Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY zvoĆØniki
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 16:11    Naslov sporočila: DIY zvoĆØniki Odgovori s citatom

Danes so mi po dolgem, dolgem ĆØasu zaigrali drugi zvoĆØniki, ki sem jih naredil v DIY izvedbi.
Sicer vso delo ni bilo samo moje - kretnico mi je izmeril in zasnoval Miro - Boombox.

Nad samim zvokom sem bil prijetno preseneĆØen, saj sem v sistemu uporabil enote zmernih cen in elemente za kretnico prav tako zmernih cen (MKP + zraĆØne Å”pule).

Ker slika pove veĆØ kot tisoĆØ besed:



Nazadnje urejal/a Senca Sob Mar 14, 2009 07:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mizarijo si izvedel sam? Ker zgleda kar zakomplicirana zadeva. Bi pa z veseljem prebral se kaj vec o notranji zasnovi, driverjih, vrednostih kretnice...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se oproÅ”ĆØam, sem pisal bolj na hitro in naredil napako.

NaĆØrt sem dobil na Hiendfi forumu, razrez pa je naredil mizar s CNC strojem, ker drugaĆØe zaradi vseh teh kotov, ne gre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uffff, super izgleda! Cool

Prvi zvoĆØni vtisi ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Uffff, super izgleda! Cool

Prvi zvoĆØni vtisi ???


Sicer mi je težko opisati zvok, da ne bi sluĆØajno zaÅ”el v kakÅ”na pretiravanja, vendar v osnovi lahko napiÅ”em, da je odprt in natanĆØen - posebej na tem tvojem CD-ju. Ko boÅ” sestavil novo kolekcijo se moĆØno priporoĆØam.

Moj sin (7 let) že ves dan nažiga techno in podobno glasbo ter je ves navduÅ”en! Žena pa samo zmajuje z glavo in pravi:"KakÅ”en oĆØe, takÅ”en sin!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Ŕe slika opravljenih meritev in osnove kretnice:



Material za kretnico pa je od Intertechnik-a, nabavljen pri Audio-exu.


Nazadnje urejal/a Senca Sob Mar 14, 2009 07:09; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslednji teden dobim na testiranje dva lampaÅ”a (300B in Å”e enega) od Kalimera in bom kaj veĆØ napisal, saj je trenutno najÅ”ibkejÅ”i ĆØlen v mojem sistemu ojaĆØevalec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

torej predvidevam da so driverji s kar visoko obcutljivostjo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Senca je napisal/a:
Naslednji teden dobim na testiranje dva lampaÅ”a (300B in Å”e enega) od Kalimera in bom kaj veĆØ napisal, saj je trenutno najÅ”ibkejÅ”i ĆØlen v mojem sistemu ojaĆØevalec.


Huh,z 300B bo sicer igralo,vendar pa glede na konstrukcijo zvoĆØnikov sem skoraj prepriĆØan,da boÅ” potreboval min 100W/8ohm RMS,da zvoĆØniki zadihajo.
DrugaĆØe pa optiĆØno pohvale vreden Avaclone Very Happy

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res so lepi. Zelo zanimivo bi jih bilo sliÅ”ati, sploh ker ima prste vmes Miro (boombox). Stari maĆØek ve kaj dela. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 15, 2009 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma že imam ene Avaclone, katere sem sestavil z dražjimi enotami (zvoĆØnimi in materialom v kretnici) in sem že opravil testiranje s 300B ojaĆØevalcem.
Zvok je bil napram Maratntzu enkraten, veliko bolj posluÅ”ljiv, natanĆØen, poln, ... Sem pa lahko posluÅ”al do max. 40% jakosti, ker drugaĆØe se je vse treslo. Tudi techno glasbo je predvajal za malo malico in basa je bilo dovolj tudi za zahtevnejÅ”e posluÅ”alce.

Ti zvoĆØniki, ki so predstavljeni tukaj pa imajo cca 1dB manjÅ”o oz. nižjo obĆØutljivost, tako da ne bo (oz. ne bi smelo biti) problema in bi moralo 9W iz 300B popolnoma zadoÅ”ĆØati.

NapiÅ”em kaj veĆØ o tem tekom tega tedna, ko dobim zadeve na test.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 15, 2009 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se vidi, da je pomlad tukaj, sem pozabil Å”e napisati osnovno obĆØutljivost zvoĆØnikov, katera je nekje med 90 do 91 dB. OznaĆØbe v Watih pa se mi tako ali tako zdijo brezvezne in jih nisem ne raĆØunal niti jih navajal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2009 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes zveĆØer sva se dobila s Kalimerom in sem dobil na testiranje tri lampaÅ”ke ojaĆØevalce:
- 300B,
- VT-2806,
- MS-6V6.

Na mojo sreĆØo sta oba moja ĆØlana družine že spala in sem se takoj lotil akcije ter priklopil ojaĆØevalec - le kateri - "save the best for the last" - odpade, takoj sem Å”el na 300B in zvok, kateri je priÅ”el iz zoĆØnikov me je navduÅ”il. MoĆØ 9,5W po kanalu popolnoma zadostuje za poganjanje zvoĆØnikov, saj sem lahko dal na max. 10%, drugaĆØe bi .....
Kaj veĆØ o samem zvoku in uporabljenih komponentah bom Å”e napisal v naslednjih dneh, saj imam lampaÅ”e na testiranju za cca. teden dni. Omenil bi samo - Miro, bil bi preseneĆØen!

Po prvih vtisih in dosedanjih izkuŔnjah, bi lahko dal omenjeno kombinacijo mirno v BOF-ov salon ter ceno nastavil .....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2009 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Senca je napisal/a:
Danes zveĆØer sva se dobila s Kalimerom in sem dobil na testiranje tri lampaÅ”ke ojaĆØevalce:
- 300B,
- VT-2806,
- MS-6V6.

Na mojo sreĆØo sta oba moja ĆØlana družine že spala in sem se takoj lotil akcije ter priklopil ojaĆØevalec - le kateri - "save the best for the last" - odpade, takoj sem Å”el na 300B in zvok, kateri je priÅ”el iz zoĆØnikov me je navduÅ”il. MoĆØ 9,5W po kanalu popolnoma zadostuje za poganjanje zvoĆØnikov, saj sem lahko dal na max. 10%, drugaĆØe bi .....
Kaj veĆØ o samem zvoku in uporabljenih komponentah bom Å”e napisal v naslednjih dneh, saj imam lampaÅ”e na testiranju za cca. teden dni. Omenil bi samo - Miro, bil bi preseneĆØen!

Po prvih vtisih in dosedanjih izkuŔnjah, bi lahko dal omenjeno kombinacijo mirno v BOF-ov salon ter ceno nastavil .....

ƈestitke.
ƈe ti 300B poganja zvoĆØnike, kot praviÅ”, pomeni, da so solidno obĆØutljivi..
PosluÅ”al sem ta 300B in zaradi triodne vezave zveni dovolj subtilno in streže z presenetljivo lepim, voluminoznim in artikuliranim basom, ki baje ni ravno znaĆØilen za to konfiguracijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2009 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede 300B ojaĆØevalcev sem imel malo daljÅ”i pogovor z Mirom, kateri je omenil, da imajo dobre verzije 300B-jev zelo dober bas, cenejÅ”e verzije pa ga napumpajo - glavno da nekaj rohni in razbija, tukaj sem z basom zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe