĆØajno blizu.

Prosim vas za kakÅ”en konstruktiven nasvet, kje zaĆØeti eksperimentirati. Ali pa sem vseskupaj falil in nabavil ĆØisto napaĆØne zvoĆØnike za svoje potrebe? Zamenjati stojala? FerÅ”terker?

Hvala!

(moderatorja pa prijazno prosim, da ĆØe sem falil temo tole premakne na pravo mesto)
(mater sem se razpisal... zahvala vsem, ki ste zdržali do konca)


Težko je takole na daleĆØ ugotavljati kje tiĆØi problem zaradi katerega imaÅ” tak nezanimiv zvok. Je pa zelo pogosto, da so za pomanjkanje energije v srednjih kriva prav stojala.
Lahko ti nanizam, kje so po moje napake oziroma problemi tvojega stojala:

ā€¢ Atacama stojala niso ravno najbolj stabilna, tako da to že v osnovi ni nek vrhunski izdelek
ReÅ”itev: nova stojala ali pa zamenjava gornje in spodnje ploÅ”ĆØe z lesenimi (najbolje debela vezana ploÅ”ĆØa, kot recimo panzerholz - http://www.ltlewis.co.uk/b15.htm)
ā€¢ Stojala polnimo iz dveh razlogov: da znižamo težiÅ”ĆØe in da duÅ”imo vibracije tako da jih pretvarjamo v toploto. Namenski ali ne in ne glede na to kaj kje piÅ”e, jekleni ostružki niso najboljÅ”i material ne za eno ne za drugo. Navadna mivka je dosti boljÅ”a. Materiali, ki dobro prevajajo vibracije v toploto bodo vedno na obĆØutek topli ā€“ mivka, volna, filc, pluta ... Mrzli materiali, kot so veĆØina kovin, sploh pa železo pa tega ne zmorejo.
ReÅ”itev: uporabi mivko ali kaj podobnega. Sam uporabljam droben pesek za ptiĆØe, podoben prahu iz krede. Meni se je ta material najbolje obnesel. Lahko uporabiÅ” meÅ”anico svinĆØenih Å”iber in krednega prahu.
ā€¢ Patafix ali blu tac nista primerna materiala za med zvoĆØnike in stojala. ƈe hoĆØemo, da se vibracije iz zvoĆØnika prenesejo v tla, potem kakrÅ”enkoli material ki mehansko izolira to pot, ni primeren.
ReŔitev: konice ali majhne kroglice iz ležajev.
ā€¢ Laminat je naslabÅ”a možna varianta tal
ReŔitev: pod konicami stojal, v tla zavijeŔ križne vijake, ki so ravno tako dolgi kot je debel laminat. Konice stojal tako sedejo direktno v glavo vijaka in prek vijaka odvajajo energijo v betonska tla, mimo laminata.



Prav tako se pri meni niso obnesli razni podstavki pod konice in podobne zadeve.



Tudi konice niso vedno najboljÅ”e, sam sem jih zamenjal z vijaki s polkrožno glavo. S konicami so sicer postali basi bolj definirani, so pa bili visoki preveĆØ agresivni. Nasploh je problem pri stojalih ta, da ko popraviÅ” nekaj, drugje izgubiÅ”.



Zato je treba vse te nasvete (tudi moje) brati bolj kot napotek za lastno iskanje, ne pa kot zapoved. Trenutno uporabljam Malboret betonska stojala, ki so zame ene najboljÅ”ih sploh. Vendar zvoka nisem mogel uravnotežiti dokler nisem snel zgornje ploÅ”ĆØe in postavil zvoĆØnike direktno na konice, talne konice pa zamenjal za tiste z polkrožno glavo. Tako so zdaj stojala v bistvu en sam monoliten betonski blok, brez kakÅ”nihkoli podstavkov ali kaj podobnega. Sicer pa ti priporoĆØam, da zaĆØneÅ” eksperimentirati v skladu z gornjimi navodili in ĆØe boÅ” naletel na kak problem se kar javi. Ker že trideset let uporabljam monitorje imam s stojali kar precej izkuÅ”enj, tako z modeli kot modifikacijami, materiali, podložkami ipd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nomad, najlepÅ”a hvala za tvoj ĆØas in ekstenzivne nasvete! Hvala tudi ostalim za odziv na debato.

Poraja se mi eno vpraÅ”anje: ĆØe so na zgornji ploÅ”ĆØi stojala Å”pice, kar sem videl tudi drugje, kako potem zvoĆØnik fiksiraÅ” na to ploÅ”ĆØo? ZvrtaÅ” luknje v zvoĆØnik in privijaĆØiÅ” s spodnje strani ploÅ”ĆØe, tako da jih narineÅ” na Å”pice?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 4 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe