Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MAGNEPLANAR FAN KLUB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Jbl sp pa drekec pekec, nben ne ve kako so prisli v studie, verjetno kot projekt zascite domace industrije, amapak noben ti tega ne bo sral v temi klub jbl. Spelte se ven iz teme bedaki. Je dost direktno da boste razumeli.

Jaz vidim tukaj samo tebe da ves čas omenjaš JBL.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka, aroganca in ignoranca pa taka!
Jaz zelo dobro vem zakaj, kdaj in kako se je začelo, ne samo pri JBLu, Gaussu, Altecih ...
Prvi koncerti Beatlesov, Rollingov pa Woodstocka v Ameriki so pokazali kaj glasbena industrija potrebuje in kdo je sposoben to ponuditi. Sledila je Evropa z bolj ali manj kopijami (RCF, DAS, Beyma, Fane ...) Ostalo je zgodovina.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Frend ima LRS-e, Crown 1502 koncno, Elekit tu-8200 pred. To je novo 2 jurja. To igra vrhunsko v absolutnem smislu. So pac malo ostri, imajo karakter, kot vsi drugi. Ce najde kdo sistem za isti denar, ki igra boljse, mu dam za gajbo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix je vsaj videl vse to, o čemer piše. Podlo zmerjanje je sicer zdaj v modi, ampak vseeno naj admin odločno presodi, ali si res zaslužimo tak nivo. Izmenjava mnenj vodi v širjenje obzorja vsakomur, lastnikom pa še hitreje. Čez planarce nobeden ne pljuva, jih v nekaterih parametrih občudujemo, ker smo tudi ponižno priznali, da imajo vsega v sebi, le nekaj karakteristik je veliko preveč in prelivajo finese. Če pa načrtno odmisliš napake, si lahko zelo zadovoljen. Navsezadnje je z našimi ženami enako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hruške, jabuke, slive ... https://www.youtube.com/watch?v=B1M660xEU4o
pesem uskokov za vse izgrednike v tej temi.
---------------------------------------------------------------------------------
lep primer @habo66
Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v strešico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87.
Prehitela me je prilika nabave Apogee in bodo ostali doma še ne lep čas.

Nadaljevanje plana je kompletirati z dvema dipol suboma v H ohišju - imam nabavljene 4 wooferje 300mm v ta namen; in pa frišno kupljen DSpeaker DSP procesor za sube. To bom itak izpeljal, ker je vse pripravljeno razen razreza lesa. Razlog da se mi ne mudi, ker bi lahko že končal, je presenetljiv bas iz Apogee dol do 35Hz, tega res nisem pričakoval.

Ta DSP sem že testiral, ima enkratno karakteristiko, poseben algoritem, da na izmerjenih sobnih resonancah obrne signal v kontrafazo - kompenzira, in še več - prepolovi waterfall na celi črti. Bas se tako sliši bistveno bolj transparentno in niti klasičen sub v kotu ne bobni. Tako računam izpeljati delikaten problem dodajanja subwooferja transparentnim basom planarcev.
O tem problemu smo že govorili: pač box zvočniki če niso ogromni - in subwooferji niso nobena izjema - so netransparentni na basu in se ne morejo pariti s planarci brez 'pljuni pa zalepi' sounda.
Seveda pa tisti ko jih ravno grmenje subov fascinira, si lahko takega omislijo kot dodatek LRS-jem. Ko se bodo naveličali sambe na eno noto, pa z drugimi prijemi naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pa pokaži kaj maš to za ene Apogee_jeee Rolling Eyes
Ku, če je kšn zvočnik res zahteven, so "bili" Apogeeji v "vseh pogledih". Crying or Very sad
Tako, da "težka bo" Shocked Wink

PS.: Bi se telo odpret novo temo samo za njih Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojih davnih spominih pri prejšnjem lastniku - ali so Caliper ali pa Stage.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2022 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Pa pokaži kaj maš to za ene Apogee_jeee Rolling Eyes
Ku, če je kšn zvočnik res zahteven, so "bili" Apogeeji v "vseh pogledih". Crying or Very sad
Tako, da "težka bo" Shocked Wink

PS.: Bi se telo odpret novo temo samo za njih Rolling Eyes

Maš prou. Če že, bi se res telo odpret temo samo za njih.
Spričo vseh offtopicov res ne želim širiti teme.
Ker sem jo nekoliko že - a samo zato, da se dobi vpogled v situacijo na trgu in položaj Maggijev v tem. Pa za opise zvokov line sourca in dipola.

offtopic - Ja, so zahtevni, prav pokvarjeno zahtevni. Vidim, ker veliko preskušam tudi drugih stvari, kako hitro postanejo katatonični čim jim kaj zasmrdi. Tukaj bi zaključil, ker vsako nadaljno podajanje bi vzbudilo radovednost in hitro zašlo v offtopic in nove 'dinamične' izpade. Tisti ko jih zanima - je veliko prelitega črnila o njih, vključno z meritvami, pa ko bodo prebrali jim bo jasno zakaj je bolje biti tiho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 07:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
...Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v strešico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87...

Impedanca LRS je okoli 3 ohme, dva panela vezana paralelno bi imela potem 1,5 ohma. Kar zanimivo za ojačevalec. Koliko ojačevalcev na trgu je konstruiranih za tako drugačen režim delovanja? Je pa res, da je fazni kot zelo majhen, kar je krasno.

LRS stoji originalno rahlo poševno, ni mi čisto jasno kako si to mislil postaviti dva panela enega poleg drugega (kot med visokotonskima enotama). Lahko bi pa postavil enega nad drugega in bi imel panel višine 2,4m, je pa spet vprašanje kaj bi to pomenilo zaradi nagiba.

Izgleda, da Magnepan prodaja LRS tudi v Evropi. Cena? Sitnica. LRS

P.S. Sem šel brati temo od začetka in bom še kaj vprašal/pokomentiral. Bolj počasi mi gre... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Jbl sp pa drekec pekec, nben ne ve kako so prisli v studie, verjetno kot projekt zascite domace industrije, amapak noben ti tega ne bo sral v temi klub jbl. Spelte se ven iz teme bedaki. Je dost direktno da boste razumeli.


Malce z zamudo, ampak vseeno................

V načelu bi bilo zaželeno, da ljudje podajajao svoja mnenja na osnovi nekih lastnih izkušenj ali pa zapisov/citatov iz strokovne literature. Gornji zapis lepo odraža mnenje nekoga, ki očitno nima pojma o čem piše. Če nekaj ne veš, je bolje da si tiho. Po napisanemu sodeč, resnično nima pojma. Zelo podobno kot naši vrli politiki, ki se občasno lotevajo nekih strokovnih problemov zunaj percepcije njihovih strokovnih znanj. Ampak vedno se najde prgišče "folka" , ki jim z veseljem nasede.

O primernosti stila ali načina komunikacije, na temu mestu zaenkrat ne bi razpredal.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
sullly je napisal/a:
...Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v strešico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87...

Impedanca LRS je okoli 3 ohme, dva panela vezana paralelno bi imela potem 1,5 ohma. Kar zanimivo za ojačevalec. Koliko ojačevalcev na trgu je konstruiranih za tako drugačen režim delovanja? Je pa res, da je fazni kot zelo majhen, kar je krasno.

LRS stoji originalno rahlo poševno, ni mi čisto jasno kako si to mislil postaviti dva panela enega poleg drugega (kot med visokotonskima enotama). Lahko bi pa postavil enega nad drugega in bi imel panel višine 2,4m, je pa spet vprašanje kaj bi to pomenilo zaradi nagiba.

Izgleda, da Magnepan prodaja LRS tudi v Evropi. Cena? Sitnica. LRS

P.S. Sem šel brati temo od začetka in bom še kaj vprašal/pokomentiral. Bolj počasi mi gre... Laughing



LP
Ja, res ni tako preprosto "duplirat" zvočnike, še sploh ku gre za panele, ki so hitro lahko sami sebi napoti...
LRS je pač model, primeren manjšim prostorom, manj zahtevnim sistemom, s kolikor toliko stabilnim ojačevalcem.
Če želiš res nekaj več, ja potem so tu višji modeli npr. 3.7 s katerim se lahko szi malo sreče in nekaj znanja sestavi "sistemček" ohohhhhooo...
Žal pri Magijih ni "krajšnjic" in čeprav so relativno poceni, sistem kot celota ne bo prenesel "cenenih poti" vsaj na dolgi rok ne Rolling Eyes Wink

PS.: Čeprav zvočnik nima velike globine, ima pa veliko "naris" površino, je to v prostoru lahko problem, da ne ustreza estetsko-bivalnim normam lastnika in njemu bližnji, da se ga tako hitro tretira, kot sekundarni predmet "nebodigatreba" in katastrofa je tu Embarassed Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
sullly je napisal/a:
...Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v strešico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87...

Impedanca LRS je okoli 3 ohme, dva panela vezana paralelno bi imela potem 1,5 ohma. Kar zanimivo za ojačevalec. Koliko ojačevalcev na trgu je konstruiranih za tako drugačen režim delovanja? Je pa res, da je fazni kot zelo majhen, kar je krasno.

LRS stoji originalno rahlo poševno, ni mi čisto jasno kako si to mislil postaviti dva panela enega poleg drugega (kot med visokotonskima enotama). Lahko bi pa postavil enega nad drugega in bi imel panel višine 2,4m, je pa spet vprašanje kaj bi to pomenilo zaradi nagiba.

Izgleda, da Magnepan prodaja LRS tudi v Evropi. Cena? Sitnica. LRS

P.S. Sem šel brati temo od začetka in bom še kaj vprašal/pokomentiral. Bolj počasi mi gre... Laughing

Moj Spectron nima težav s tem:
The rated output in stereo mode is 600 wpc into 8 ohms and the amp is claimed to be stable enough to drive 300 watts into 0.1 ohm

Alternativa - za poceni drajvanja dvojnega para je dovolj po ena stereo končna stopnja izza vsakega para zvočnikov in se poveže vsak zvočnik na svoj kanal. Zvočniški kabli so zelo kratki, signalni pa dolg in na koncu gre v Y razcepljen adapter, da z enim signalom krmiliš oba kanala. Primeren je že vintage Quad 306 mali ojačevalec. Je dobro paziti, da se uporablja resolutivna elektronika na celi črti, sicer ena lepa lastnost LRS ponikne.

Valjda LRS v takem ni nagnjen nazaj. Kako to narediti da se lahko kot spreminja, prepuščam fantaziji. Najbolj preprosto jih je pokonci pritrditi na podstavek, na katerem se ne morejo prekucniti ne naprej ne nazaj, pa da se ne križa z drugim podstavkom ko se kot spreminja.
Eden nad drugim v 2,4m višine terja namensko stojalo na katerega pritditi par, je pa uau opcija za tako malo denarja toliki line source. Jaz bi tudi, še raje, samo v moji mansardi se to ne izide v tako višino.
LRS se dobi pri Intek, so mi pred časom poslali zelo ugodno ponudbo 1.130€ za en par. Sedaj bo sigurno dražji.
--------------------------
info za preveriti - za kombinacijo LRS z integriranim ojačevalcem sem zasledil pisanje o nenavadno dobri sinergiji s Hegel ojačevalci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

Moj Spectron nima težav s tem:
The rated output in stereo mode is 600 wpc into 8 ohms and the amp is claimed to be stable enough to drive 300 watts into 0.1 ohm


Moj skromni komentar na zgornjo izjavo. Papir res prenese marsikaj.

Izjaviti, da ojačevalnik blizu območja kratkega stika ( 0.1 ohm ) ne bo imel nobenega problema z zanesljivim in stabilnim delovanjem je zelo zelo smela izjava.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2022 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, če LRS stoji navpično, bosta visokotonski enoti postavljeni paralelno. Hotel sem samo povdariti, da je proizvajalec predvidel postavitev poševno (vsekakor ne naključno) in, če to spremeniš, se spremeni marsikaj. Se strinjam, da bi bilo zanimivo imeti štiri takšne panele in se igrati z njimi. Prepričan sem tudi, da bi se dalo s tako konfiguracijo z veliko igranja dobiti zanimiv zvočni rezultat, ne bo pa to zamenjava za večje modele.

Lahko bi to poganjal s štirimi monobloki, da ostane impedanca v razumnih mejah, vendar potem cena verjetno ne bo več sitnica. In lahko se zgodi, da problem impedance prestaviš eno stopnjo ojačanja nazaj proti izvoru. Situacija je nekako takšna kot, če imaš prekratko odejo: vedno je nekaj zunaj. Laughing

sullly je napisal/a:

Moj Spectron nima težav s tem:
The rated output in stereo mode is 600 wpc into 8 ohms and the amp is claimed to be stable enough to drive 300 watts into 0.1 ohm

Možno, da s tem ojačevalnikom tudi pri 0,1 ohma ne bo dima (zaščita pred preobremenitvijo), vendar zgoraj citirane štiri številke nakazujejo na to, da je pod takšnimi pogoji že globoko v "rezervnem načinu delovanja". Pri D class je to sicer lahko manj problematično kot pri klasiki, vseeno sem pa prepričan, da ojačevalnik ni bil konstruiran pretežno za takšne pogoje delovanja. Sicer pa poskusi: izdelaj virtualno breme vrednosti 0,1 ohma (po možnosti s konkretno kapacitivno komponento), zaženi ojačevalnik, in poročaj.

Pomislil sem tudi, kaj je s tako opevanim damping faktorjem ojačevalnika pri zvočnikih z nizko impedanco. Morda pa tu tiči eden od razlogov za magijo?

Dovolj za danes, vročina prihaja... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2022 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno je vročina zunaj.
4 paneli prinesejo več problemov kot koristi. Ojačevalec dvomim, da bo vesel.
Raje pravi panel 3.7 in naprej ali stari Tympani pa je to to. Ne pa izumljati toplo vodo, kar se v tem forumu stalno počne. Če se pa ne počne pa se pod vprašaj daje vse, kar je že znano in preizkušeno. Povsem v stilu slovenske nacionalne kulture.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 9 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe