Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojaèevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitja155



Pridružen/-a: Čet Dec 2018 14:25
Prispevkov: 11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

580€ je na koncu šel.. od delaerja seveda.. z velik zvezdicami Very Happy

mal se mi kolca.. Laughing

sej na koncu pa bom nehal gledat, vzel marantza PM6006 ki je verjetno za to kar gledam best buy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cxa60 je bolj na ravni pm7005 kot 6006. Se pa tudi pri Marantzu definitivno splaca vzet 7005, saj nudi vsega vec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitja155 je napisal/a:
580€ je na koncu šel.. od delaerja seveda.. z velik zvezdicami Very Happy

mal se mi kolca.. Laughing

sej na koncu pa bom nehal gledat, vzel marantza PM6006 ki je verjetno za to kar gledam best buy


Very Happy Odlièno! Prodajalec?
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

kljub temu, da imam doloèene težave z Gallus Portato v mojem prostoru, razmišljam, da bi morda probal kakšen drug ojaèevalec za njih.
Sedaj imam UR Simply Italy. Zvok je sicer zelo dober, mi je všeè kombinacija.
Ampak pri doloèenih zahtevnejših komadih imam obèutek, da nizkotonci “niso pod kontrolo”. Malo po svoje “ zanihajo”.
Zraven je seveda tudi tista “ bas luknja”, ki vam je že zdaj znana iz sosednjih tem Wink Confused Embarassed
Zdaj bi pa rad kakšne ideje za ojaèevalec tam do max 2K €. Boljše seveda manj.
Lahko rabljen (verjetno dobim kaj iz višjega razreda, boljšega) ali pa morda celo novo.

Lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal smo zaprti v svoje pašne skupnosti, èe ne bi bila proba zelo enostavna. Ko se odpre, ti je vse na voljo, tako Linkwitz filter, ki bo po moje rešil vse težave brez stroškov in pa probe raznih primerjalnih komponent, konènih stopenj ali monitorjev. Itak da ne menjavaš zvoènikov, le primerjava in ugotovitev, kaj dela zmedo, je bistvena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Žal smo zaprti v svoje pašne skupnosti, èe ne bi bila proba zelo enostavna. Ko se odpre, ti je vse na voljo, tako Linkwitz filter, ki bo po moje rešil vse težave brez stroškov in pa probe raznih primerjalnih komponent, konènih stopenj ali monitorjev. Itak da ne menjavaš zvoènikov, le primerjava in ugotovitev, kaj dela zmedo, je bistvena.


Hvala

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Sedaj imam UR Simply Italy. Zvok je sicer zelo dober, mi je všeè kombinacija.
Ampak pri doloèenih zahtevnejših komadih imam obèutek, da nizkotonci “niso pod kontrolo”. Malo po svoje “ zanihajo”.

Mogoèe ne bi bila slaba ideja probati kakšen moènejši tranzistorski ojaèevalec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Simon 740

Z moènješim ojaèevacem bo seveda kontrola zvoènikov boljša. luknja bo ostala, lahko pa da bo zaradi veè basov manj slišna. NI PA TO NUJNO

Ker bo zvok drugaèen je vprašanje kaj in kako.

Probaj si od koga tam okoli sposoditi nekaj konkretnega, ker tale tvoj UR Simply Italy ni ravno nek teĹľko kategornik.

Je pa vprašanje koliko moèi boš potreboval po morebitni namestitvi Suba, vsekakor pa velja, da od viška ne boli glava.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

kljub temu, da imam doloèene težave z Gallus Portato v mojem prostoru, razmišljam, da bi morda probal kakšen drug ojaèevalec za njih.
Sedaj imam UR Simply Italy. Zvok je sicer zelo dober, mi je všeè kombinacija.
Ampak pri doloèenih zahtevnejših komadih imam obèutek, da nizkotonci “niso pod kontrolo”. Malo po svoje “ zanihajo”.
Zraven je seveda tudi tista “ bas luknja”, ki vam je že zdaj znana iz sosednjih tem Wink Confused Embarassed
Zdaj bi pa rad kakšne ideje za ojaèevalec tam do max 2K €. Boljše seveda manj.
Lahko rabljen (verjetno dobim kaj iz višjega razreda, boljšega) ali pa morda celo novo.

Lp,
Simon

Ojaèevalec do 2.000€ ti bo težko rešil problem - v prvi vrsti zato, ker si z lampašem (in to single ended, tisti ko niso probali se jim niti ne sanja kaj to pomeni v praksi) razvajen na zgornjem delu spektra iznad basov.
To bi ti vedno manjkalo.

Zakaj ne izkoristiš prilike in kontaktiraš avtorja teh zvoènikov - da se pogovoriš za en dober bi-amping?
Ohraniš lampaša za zgornji spekter, na basu pa najdete primernega tranzistorca, da se celota lepo ujame.
Dinamika ti bo šla gor na kvadrat, kontrola in globina basov tudi.
Rahla težava je v tem, da je potrebno najti ne samo da je dovolj dober ampak mora imeti tudi pre-out, da z njim povežeš lampaša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

kljub temu, da imam doloèene težave z Gallus Portato v mojem prostoru, razmišljam, da bi morda probal kakšen drug ojaèevalec za njih.
Sedaj imam UR Simply Italy. Zvok je sicer zelo dober, mi je všeè kombinacija.
Ampak pri doloèenih zahtevnejših komadih imam obèutek, da nizkotonci “niso pod kontrolo”. Malo po svoje “ zanihajo”.
Zraven je seveda tudi tista “ bas luknja”, ki vam je že zdaj znana iz sosednjih tem Wink Confused Embarassed
Zdaj bi pa rad kakšne ideje za ojaèevalec tam do max 2K €. Boljše seveda manj.
Lahko rabljen (verjetno dobim kaj iz višjega razreda, boljšega) ali pa morda celo novo.

Lp,
Simon

Ojaèevalec do 2.000€ ti bo težko rešil problem - v prvi vrsti zato, ker si z lampašem (in to single ended, tisti ko niso probali se jim niti ne sanja kaj to pomeni v praksi) razvajen na zgornjem delu spektra iznad basov.
To bi ti vedno manjkalo.


Zakaj ne izkoristiš prilike in kontaktiraš avtorja teh zvoènikov - da se pogovoriš za en dober bi-amping?
Ohraniš lampaša za zgornji spekter, na basu pa najdete primernega tranzistorca, da se celota lepo ujame.
Dinamika ti bo šla gor na kvadrat, kontrola in globina basov tudi.
Rahla težava je v tem, da je potrebno najti ne samo da je dovolj dober ampak mora imeti tudi pre-out, da z njim povežeš lampaša.


Tega se zavedam, ker sem probal nekaj ss ojaèevalcev - sicer z prejšnjimi zvoèniki in sem se vedno z nasmehom vrnil na SE.
Morda bom res povprašal "avtorja zvoènikov" glede tega.

Hvala

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:


Tega se zavedam, ker sem probal nekaj ss ojaèevalcev - sicer z prejšnjimi zvoèniki in sem se vedno z nasmehom vrnil na SE.
Morda bom res povprašal "avtorja zvoènikov" glede tega.

Hvala

lp,
Simon

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3798&postdays=0&postorder=asc&start=30

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=24554
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Tor Jan 26, 2021 12:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
JoĹľko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vaèe

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

kljub temu, da imam doloèene težave z Gallus Portato v mojem prostoru, razmišljam, da bi morda probal kakšen drug ojaèevalec za njih.
Sedaj imam UR Simply Italy. Zvok je sicer zelo dober, mi je všeè kombinacija.
Ampak pri doloèenih zahtevnejših komadih imam obèutek, da nizkotonci “niso pod kontrolo”. Malo po svoje “ zanihajo”.
Zraven je seveda tudi tista “ bas luknja”, ki vam je že zdaj znana iz sosednjih tem Wink Confused Embarassed
Zdaj bi pa rad kakšne ideje za ojaèevalec tam do max 2K €. Boljše seveda manj.
Lahko rabljen (verjetno dobim kaj iz višjega razreda, boljšega) ali pa morda celo novo.

Lp,
Simon

Najprej bi sam zamenjal "problematiène" zvoènike. Ta "mora" te bo spremljala dokler se jih ne znebiš in zelo verjetno je ne bo rešil noben ojaèevalec. Samo moje mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JoĹľko1989 je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

kljub temu, da imam doloèene težave z Gallus Portato v mojem prostoru, razmišljam, da bi morda probal kakšen drug ojaèevalec za njih.
Sedaj imam UR Simply Italy. Zvok je sicer zelo dober, mi je všeè kombinacija.
Ampak pri doloèenih zahtevnejših komadih imam obèutek, da nizkotonci “niso pod kontrolo”. Malo po svoje “ zanihajo”.
Zraven je seveda tudi tista “ bas luknja”, ki vam je že zdaj znana iz sosednjih tem Wink Confused Embarassed
Zdaj bi pa rad kakšne ideje za ojaèevalec tam do max 2K €. Boljše seveda manj.
Lahko rabljen (verjetno dobim kaj iz višjega razreda, boljšega) ali pa morda celo novo.

Lp,
Simon

Najprej bi sam zamenjal "problematiène" zvoènike. Ta "mora" te bo spremljala dokler se jih ne znebiš in zelo verjetno je ne bo rešil noben ojaèevalec. Samo moje mnenje.


Problematièna je soba. Ne zvoènik.
V tej sobi sem imel kar nekaj parov zvoènikov in pri vseh je bil enak problem.
Ampak v tej temi ne govorimo o tem.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš vrhunski ojaèevalec za kakšne manjše satelite in lahko prièakuješ ekstremno dobro 3D sliko. Za bas pa žal ne gre, ca 10" na tvojih boxih je mission impossible za lampaša. Za tak box je tam okoli 200W na kanal in to èim bolj hitrih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doberman



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 17:19
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 00:16    Naslov sporočila: integriran ojaèevalec A + B Odgovori s citatom

Po dolgem èasu se obraèam na vas, da mi podaste kakšno dobro smernico.
Zamenjam bi celoten sistem, kateri sedaj ni veè v smernicah nove tehnologije.
V sistemu ostanejo zvoèniki B & W 805 S, zvoèniški kabli Bi-Amping Kimber 4TC + 8TC, interkonekcijski kabli Kimber Timber wbt 0114, slušalke HIFIMAN HE 650 in DAC Burson....
Želim ojaèevalnik, ki bi zelo dobro podal tem zvoènikom in ožièenju. Pogoj je seveda, da ima ojaèevalnik A + B zaradi samih kablov, ker jih ne mislim menjati - razliko rajši vložim v boljši ojaèevalec. Poslušam vso glasbo, predvsem pa blues, jazz, country in sodobno glasbo...Rad imam, da je glasba dobro prezentirana v smislu tako dobro razèlenjenih jasnih nizkih tonov - bas in zelo visokih.
Glede na situacijo, ki nam je danes dana zadev v tem trenutku ni možno poslušati, zato bi rad tudi vaše mnenje - iskušne, kaj priporoèate in zakaj in v èem se zadeve seveda razlikujejo med seboj - vem, da zadeve moramo poslušati, vendar sedaj tega ni mogoèe - lahko pa se pogovarjamo.

Kaj sem si dal v oĹľji izbor :
Musical Fidelity M6500i
Unison Unico due
Vincent SV-737
Accuphase E-280.......

Zraven pa še en dober mrežni predvajalnik - morda CoctailAudio x45 ali kaj drugega Auralic Altair G1..

Very Happy
_________________
Ne morem živeti nekega dne, ne da bi slišal glasbo, jo predvajal, preuèeval ali razmišljal.' - Leonard Bernstein
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42, 43  Naslednja
Stran 40 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe