Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtoradio in računalniški napajalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2012 16:10    Naslov sporočila: Avtoradio in računalniški napajalnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni !
Rad bi priklopil avtoradio na hišno električno napeljavo in me zanima, če je to možno storiti z napajalnikom od računalnika in kako...
Imam en 400 watni računalniški napajalnik z mnogimi priključki, problem pa je v tem da ne vem kateri od teh priključkov ima napetost 12 v
Prosim za pomoč
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2012 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dobi računalništva so taka vprašanja "čudna", predvidevam, da vam google ni tuj. Napajalnik ima običajno za napajanje diskov (vsaj IDE varianta) 4 žice, črni sta "ground", na eni strani je rumena, ki je +12V, na drugi strani pa rdeča, ki je +5V. Torej za 12V potrebujete eno črno in eno rumeno žico.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem si omislil avtoradio v mojem hifi sistemu !
Kupljen je bil za bodoči novi avto. A kupil sem avto s serijsko vgrajenim radiem, hahaha !

Zakaj - ker ko sem si ga priklopil doma na 300W toroid, naredil preprosto usmerjanje in ostal brez teksta .... ker je zaigral izredno podobno kot lampaški Leak Trough Line ll. Samo da ta je stereo ! Pa daljinca ima. Kot CD player je 'pusti me ča' kot rečemo tu na obali. Radio pa fantazija. Blaupunkt Bremen. Seveda grem ven na pre-out, notranji ojačevalci pa so izklopljeni.

Ima še eno krasno rezervo - nekega dne si bom omislil akumulator. Da se znebim 50Hz in njegovih 7 'harmonikašev'.

Obstaja tudi McIntosh avtoradio, ki pa ima super cd predvajalnik. Samo ta je krepko dražji.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe