Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CD ali DAC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka

Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2020 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kupujem dober avto, za ne preveč denarja...?!?...v bistvu, če mi ga kdo podari.... Rolling Eyes
benma

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2020 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
kupujem dober avto, za ne preveč denarja...?!?...v bistvu, če mi ga kdo podari.... Rolling Eyes

Z zelo podobno logiko sem se že srečal, ko sem kaj prodajal. Mnogi bi sicer imeli, samo plačali bi minimalno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7

Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zamenjal bi DAC pri sebi doma, ne pa z drugimi.
Sicer sta pa omenjena Daca cenovno isti rang.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
DAVOR

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kaj je zate boljši zvok.
DAC40 je kr stara zadeva, s slabim tenor usb čipom. Če ne uporabljaš usb vhoda potem te ne moti. Zame ta kartica nikakor ni vredna 800...1000eur. In ko jo vtakneš v amp je vso napajanje odvisno od napajalnikov v ojačevalcu, in seveda tudi zvok.
Slabost eksternega daca je dodaten strošek v kablih. drugače pa precej bolj fleksibilna zaderva. Imam 2 Audio-gd daca. V redu narejeni za denar. Sem pa moral es9038pro precej predelat ker ni bil na nivoju ki sem ga želel. Meni je pomembna natur dinamika in ne tenko piskanje in neka ultraresolucija. Tu je tvoj es9018 še bolj problematičen. Dac50 z AK dacem je meni precej bolj všečen po designu. AK4490 sicer nima pa take mikrodinamike in resolucije kot es9038pro.
ES90xx potrebuje dobro napajanje potem pa lahko lepo dela.
Recimo pri meni original board ni imel nobenega regulatorja zraven daca es9038pro. Sem se kr namučil da sem spravil 7 regulatorjev karseda blizu daca. So pa pred tem 3je preregulatorji Edino kar me moti pri vseh Audio gd dacih je da se preveč grejejo, ker je vse preveč nagneteno in vse deluje v visokem toku delovanja. Za zvok super ampak za elemente pa ne.

Če ti je tvoj Audio gd pretanko zveneč potem raje nabavi dac50,
bigi7

Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za strokoven odgovor.

Sam se ne spoznam tako dobro na elektroniko kot vi.

Rad bi našel nekako optimalni DAC za moj ojačevalec za neko razumno ceno
preko katere ne bi šel. Verjetno je kartica DAC 40 ali 50 optimalno prilagojena njihovim ojačevalcem.

Verjetno Accuphase ne bi pripravil Dac modul za svoje ojačevalce,če ne bi zagotavljali dobrega zvoka.
Poleg tega nimaš problemov in stroškov z kabli.

Moj gd-audio, katerega sem kupil od prvega lastnika iz Nemčije, je imel še priložen nekakšen čip z opozorilom naj ga skrbno shranim,da mi bo lahko še prav prišel.

Prvi lastnik je bil z napravo zelo zadovoljen,vendar je šel v nadgradnjo svojega sistema z nabavo novega daca- LAMPIZATOR za skoraj 9000€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu