Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sonus Faber Venere
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja videl sem da gre Focus nižje ima pa Venera 3db večjo občutjivost. Gledam pa tudi na velikost membran ki so pri Veneri večje za 0,5 inč ter da ima 3-jka dva basa, kar je za večji prostor dobro. Zanima me zvok, barva linearnost?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2019 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj nima nihče teh zvočnikov ali jih vsaj pozna.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem jih črtal s seznama ker je njihova prednost le lepota . Very Happy
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Ja videl sem da gre Focus nižje ima pa Venera 3db večjo občutjivost. Gledam pa tudi na velikost membran ki so pri Veneri večje za 0,5 inč ter da ima 3-jka dva basa, kar je za večji prostor dobro. Zanima me zvok, barva linearnost?


Od serije Venere je kot kaže najbolj prepričljiv model 2.5 glede na rang.
Kot sem poslušal je zelo uravnotežen, s srednjimi toni nekoliko v ozadju in se bolje počuti z melodično glasbo kot z impulzivno. Ima dobro lastnost, da se pri tihem poslušanju lepo slišijo detajli/resolucija (ahilova peta sodobnih zvočnikov). Da bi strašno basiral glih ni, je bolj za umirjeno, gosposko reprodukcijo. Drugače pa zelo uravnotežen zvočnik, Po moje ne razočara in je odlična izbira za bolj akustično glasbo.
Focus pa naj bi vseeno pripadal višji kasti.
V obeh primerih gre za 2,5way sistem; koncept je identičen, konfiguracija tudi, rezne frekvence podobne.

Prej kot menjava Focusa pride v poštev menjava izvora zvoka. In kablov. Vsaj jaz bi tako poskusil.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Mar 21, 2019 16:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ambro je napisal/a:
Ja videl sem da gre Focus nižje ima pa Venera 3db večjo občutjivost. Gledam pa tudi na velikost membran ki so pri Veneri večje za 0,5 inč ter da ima 3-jka dva basa, kar je za večji prostor dobro. Zanima me zvok, barva linearnost?


Od serije Venere je kot kaže najbolj prepričljiv model 2.5 glede na rang.
Kot sem poslušal je zelo uravnotežen, s srednjimi toni nekoliko v ozadju in se bolje počuti z melodično glasbo kot z impulzivno. Ima dobro lastnost, da se pri tihem poslušanju lepo slišijo detajli/resolucija (ahilova peta sodobnih zvočnikov). Da bi strašno basiral glih ni, je bolj za umirjeno, gosposko reprodukcijo. Drugače pa zelo uravnotežen zvočnik, Po moje ne razočara in je odlična izbira za bolj akustično glasbo.
Focus pa naj bi vseeno pripadal višji kasti.
V obeh primerih gre za 2,5way sistem; koncept je identičen, konfiguracija tudi, rezne frekvence podobne.

Prej kot menjava Focusa pride v poštev menjava izvora zvoka. Vsaj jaz bi tako poskusil.


Hvala za tvoje mnenje. Ogledujem si tudi Countur S 3.4 kakšno je pa tvoje mnenje o njih ali bi to bila ndgradnja in kaj bi pridobil.
Kot izvor zvoka imam Primare CD 31, strimer NP 30 ter gramofon Clearaudio Bluemotion.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Contour 3,4 je sigurno nadgradnja, sigurno pridobiš. Višje serije so bolj prefinjene, dodelane. Če gre za nezadovoljstvo zaradi določenih grobosti, nazalnosti in podobnih anomalij, potem je višja serija zvočnikov rešitev.

Če gre za problem dinamike, harmoničnosti, izzvenevanja, teksture, potem bi prej prevetril izvor zvoka, eventuelno ojačanja.
Bi dobro, magari s poslušanji tudi drugih sistemov, podati kaj pogrešaš. Tako se lažje ugotovi, kje tiči pregovorni zajec.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Contour 3,4 je sigurno nadgradnja, sigurno pridobiš. Višje serije so bolj prefinjene, dodelane. Če gre za nezadovoljstvo zaradi določenih grobosti, nazalnosti in podobnih anomalij, potem je višja serija zvočnikov rešitev.

Če gre za problem dinamike, harmoničnosti, izzvenevanja, teksture, potem bi prej prevetril izvor zvoka, eventuelno ojačanja.
Bi dobro, magari s poslušanji tudi drugih sistemov, podati kaj pogrešaš. Tako se lažje ugotovi, kje tiči pregovorni zajec.


Če sem pošten sem že s sedanjo kombinacijo zadovoljen vendar bi rad še kaj preizkusil, da bi dobil še kakšno izkušnjo. Je pa tako, da je zvočnike težko dobiti za testiranje tako, da jih bom najverjetneje kupil in čez nekaj časa en par prodal. S kabli je pa tako, da sem šel na bolj siguren način in kupil audioqueste saj sem zasledil da v kombinaciji Primare - Dynaudio uporabljajo pogosto prav to znamko. Imam pa Colorado in Niagaro interkonekte ter Rockefeller zvočniške.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe