Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROƈKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAƈEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomaz466



Pridružen/-a: Pon Apr 2021 8:20
Prispevkov: 3
Kraj: ajdovÅ”ĆØina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 10:30    Naslov sporočila: slike Odgovori s citatom

slika gramofona[img][/img]
_________________
tomaz466
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GARRARD MODEL RC III...
1953-1956 g.
likvidacija odveĆØne krame: avtomatika za menjavo ploÅ”ĆØ...
ĆØiÅ”ĆØenje, menjava gumijastih nosilcev motorja...
misija "unknown" uspeÅ”no konĆØana...
po 40+ letih zagnal motor...
hitrost vzdržuje v 0...
me happy...
(prva fotka ni avtorska)





_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitke, izvrstno. Vsaj nekdo, ki ne bolÅ”ĆØi samo zaverovano v vrteĆØi krožnik, ampak tudi razume tehniko, ki je zadaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v prihodnosti menjava axialnega lagerja na glavni osi...




_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2021 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
v prihodnosti menjava axialnega lagerja na glavni osi...





Bravo fjaka! Lep kos!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2021 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2022 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo v LJ z okolico je mojster za naÅ”telati glavo/roĆØko na gramofon? Izjemoma ne bi Å”el na Vrhovce, v Fužine itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:

Kadar na ploÅ”ĆØo postaviÅ” utež, pritisne ploÅ”ĆØo dol na sredini - ker imaÅ” velik 'Å”kalin' (stopnico) na matu, se ploÅ”ĆØa na Å”kalin nasloni in zvije na gor. Tako ti ploÅ”ĆØa leži na pluti samo na sredini, vse drugo je u luftu kar ti je isto kot da nimaÅ” mata od Å”kalina proti ven. Opazuj kaj se dogaja spodaj.
Lahko pa probaÅ” obrniti mat - v tem primeru bo hotelo sam mat vihati na gor in ĆØe se v takem nasloni na ploÅ”ĆØo, je tudi ok.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
fjaka je napisal/a:

Kadar na ploÅ”ĆØo postaviÅ” utež, pritisne ploÅ”ĆØo dol na sredini - ker imaÅ” velik 'Å”kalin' (stopnico) na matu, se ploÅ”ĆØa na Å”kalin nasloni in zvije na gor. Tako ti ploÅ”ĆØa leži na pluti samo na sredini, vse drugo je u luftu kar ti je isto kot da nimaÅ” mata od Å”kalina proti ven. Opazuj kaj se dogaja spodaj.
Lahko pa probaÅ” obrniti mat - v tem primeru bo hotelo sam mat vihati na gor in ĆØe se v takem nasloni na ploÅ”ĆØo, je tudi ok.


misliÅ” ti da jaz tega ne vem... Laughing ...drugaĆØe imam tudi notranji del mata, tako, da ni Å”kaline....to je bilo skup dano samo za fotko... Laughing


_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj za popestritev tako tugotnega foruma, namenjeno "gramofondžijam", oz. starejŔi generaciji, ki Ŕe nekaj dajo na vinil.

Malo manj kot dve leti od zadnje stvaritve, sem se tokrat lotil zadeve, ki sem jo poimenoval "Enigma 2VeB2L". Skrivnostna koda, ki kaj dosti ne pove, zato bom skuÅ”al razložiti za kaj gre. Beseda "enigma" v slovenskem jeziku obiĆØajno pomeni uganka. "2Ve" pomeni dva ve "B" bearing "2L" dva linear. Ali drugaĆØ povedano: dva ležaja "ve" oblike in dva ležaja ve-vzdolžno, linearna. Tisti, ki se s tem ukvarjati boste "uganili", da gre za unipivot, ki ima Å”tiri vležajena mesta, simboliĆØna skica v prilogi. Ležaji so od rubina, fine miniaturne izdelava nemÅ”kega proizvajalca(priloga). Ogromno preraĆØunavanja, risanja, pogovora z "drejerjem"(obljubil mi je, nikoli veĆØ) in potem montaža. NajveĆØ dela sem imel z nastavitvijo biasa. JermeniĆØka, kjer visi obtežilo...... Obtežilo je teže manj kot 1 gram.
Nekaj o zvoku. Jasno je, da je zvok povsem nekaj drugega kot pri uobiĆØajni unipivot. Pri posluÅ”anju Diane Krall "Blue Skies" iz ploÅ”ĆØe Turn Up The Quiet, je zaznati kako je postavljen klavir med obema zvoĆØnikama. Popolna tiÅ”ina in udarci po žicah z desne proti levi in nazaj. Tega nikoli prej nisem zaznal, pri nobeni od mojih roĆØk.
Ogromno dela, vsekakor se je splaĆØalo.
Å e nekaj, nobene podobnosti med že znanimi roĆØkami tega tipa in mojo, razen v Å”tevilu ležajev. ƈe koga zamika, v shemi je dosti uporabnega materiala, "enigma" ostaja ĆØetrti ležaj.
Kaj veĆØ ob kakÅ”ni drugi priliki.


SimboliĆØna shema, ležaji so vijoliĆØaste barve.






Denon 103R v panzerholz ohiŔju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitam za voljo in trud, bravo.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Nekaj za popestritev tako tugotnega foruma, namenjeno "gramofondžijam", oz. starejŔi generaciji, ki Ŕe nekaj dajo na vinil.

Malo manj kot dve leti od zadnje stvaritve, sem se tokrat lotil zadeve, ki sem jo poimenoval "Enigma 2VeB2L". Skrivnostna koda, ki kaj dosti ne pove, zato bom skuÅ”al razložiti za kaj gre. Beseda "enigma" v slovenskem jeziku obiĆØajno pomeni uganka. "2Ve" pomeni dva ve "B" bearing "2L" dva linear. Ali drugaĆØ povedano: dva ležaja "ve" oblike in dva ležaja ve-vzdolžno, linearna. Tisti, ki se s tem ukvarjati boste "uganili", da gre za unipivot, ki ima Å”tiri vležajena mesta, simboliĆØna skica v prilogi. Ležaji so od rubina, fine miniaturne izdelava nemÅ”kega proizvajalca(priloga). Ogromno preraĆØunavanja, risanja, pogovora z "drejerjem"(obljubil mi je, nikoli veĆØ) in potem montaža. NajveĆØ dela sem imel z nastavitvijo biasa. JermeniĆØka, kjer visi obtežilo...... Obtežilo je teže manj kot 1 gram.
Nekaj o zvoku. Jasno je, da je zvok povsem nekaj drugega kot pri uobiĆØajni unipivot. Pri posluÅ”anju Diane Krall "Blue Skies" iz ploÅ”ĆØe Turn Up The Quiet, je zaznati kako je postavljen klavir med obema zvoĆØnikama. Popolna tiÅ”ina in udarci po žicah z desne proti levi in nazaj. Tega nikoli prej nisem zaznal, pri nobeni od mojih roĆØk.
Ogromno dela, vsekakor se je splaĆØalo.
Å e nekaj, nobene podobnosti med že znanimi roĆØkami tega tipa in mojo, razen v Å”tevilu ležajev. ƈe koga zamika, v shemi je dosti uporabnega materiala, "enigma" ostaja ĆØetrti ležaj.
Kaj veĆØ ob kakÅ”ni drugi priliki.


SimboliĆØna shema, ležaji so vijoliĆØaste barve.






Denon 103R v panzerholz ohiŔju


😲
OdliĆØno!! Bravo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je bila inspiracija 4Point Franca Kuzme, ali je tudi on ĆØrpal navdih od kakÅ”nih poskusov ustvarjanja podobnih minimalnih ležajev pred njim?
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Je bila inspiracija 4Point Franca Kuzme, ali je tudi on ĆØrpal navdih od kakÅ”nih poskusov ustvarjanja podobnih minimalnih ležajev pred njim?


Ne vem s kod je Franc ĆØrpal ideje, Francova roĆØka ni bila inspiracija za izdelavo moje enigme.
Inspiracijo sem dobil na neki japonski roĆØki, ne spomnim se imena, je uni-pivot, toda na drugaĆØni osnovi. Namesto drugega in tretjega ležaja in konice ima mjhne magnete, ki so pritrjeni na vijake. Magneti delujejo odbojno, oba pola sta si nasproti, vodoravnost se uravnava z nivojskimi vijaki, oz. bližje in dalje od magnetne ploÅ”ĆØe. Spodaj pod skodelico ima ploÅ”ĆØat magnet, nima pa ĆØetrtega ležaja,magneta ali karkoli, kaj bi roĆØico držalo v popolnoma ravni in mirujoĆØi lege, ne glede na položaj od ležiÅ”ĆØa ploÅ”ĆØe do centra ploÅ”ĆØe.
ƈetrti ležaj je tisti, ki drži roĆØko v polnem ravnovesju, brez tresljajev ali spreminjanja azimuta, ko se roĆØka giblje po ploÅ”ĆØi, pa vendar, deluje kot uni-pivot.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, komplimenti tudi iz moje strani za inovacije pa tudi izdelava je videti lepa.

Od razlage in skice nisem razumel niti E od Enigme, ma to niti ni pomembno, važno da si presegel dosedanje stvaritve in da ti ojaĆØa željo po posluÅ”anju.
------
Meni je to najpomembnejÅ”i kriterij - koliko ur skupaj lahko posluÅ”am in naslednji dan spet in potem spet. Pomeni da ne utruja, predvsem pa predstavi glasbo na tak naĆØin, da jo znova in znova odkrivaÅ” kot navajaÅ”.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
Stran 90 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe