Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MAGNEPLANAR FAN KLUB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2020 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kaj je že naslov teme Wink

Pavke in veliki koncertni boben se na Magijih sliÅ”i najbolj naravno, ĆØe dodaÅ” sub pokvariÅ” vseeeeee , je treba to sliÅ”at, ne samo teorijo zganjat Crying or Very sad Rolling Eyes Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2020 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sub je treba pravilno dodati.

Ko združujeÅ” zvoĆØnike s tako razliĆØnimi lastnostmi je Å”e posebej težko.
Dipolni sub bi znal pomagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2020 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Kaj je že naslov teme Wink

Pavke in veliki koncertni boben se na Magijih sliÅ”i najbolj naravno, ĆØe dodaÅ” sub pokvariÅ” vseeeeee , je treba to sliÅ”at, ne samo teorijo zganjat Crying or Very sad Rolling Eyes Laughing Wink


ToĆØno tako se strinjava z napisanim Lp Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Kaj je že naslov teme Wink

Pavke in veliki koncertni boben se na Magijih sliÅ”i najbolj naravno, ĆØe dodaÅ” sub pokvariÅ” vseeeeee , je treba to sliÅ”at, ne samo teorijo zganjat Crying or Very sad Rolling Eyes Laughing Wink


Mali modeli so mali (SMG,MMG,LRS,.7 in pogojno 1.7- je nekje vmes) in ĆØe posluÅ”aÅ” na normalni jakosti in akustiĆØno glasbo - potem to gre. Z izjemo velikih orkestrov.
ƈe pa želiÅ” rogoviliti (posluÅ”ati bolj glasno, pa ne preveĆØ, ker temu ne morejo zadostiti) elektrificirano glasbo z malimi modeli, jih pa zmanjka. In ne mi reĆØi da ni tako. Poleg tega ne gredo toliko v globino basa, da bi imel veliki boben dovolj prezenten, ĆØe smo že pri njem.

Pri velikih modelih je pa ful odvisno ĆØe se želi imeti tudi najnižje frekvence (orgle, elektronska glasba) se to dokompletira, ker do 20Hz pa ne gredo.

Kateri sub je primeren/99% ne/ smo popolnoma na liniji. Problematika je analogna z elektrostatskimi zvoĆØniki. To je zelo znana in razÅ”irjena tema med avdiofili in je skladna s temo Maggijev. Prav zaradi specifike, da tudi tisti ki ne poznajo Maggijev izvedo, so opozorjeni. Pa Å”e pojasnilo zakaj je tako, ponavadi se samo reĆØe da ne gre.. Evo tudi @lightBit je naÅ”el kako bi se tudi dalo reÅ”iti problem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se pa zdi vse lepo in prav......Hecno mo je, da se tu iÅ”ĆØe "dlake v jajcu" , premleva segmente, kjer stvari itek ne funkcionirajo, že po sami fiziki ni reÅ”itev, ĆØe se spraviÅ” to "izsiljeno" reÅ”evat je pa na koncu veĆØ težav kot koristi, -rezultat pa pod ĆØrto na koncu slabÅ”i.

Križ 90% novodobnih zvoĆØnikov ni bas, ampak je indisponiranost, benigno midbas podroĆØje, tam je "življenje". Maggiji so tu prefect...
Bas je Å”e najmanjÅ”i problem. V 90% ga je za male sobe, (kakrÅ”ne imamo danes) kveĆØemu preveĆØ. Sploh v nižjem in srednjem razredu. Vsi bi doma imeli florstenderje, poceni florstenderji imajo hipertrofirane base, valjaste, nepreczne...poceni se teha paĆØ ne da naredit... Potem je pa to v mali sobi, skvari Å”e tisto kar je dobrega zgoraj.....

Tamali Magneplanarji se ognejo toĆØno tem problemom, pa Å”e za postavitev na sobo so neobobĆØutljivi in hvaležni..
Eni LRS za 600ā‚¬ so mana z neba za enega normalnega potroÅ”nika (tudi cenovno) . Tudi 1.7. , pa veĆØ (dejanskih) problemov reÅ”ujejo, kot jih delajo......

ZA normalno posluŔanje ena najboljŔih reŔitev,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim videl da imajo LRS v ceniku po 1.140 ā‚¬ /par (Zagreb). Nisem pa ne vem koliko se angažiral okoli iskanja, ker so lani rekli da Å”e dolgo ne bodo na voljo v EU. Me mika en par za popestritev/dodatni zvoĆØniki, zvok Maggijev mi je od vedno bil vÅ”eĆØ. Morda raje LRS+DWM (ali sub) kot pa veĆØji modeli (1.7 bi Å”e Å”el notri), predvsem ker se manj imponira v sobi/mi zasenĆØi okno, vsaj v mojem primeru. Kar je bila vedno ovira da se nisem odloĆØil za njih. Mali LRS pa bi se lepo vklopil/Å”e ga hitro pritaknem kot tudi umaknem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador - ĆØe te Magneplanarji res žulijo, je - po mojem mnenju - bolje kupiti rabljene 1,7 kot nove LRS. Razlogov je veĆØ - footprint pri veĆØjem modelu ni drastiĆØno veĆØji, ko niso v uporabi lahko teko eni kot drugi stojijo tesno ob steni, razlika v ceni tudi ne terja prodaje ledvice, 1,7 je na basu precej boljÅ”i od svojih malih bratov, po pisanju uporabnikov pa LRS ni prav niĆØ manj požreÅ”en, kot so veĆØji 1,7.

Å e nekaj - veliko je že bilo razpredanja o sploÅ”nem pomanjkanju basov pri Magneplanarjih. Poizkusil bom razložiti zelo enostavno - Magneplanarji (v mislih imam modele do 1,7) so price-performance gledano ugoden nakup. Politika tovarne je vedno Å”la v smeri dostopnosti na ameriÅ”kem trgu, tam je srednji model bil vedno dosegljiv za cca.2000 USD. Kot vsej ostali robi z one strani oceana se cena do Evrope skoraj podvoji, a vseeno mislim, da je nakup novih 1,7 - v primerjavi s cenami evropskih zvoĆØnikov - Å”e vedno dober nakup.

Se pa ugodnosti pri izgradnji sistema na tej toĆØki prenehajo. Tisti, ki bo kupil katerikoli model Magneplanarjev in ga hotel poganjati z majhnim ojaĆØevalcem ali pa kakÅ”nim AVR receiverjem, no, ta bo svoje zvoĆØnike z vso pravico zasovražil in izplen bo boljÅ”i z zvoĆØniki za - takole ĆØez prst - petino cene Maggijev. Tu bližnjic enostavno nikoli ni bilo in tudi danes je enako. Ne le, da bo zaznati manjko spodnjih frekvenc, tudi ostalo bo bogo, siromaÅ”no, tenko...

Še link do strani, kjer mnenja in izkuŔnje izmenjujejo lastniki Magneplanarjev:

http://www.integracoustics.com/MUG/MUG/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2020 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@epic: tu imamo enako mnenje.
Za imeti Maggije kot glavni sistem je daleĆØ najbolj ugodno poseĆØi po ĆØim viÅ”jem modelu.
LRS je tudi z manj izkoristka - samo 80,1dB/W/m:

https://www.stereophile.com/content/magnepan-lrs-loudspeaker-measurements)

in po tej plati bistveno manj glasen in bolj požreŔen vatov.
Moj namen je imeti ga za posluÅ”anja v veĆØerno/noĆØnih urah.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://positive-feedback.com/reviews/hardware-reviews/magna-riser-airborne-stands/

Te nogice so tudi alternativa.
They've made a tremendous difference in the performance level of the LRS. ...
(Stereophile mimogrede ob testu D-class NCore BelCanto ojaĆØevalca..)
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sol-in-poper



Pridružen/-a: Sob Dec 2020 16:20
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 13, 2021 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Zanimam se za Magnepane... Bi jih bilo mogoĆØe sliÅ”ati pri katerem izmed vas, ki jih že imate, ali poznate koga, ki jih ima in je odprt za to opcijo posluÅ”anja?
Lahko mi sporoĆØite na privat.
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 13, 2021 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po predhodnem dogovoru jih lahko slisis pri meni, Lj.

Tel.041 581 270
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sol-in-poper



Pridružen/-a: Sob Dec 2020 16:20
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2021 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala kolegu Epicu za možnost posluŔanja Magnepanov 1.7
Užitek, potopljenost v glasbo in to takojÅ”nje in ko se Å”e privadiÅ” na ta zvok, ki je res med zvoĆØniki in sluÅ”alkami, recimo tako temu za prispodobo plavaÅ” v neizprosni ĆØisti reprodukciji zabeleženega na viru in se ko se privadiÅ” na drugaĆØno podajanje basa, potem je izkuÅ”nja perfektna. Tudi niso vibracijsko, telesno tako intaktni, kakor nekateri ugotavljajo in prsti na nogah ali rokah ti lahko priĆØno kar sami trzati v objemu glasbe.
Nisem imel nobenega svojega cd-ja s seboj, zato se nadejam ponovnemu posluÅ”anju enkrat v prihodnje... pa morda takrat par analitiĆØnih stavkov napiÅ”em. Bi jih lahko tudi sedaj, ampak zvoĆØniki so res takÅ”ni,ĆØe ti sedejo in izklopiÅ” analitiĆØni um, pri ĆØemer sami zvoĆØniki in celoten sistem zelo dobro pomagajo, potem so edine besede sedi in uživaj.
Subwoofer sva izkljuĆØila, saj sem želel sliÅ”ati same zvoĆØnike in suba niti nisem pogreÅ”al... vzemÅ”i v ozir da veĆØina predvajan glasbe, glasbil in vokalov itak ne gre pod 45 ali 40hz... no razen klavir in kaj elektronskega...
Ko se vstaneŔ pa domala... kot da bi sestopil iz vesoljske ladje na avtobusno postajo... no nekaj korakov nazaj stoje je bilo spet že bolje.
Morda Å”e to, da mi je kolga meddrugim predvajal cd (a ne live cd) od EST - Esbjorn Svensson Trio, ki sem ga imel priložnost v živo posluÅ”ati sredi 2000-tih na RTV SLo v okviru snemanj RonĆØelovih oddaj Izza odra in vsekakor užitek na Magnepanih, tudi na mojem skromnem sistemu uživam v posluÅ”anju EST in je blizu studijski izkuÅ”nji kar se tonalitete tiĆØe... v primerjavi s tem kar sem doživel letos, ko znova grem kam vreƦi uho v nekem salonu z neko priznano uveljavljeno znamko zvoĆØnikov, kjer sem si prav tako zaželel posluÅ”ati EST... nekako vstopni model teh zvoĆØnikov je zame zvenel nemogoĆØe, desetkrat ali Å”e veĆØkrat dražji prestižni model samostojeĆØih podprt z dražjo maÅ”inerijo pa... tudi niĆØ kaj podobno kakor bi takÅ”na glasba morala zveneti, tudi preostro, elementi so sekali ven, zvoĆØna slika nepovezana, prekovinsko... Kako lahko delajo zvoĆØnike, kjer klavir zveni kovinsko?? Edina moja razlaga je, da so takÅ”ni zvoĆØniki najbrž odliĆØni za domaĆØi kino...
Morda Å”e tole. Bi jih imel? Takoj!! + seveda Å”e zmoglivejÅ”o maÅ”inerijo. Ampak kot druge zvoĆØnike, ali pa prve, kakor vzameÅ”, saj so res namenjeni fokusiranemu posluÅ”anju, ampak ko kaj delam v sobi, sedim kje drugje, pa imam tudi rad dober in poln zvok. To je najbrž tudi pravi edini minus Magnepanov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matt



Pridružen/-a: Sre Apr 2022 9:13
Prispevkov: 7
Kraj: Dežela

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo vsem skupaj!

Sem "friÅ”en" v svetu audiofilije. Forum prebiram že kar nekaj ĆØasa.

Prosim vse lastnike Magnepan-ov, da mi svetujejo konkreten nakup glede ojaĆØevalnika za poganjanje zvoĆØnikov (konkretno SMG-c).
Zaželjen najboljÅ”i p/p, do max. 1kā‚¬ za vse skupaj.

Trenutno imam samo zvoĆØnike, nad katerimi sem navduÅ”en.
Poganjam jih s sposojenim SONY STR-DB925 receiverjem. Samo to oĆØitno ne bo dovolj. Po pol ure je komponenta že zelo ogreta, enkrat, ko sem posluÅ”al celo uro, pa se je celo samodejno stiÅ”ala. Ne vem, ali gre za termiĆØno zaÅ”ĆØito, ali kaj drugega - aparatura je zadnjih 10 let stala neuporabljena (in nepriklopljena). Obstaja možnost, da naprava ni veĆØ 100% brezhibna.

Izbiram med dvema možnostima:
1. kupiti dober (moĆØan) ojaĆØevalnik ter posebej Å”e all-in-one komponento s kakrÅ”nimkoli ojaĆØevalnikom (za priklope "na terenu").
Trenutno gledam ojaĆØevalnike: Cambridge Audio serije 7 ali 8, HK 990, kakÅ”ne moĆØnejÅ”e NAD-e, Denon-e in drugo.

2. kupiti all-in-one z dobrim (moĆØnim) ojaĆØevalnikom
trenutno gledam: cocktailAudio X35https://www.cocktailaudio.com/home/sub01_05.php ali
Advance Paris MyConnection 150 https://advance-acoustic.com/en/hifi-elements/all-in-one-system/151-myconnect-150
Za nobenega nisem prav zelo prepriĆØan, da bo ojaĆØevalec zmogel...

Hvala že vnaprej za vsa uporabna mnenja, nasvete in namige!


Nazadnje urejal/a Matt Pet Maj 06, 2022 10:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

do 1k bo težko..
za Mg potrebujeÅ” tokovno zelo stabilne ojaĆØevalce. KakÅ”en rabljen profi MC2 bi z lahkoto reÅ”il vse probleme. Niso najboljÅ”i v smislu resolucije a z lahkoto opravijo z mg in tudi zvenijo ok. Rabljen mc 1250 je poÅ”ast, problem so samo relativno glasni ventilatorji. Imam 20.1 in vem o ĆØem govorim.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ImaÅ” prav da nisi prepriĆØan ali bodo zmogli.
Na moje planarce 70W ojaĆØevalec ugasne en kanal že po 5 minutah; termiĆØni izklop, ki se povrne ko se ohladi dovolj in kmalu zatem spet crkne.
Planarci so požiralniki amperov in vatov nikoli ni zadosti. No, ko prilezeŔ na 200 si lahko oddahneŔ, ne prej.

Kako prepoznaÅ” ojaĆØevalce z dobro sposobnostjo amperaže? Približajo se idealu, ko podvojijo moĆØ ob prepolovljeni impedanci.
Malo Å”torasto povedano, bolj po domaĆØe: ĆØe ima podatek za 8ohm 100W, je ideal na 4ohm 200W in na 2ohm 400W.

Obstajajo ojaĆØevalci ki to zmorejo, vĆØasih so bili to samo pasje dragi. Danes je tu D klasa. Jaz uporabljam D klaso 800W konĆØno stopnjo in ni prav niĆØ overkill, razmetavanje, prav se ĆØuti kako zvoĆØnik Å”utne peak v viÅ”ave.

Vem pa, da obstajajo ojaĆØevalci manjÅ”ih moĆØi, ki tudi to opravijo tako da na 'umetniÅ”ki' naĆØin gredo v klip s kompresijo in s postopnim poveĆØevanjem distorzije dajejo obĆØutek poveĆØevanja glasnosti. Slednjega seveda ni, ostane pa vtis kot da je; te zblefira distorzija.

Moj poceni predlog bi pogled proti D klasi. Naprimer NAD C298, je bil EISA ojaĆØevalec leta, uporablja najnovejÅ”o generacijo D klase (Eigentakt Purifi, ki je naslednik N-Core).
https://www.stereophile.com/content/nad-c-298-power-amplifier-measurements
275W na 8ohm in kar je pomembnejÅ”e - skoraj podvojena moĆØ na 4ohm - 510W veliko pove o sposobnosti drajvanja nizkih impedanc.

Imajo pa alternative tako Elac Alchemy dpa2 (so kupili AudioAlchemy) kot tudi Amphion 700- ta z zadnjo verzijo ICE modulov, samo s prikljuĆØki je lahko križ. Vse dovolj dobro zveneĆØe.

Hja, za Å”e bolj poceni in anorektiĆØne denarnice je tu Behringer.
---------------
No SMG je bil narejen kot vstopni nivo in bi se morali najti poceni ojaĆØevalci ki bi nekako to zmogli. Samo jaz nisem pristaÅ” umetniÅ”kega pristopa, tako da to prepuÅ”ĆØam drugim.
Tudi ko boÅ” zamenjal SMG za viÅ”ji model (in boÅ”, ker enkrat kadar kreneÅ” pot planarca, poti nazaj veĆØ ni) si tako spet na zaĆØetku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe