Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Aktivni zvočniki KEF LS50 wireless

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pik As



Pridružen/-a: Čet Jan 2022 0:25
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 02:01    Naslov sporočila: Aktivni zvočniki KEF LS50 wireless Odgovori s citatom

Sam sem se že naveičal vseh komponent, omaric, velikih škatel-zvočnikov, kablovja in celo medijev. V svojih dobrih časih sem imel v omarici 11 različnih komponent. Pa tu ne šteje enojni in dvojni kasetofon, to je kot ena komponenta. Se jih še kdo spominja? Enako velja za ACD in SACD. To kar je danes DAB je obstajalo že v 90. Morda celo v boljši različici. Od vsega sem ohranil samo Soniyev TA8AVES in SA-VE835ED Luxury PASCAL 5.1 zvočniški sistem.
Dva relativno majhna zvočnika akustično napolnita zelo veliko dnevno sobo za SLO razmere v hiši, v bloku še sosedove. Zraven pa OLED smart TV, bluetooth 5.0 ali več z audio dual linkom in to je to. Za popestritev na sredini frekvenčni analizator z lampami. Pa še na strieaming sem preklopil v mojih poznih letih.
Kako tukaj gledate na aktivne zvočnike? So kakšni negativni pomisleki? https://hifireference.com/hifi-reviews/kef-ls50-wireless-ii-review/ opis. (URL nisem mogel vstaviti).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg velikega sistema, si je zet omislil še LS 50 Wirelles II. Stojijo na originalnih stojalih, v sobi 4,5x6 m, posluša se jih po kratki osi. Zvočniki so vredni vsakega centa. Res pa je, da v tako veliki sobi, če hočeš hifi glasnost se pri cca 80-85 db začne kazati kompresija. Dodali smo sub, z rezom pri 65 Hz, kefi igrajo mnogo bolj sproščeno, kompresije praktično ni več in sistem je postal fullrange. Kot strimer deluje brezhibno, pa tudi ostali inputi. Tonalni balans je pravi, oder zelo velik, izvajalci dobro pozicionirani, velikosti instrumentov in vokala je realna. Zvok je hiter, prat odličen. Zvočniki so od stene za njimi oddaljeni cca1 meter, levo in desno pa je nekaj metrov, tako, da je primarni odboj majhen.

Kupili smo jih v Domžalah, v ALS, tako, da dobiš garancijo, posel tekel gladko, ljudje prijazni. To ni reklama, z njimi nismo v nobenih drugih odnosih.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko si oddahneš s takimi zvočniki kot si jih linkal. Vsa navlaka izgine.
A ni še konec - po novem si lahko omisliš KC62 subwoofer, še bolje dva - kar spremeni mačko v risa.

Svet gre v to smer, samo zakrknjeni avdiofili se oklepamo ločenih komponent - ker nam to omogoča spreminjanje zvoka. To ima svoj downside - porazne stranske učinke, če je avdiofil anti talent.
Ampak to niti ni tako pomembno, se ve, da avdiofili uporabljajo glasbo za poslušanje svojega sistema.

Kdaj izbrati aktivne zvočnike ali all in one sisteme: če te zanima glasba brez stresa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes je res poceni aktivni zvočnik ali celo z bluetooth opcijo. Sem si pred nekaj časom kupil pokvarjen zvočnik za par EUR in si ga predelal. Tudi nov je zelo poceni za tako zver:
https://www.amazon.com/Electro-Voice-ZLX-12BT-Bluetooth-Powered-Loudspeaker/dp/B07HMLYF4J?th=1
Kako to igra? Nepozabna dinamika do 126dB SPL s 2-way dvema ojačevalcema. Ne pogruntaš, da je horn tweeter. Basovski podatki so na papirju bedni, v resnici pa je to to, kar se išče, človek ne rabi suba. Vgrajen je DSP z več nastavitvami, dva kabelska vhoda in BT. Meni igra vrhunsko, ga dam za probat, če kdo dvomi.


To imam za računalniški zvočnik, pa pri dveh parih studijskih monitorjev (Sentry100, Sentry500) vem, kako se sliši polnokrvni zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pik As



Pridružen/-a: Čet Jan 2022 0:25
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem gledal tudi KC62. Moji so stari 2 leti in še nimajo II. Priporočil mi jih je pravi audiofil, ki pa je k sreči začel v glasbi uživati in ne išče več napak. Tako mi je vsaj opisal poslanstvo audiofila.
Sam v glasbi uživam na vse možne načine. K sreči mi je na voljo ves čas ki obstaja. Tega ne počnem 1 krat na mesec ali kako drugače ko je čas ampak vedno. Iz sobe sem odstranil vso nepotrebno pohištvo. LCD je na steniin na drugi strani sedežna. Klubska mizica pa zato, da lahko dam noge gor Embarassed.
Moram pa priznati, da je v drugem prostoru še vedno klasika s tistimi starimi komponentami in včasih se mi prav zaželi vklopit gramofon in poslušat tistih nekaj sekund pred začetkom pesmi ko igla drsi po "gluhem delu" sledi. Malo prasketanja dobesedno prestavi čas nazaj.
Me veseli, da je nekdo navdušen tudi nad takšnimi sistemi kot je tale KEF.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjamem, da uživaš v svojem minimalističnem sistemu. Si predstavljam kako prijetna je lahko soba brez raznih škatel in kablov. Tega bi se tudi jaz rad znebil. @bogomir4051 je napisal, da njegov zet tak sistem uporablja kot sekundarni sistem. Jaz sem podobnega mnenja. Verjamem pa, da bo prišel čas, ko bomo tovrstne sisteme v večjem številu uporabljali kot primarne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj spomnim na Kii Three - mali a veliko čudo z 20Hz tresljaji, Avantgarde Zero, Grimm LS1...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljubitelj7



Pridružen/-a: Čet Jul 2018 14:13
Prispevkov: 22
Kraj: Prelepa Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična tema!
Tudi mene močno zanima nekaj kompaktnega, kar bi po potrebi lahko prenašal v različne prostore po hiši, morda kdaj tudi še do kakšnega kolega.

KEF LS50 wireless mk2 stane cca 2.500-2.800€.
Omenjeno v predhodnem prispevku pa precej precej več:
Kii Three - cca. 13.000€
Avantgarde Zero - cca. 12.000€
Grimm LS1 (V2) - cca. 16.900€

Ravno iščem informacije, kakšne so razlike med KEF LS50 wireless mk1 in mk2.
Pri sami ceni je razlika zelo velika, mk1 se dobi za pol cene mk2...

Če je kakšen forumaš lastnik KEF LS50 wireless mk1 sistema zadevo pripravljen pokazati oz. omogočiti test/poslušanje, prosim za sporočilo (lahko tudi na ZS).
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2022 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na zadnjem CES show JBL predstavil mali aktivni zvočnik wireless z vgrajenim streamingom - model 4305P:
https://www.ecoustics.com/products/jbl-4305p-powered-bookshelf-speakers/
Cena 2.200$
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe