Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bluetooth zvočnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 12:20    Naslov sporočila: Bluetooth zvočnik Odgovori s citatom

Kupujem nek soliden bluetooth zvočnik za na teraso..Nekje 300-400€

Se komu kaj sanja kaj je spodobno v teh vodah?Gledal sem MArshall bluetooth zvočnike recimo,nisem pa še nikjer imel priliko slišat


Iščem nekaj ,da ne bazira vse samo na bum bum basu in da je poslušljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 21:24    Naslov sporočila: Re: Bluetooth zvočnik Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Kupujem nek soliden bluetooth zvočnik za na teraso..Nekje 300-400€

Se komu kaj sanja kaj je spodobno v teh vodah?Gledal sem MArshall bluetooth zvočnike recimo,nisem pa še nikjer imel priliko slišat


Iščem nekaj ,da ne bazira vse samo na bum bum basu in da je poslušljivo.


Ti bi rad imel žurke, al muziko za relaksacijo oz. ozadje?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če RGB ni bistven, mogoče kaj takega:
https://www.audiopro.si/izdelek/presonus-eris-e4-5-bt-4-5-powered-studio-monitors-with-bluetooth?idPro=51247

Osebno bi pa raje priklopil notebook na čist tapravi aktivni zvočnik ali dva.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rad bi dober ali pa soliden zvok za ambient na pokriti terasi..nobenih lučk in teh otročarij
Marshall design mi je ok..zanima me če ima kdo kaj od njih doma in če lahko pove kaj več

Thx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Rad bi dober ali pa soliden zvok za ambient na pokriti terasi..nobenih lučk in teh otročarij
Marshall design mi je ok..zanima me če ima kdo kaj od njih doma in če lahko pove kaj več

Thx

Že nekaj let z velikim zadovoljstvom uporabljam Dynaudio Music 3. Uporabljam ga za internetni radio (5 nastavljivih postaj) in kot bluetooth zvočnik (ima tudi aux vhod). Super zvok, danski dizajn, 220v in baterija za 8 ur (mobilnost). Imajo tudi večje modele (5 in 7), edino ti niso na baterije.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Tor Jun 21, 2022 09:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 08:33    Naslov sporočila: Re: Bluetooth zvočnik Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Kupujem nek soliden bluetooth zvočnik za na teraso..Nekje 300-400€

Se komu kaj sanja kaj je spodobno v teh vodah?Gledal sem MArshall bluetooth zvočnike recimo,nisem pa še nikjer imel priliko slišat


Iščem nekaj ,da ne bazira vse samo na bum bum basu in da je poslušljivo.

Ko to pišem ulaufavam preko bluetootha JBL boombox2.
Ta je namenjen mojemu vnuku za rojstni dan. Malo drago (550€) a moj izbor.
Poslušam pa Schubertov Trout quintet. Včeraj sem dve uri poslušal Count Basie posnetke iz koncerta, zvečer pa oddajo z intervjujem ob 80 letnici Ottavia Brajka, prve Izolske harmonike.

Če želiš poslušati - na polici eden zraven drugega sta Boombox2 in Marshall v Trstu - nakupovalni center Torri d'Europa. No vsaj dva dni nazaj je bilo tako, ko sem tam poslušal JBL. Trgovina je MediaWorld v prvem nadstropju.
https://torrideuropa.com/

Zvočno bazira na bum bum basu, kar bo atraktivno za mulca; toda presenetljivo korektno če je resna glasba ali jazz posredi, se da uživati. Tudi glasovi spikerjev na radiu ne zapadejo v bobnenje, je korektno.
Ko pride na vrsto kaj bolj ritmičnega pa vleče ko vrag.
Jasno, na manjši glasnosti je zvočna karakteristika v funkciji loudnessa, ni moteče. Če postaviš na tla, dviga bas področje, trenutno ga imam na 75cm visoki mizici tik pod televizorjem in je pravilno uravnoteženo.
Kupi si kaj drugega, ne priporočam, hahaha
pravkar mi je youtube prešaltal iz Schuberta na Mozarta, violine nekoliko ostre, bom videl koliko se bo zmehčalo z ulaufavanjem, ima pa ambienco, diha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bosty



Pridružen/-a: Sre Mar 2013 12:32
Prispevkov: 64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam že nekaj let tega Harman Kardon Go Play in sem izredno zadovoljen z zvokom. Za poslušat:
https://www.bigbang.si/harman-kardon-go-play-bluetooth-prenosni-zvocnik-crn-izdelek-31503/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 06:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si razmišljal kaj v smeri Yamahe?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pa kar nekaj preposlusal jbl charge 5, pa mi nikoli ni zaigral pravilno, enostavno se ga nisem mogel navadit. Tudi tonalno mi ne potegne. Mi je ankerjev zvocnik za 30€ tonalno precej bolj vsec.

Bi pa sam gledal v smeri dveh bt zvocnikov, ki se jih v aplikaciji poveze v stereo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 00:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam EV ZLX12p, se dobi pa tudi EV ZLX 12BT, ki pa je bluetooth. Nimam pripomb. Če greš v Ljubljani na Ljudsko kuhinjo v petek, jih imaš na stojalih. Vsaj zadosti moči imajo, 1000W sicer nima, čez 130db ne rabiš. Rabljeni so ugodni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Jaz sem pa kar nekaj preposlusal jbl charge 5, pa mi nikoli ni zaigral pravilno, enostavno se ga nisem mogel navadit. Tudi tonalno mi ne potegne. Mi je ankerjev zvocnik za 30€ tonalno precej bolj vsec.

Bi pa sam gledal v smeri dveh bt zvocnikov, ki se jih v aplikaciji poveze v stereo.


Najbrž ga nisi pravilno ulavfal, tako kot to počne sully Shocked Very Happy Embarassed
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje zadovoljstvo že leta pripada Riva turbo X.

Všečno srednjetonsko področje , funkcija “turbo” za bolj bogat bas in “surround” za bolj prostorski zvok. Ključna je postavitev, priporočeno v kot.
Avtonomija baterije na 75dB glasnosti preko 20 ur.
Nujno pa je na telefonu (Samsung) spremeniti bluetooth kodek na Aptx. Razlika v zvoku očitna. Morda bi si želel bolj odprto visokotonsko območje ampak vsega ne moremo imeti kajne..

Novejši modeli so ravno tako dobro ocenjeni.

https://rivaaudio.com/riva-turbo-x/

Meni osebno so vsi dosedanji JBL-i na dolgi rok sitni in njihov bass boost nenaraven. Me je pa v big bangu sezul njihov boombox 2. Prostor lepo zapolnjen z basom, visoki mehki, res pa je igrala elektronska glasba ( Yello). ostalega pa nisem uspel slišati. Gre pa za precej večji zvočnik kot je Riva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2022 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lumpi je napisal/a:

.......
Me je pa v big bangu sezul njihov boombox 2. Prostor lepo zapolnjen z basom, visoki mehki, res pa je igrala elektronska glasba ( Yello). ostalega pa nisem uspel slišati. Gre pa za precej večji zvočnik kot je Riva.

Cca 6kg, ga je en kos. Vnuk, ki sem mu ga podaril ima nasmeh do ušess, yess ...
------------------------------------------------------------------
Bodo pa JBL in drugi kmalu dobili konkurenco pri Sonos-u. Ta je za sto miljončkov kupil holandski Mayht, ki je patentiral novo tehnologijo zvočnikov. Slednja omogoča base 10cm wooferja primerljive s tistimi 20cm klasičnega driverja. To bo omogočilo soundbare brez zunanjega subwooferja, bluetooth prenosni zvočniki pa bodo itak profitirali - bodo že mali 'rasturali' ko veliki.

V osnovi gre za par zvočnikov v kontrafazi, bipolarna emisija, s tem da so pogonske tuljave 4 - po dve za vsak driver, a postavljene diagonalno izven membrane. To ima en kup tehnično-ekonomskih prednosti. Tisti ko vas zanima si bote že poiskali.
Sonos kupi Mayht
https://audioxpress.com/news/sonos-announces-acquisition-of-dutch-speaker-company-mayht
https://www.newsdirectory3.com/exegar-and-mayht-show-their-first-bluetooth-speakers-using-light-as-energy/
tehnika
https://www.diyaudio.com/community/threads/mayht-speaker-driver-technology.352964/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe