Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audyssey XT32 - Dirac Live
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
evo na stara leta zvem da obstajajo konektorski pretvorniki.......
včasih smo temu preprosto rekli transformator iz 220 na 115 v sedaj je to nekje iz 230 na 115, kakorkoli predvsem mora biti dovolj močan da nanj lahko to zadevo priključimo , drugače je verjetnost da v osnovi aparatura ima transformator ki se ga da prevezati iz 115 na 230 primar...

Mislil sem nekaj takega:

Ali pa uporabiš pač evropski kabel. Brez pretvorbe napetosti in frekvence.

To seveda lahko samo, če je naprava narejena da dela na oboje!
Napajalniki za PC recimo delajo na oboje. Drugače pa seveda rabiš transformator. Tako kot sem napisal. Ali pa če obstoječega zamenjaš/sfriziraš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
platar



Pridružen/-a: Tor Mar 2018 12:59
Prispevkov: 11
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor vem je v3 zadnja serija ja. Imam 7.1.4 sistem predvsem pri filmih je razlika očitna, govor je bolj razločen in res v sredini, tudi globine oziroma odra je več, pa hkrati nimam občutka pomanjkanja detajlov prej nasprotno. Nekako tako kot da bi odstrl zaveso, ko vklopim filter. Poleg tega si v programu lahko nastaviš 3 različne konfiguracije(krivulje) in preklapljaš med njimi.
Tudi v stereo načinu 2.1 je zvok zelo ok res pa je da razen starejšega modela receiverja še nisem imel možnosti probati poštenega 2kanalnega ojačevalca, da bi imel boljšo primerjavo, pa tudi zvočniki so bolj budget varianta System Audio spredaj1030 in ob strani930, zadaj Qacoustics 3020i ter svs prime elevation za ATMOS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lightbit

raje kaj preštudiraj kot treseš neumnosti po forumih ker evidentno nimaš osnovnih znanj elektronike če menjaš us konektor za evropskega ne spremeniš ničesar, vsekakor ojačevalca z takim 110/115 adapterjem na 230 ne moreš kar priključiti na našo 230v napetost brez da vse odkuriš, je pa veliko ojačevalcev narejeno tako da je primar možno vezati 2x110 ali 1x 220....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
lightbit

raje kaj preštudiraj kot treseš neumnosti po forumih ker evidentno nimaš osnovnih znanj elektronike če menjaš us konektor za evropskega ne spremeniš ničesar, vsekakor ojačevalca z takim 110/115 adapterjem na 230 ne moreš kar priključiti na našo 230v napetost brez da vse odkuriš, je pa veliko ojačevalcev narejeno tako da je primar možno vezati 2x110 ali 1x 220....

Očitno sploh nisi prebral kar sem napisal. Sad
Prosim, še enkrat natančno preberi.
Če na napravi piše "100-240VAC 50-60Hz", lahko zamenjaš samo konektor.
Če naprava ne podpira 240V/50Hz, tega ne smeš početi!
Upam da je sedaj jasno in ni potrebno naprej smetiti teme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dečka, prosim... ne se kregat. Oba sta samo dobro namerna, v to verjamem. Itak je NAD odpadel, zadaj pa piše izključno 120V~60Hz...
Odpadel je pa, ker NAD sound izkušam zadnje pol leta, mi je zelo všeč. Zelo. Tudi za filme je top. Sploh nimam nobenih pripomb.
Ampak, ker sem po naravi precej avanturista, se podajam v nepreverjene, neraziskane, mamljive vode.
Na obzoju je Arcam AVR, FMJ 450. Ampak je prodajalec malo poseben. Pa še cca 1200 km oddaljen. Ampak, prijatelj dela 20 km stran, tako da, če se vse poklopi, bo za dobro ceno v kakšnem tednu dni doma.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
platar



Pridružen/-a: Tor Mar 2018 12:59
Prispevkov: 11
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni Dirac-a ni atmosa, tudi v letih je že težko bo zvokovno konkuriral. Nad se dobi tudi v EU pod jurja nov ampak ker nisem investitor je tole le moje mnenje. 🙃
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj pravim, da mi Atmos ni nobena prioriteta, niti želja. Predvsem je prioriteta stereo zvok, mora bit pa vsaj prebavljiv surround, v kar sploh ne dvomim, da je. Glede Dirac-a sem pa tudi razmišljal: če mi sedaj špila prijetno, mi bo tudi brez tega. Ima pa nek drug sistem EQja, ki morda ni tako slab. Bomo videli, so rekli slepi Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A tole lahko direkt priklopim na 220
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgornja vrstica zgleda samo kot podatek za varovalko.
Na podlagi samo teh podatkov ne bi upal. Mogoče je v navodilih bolj natančno opisano.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Monolith 10in THX Select Certified 500 Watt Powered Subwoofer | EU plug
Tkole piše za naročit. Tud pošiljajo iz nemčije. Sem jim pisal pa je napisu da se.lahko priklopi oz naj se prebere navodila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg



Pridružen/-a: Pon Maj 2013 10:39
Prispevkov: 70
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole bi sam vsekakor najprej priklopil prek variaka.
In s tem seveda tudi takoj videl, če lahko brez.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prelepo da bi blo simpl. Počakam še kaj mi bojo napisal ker nebi kupoval mačka v štromu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2021 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na koncu sem se odločil povsem drugače, kar ne pomeni, da slabo Laughing
Beštija tehta 21kg in je tudi vizuelno ogromnjača. Shocked

_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2021 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nove "igraške" za starejše mladince.

https://www.whathifi.com/news/audyssey-releases-multeq-x-advanced-room-calibration-for-denon-and-marantz-avrs?fbclid=IwAR14cTZ7cE1lMK5-aFbt5oeIdGlXSPN7gUsxTwX_0xBvsluIm-QMWzNzR_g
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe