Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pasivni predojačevalnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
opt817



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 23:40
Prispevkov: 36
Kraj: Soundkraj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 01:10    Naslov sporočila: Pasivni predojačevalnik Odgovori s citatom

Zanimam se za kvaliteten pasivni predojačevalnik, na katerega bi priklopil 3 naparave, npr. CD, phono, satelitski radio. Rad bi nasvet za glede kvalitete reprodukcije zvoka, saj sem doma priklopil satelitski radio z digitalno kontrolo glasnosti direktno na ojačevalec, brez aktivnega predojačevalca in ugotovil precejšnje izboljšanje zvoka v vseh pogledih. Pogledal sem si npr. Music First Audio, ki deluje s tranformatorji in tudi verzije z DACT upori. Kakšne so vaše izkušnje? Moj ojačevalec ima 100Kohm vhodno impedanco. Kaj priporočate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 09:24    Naslov sporočila: Re: Pasivni predojačevalnik Odgovori s citatom

opt817 je napisal/a:
Zanimam se za kvaliteten pasivni predojačevalnik, na katerega bi priklopil 3 naparave, npr. CD, phono, satelitski radio. Rad bi nasvet za glede kvalitete reprodukcije zvoka, saj sem doma priklopil satelitski radio z digitalno kontrolo glasnosti direktno na ojačevalec, brez aktivnega predojačevalca in ugotovil precejšnje izboljšanje zvoka v vseh pogledih. Pogledal sem si npr. Music First Audio, ki deluje s tranformatorji in tudi verzije z DACT upori. Kakšne so vaše izkušnje? Moj ojačevalec ima 100Kohm vhodno impedanco. Kaj priporočate?

Nisem imel po rokah MFA izdelkov, a glede na koncept mi deluje prepričljivo. Predvsem ker s transformatorjem istočasno rešuje tudi problem kontrole glasnosti brez izgub, ki so običajne za upore.

Kot diy sem se tudi pozabaval s pasivnimi predojačevalci in prišel do nekaterih spoznanj. Pasiva lahko deluje odlično v ugodnih pogojih, kar pomeni, da mora ojačevalec, ki ga krmilimo, imeti odlično resolucijo. Ne gre samo za odnos signal / šum in ustrezne impedance, ampak tudi za sposobnost artikuliranja zelo low level signalov - kot tudi linearnost na teh nivojih - tako frekvenčno kot ojačanje.
Na drugi strani z 'aktivo' se ultra nizkim low levelom izogneš in avtomatsko imaš večjo dinamiko in bolj kakovostno reprodukcijo napram pasivi v manj kot idealnih pogojih. Seveda 'kasiraš' koloracije ojačevalnega stadija, a je to manjše zlo.
----------------------------------------------------------------------------
To velja za vse situacije, še posebej začenši od gramofonske glavice. Sicer se tvega izgubo najfinejših informacij / ambienca, barve instrumentov, mikrodinamika.. Tudi pri snovanju znotraj ene aparature z več stadiji ojačanja veljajo ista pravila: predhodni stadij mora prepričljivo izkrmiliti naslednjega, sicer adijo dinamika in resolucija.
----------------------------------------------------------------------------
S pasivo deluje vse na zelo nizkem nivoju in je zato zelo občutljivo na vse elemente na poti - od kablov, priključkov, vibracij itd.

Mislim da ni potrebno spomniti, da je glasba impulzivne narave - medtem ko se srednji nivo glasnosti odvija na milivoltih, konice skačejo več 10x v višave, fini signali pa so več 10x nižje.

Transformator je zelo dobra rešitev, fino pa je, da v takem primeru uporabiš izvor (player) z nizko izhodno impedanco, kar pomeni da je tokovno sposoben.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nizkoinpendančnih, tokovno stabilnih izvornih komponentah nobena kvalitetna pasivna atenuacija ni problem. Niti kabli itd. Dvomim da je to slučaj pri teh treh komponentah ( CD, Phono, SAT..). Če ni, je trafo obešen na njih še bolj kompleksno in nepredvidljivo breme od standardne aktive z vhodnimi bufferji ali upori.

“Transformer Volume Control is essentially a wire. A very, very, very, very long piece of wire...”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Deon je napisal/a:
Pri nizkoinpendančnih, tokovno stabilnih izvornih komponentah nobena kvalitetna pasivna atenuacija ni problem. Niti kabli itd. Dvomim da je to slučaj pri teh treh komponentah ( CD, Phono, SAT..). ...”

Seveda ni problem, če je cilj samo da deluje. Tukaj pa gre za predojačevalec cenovnega ranga nekaj tisoč eurov in se pričakuje vse kaj drugega, kot da deluje na nivoju enega potenciometra.

Sem cenzuriral..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Dec 19, 2014 12:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy Very Happy OK, pa imam dovolj pisanja tu za naslednjih par let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Deon je napisal/a:
Very Happy Very Happy Very Happy OK, pa imam dovolj pisanja tu za naslednjih par let.

Evo, sem cenzuriral. Da ne bo zamere. Želim samo opozoriti, da se zahtevnost do naprav s ceno viša in da ni nujno, da se to sliši vedno in povsod.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK. Da naredim malo reklame prej kot se odjavim. ( Ker je bilo " pred cenzuro" govora o nivojih, pa če poznam razliko med kabli pa dobrimi interkonekti. To so kabli ki ji mi izdelujemo. Naše in moje osebne audio stvari se testirajo tudi na kakšnih boljših, nikoli pa na slabših..kablih.

LP,D



[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kak veš ,da so slabši ,slabši ,če jih ne testiraš ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naredi si sam:

http://glass-ware.stores.yahoo.net/atandsise.html
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Počasi vas tud jaz več ne razumem
Kaj ne berete kot je treba, al želite biti vedno najbolj pametni.

Uzitek 123... šluk ...upam da ni bilo tako ko si to pisal... najbrž ni telepatsko ocenil kabla da je slabši. Stestiraš, slabše daš v predal boljše uporabljaš za testiranje avdio opreme. Tako je tudi napisano.

Ambasador... podobno... kje je napisano, da ni razlike v kablih oziroma niso pomembni... Povedati je hotel, da je trafo z njegovimi el. karakteristikami bolj kompleksno in zahtevno breme kot kabel z njegovimi karakzeristikami. Oz. njegove karakteristike nimajo velikega vpliva, če je vir tokovno... stabilen. Da pa vsak kabel igra drugače pa vemo.
Zaradi takih debat izgublja tale forum kar nekaj članov in produktivnih člankov in prispevkov.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Počasi vas tud jaz več ne razumem
Kaj ne berete kot je treba, al želite biti vedno najbolj pametni.

Ambasador... podobno... kje je napisano, da ni razlike v kablih oziroma niso pomembni... Povedati je hotel, da je trafo z njegovimi el. karakteristikami bolj kompleksno in zahtevno breme kot kabel z njegovimi karakzeristikami. Oz. njegove karakteristike nimajo velikega vpliva, če je vir tokovno... stabilen. Da pa vsak kabel igra drugače pa vemo.
Zaradi takih debat izgublja tale forum kar nekaj članov in produktivnih člankov in prispevkov.

Počasi tudi jaz ne razumem kaj berete...

1. Svoje sem povedal še preden se je kdo oglasil, tako da mi ne moreš očitati, da sem hotel biti pametnejši od koga drugega.
2. vem kaj je @deon hotel povedati
3. se ne strinjam z njegovim mnenjem kadar gre za naprave visokega razreda, za diy situacije in nezahtevne uporabnike pa je ok

ps:
Ker sem razumel, da se je užalil zaradi trditve, ki sem jo dal - sem naredil korak nazaj in izbrisal en stavek. Ne bom ga pogreval, vendar je napačno interpretiran tako z njegove strani, kot tvoje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Ambasador. Nihče ni napačno interpretiral tvojih izjav. Cenzura na webu nima smisla.
Jaz sem napisal enostavno dejstvo glede transformatorjev priključenih na običajni izhod audio naprave.
Ma..se je treba prav potrudit da glede tega kar sem napisal najdeš "logiko" za : "to ne drži v High Endu".
A imajo npr. priznane "High End" komponente z recimo po eno lampo na izhodu pa izhodno impendanco sto kiloohmov "nizko izhodno impendanco in tokovno stabilnost" ki jo sam omenjaš kot potrebno za TVC ? Maaa, eh.

Meni je sicer krasno vseeno ampak ja, če boš vsakega z rahlo drugačnim mnenjem pričakal z B.S "pokroviteljskim" tonom ala:
"ko boš na višjem nivoju ,ko ne boš poslušal samo nezahtevne glasbe, ko boš ločil med kabli in interkonekti" itd.... ti bo še res kdo zameril. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sledim temi in - kot običajno - nekateri vedo o vsem čisto vse... Je za moj (skromen) okus nevarno, ko posameznik povsem preraste institucijo, ki jo je popreje tvorno gradil in prispeval svoja mnenja in znanje.

Zdaj pa smo priča vnovičnih modifikacij postov, zapisano zjutraj ne velja več, kot je bilo moč prebrati v že izbrisanem (modificiranem) postu tudi stvarem, ki jih je vrli Ambasador pisal pred dvema letoma ne zaupa več. Dopoldan se še izpraševal (in še nas, predpostavljam), če le ni napočil trenutek, ko bi bilo pametno zapustiti forum. Ne uživa več v pisanju in pripisih medmetov, ki izpričujejo njegovo razpoloženje. Zdaj pa - ne vem, si je pisec premislil sam, ali pa je bil deležen silnega števila zasebnih sporočil, v katerih ga ostali člani kot užaljenega fantička rotijo naj jih, za božjo voljo, ne pusti same.

Je pa nekaj o oholosti in pokroviteljstvu že napisal moj predhodnik, pa naj bo dovolj. In je še off-topic.

Čas pa je (zagotovo) prišel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..tema je Pasivni predojačevalec in ne aktivni forumaš Very Happy
--------------------------------------------------------------------------------------
Sem samo ljubitelj dobrega zvoka in ne strokovnjak. Tisto malo kar mislim da vem, poskusim povedati čimbolj preprosto...

@deon: vprašam: zakaj neki so vgrajevali in še vgrajujejo transformatorje v pasivne predojačevalce?
In še: zakaj ne vidim pasivnih predojačevalcev (samo z upori) med napravami višjega in visokega razreda?

ps:
prvega pasivnega s transformatorjem za volume (kmalu bo vintage) sem opazil Luxman-a AT-3000 ( http://audio-database.com/LUXMANALPINE-LUXMAN/etc/at-3000-e.html ). Primar 100ohm, sekundar 160 ohm, ojačanje 1:1,3

Kot razlog navajajo tole: ''...The damping characteristics by an electrical resistor is used in the general Attenuator. For this reason, the direct-current-resistance component which goes into a signal line in series had affected the tone quality. In order to improve this, the transformer for line signals is developed newly, and it carries in AT-3000. ''
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa res kar ne znaš nehat. Smile
Ma..debatiraj dalje o teh stvareh.... z Alotto Fagino.. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe