Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nubert nuvero 140 in konĆØna stopnja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

atomikus je napisal/a:
Glastnost je, bassa ni. Se mi zdi da precej manj powerfull igrajo, kot center naprimer.
....

ne gre skup..., razen ĆØe sta prednja zvoĆØnika v kontrafazi. Je za preveriti polariteto kablov tako na ojaĆØevalcu kot na obeh zvoĆØnikih.

OjaĆØevalec je sigurno dovolj moĆØen, nenazadnje imajo zvoĆØniki dovolj glasnosti z enim vatom (88dB/W).
Glede na obilico razpoložljivih kanalov ojaĆØevalca si lahko omisliÅ” biamping za sprednji par.


Nazadnje urejal/a sullly Tor Avg 02, 2022 09:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povsem možno je, da imaÅ” za HT do daske navit sub, ko posluÅ”aÅ” v "direct" stereo, pa reciever izklopi sub in se ti poslediĆØno zvok zdi "suh", v resnici pa je "normalen".
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ne igra prav na par wattih, ne bo niti na par sto wattih.
Denon je dovolj korekten za poganjat tak setup.
https://m.media-amazon.com/images/I/71FrkwKx4DS._AC_SL1200_.jpg
Bo potrebno Ŕe enkrat pregledati kako je nastavljen procesor.
Pustiti samo na stereo in posluŔati samo glasbo. Ko zaigra pa dodati Ŕe ostalo.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Glede na to, da center igra v istem prostoru bolje kot oba sprednja, bi jaz zaenkrat izkljuĆØil vpliv prostora.

Samo verjetno ne stojijo na istem mestu. Tako da bi lahko bila postavitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
ne gre skup..., razen ĆØe sta prednja zvoĆØnika v kontrafazi. Je za preveriti polariteto kablov tako na ojaĆØevalcu kot na obeh zvoĆØnikih.

Dobra ideja.

sullly je napisal/a:
OjaĆØevalec je sigurno dovolj moĆØen, nenazadnje imajo zvoĆØniki dovolj glasnosti z enim vatom (88dB/W).

85dB pri 1W. 88dB je pri 2,83V. Vsaj tako piÅ”e. 4 ohmnski zvoĆØniki.
Meni se drugĆØe tudi zdi dovolj moĆØen. Na sliki ki jo je lix prilepil se vidi da ima notri konkretno za vsak kanal posebej konĆØno stopnjo. Izgledajo vse enake in verjetno ĆØe za center ni problem tudi za prednje ne bi smelo biti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiva izjava enega od uporabnikov tega Denona: "While the receive outputs a lot of power it is not really enough to power my SVS Ultra Towers which have built-in dual 8" subs. The receiver goes thermal when playing longer tracks with heavy bass. If you are using standard smaller fronts you will not have a problem."

Å e ena: "Each speaker can be adjusted individually in volume and tone if desired. Be patient. If something is not right it's most likely a setting."
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej v nastavitvi kako so L R in C kanali nastavljeni lahko da je center nastavljen moĆØno v plus (Db) ali pa fronta moĆØno v minus. Daj vse na niĆØlo in uskladiÅ” po posluhu oz po potrebi. Možno je da je audyssey vklopljen in tam je v nastavitvah možna cela zmeda ĆØe ne veÅ” kaj je tam in zakaj in kako zvok sploh deluje v HT sistemu oz bi moral. Stereo in HT ni isto. Avdiofili to nekaj nabijajo v tri dni o ĆØemer se marsikateremu sploh ne sanja kaj HT sploh je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zaĆØetek znižaj glasnost na centru in po potrebi zviÅ”aj glasnost na L in R zvoĆØniku.
Sicer ne vem, ali to tvoj Denon omogoĆØa, vendar mislim da bi moral.

150w po kanalu bi moralo biti dovolj za glasno posluÅ”anje, razen ĆØe nimaÅ” ogromne sobe.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zanimiva izjava enega od uporabnikov tega Denona: "While the receive outputs a lot of power it is not really enough to power my SVS Ultra Towers which have built-in dual 8" subs. The receiver goes thermal when playing longer tracks with heavy bass. If you are using standard smaller fronts you will not have a problem."

Å e ena: "Each speaker can be adjusted individually in volume and tone if desired. Be patient. If something is not right it's most likely a setting."


Bi znala prva izjava kar bit relevantna, ker gre razbrati, da ima opravka z 2x4 180mm long throw basovci.
Lahko bi se z biampingom poigral, ĆØe ima kanal, ki to omogoĆØa, prost.

Mi je pa hecno, da folk toliko zmeĆØe za sistem, ki na koncu da od sebe manj, kot nek podoben sistem za 1/5 vsote. Ampak, se uĆØimo Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e nekaj z Nubertovega foruma:
"Also ich bin der Meinung fĆ¼r die grĆ¶ĆŸeren Nubert Flaggschiffe braucht man schon ordentlich Leistung...
Ich seh das ja selber an meinem Denon, der quƤlt sich dann doch ab wenn ich wirklich hohe Pegel hƶren will, und der leistet bis zu 200 Watt im Stereobetrieb.
Wenn man also wirklich mal etwas lauter hƶren mƶchste darf eine Endstufe oder ein potenter VerstƤrker nicht fehlen, denn erst dann machen Nuberts wohl richtig SpaƟ"

Torej kot sem že napisal, ĆØe je z nastavitvami na tvojem Denonu vse ok, razmisli o dodatnem ampu.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
benma je napisal/a:
Zanimiva izjava enega od uporabnikov tega Denona: "While the receive outputs a lot of power it is not really enough to power my SVS Ultra Towers which have built-in dual 8" subs. The receiver goes thermal when playing longer tracks with heavy bass. If you are using standard smaller fronts you will not have a problem."

Å e ena: "Each speaker can be adjusted individually in volume and tone if desired. Be patient. If something is not right it's most likely a setting."


Bi znala prva izjava kar bit relevantna, ker gre razbrati, da ima opravka z 2x4 180mm long throw basovci.
Lahko bi se z biampingom poigral, ĆØe ima kanal, ki to omogoĆØa, prost.

Mi je pa hecno, da folk toliko zmeĆØe za sistem, ki na koncu da od sebe manj, kot nek podoben sistem za 1/5 vsote. Ampak, se uĆØimo Laughing

ƈe se pregreva ne bo pomagalo ĆØe da na drug kanal, ker so na istem hladilniku. Ampak ni omenjal da bi se pregrevalo. Å tevilo in velikost membran pa tudi nima neke direktne povezave.

Je pogosto da so hladilniki premajhni za dolgotrajno polno moĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe