Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri CD predvajalnik?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mlchk



Pridružen/-a: Tor Jun 2011 2:52
Prispevkov: 20
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2021 11:31    Naslov sporočila: Kateri CD predvajalnik? Odgovori s citatom

Zdravo,

po nekaj več kot petnajstih letih delovanja je izdihnil Technics SL-PG390. Pri tem mislim na to, da ne prebere skoraj nobenega CD-ja več, če pa že, pa potem preskakuje. Sklepam, da se niti ne splača popravljati, ali pač?

Sem sicer gledal za komponente podobnega ranga, ampak mi je vseeno škoda tudi tistih 50 - 100 € za rabljeno komponento, ki se ji lahko vsak trenutek zgodi ista reč.

Zato se zdaj poigravam z mislijo, da kupim nov CD predvajalnik? Moj trenuten sistem predstavljata Technics SA-EX120 in Dali Concept 6 zvočnika. Ne bi ravno kupoval overkilla od CD predvajalnika za tole ...

Skratka, vi se res bolj spoznate. Budget pa najbrž tja do max. 300 €.

LP,
Tine
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2021 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za male pare exposure 2k serije za nekaj vec pa primare cd 31, oba sta na burr brownn cipovju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2021 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ta denar nov player

Denon DCD -600NE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2021 14:27    Naslov sporočila: Re: Kateri CD predvajalnik? Odgovori s citatom

Mlchk je napisal/a:
Zdravo,

po nekaj več kot petnajstih letih delovanja je izdihnil Technics SL-PG390. Pri tem mislim na to, da ne prebere skoraj nobenega CD-ja več, če pa že, pa potem preskakuje. Sklepam, da se niti ne splača popravljati, ali pač?

Sem sicer gledal za komponente podobnega ranga, ampak mi je vseeno škoda tudi tistih 50 - 100 € za rabljeno komponento, ki se ji lahko vsak trenutek zgodi ista reč.

Zato se zdaj poigravam z mislijo, da kupim nov CD predvajalnik? Moj trenuten sistem predstavljata Technics SA-EX120 in Dali Concept 6 zvočnika. Ne bi ravno kupoval overkilla od CD predvajalnika za tole ...

Skratka, vi se res bolj spoznate. Budget pa najbrž tja do max. 300 €.

LP,
Tine


Problem je v takih primerih (nebranje, preskakovanje) praviloma pri laserju. Poizkusi s čiščenjem laserja. Mnogokrat pomaga, saj se na laserju z leti nabere prah.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2021 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče pa bi se bilo vredno poigrati tudi s sledečim scenarijem:

- tole se kupi in z malce nezahtevnega šraufanja usposobi obstoječi CDP
- počasi se prične z razmišljanji o umestitivi nekega digi predvajala v sistem
- kar seveda vključuje tudi digitalizacijo obstoječe baze muske
- razlika v €, ki ostane po nakupu laserja in digi predvajala napram nekemu
novodobnemu CDP-ju pa se vloži v DA pretvornik, ki lahko za enake €vre
prinese več k sami kvaliteti reprodukcije kot CDP za isti gdnar

Saj ne da silim, le za dodatno preigravanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2021 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No me prav zanima, če je spucal laser, kar je itak vedno prvi korak, kot je svetoval že @CK. Po moje ni, ker bi sicer že vriskal od navdušenja, da je rešil problem.

Če je težava v tem, da se bojiš odpret škatlo je strah odveč. Rabiš izvijač, da odstraniš pokrov, paličice za čiščenje ušes in malo lekarniškega alkohola (70%). Nežno očistiš lasersko lečo, sprobaš, zapreš in to je to.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 00:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Previdnost s čiščenjem leče je na mestu. Vsaka leča ne prenese alkohola, predvsem pa protirefleksna naparina na njej in se lahko poškoduje. Svetujejo destilirano vodo. Pozorno tudi z vležajenjem leče, ker je silno rahlo, pa se laski fedrov radi poškodujejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sama destilirana je bolj blažev žegen. Vsj malo bisa not, razmastitev in odstranjevanje nečistoč je bistvena. Pa tudi razredćen alkohol škodit ne more.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Auditor



Pridružen/-a: Čet Nov 2013 19:53
Prispevkov: 22
Kraj: Emona

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2021 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni cd predvajalnik Musical Fidelity A5 občasno preskoči. Kam bi ga dal servisirat? Kje naj kupim laser, če bi ga bilo potrebno zamenjati? Hvala za odgovore.
_________________
In the 1950s, people laughed an avg. of 18min/day.
Currently, it's about 4-6 min a day.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2021 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VAM1202 naj bi bil laser v MF A5.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313&_nkw=vam1202&_sacat=0

Če občasno preskoči znajo biti umazana vodila po katerih se vozi laser, ali pa je sam player izpostavljen vibracijam zaradi velike glasnosti.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Auditor



Pridružen/-a: Čet Nov 2013 19:53
Prispevkov: 22
Kraj: Emona

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2021 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lix hvala za odgovor. Vibracije niso krive za vodila pa niti nisem vedel, da lahko povzročajo take probleme. Najbolje da kupim nov laser in najdem nekoga, ki bi mi to uredil. Borisa?
_________________
In the 1950s, people laughed an avg. of 18min/day.
Currently, it's about 4-6 min a day.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2021 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisto z vodili se sicer dogaja samo v turških kadilnicah, neverjetno koliko katrana se zalepi na elektroniko v zakajenih prostorih. Tako da v sobah čistega zraka do tega ne more priti. Lahko pa za firbec odpreš in si ogledaš notranjost.
Nov laser je pa pametno kupiti, dokler so še. Pri meni je nekaj modelov šlo na odpad, ker se laserjev ne dobi več.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Auditor



Pridružen/-a: Čet Nov 2013 19:53
Prispevkov: 22
Kraj: Emona

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2021 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem brskal in naletel na tole:

https://www.aliexpress.com/item/1005002572787006.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.22ed70eaJgpj88&algo_pvid=adaf3bf3-641d-4ddc-8690-27138735c8fe&algo_exp_id=adaf3bf3-641d-4ddc-8690-27138735c8fe-22

Je to v redu ali so kakšni zadržki, glede na nizko ceno.
_________________
In the 1950s, people laughed an avg. of 18min/day.
Currently, it's about 4-6 min a day.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 16, 2021 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni zadržkov. Originalnih se itak ne dobi, pri teh nizkocenovnih pa je loterija. Jaz sem zaenkrat imel srečo, se mi je pa nekajkrat zgodilo, da sem moral štelat, kar je PITA. V tem primeru je najbolje, da dobi v roke nekdo, ki to obvlada.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Auditor



Pridružen/-a: Čet Nov 2013 19:53
Prispevkov: 22
Kraj: Emona

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 17, 2021 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrž bom naročil kar dva od različnih dobaviteljev, da bo manjša možnost za probleme. Še enkrat hvala.
_________________
In the 1950s, people laughed an avg. of 18min/day.
Currently, it's about 4-6 min a day.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe