Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Atmos izvori: upmixing, remixing, objektni zvok
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Morda moraš kakšne driverje naložiti. Ampak te naprave so običajno plug & play.

moral b baje vseeno zaznati zunanjo enoto kot recimo tv al miško,pa mi ne?kje bi pa dobil kake free driverje.lahko da jih res nimam toliko se ne zastopim na comp,kako jih naložiti in kaj z njimi početi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2022 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Morda moraš kakšne driverje naložiti. Ampak te naprave so običajno plug & play.

moral b baje vseeno zaznati zunanjo enoto kot recimo tv al miško,pa mi ne?kje bi pa dobil kake free driverje.lahko da jih res nimam toliko se ne zastopim na comp,kako jih naložiti in kaj z njimi početi?


Če imate win10 lahko pogledate pod update , če so na voljo kakšni gonilniki.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Morda moraš kakšne driverje naložiti. Ampak te naprave so običajno plug & play.

moral b baje vseeno zaznati zunanjo enoto kot recimo tv al miško,pa mi ne?kje bi pa dobil kake free driverje.lahko da jih res nimam toliko se ne zastopim na comp,kako jih naložiti in kaj z njimi početi?


Glede na vse, kar si že sprobal, je še ena stvar, ki še ni bila omenjena.
Kakšne HDMI kable uporabljaš?
Ko sem letos priklapljal 4K monitor na računalnik, monitor ni zaznal računalnika. Ko sem na računalniku znižal frekvenco osveževanja iz 60 na 30hZ, je monitor takoj zaznal Računalnik. (sem bil tik pred vračilom monitorja, ko pa sem ga priklopil z kvalitetnim 8k HDMI kablom, je deloval brez težav)
Če si lahko sposodiš kakšen kvaliteten 4K ali celo 8K HDMI kabel, bi jaz sprobal najprej z boljšim kablom. Druga varianta je, da pogledaš na računalniku nastavitve za sliko in zvok in tam poizkusiš še z različnimi nastavitvami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mal ste uničil temo, ker ni več o Atmosu, ampak zgolj o nekih PC nastavitvah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Atmos ni nič drugega, kot nek novodobni gimmick, ki nas bo nekaj koštal...

Za neko normalno velikost dnevne sobe cca 30m2, je vse kar je več, kot 5.1 neumnost.

To da, atmos ni kodiran po trackih, ampak je na objekte je neumnost. Atmos ni nič drugega, kto 40 let stara surround dolby pro logic tehnologija, ki so jo imeli videorekorderji. Tam je bilo v stereo zvoku, kodiran zvok za zadnja dva zvočnika v monu.
In to je danes pri Dolby Atmos. V 7.1 ali manj kanalnem zvoku je kodiran še stropni zvok. To je vse kar rabite vedt. Vse ostalo je isto.

Zakaj se potem toliko omenja objekte v prostoru?
Zato, ker atmos pa res olajša sound inženirjem, ker v modernih filmih je še najmanj zvoka, ki ga posnamejo kamere, ampak se ga doda dotano v film. In ti kot inženir samo namečeš zvoke notri, ptički naj bodo tu, helikopter naj zaokroži po stropu, dež naj pada in ti samo vzameš nek zvok in ga postaviš v prostor. Res pohitri delo...
Potem se to vse zakodira, v OBIČAJEN DD TrueHD ali manj, lahko tudi dd 5.1 in se v sam zvok zapiše še atmos, se pravi še informacije za stropni zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo tu na forumu ki se bolje spozna na vezave zunanjih enot oz.bi bil pripravljen pomoč na domu.
Ali če kdo kakšnega svetuje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

atomikus je napisal/a:
To da, atmos ni kodiran po trackih, ampak je na objekte je neumnost. Atmos ni nič drugega, kto 40 let stara surround dolby pro logic tehnologija, ki so jo imeli videorekorderji. Tam je bilo v stereo zvoku, kodiran zvok za zadnja dva zvočnika v monu.
In to je danes pri Dolby Atmos. V 7.1 ali manj kanalnem zvoku je kodiran še stropni zvok. To je vse kar rabite vedt. Vse ostalo je isto.

Zakaj se potem toliko omenja objekte v prostoru?
Zato, ker atmos pa res olajša sound inženirjem, ker v modernih filmih je še najmanj zvoka, ki ga posnamejo kamere, ampak se ga doda dotano v film. In ti kot inženir samo namečeš zvoke notri, ptički naj bodo tu, helikopter naj zaokroži po stropu, dež naj pada in ti samo vzameš nek zvok in ga postaviš v prostor. Res pohitri delo...
Potem se to vse zakodira, v OBIČAJEN DD TrueHD ali manj, lahko tudi dd 5.1 in se v sam zvok zapiše še atmos, se pravi še informacije za stropni zvok.

Kolikor jaz razumem kar sem prebral o Atmos omogoča do 118 dodatnih trackov z podatki o lokaciji (objektov), ki jih potem ob predvajanju sprocesira na tvojo konfiguracijo zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe