Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:


Kak tip kondenzatorjev pa je tam? Folijski oz. elkoti?


Å e veĆØja izboljÅ”ava bi bila zamenjava 5532 op ampa z kakim sodobnejÅ”im. Najbolje je vstavit podnožje, potem pa se opampi enostavno menjujejo, Å”e vedno pa se lahko vrneÅ” k staremu.


No pa da izkoristim prostor...a volume control deluje?


Evo velika fotka notranjosti DacMagica, kjer se lepo vidijo kondiĆØi:

http://img380.imageshack.us/img380/6193/dacmagic1sy6.jpg

Ja, se povsem strinjam. Podnožje notri in menjavaÅ” op-ampe po želji. Sem pa na enem izmed hifi forumov prebral, da naj bi bile nove serije 5532 zvoĆØno dosti boljÅ”e od starih verzij. Ali je to res nimam pojma, vem pa povedati iz prve roke, da DacMagic s 5532, ĆØeprav so kao zastareli, Å”pila neverjetno za svojih 300 eur. Kot da imaÅ” pred sabo nekajkrat dražji dac. Ravno vĆØeraj sva ga probavala s soforumaÅ”em pri njemu doma in bila preseneĆØena kako ta mala Å”katlica lepo dela. Po moje k rezultatu v veliki meri pripomore notri vpreženi Anagram. Cool

Zelo zanimivo bi bilo sliŔati kako funkcionira takole predelan:

http://www.audiocominternational.com/product_info.php?products_id=48

Kot vidim Level 2 upgrade pride 167 funtov. Glede na to koliko je vloženega notri (material + delo), po moje tole sploh ni drago. Ko bi ĆØlovek le imel možnost to kje prej sliÅ”ati.

Aja LDR predojaĆØevalnik te zanima Smile ... do vĆØeraj je bil na posoji pri soforumaÅ”u. Jutri imam celo dopoldne planirano zanj in bom rekel kakÅ”no.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
audio_holic je napisal/a:


Kak tip kondenzatorjev pa je tam? Folijski oz. elkoti?


Å e veĆØja izboljÅ”ava bi bila zamenjava 5532 op ampa z kakim sodobnejÅ”im. Najbolje je vstavit podnožje, potem pa se opampi enostavno menjujejo, Å”e vedno pa se lahko vrneÅ” k staremu.


No pa da izkoristim prostor...a volume control deluje?


Evo velika fotka notranjosti DacMagica, kjer se lepo vidijo kondiĆØi:

http://img380.imageshack.us/img380/6193/dacmagic1sy6.jpg

Ja, se povsem strinjam. Podnožje notri in menjavaÅ” op-ampe po želji. Sem pa na enem izmed hifi forumov prebral, da naj bi bile nove serije 5532 zvoĆØno dosti boljÅ”e od starih verzij. Ali je to res nimam pojma, vem pa povedati iz prve roke, da DacMagic s 5532, ĆØeprav so kao zastareli, Å”pila neverjetno za svojih 300 eur. Kot da imaÅ” pred sabo nekajkrat dražji dac. Ravno vĆØeraj sva ga probavala s soforumaÅ”em pri njemu doma in bila preseneĆØena kako ta mala Å”katlica lepo dela. Po moje k rezultatu v veliki meri pripomore notri vpreženi Anagram. Cool

Zelo zanimivo bi bilo sliŔati kako funkcionira takole predelan:

http://www.audiocominternational.com/product_info.php?products_id=48

Kot vidim Level 2 upgrade pride 167 funtov. Glede na to koliko je vloženega notri (material + delo), po moje tole sploh ni drago. Ko bi ĆØlovek le imel možnost to kje prej sliÅ”ati.

Aja LDR predojaĆØevalnik te zanima Smile ... do vĆØeraj je bil na posoji pri soforumaÅ”u. Jutri imam celo dopoldne planirano zanj in bom rekel kakÅ”no.

lp




Za 185EUR, vrednost uporabljenga materijala je iz priloženog ĆØetrtina, delo je 3/4 je cene. Plus shipping !!!!! Komponentne pa solidne !!!!! Procentualno dela boljÅ”e za kaÅ”nih 25%.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi za 185 eur + poÅ”tnino dobil kar 25% boljÅ”o performanso, bi bila to že fantazija. Se pri priĆØi vsedem v avto in ga lastnoroĆØno dostavim na modifikacijo. Very Happy

Zgoraj malo heca, zdaj resneje... zvoĆØni napredek je težko okarakterizirati s procenti. Vsaj meni ne potegne kaj pomeni 25% boljÅ”e. Z zvoĆØnim napredkom se tudi spremeni zvoĆØni karakter (tako ali drugaĆØe), to pa opisati zgolj s cifro ne gre. Lahko da bi dotiĆØna modifikacija (pa ĆØeprav z dobrim materialom) rezultirala ĆØisto kontra preferencam ali poruÅ”ila ravnovesje sistema in je ĆØlovek v dreku. ƈeprav luÅ”ta pa se mi kot hudiĆØ. Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
ƈe bi za 185 eur + poÅ”tnino dobil kar 25% boljÅ”o performanso, bi bila to že fantazija. Se pri priĆØi vsedem v avto in ga lastnoroĆØno dostavim na modifikacijo. Very Happy

Zgoraj malo heca, zdaj resneje... zvoĆØni napredek je težko okarakterizirati s procenti. Vsaj meni ne potegne kaj pomeni 25% boljÅ”e. Z zvoĆØnim napredkom se tudi spremeni zvoĆØni karakter (tako ali drugaĆØe), to pa opisati zgolj s cifro ne gre. Lahko da bi dotiĆØna modifikacija (pa ĆØeprav z dobrim materialom) rezultirala ĆØisto kontra preferencam ali poruÅ”ila ravnovesje sistema in je ĆØlovek v dreku. ƈeprav luÅ”ta pa se mi kot hudiĆØ. Very Happy

lp


LP

Procenti so hudiĆØ...
U stari Jugi so poveĆØali storilnost za 200% ... Prej so naredili eno metlo in potem dve metli Idea Idea
Sedaj pa izraĆØunajte koliko je 25% Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
U stari Jugi so poveĆØali storilnost za 200% ... Prej so naredili eno metlo in potem dve metli

Se pravi so storilnost poveĆØali za 100% in ne 200%.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DacMagic je super za svoj denar. Ampak pri tej ceni, se proizvajalec zelo trudi zmanjsati stroski in spara na veliko. Ni ravno veliko audiofilskega pristopa (npr. imas eno napajanje za vse dele(!), regulacija napetosti je skrajno osnovna, clock samo, da je, cenejsi kondenzatorji, upori itd.).
Vsak pravi audiofil bo kmalu videl, da mu ta ni dovolj.
Jasno, vse se da tweakat...
... ampak gre de ene mere. Kmalu zmanjka prostora. Potem moras iti v novo, vecje ohisje - ce hoces, kaksen resen tweak. Potem pa je ze PCB prevec omejajoc. Na koncu vidis, da si ze na tem, da bos naredil svoj PCB (oz. DAC), ce hoces vse imeti tipi/topi. Vse pa niti malo ni poceni.
Meni se ta cena 185EUR ni ravno poceni za to kar naredijo... je pa res, da imajo cas, da naredijo Smile

Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se teh 185 eur glede na vloženo (material + delo) kot že pravim v enem prejÅ”njih postov, sploh ne zdi veliko. Fantje zamenjajo 24 kondiĆØev, 4 op-ampe in 1 regulator. Glede na to da so uradna firma, zraven najverjetneje pride Å”e raĆØun in garancija na poseg.

Da bi nekemu serviserju natresel takÅ”en Å”op materiala in naroĆØil strokovno zamenjavo, ne verjamem da bi priÅ”el skozi ceneje.

Da bi imel možnost takÅ”en modificiran primerek primerjati z originalom in bi me prepriĆØal, bi Å”el v to. Ali pa bi prodal svojega in pri njih naroĆØil kar novega - zmodificiranega.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Meni se teh 185 eur glede na vloženo (material + delo) kot že pravim v enem prejÅ”njih postov, sploh ne zdi veliko. Fantje zamenjajo 24 kondiĆØev, 4 op-ampe in 1 regulator. Glede na to da so uradna firma, zraven najverjetneje pride Å”e raĆØun in garancija na poseg.

Da bi nekemu serviserju natresel takÅ”en Å”op materiala in naroĆØil strokovno zamenjavo, ne verjamem da bi priÅ”el skozi ceneje.

Da bi imel možnost takÅ”en modificiran primerek primerjati z originalom in bi me prepriĆØal, bi Å”el v to. Ali pa bi prodal svojega in pri njih naroĆØil kar novega - zmodificiranega.

lp


No procenti so paĆØ abstraktno doloĆØeni !!!! IzboljÅ”ava je, lahko podpiÅ”em to. Zakaj, zato ker vsi DAC-i upgrade so manj ali veĆØ popolnoma enaki. Kvaliteta vgrjenega materijala je dobra ali zelo dobra in se samim tim ĆØute veĆØe in manjÅ”e razlike (mode 1, mode 2). Ni neke velike filozofije, že dolgo ĆØasa se ti upgrade izvajao na marsikaterih DAC-ih.
Osnova je zelo pomembna. Dobra veĆØ pomaga priti hitreje nadgradnjom do dobrega konverterja. Za slabÅ”e DAC-e je praÅ”anje ali se izplaĆØa vlagat in priti na ceno boljÅ”ega DAC-a pri tem da se nepribliža soniĆØno istem.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2010 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Citiram:
U stari Jugi so poveĆØali storilnost za 200% ... Prej so naredili eno metlo in potem dve metli

Se pravi so storilnost poveĆØali za 100% in ne 200%.
Have a nice Day

Matt


LP

So poveĆØali storilnost za ...enkrat veĆØ ... ali za dvakrat veĆØ Question Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo izkuŔnje s tem DAC-em?

http://www.mglaudiolabs.com/de/products/24bitdac.php
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 23:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V zvezi enega samega napajanja za vse dele znotraj DacMagica, sem na njihovem sajtu sluĆØajno zasledil tale odgovor.

VpraÅ”anje za struĆØkote s strani elektro laika (mene)... zakaj je potrebno v dacu imeti veĆØ razliĆØnih fiziĆØno loĆØenih napajalnih vej. Torej za vsako vejo svoj trafo?

Zakaj ne more biti preprosto samo en trafo s samo eno napetostjo sekundarja (kot je pri DacMagicu en trafo z 12V na izhodu in ĆØao), ter potem od tu vleĆØi veĆØ razliĆØnih napajalnih vej, kolikor jih je paĆØ potrebnih za delovanje daca? DacMagic mislim da jih ima 5 ali 6 razliĆØnih.

V ĆØem je fora?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
V zvezi enega samega napajanja za vse dele znotraj DacMagica, sem na njihovem sajtu sluĆØajno zasledil tale odgovor.

VpraÅ”anje za struĆØkote s strani elektro laika (mene)... zakaj je potrebno v dacu imeti veĆØ razliĆØnih fiziĆØno loĆØenih napajalnih vej. Torej za vsako vejo svoj trafo?

Zakaj ne more biti preprosto samo en trafo s samo eno napetostjo sekundarja (kot je pri DacMagicu en trafo z 12V na izhodu in ĆØao), ter potem od tu vleĆØi veĆØ razliĆØnih napajalnih vej, kolikor jih je paĆØ potrebnih za delovanje daca? DacMagic mislim da jih ima 5 ali 6 razliĆØnih.

V ĆØem je fora?


Mislim, da to vpraÅ”anje (morda celo iz arogance nalaÅ”ĆØ, in v posmeh tweakerjem) ni bilo pravilno razumljeno, in temu je sledil odgovor, usmerjen v napaĆØno smer. Trafota namreĆØ res nima smisla menjavati, ĆØe je le dovolj moĆØan (torej da ima Å”e obilo tokovne rezerve). A vpraÅ”anje se je, po mojem mnenju, nanaÅ”alo na supply sekcijo znotraj DAC-a, torej na usmerniÅ”ke in regulatorske komponente. Tu pa se gotovo da Å”e kaj iztisniti (ĆØe sledimo motu, da niĆØ ni tako dobro, da se ne bi dalo Å”e izboljÅ”ati).
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 08:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj Before!

Bog ne daj, da bi bilo moje vpraÅ”anje s strani kogarkoli sluĆØajno zastopljeno kot posmehovanje tweakerjem. Niti pod razno ne mislim niĆØ slabega. Tweakerje spoÅ”tujem, zato tudi sledi modifikacija mojega Squeezeboxa, pa najverjetneje tudi Dacmagica. Gre samo za to, da veĆØkrat sliÅ”im, da je za optimalen rezultat treba imeti fiziĆØno loĆØena napajanja za vsak del v dacu. Zakaj ne vem, zato vpraÅ”am. Možno da gre za kakÅ”ne motnje ki "sekajo" nazaj po liniji (recimo od kakÅ”nega clocka) ki bi lahko "okužile" preostale sekcije in je bolje imeti za vsak del svoj trafo, kaj pa vem. Nekaj bo sigurno na tem, drugaĆØe se ne bi govorilo o tem.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Oj Before!

Bog ne daj, da bi bilo moje vpraÅ”anje s strani kogarkoli sluĆØajno zastopljeno kot posmehovanje tweakerjem. Niti pod razno ne mislim niĆØ slabega. Tweakerje spoÅ”tujem, zato tudi sledi modifikacija mojega Squeezeboxa, pa najverjetneje tudi Dacmagica. Gre samo za to, da veĆØkrat sliÅ”im, da je za optimalen rezultat treba imeti fiziĆØno loĆØena napajanja za vsak del v dacu. Zakaj ne vem, zato vpraÅ”am. Možno da gre za kakÅ”ne motnje ki "sekajo" nazaj po liniji (recimo od kakÅ”nega clocka) ki bi lahko "okužile" preostale sekcije in je bolje imeti za vsak del svoj trafo, kaj pa vem. Nekaj bo sigurno na tem, drugaĆØe se ne bi govorilo o tem.

lp


Ne, ne, ne !!!

Narobe si razumel, moje pisanje se nanaŔa na vpraŔanje in odgovor, ki sta na linku, ki si ga pripopal v svojem postu zgoraj:


Frequently Asked Questions (FAQs)

Question
Can the DacMagic power supply be upgraded?

Answer
No, we do not recommend this. The DacMagic uses an AC power supply and not a DC power supply. We use a special technique to get a +- power supply from a single AC supply. The performance of the DAC is already maximised and it is highly unlikely that any power supply upgrade will make any difference to sound quality
.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja tupa glava je prehitro vstala, glede na to kdaj je Å”la spati. Ti hudiman internet. Ko bi vsaj nage babnice gledal ne bi niĆØ rekel, ne pa ferÅ”terkerije Laughing ... in zmeda je bila zjutraj hitro tukaj. Se opraviĆØujem!

Upam, da kakÅ”en mojster podeli svoje videnje/izkuÅ”nje v zvezi fiziĆØno loĆØenih napajanj. Razz

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 33 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe