Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY headamp
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Namesto, da ugibate in tipate v temi kako se kaj zaspajka in kaj je z temperaturami in konicami si raje preberite tole:

http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2086

Eden se je precej razpisal.

Glede na par zadnjih postov gre bolj na znano vižo: "veĆØ babic kilavo dete", pa bre zamere Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za nekatere uporaben link, za druge spet ne...

http://www.sg-acoustics.ch/analogue_audio/ic_opamps/pdf/opamp_distortion.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pikoli, kako si zadovoljen z ampom? Si kaj menjaval opampe?

Pri meni je trenutno LME49720 in Å”pila da je veselje. Sicer mogoĆØe malenkost manj dinamiĆØno napram LM4562, vendar pa bolj umirjen in bolj muzikaliĆØen. Stage se mi zdi veĆØji, mikrodetajlov veĆØ, visoki malce "topli", bas je dobil na ĆØvrstosti. Vglavnem, res odliĆØna zadevca. Samo Å”e AD797 moram nekje dobiti pa sprobat. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Samo Ŕe AD797 moram nekje dobiti pa sprobat. Smile


NaroĆØi jih neposredno pri Farnell-u in to seveda AD797BRZ, ker so "the best". Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno jih imajo samo iz US zaloge, kar pomeni Å”e dodatnih 20ā‚¬... Confused Že tako me prideta 2kom s poÅ”tnino skoraj 60ā‚¬

P.S.: Tega LME si sprobal? KakÅ”en se ti je zdel, ĆØe si?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat nisem opampov Å”e niĆØ menjaval. Mika pa tudi mene, da bi kupil AD797ANZ, saj BRZ nima takih nogic. Very Happy ƈe se ne motim so to vsi mono oz. enojni opampi?

Glede naroĆØanja, pa ĆØe se ne motim, lahko pri ic-elektroniki osebno naroĆØiÅ” vse kar imajo pri farnellu in najverjetneje potem ne plaĆØaÅ” nobene dodatne poÅ”tnine?

edit: Z ampom sem sicer zadovoljen, edino zvok se mi zdi bolj trd, skoraj sterilen, ne tako zelo melodiĆØen. (opa2134)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
P.S.: Tega LME si sprobal? KakÅ”en se ti je zdel, ĆØe si?


PreposluÅ”al tudi LME49710, ki je med nevtralnejÅ”imi, z veliko detajli, solidnim basom, vendar malce duhamoren in pust na dolgi rok, glasbi manjka tonalna barvitost, ki je znaĆØilna za diskretne dizajne. Lahko ga mirne vesti preskoĆØiÅ”, lahko pa tudi praktiĆØno preveriÅ” ali moje trditve držijo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katere pa potem Å”e priporoĆØaÅ” poleg AD797BRZ? Vsekakor bi jih sprobal, samo me cena le teh malce odvraĆØa za naroĆØilo pri Farnellu... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PoĆØakaj, da se zaloga pojavi tudi v UK in potem naroĆØi.
So pa tudi novejÅ”i in mogoĆØe celo boljÅ”i AD-ji (viÅ”je cifre), ki pa jih Å”e nisem uspel testirati.
Klasika od OPAMPA, ki dela zelo solidno je tudi NE5534, npr. nahaja se v Benchmark DAC-u. Sicer je pa na tone opisov OPAMP-ov na DIY audio strani. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Farnell ima zalogo v EU.
AD797BRZ, zaloga 170 kosov, 15,32ā‚¬/1 kos. VeĆØja koliĆØina popust Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm...Ŕe med vikendom je niso imeli... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Farnell ima zalogo v EU.
AD797BRZ, zaloga 170 kosov, 15,32ā‚¬/1 kos. VeĆØja koliĆØina popust Laughing


VpraŔanje: Kaj je narobe pa z Farnell kodo: 9603778 DIL8 ali pa v SO8 ohiŔju F:9426450, ki je Ŕe za 1E cenejŔi?

Zakaj zlomka pa iÅ”ĆØete drage ĆØipe med enakimi?

ƈe bi sam delal bi kupil SO8 in naredil adaptersko vezje na DIL8, ki bi lahko vsebovalo celo 2kos enojnega OPAMPA, ĆØe bi že moral. Ni pa to prav fino, ker lahko dobiÅ” že dosti motenj zaradi podaljÅ”anjih povezav. Bi raje Å”el v polno SMD izvedbo. Wink

AN in ANZ sta PDIP package ISTEGA IC-ja
AR, BR, ARZ in BRZ pa Å”e -REEL(7) pa so samo ordering info za industrijo, ko se naroĆØa veĆØje koliĆØine.

PS: IC-e pa tudi rezidenti SLO naroĆØajo preko .si farnella, ĆØeprav je skladiÅ”ĆØe za .uk in .si farnell enako se bo koliĆØina izdelkov na voljo spreminjala in kljub temu, da zadeva je na lagerju za .uk ga ne boste dobili v SLO, tak je to Evil or Very Mad

LP, V
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj...ne nabavijo cenejŔih?...
Ker serija AN ne daje zvokovno enakih rezultatov kot BR.
Tako trdijo vsi, ki so jih posluÅ”ali. Sam nisem med njimi, bom pa mogoĆØe... Wink
Serijo AN sem pretestiral že tolikokrat, in vedno priÅ”el do istih zakljuĆØkov.
Zvok bo zelo odvisen od napajalnikov, oz stabilizatorjev.
Zato sem Å”e vedno pristaÅ” OPA627, ker z shunt napajalnikom zveni ĆØistejÅ”e kot AD797AN, obenem pa tud bolj nevtralno. Po domaĆØe ostri posnetki igrajo ostro, mehki mehko. Po drugi strani pa AD797AN z shunt regulatorjem ali baterijskim napajanjem igra na prvi vtis izredno posluÅ”ljivo, in za odtenek barvitejÅ”e z boljÅ”im 3d vtisom in malenkost masivnim basom, ki pa ni tako toĆØen kot OPA-jev.
Ob uporabi povpreĆØnih 3pin regulatorjih, pa zna OPA627 zaigrat hladno in svetleje... tu pa AD797AN zna bit prijetnejÅ”i za uho, obenem pa je ultra low noise, in posebej dobro dela v phono preampih. LM4562 je v tej konfiguraciji neposluÅ”ljiv, oz. za moja uÅ”esa preveĆØ napadalen.
AD797 ima tud veĆØji offset kot ostala 2 in hitreje zoscilira. Neprijetna je tud njegova 0,7v vhodna napetost. Kar je veĆØ enostavno reže, kar je lepo vidno na osciloskopu. Zato je potreben na vhodu napetostni delilnik. Upori v shemah pa morajo bit reda manj kot 1kOhm.
Vseh teh posebnosti OPA627 nima, zato je bolj univerzalen upgrade.
Mene samo zanima kakÅ”na je razlika med AD797AN in BRZ. ƈe ima BRZ serija tisto piko na i ĆØistine in nevtralnosti, je zagotovo No1 med vsemi ki sem, jih testiral, kljub tehniĆØnim fintam.
MogoĆØe pa je boljÅ”e alternativa dobave že narejen dip z 2-ma AD797BRZ
http://cgi.ebay.com/Dual-to-Mono-Op-amp-module-4558-NE5532-TL072-to-AD797BR_W0QQitemZ360160967670QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item53db443bf6&_trksid=p3286.m20.l1116
PoroĆØajte tisti, ki ste ga oz. ga boste preizskusili.
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2009 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se tu bolj vpraÅ”am, ĆØe so opampi original ali fake...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
akspace



Pridružen/-a: Sre Apr 2009 11:08
Prispevkov: 5
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2009 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

jaz imam 4xAD797, ĆØe koga Å”e zanima jih prodam po ugodni ceni.

Drugo, lepo je videti, da se tudi v Sloveniji gradijo DIY ojaĆØevalci za
sluŔalke. Na moji delovni mizi se trenutno nahajata dva projekta,
ki prihajata iz amarike. Zelo zveneĆØi B22 in lampaÅ” Bijou.

Mimogrede prodajam pa AMB LABS M3 vrhunski ojaĆØevalec za sluÅ”alke z varjabilno nastavitvijo ojaĆØljivosti.

Lepo bi bilo združiti ljudi, ki se posebej zanimajo za sluŔalke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031388399
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe