Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 147, 148, 149 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pictures at the exhibition sicer ni skladba, ampak suita (mislim da 10. delov).

Pa kdo je rekel, da pri 60dB casual poslušanja repliciramo simfonični orkester? Laughing Laughing
Sploh ne vem zakaj toliko vžiganja? Sem samo povedal, da je tudi pri tej glasnosti prostor kar lepo zapoonjen in zvok lepo objame. Valda, da tudi jaz rad poslušam zelo naglas, ampak vedno to žal ni mogoče. Še posebaj je zvečer, ko otroka spita, ravno takrat pa imam največ časa za glasbo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Pictures at the exhibition sicer ni skladba, ampak suita (mislim da 10. delov).

Pa kdo je rekel, da pri 60dB casual poslušanja repliciramo simfonični orkester? Laughing Laughing
Sploh ne vem zakaj toliko vžiganja? Sem samo povedal, da je tudi pri tej glasnosti prostor kar lepo zapoonjen in zvok lepo objame. Valda, da tudi jaz rad poslušam zelo naglas, ampak vedno to žal ni mogoče. Še posebaj je zvečer, ko otroka spita, ravno takrat pa imam največ časa za glasbo.


Suita je oblika skladbe, saj skladba pomeni glasbeno delo.
No pa to niti ni tako pomembno.

Najbolj pomebno je, da uživaš pri poslušanju glasbe, pa naj bo potihom ali glasno, HI FI, Hi END ali MP3, tako da ti bomo nekateri sicer vedno povedali, da za nas to ni to, ampak tisto, kar je najbolj pomebno se pa ve.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Suita je suita, skladba je skladba. Tudi Na Golici je skladba. Ni pa suita. Lahko pa bi bila. Ampak ni.

A to obstaja kakšen klub, da potem lahko govoriš, kaj je in kaj ni? Laughing Kaj pa, če precej bolje vem kaj je in kaj ni od tebe in ostalih članov kluba? Kaj če moj mid-fi mp3 zveni bolje od tvojega? Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Suita je suita, skladba je skladba. Tudi Na Golici je skladba. Ni pa suita. Lahko pa bi bila. Ampak ni.

A to obstaja kakšen klub, da potem lahko govoriš, kaj je in kaj ni? Laughing Kaj pa, če precej bolje vem kaj je in kaj ni od tebe in ostalih članov kluba? Kaj če moj mid-fi mp3 zveni bolje od tvojega? Wink


Kaj pa je potem suita če ne skladba. Nekaj za tretje orekov ali pa morda vrsta ribiške mreže,,....
Suita je pravzaprav oblika skladbe, tako kot simfonija, simfonična pesnitev, koncert za klavir npr,........
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako ja. Skoraj tako. Je skupek skladb. Skoraj tako kot album. Ampak vendar drugače. Pa ne bit zdaj užaljen...
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Tako ja. Skoraj tako. Je skupek skladb. Skoraj tako kot album. Ampak vendar drugače. Pa ne bit zdaj užaljen...


Lepo je, če je človek samozavesten, jaz pa vseeno mislim, da je dobro prebrati še drugi odstavek o Slikah z rastave v Wikipediji.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2022 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi bral wikipedijo? Pictures at the exhibition mi je zanimiva zgolj kot ELP album.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:

Tako ja. Skoraj tako. Je skupek skladb. Skoraj tako kot album. Ampak vendar drugače. Pa ne bit zdaj užaljen...

Zakaj bi bral wikipedijo? Pictures at the exhibition mi je zanimiva zgolj kot ELP album.



Wikipedija je zelo primerna za pridobivanje informacij. Je pregledna in enostavna za uporabo, tako da jo lahko koristno uporablja praktično vsak, zato je zelo priporočljiva tako za tiste ki malo vedo, kot za tiste, ki mislijo da vse vedo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pol pa kar.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Pol pa kar.


Sem že, pa še vedno bolj malo vem, zato tudi zelo rad prebiram zapise tistih, ki vse vedo oz., še bolje, tistih, ki mislijo da vse vedo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa da nadaljujemo kdo ima kaj novega doma, kar se AV tehnike tiče...
LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2022 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem imel lep namen iti v nakup nove gramofonske ročice, da bi se imel čas igrati med novoletnim kolektivcem, pa sem se malce pozno spomnil, da imajo izdelovalci in prodajalci avdio opreme tudi kolektivce. Surprised Bo pa new, year, new sound.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta forum je res šel v maloro... Cela frka zaradi "kr enih", ki jim očitno manjka samokritičnosti in zaradi ljudi, ki se na to drznemo odzivati. Saj ne, da je (k sreči ali nesreči) forum poln mnogo bolj izkušenih ljudi, ki se v ozadju samo nasmehnejo takim postom, ki so dali skozi roke tone aparatov in kombinacij in, ki bi sicer lahko marsikaj napisali, pa se ne bodo mešali v to patetično debato. Ostali pa pol-aktivno spremljamo, da bi se kaj pametnega naučili in, ki si ne upamo pisariti vsepovprek, ker, saj veste...:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

“It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt.”

Mark Twain.


Ampak seveda potem forum pač sploh nima smisla - kar je sicer očitno večina ljudi že spoznala, in ne le, da debate spremljajo “v ozadju”, ampak na forume sploh ne zahajajo več - ker bo itak vsak njihov prispevek pristal na tnalu razsodbe absolutnih poznavalcev.

https://www.youtube.com/watch?v=DvswW6M7bMo
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo za hec sem vprašal chatgpt oz. se opravičujem ChatGPT, da se kdo ne vtakne tudi v kakšno tako napako:





Sicer pa, a je važno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 147, 148, 149 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 148 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe