Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Receiver za stereo(Glasba) in občasen DD 5.1(Filmi)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TRIROG

Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 18:07    Naslov sporočila: Receiver za stereo(Glasba) in občasen DD 5.1(Filmi) Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Torej očitno je da menjam ojačevalec ...

Večino časa poslušam glasbo v stereo načinu, občasno pa rad pogledam tudi kak dober film z dobrimi efekti v DD5.1

Trenutno sem nagledal Marantza SR-5002

Zanima me ali imate kakšne izkušnje, morda svetujete kak drugi model/proizvajalca? V rangu do 500€

Trenutno je moj sistem sestavljen iz Yamahe RXV-341
Main spikerja sta Dali Concept 6
Rear Dali Concept 1
Center Dali Concept Center
Subwoofer je Yamahin aktivni, modela ne vem ...

Za vsako pomoč se zahvaljujem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da karkoli boš kupil bo bolje kot to kar imaš zaj. Ta Yamaha ni ravno slaba, je pa dejsto da je cenejši model, in da yamaha slabo paše na Dali zvočnike.

Za ta denar mogoče res kak marantz. Saj Dalijevih zvočnikov ni tako težko poganjat ker imajo kar solidno občutljivost.

Bi pa jaz pogledal še za Onkyem..
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš kaj v mislih kateri model?

Kje se pa pri nas da najceneje dobiti marantz/onkyo?

bigbang ima SR5002 za 500€

kaj pa kaka Yamahica RXV 661? sicer imam občutek da v primerjavi z marantzom se bo skrila? ali ne ?
Nazaj na vrh
trancedeejay
Site Admin

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 07:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O podobni temi smo že govorili, malo preglej forum, glede zastopnikov pa lahko malo pregledaš portal in ugotoviš kdo zastopa kaj.
Sicer pa, kaj te moti pri zvoku? Glede na to, da imaš zvočnike doma mislim da nebi bilo problema, če si izposodiš npr. kakšen Onkyo, NAD, Marantz receiver in slisis. Je v stereo slabo, surroundu....kako imaš postavljene zvočnike, kakšne kable uporabljaš, kakšna je soba.....
Navedi nekaj podatkov.
Have a nice Day

Matt
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pti zvoku me moti da so visoki toni mnogo preveč poudarjeni, basi podhranjeni (govorim o 2.0 zvoku).

sicer sem zadnjič opazil da ko sem dal bolj naglas so se basi kar prebudili, vendar pri poslušanju pri sobni jakosti so bolj bogi.

postavitev je klasična 2.1, ostale zvočnike imam spravljene ker bom zadevo kmalu selil ...

---------------------------
|S
| D
| ))
| ))
| ))
| D
|
---------------------------

kabli so navadni- jih imam namen zamenjati

soba je pravokotna cca 6,5m*4,5m

Glede podobnih tem ... google ni našel nobene podobne v kateri bi se govorilo o marantzu 5002
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

še to ...
za onkyota 705 sem prebral na avs... da ima bolj plehnat zvok...
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

btw a kdo ve kdaj marantz prenavlja modele?
Nazaj na vrh
trancedeejay
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Tega modela nisem preizkusil, je pa Onkyo kar se novitet v uvajanju novosti v njihove receiverje najhitrejši. Sicer to nima veze z zvokom...
Če bi želel več basa probaj kakšen NAD-ov receiver. Si doma s Križa pri Mostah (oz. Komendi)? Na kolk maš rezan sub na receiverju in kako imaš naštiman sub?
Have a nice Day

Matt
trancedeejay
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Marantz kontaktiraj Canyon Audio. Receiver si lahko komot sposodiš, Simon je faca.
Have a nice Day

Matt
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je tako ... križ pri mostah/komendi/kamniku

Em ... trenutni ojačevalec nima možnosti nastavljanja kretnic, pravtako pa ne sub ... pač samo output ...
Gre za model RX-V430

Sub je Yamahin SW-P201 (bil v kompletu s prvimi zvočniki)

glede basov sem imel v mislih pomanjkanje predvsem ob odsotnosti suba ...

ko je na ojačevalcu nastavljeno BASS - MAIN (namesto BOTH ali SWF 9)
Nazaj na vrh
trancedeejay
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
V tvojem koncu sem dokaj domač in še ta teden uletim v Lahovče in Nasovče, mogoče bi se celo stegnil do Križa (tole pa je fraza), pa da vidiva kako in kaj. Na ZS mi napiši GSM. Lahko pa tudi ti uletiš do mene. Drugače je pa iz Lahovč Lonelyguy, on ima Onkyo, kot vidiš v galeriji.
Have a nice Day

Matt
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2008 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ima še kdo kakšen nasvet ali izkušnjo glede marantza 5002 ali kaj primerljivega v tem cenovnem razredu?
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 18, 2008 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se kaj ve kdaj pridejo novi marantzovi modeli ven?
Nazaj na vrh
marantz

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem točno kdaj prenavljajo modele. Misilim, da je 5002 dokaj nov. Vsekakor bi se za ta denar na tvojem mestu raje ozrl za kakšno rabljen receiver višjega razreda, npr. Marantz SR 6XXX, SR 7XXX.
Nisem jih kaj prida poslušal, vendar mislim, da imajo višje serije boljši zvok v stereo načinu, če niso prestari tudi v surround-u. Mogoče ti tudi v trgovini lahko zrihtajo kakšno prejšnjo serijo od svojega dobavitelja.
Ne vem sicer kakšna je ponudba na tem portalu ali na bolhi, na ebayu pa se dobi npr 8XXX ali 9XXX (starejši modeli) za 800-900 evrov.
Vsekakor na Marantzovi spletni strani primerjaj če ti tehnološke, dekoderske in druge izboljšave, ki jih imajo novi modeli pomenijo dovolj, v primerjavi starimi modeli.
Imel sem namreč Marantza SR 96 in mi je še zdaj žal, da sem ga prodal. Trenutno si ogledujem Marantza SR 9600, ki je v raznih spletnih trgovinah še vedno okrog 3000 evrov, na Ebayu pa se ga dobi že za cca 1700 evrov (nerabljenega, novega, z garancijo da ne bo pomote).
lep pozdrav
marantz

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda te moje trditve verjetno veljajo tudi za druge proizvajalce, vendar jih ne poznam dovolj, da bi lahko pisal o konkretnih modelih
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu