Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Visokotonec zaščita (mrežica)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2015 10:15    Naslov sporočila: Visokotonec zaščita (mrežica) Odgovori s citatom

Morda kdo ve kje se dobijo ali pa kje je velika izbira mrežic za visokotonce. Hvala
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6211
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.nilesexpandedmetals.com/nem/industrial_meshes.asp
V tujini to kličejo expanded metal mesh. Dobijo se aluminijaste (anodizirane v različnih barvah od črne do zlate) pa tudi jeklene in plastične.
Mrežico izrežeš sam in jo lahko bombiraš (upogneš po neki manjši krogli ali čem podobnem). Ekspandirana mreža se ne upira kaj prida, je kar 'mehka', bombirana bo bisteno čvrstejša. Če uporabiš jekleno, bo magnet visokotonca okoli membrane lahko sam držal to mrežico, eventuelno ji rob oblečeš v gumico (U oblike).

Ekspandirana mreža praktično nič ne vpliva na emisijo visokotonca, kar pa se ne more trditi za perforirane pločevine. Pri slednjih tudi odstoj od membrane vpliva na obnašanje že od 4kHz navzgor.

Ta material sem videl tudi v Merkurju (alu, svetle). Drugače pa železnine. Ne stane skoraj nič.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Lahko pogledaš po trgovinah za raznimi cedilci, ki jih uporabljajo gospodinje pri vsakdanjih opravilih. Dobijo se vseh velikosti tako kovinski kot plastični. Mogoče ti kaj pride prav.

Lp Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1091
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 20:18    Naslov sporočila: Re: Visokotonec zaščita (mrežica) Odgovori s citatom

Antun je napisal/a:
Morda kdo ve kje se dobijo ali pa kje je velika izbira mrežic za visokotonce. Hvala


a ravno za visokotonec jo rabiš? ponavadi se naredi okvir iz lesa in čez napne mrežica za vse zvočnike ,pa je mir...kupiš še plastične čepke za pritrditev v terni in je to to..pa še zelo poceni je in lepo izgleda.tako sva to včasih delala midva z bratom.
če želiš poslušati brez jo preprosto snameš ,kasneje pa spet namestiš nazaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš uporabil tkanino za visokotonec, priporočam:
http://www.akustikstoff.com/
Vse možne barvne vzorce ti pošljejo na dom za simbolično ceno, imajo tudi imitacije kovinskih barv kakor so aluminij, zlata, srebrna... ali pa tudi antracit ipd.
... še zmeraj je to tkanina in ne kovina, zelo transparentna tako da ne bodo absorbirane tudi visoke frekvence.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 06, 2015 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. Ja v bistvu bi namestil samo čez visokotonce, da jih začitim pred kakšnimi radovednimi prsti ali pa kakšnim po nesreči narejenim dotikom...

V mislih sem imel nekaj takega:
http://www.bwgroupusa.com/bwgroup-parts/index.php/xt2-xt4-tweeter-grille.html
http://www.bwgroupusa.com/bwgroup-parts/index.php/bw/speakers/600-series/680-series-2/683-s2/680-series-2-tweeter-grille-dark-grey.html
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe