Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audyssey XT32 - Dirac Live
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 16:26    Naslov sporočila: Audyssey XT32 - Dirac Live Odgovori s citatom

Vprašanje za tiste, ki ste uporabljali enega od, ali pa oba RC sistema.
Odločam se namreč med NAD in Marantz AVR.

Podvprašanje: če se odločim za uvoz iz ZDA, je dovolj pretvornik 240/120, ali je priklop komponente na naše omrežje kaj bolj kompliciran? Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne uvažaj.

Pri nas je kar dobra ponudba.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko povem za marantza. xt32 vgrajen sistem je enostaven in naredi razliko
ko ga zalaufaš. Veliko stavri ne moreš spreminjat lahko pa delaš korekcije v aplikaciji android ali ios.
Pododgovor: neevropsko komponento priklopiš na pretvornik in zadeva špila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 18:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Ne uvažaj.

Pri nas je kar dobra ponudba.


Zakaj nebi uvažal? Skupaj s poštnino za 1/3 cene na našem trgu. Je še kakšen drug razlog, kakor "pri nas je dobra ponudba"?

@Dule: predvsem me zanima neposredna primerjava z Dirac Live, kateri naj bi bil precej boljši od Audyssey multiEQ xt32.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primerjam lahko samo moj prejšni sistem z onkyo avrjem(nižji model) in sedaj pa je razlika precejšna. Za dirac pa nebi vedu iz prve roke. Ga pa precej hvalijo. Sedaj ga ima tudi nov model onkya.
Ma pa moj šefe anthema doma pa nemore prehvalt njihovega sistema korekcije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo rabiš pretvornik, ki lahko ropota.
Razen če je naprava kompatibilna z 240V/50Hz in 120V/60Hz, da rabiš samo konektorski pretvornik.

Pa upoštevaj poštnino, carino, davke. Amerčani ponavadi kažejo cene brez davka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko mi verjameš, da ne bom šel z NADa na Onkyo.
Sem z njim zelo zadovoljen, ampak želim preizkusiti/primerjati room correction. Ker nekako nebi kupoval obeh, me zanimajo realne izkušnje. Anthem verjamem da je dober, ampak tudi grd Embarassed
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Novejši anthemi niso tolk grdi ampak kaj ko se začne pri 2-eh jurjih. Nad mi ima pa čudno narejeno za wifi oz bluetooth sej verjetno deluje ampak zgleda pa kot polizdelek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Samo rabiš pretvornik, ki lahko ropota.
Razen če je naprava kompatibilna z 240V/50Hz in 120V/60Hz, da rabiš samo konektorski pretvornik.

Pa upoštevaj poštnino, carino, davke. Amerčani ponavadi kažejo cene brez davka.


Za 200€ ne more bit visoka carina itd. Shocked
Poštnina najbrž okoli 100€
Za reciever, ki je pri nas 900€. Nov pa je bil 1.500 tri leta nzaj.
Meni se zdi, da je dober deal.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker reciver maš to ogledan?
Če boš rabu trafo mam jest enga 1000w viška
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Novejši anthemi niso tolk grdi ampak kaj ko se začne pri 2-eh jurjih. Nad mi ima pa čudno narejeno za wifi oz bluetooth sej verjetno deluje ampak zgleda pa kot polizdelek


Jah, tisti vmesnik vtakneš v USB port zadaj in pozabiš, da je tam. Najbrž pa dela, vsaj nisem nikjer zasledil, da nebi. Glede stereo prezentacije je tudi Marantz precej hvaljen, ampak za NADa sem se sam prepeičal, da je top.

P. S.:
7010 in T758v3
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

P. S.:
7010 in T758v3[/quote]

To je bil tud moj ožji izbor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo na stara leta zvem da obstajajo konektorski pretvorniki.......
včasih smo temu preprosto rekli transformator iz 220 na 115 v sedaj je to nekje iz 230 na 115, kakorkoli predvsem mora biti dovolj močan da nanj lahko to zadevo priključimo , drugače je verjetnost da v osnovi aparatura ima transformator ki se ga da prevezati iz 115 na 230 primar...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
platar



Pridružen/-a: Tor Mar 2018 12:59
Prispevkov: 11
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Dirac live lahko povem, da naredi opazno razliko, imam prav omenjen model NADa, sem pa dokupil polno verzijo, ter tudi Umik mikrofon, priložen je bolj tako tako. Glede wifi-ja prav tako ni težav dela bolje kot izgleda. 😉
Ta model je sicer imel nekaj težav z piskanjem v surround kanalih svojega sem moral zaradi tega poslati nazaj v DE, kjer so to zrihtali v garancijskem roku.
Občasno tudi malo heca HDMI arc med preklapljanjem med viri največkrat če se ga ugaša. Ampak to je verjetno bolj težava standarda kot receiverja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2021 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ARC itak nimam kaj koristiti, zaenkrat. V3 ni final verzija? Kakšen je v stero? Kako se Dirac pozna v A/B, z vklopljenim filtrom in brez njega? Menda je oder širši z, detajlov pa manj.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe