Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Troels Gravesen 3WC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 20, 2021 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ce zveni res zelo ok, pol verjetno ne bodo dolgo pri hisi. Problem je edino, da diy trg rabljenih izdelkov ni glih likviden. vprasanje koliko casa se taka zadeva prodaja.
Je kej boljs kot portato?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 20, 2021 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi, ĆØe se naveliĆØaÅ” nimaÅ” kam viÅ”je. ƈe ne boÅ” zadovoljen, so krive druge zadeve, kot so lampaÅ”, ki težko streže takim basovcem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce je zvok zelo ok na zacetku pol scasoma lesk furnirja se popusti...
Zelo zanimiv bi bil konkreten komentar zvoka. Verjetno za marsikoga. Prejsnji zvocniki so dobili samo opis, da so kupljeni od humanitarca in pol so hitro odsli. Ce toti niso boljsi pol je heba. Kdor je slisal tiste prejsnje ve o cem govorim. Tisto je bilo samo za zbezat ven iz sobe. Zelo ok pa hmm ne vem kaj je. Prav navdusujoce se ne slisi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ce je zvok zelo ok na zacetku pol scasoma lesk furnirja se popusti...
Zelo zanimiv bi bil konkreten komentar zvoka. Verjetno za marsikoga. Prejsnji zvocniki so dobili samo opis, da so kupljeni od humanitarca in pol so hitro odsli. Ce toti niso boljsi pol je heba. Kdor je slisal tiste prejsnje ve o cem govorim. Tisto je bilo samo za zbezat ven iz sobe. Zelo ok pa hmm ne vem kaj je. Prav navdusujoce se ne slisi.


Kar daj si duŔka Laughing verjetno tudi GaŔperja ne ganejo tvoje izjave, tako kot mene ne.

Uživaj !!
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kake izjave. Tule sem eden redkih, ki po resnici pove. Veliko je intresnih izjav ali nekih navijacev. To da clovek nekaj hvali in pol naslednjo sekundo proda to meni disi po nategovanju. Veliko vec o cloveku povejo dejanja, kot besedicenje. Mi gre pa malo na zivce da stevilni tipi tukaj bluzijo in nategujejo.
Kar se pa tvojih zvocnikov tice pa nimam kaj drugega povedat kot sem ze. Resno si se zahebal s temi zvocniki. Upam da je tale diy boljsi od njih, vsekakor pa se ne sme pozabiti kako verodostojne so izjave posameznikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2021 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jao momak, kako si dosadan, bože mili ljubi. Ampak ajde, tudi sam sem dajal vĆØasih izjave, glupe kot toĆØak, da me je bilo ĆØez nekaj let sram, ko sem videl kaj sem pisaril in kako zelen sem bil. Oprostite vsi, malo grobo, ampak sam vabiÅ” ta naĆØin komunikacije...

Ma ne vem, ĆØe se mi sploh da pisariti, ma nikomur se kot vidim prav ekstra ne da, ker iz tega posploÅ”evanja enostavno ne prideÅ” nikamor, bob ob steno.

Zdaj, ĆØe ti JBL-i al kaj jaz vem kaj ne Å”pilajo, nisem ti jaz kriv, noben ti ni kriv, malo si sam, malo pa jebiga, tako paĆØ je. Vsi smo se nafukali, marsikdaj. In, ĆØe zdaj moraÅ” spljuvati vse, samo zato, da bojo potem JBL-i boljÅ”e igrali, ma ne bojo..
Ne vem kako JBL-i sicer Å”pilajo, premalo sem jih sliÅ”al. Meni se v grobem dopadejo, da bi pa bil kompetenten pljuvati, ne morem. ƈe ne drugega zaradi tega, ker sem priÅ”el do zakljuĆØka, da prav slabega zvoĆØnika skoraj ni. Oz. z drugimi besedami, sem jih sliÅ”al nekje igrati katastrofalno, potem drugje pa kot, da bi bil to ĆØisto en drug zvoĆØnik. Zato se vzdržim komentarjev v stilu zaniĆØ ipd. In zato to tvoje posploÅ”evanje, dobro-slabo, ni zrelo.

In samo na kratko Å”e, ĆØesar pa itak noĆØeÅ” sliÅ”ati, Troels Gravesen dela odliĆØne zvoĆØnike...; za Galluse pa si zamudil priložnost, da bi jih sliÅ”al. No, ĆØe že drozaÅ”, ako se ti da preskenirati AK in brati malo odzive, boÅ” videl, da si glede vÅ”eĆØnosti zvoka Gallusov v manjÅ”ini... ObiĆØajno so Gallusi na Å”ovih igrali recimo prav dobro (4/5). In mislim, da se veĆØina z mano strinja.


Nazadnje urejal/a habo66 Pet Okt 15, 2021 10:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2021 07:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Jao momak, kako si dosadan ...

... ƈe ne drugega zaradi tega, ker sem priÅ”el do zakljuĆØka, da prav slabega zvoĆØnika skoraj ni. ...

.

Zrelostni avdiofilski izpit.

KveĆØjemu lahko zvoĆØnik ne paÅ”e v doloĆØen ambient ali je neprimerno postavljen, poveĆØini pa je za slab zvok odgovorna vsa tista onanija pred njim. Ga ni zvoĆØnika, ki to reÅ”i.

Ni kriv kurir, ĆØe nosi slabe novice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2021 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ja res je, neprimeren ambient, pa Ŕe nepravilna postavitev , pa Ŕe neka nekvalitetna onanija pred "kurirjem" - je recept za slabe "novice"(zvok)..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2021 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gravesenov izdelek je vedno dovolj zanesljiv, da ni potrebno zvoka komentirati. ZaĆØetek posluÅ”anja, z neuteĆØenimi trdimi obrobami basovca, je mogoĆØe malo sporen, pa se pozneje razvije v briljantno sliko. Noro bi bilo vnaprej predelovati prostor na podlagi kliÅ”ejev konzumne robe. Sam osebno bi v robove vdelal polkrožne masivne letvice za ostrenje zvoĆØne slike, pa tudi brez tega bo Å”lo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2021 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe. Nikakor ni moj namen pljuvati po zvoĆØnikih, ki jih nisem sliÅ”al. Samo komentiram prve vtise. Res pa Å”e nobenega konkretnega komentarja na temo zvoka ni bilo.
Kar se pa prejÅ”njih tiĆØe so bili pa kobajagi kupljeni v humanitarne namene in prodani v hipu isto v humanitarne namene Smile Zdaj se redno pojavljajo oglasi, kot vroĆØ krompirĆØek se mi je zdelo takrat. Ne vem ali so drugi ali isti. Moj namen je bolj opozoriti na ĆØudne prakse, ki se dogajajo po forumu. Se pravi: neke brezvezne hvale, prodaja... itd. Å e vedno pa ne vemo kateri so boljÅ”i.
Zelo težko najdeÅ” poÅ”teno besedo tule na forumu. Ali se od prjatla neki forsira ali se prodaja, navija... V sploÅ”nem bi rekel, bolj zahodno od Trojan, veĆØ nategavÅ”ĆØin.
Jbl Å”pilajo ok. Glede na slavospeve navijaĆØev pa bolj... V niĆØemer ne briljirajo, so pa boljÅ”i od, kot se pogosto uporablja izraz, konfekcije. Samo to ni hiend firma pa je lahko 6 jbl klubov. Vsak pa si nekako želi, da bi zvoĆØnik imel vsaj neke lastnosti, ki bi bile v vrhu performans.
Zanimivo je sedaj že vsak zvoĆØnik dober. BoljÅ”i od konfekcije je cilj, ki je zelo nizek cilj za audiofila. Da je vsak dober, pa nisem vedel. To je res dober "zrelostni" zakljuĆØek. V ĆØem je sploh keĆØ hobija, ĆØe je vsak dober? No saj, ĆØe je vrhunec hifija, da si na cizekih ali pa jbl, pol mogoĆØe res kaj takega pije vodo Shocked 20 let ukvarjanja s hifijem in pol pristaneÅ” na podpovpreĆØnem. Heh.

Na žalost ni tako, da bi bilo vse dobro. Samo bom npr. pljuval po vsem kar je plastiĆØnega, ker tam iz zvoĆØnika ni veĆØ nobenega življenja. In tega je kar dosti. Pljuvam pa ne zato ker bi bili jbl pol boljÅ”i, ampak ker je cel kup Å”rota na trgu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 23, 2021 02:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Resnica je vedno oddaljena, ĆØe si je ne želiÅ”. Imam par cenenih plastiĆØnih zvoĆØnikov, katere zlahka postavim ob bok kateremkoli paru, ki si ga izbereÅ” in pri komerkoli. Ne nazadnje sem že ponudil, da ti predstavim tudi tvoje JBL v najboljÅ”ih barvah. ƈe te le malo firbec matra in tega ne vzameÅ” za žalitev, ker namen tega to vsekakor ni, paĆØ pa skupna rast na viÅ”je nivoje v hobby prijateljstvu. Le javi se, moja oprema je celo mobilna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fellas,
zaradi selitve v manjÅ”e stanovanje moram prodati opremo. Nekaj manjÅ”ih kosov sicer ostane, zvoĆØniki grejo vsi. ƈe je kdo zainteresiran za 3WC naj mi javi.
Gre torej kot veste za zrel zvoĆØnik od glave do pete, realnih 93db/1m/1W/8ohm. Rabi vsaj enih solidnih 50W SS AB, ali pa kakÅ”nih 30W push pulla. Tudi s 4W je igralo ĆØisto ok, ampak ĆØe hoĆØeÅ” malo odpreti je to paĆØ premalo, ker trpi kontrola. Narejeni so tako kot treba, sam finiÅ” je pa subjektivne narave.
lp, G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe