Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Receiver za stereo(Glasba) in občasen DD 5.1(Filmi)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
doberman

Pridružen/-a: Pon Jul 2008 17:19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trirog

Zakaj kupuješ receiver, če praviš, da samo občasno pogledaš kakšen film. Z integrircem nedvomno ni primerjave v kolikor poslušaš stereo. Tudi tukaj lahko gledaš filme, če ti niso v prvem planu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če obdržiš reciever(itak ne bi dobil veliko zanj), ter si kupiš integrirca? Pa imaš nekaj za filme, nekaj za glasbo.
Nazaj na vrh
before

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Kaj pa če obdržiš reciever(itak ne bi dobil veliko zanj), ter si kupiš integrirca? Pa imaš nekaj za filme, nekaj za glasbo.

Točno to, glede na tvoje preference je to edina pametna rešitev. Wink

Audiohedonist
Nazaj na vrh
krokar

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prava rešitev so drugi front zvočniki!Samo ena možnost se nakazuje v moji nedavno odprti temi glede ugodnih zvočnikov.Če bi vzel Klipsch RF-62, bi ne verjel, kaj je možno!
Ampak, da ne bo reklama!Sam sem par let nazaj kupil samograditeljske zvočnike na Bolhi za tedanjih 500DEM.Kolega, ki ima Avalone, za katere je dal 15 000€(!), ni verjel kakšen zvok se dobi za ta denar.Pa je prvotno mislil, da sem za njih dal 2000DEM... Laughing
Se je treba tudi znajti, ne vedno prisegati samo na nove stvari in na znamke, ki v določenih kategorijah niso ravno najboljše.
Nazaj na vrh
TRIROG

Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa pravte na yamaho RXV 863? jo lahko zlo ugodno dobim ...
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdej sm res v dilemi ...

ne morm se odločiti med Yamaho RXV-663 in Marantzom 5002

slednji je 40€ cenejši ...
s tem da ma yamaha malo morje funkcij ... siljam samo na drugačen(boljši) zvok pri marantzu ...

a sm prezahteven?
Nazaj na vrh
multiscan

Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 21, 2008 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TRIROG je napisal/a:
zdej sm res v dilemi ...

ne morm se odločiti med Yamaho RXV-663 in Marantzom 5002

slednji je 40€ cenejši ...
s tem da ma yamaha malo morje funkcij ... siljam samo na drugačen(boljši) zvok pri marantzu ...

a sm prezahteven?

No s točno tako dilemo se tudi sam ukvarjam.Yamaha al Marantz, prva ima morje finkcij, za katere ne vem če se jih sploh uporavlja v real life , drugi z mogoče malo lepšim zvokom, z aluminijasto front ploščo.
Narejeni pa so itaq vsi v Aziji, kvaliteta pa naj bi bila ok.

Drži ali ne?
TRIROG, si že kaj ubodel?
Malenkost sem pogledoval tudi po Marantzu sr6001 samo...se je treba stegnit precej močneje Crying or Very sad
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2008 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem bil v BB in sem poslušal oba ... RXV 663 in SR 5002.
oboje na DALI Concept 6, samo stereo zvok.

Oboje nastasvljeno na Pure direct, cd player neki od Yamahe.

Kar se mene tiče je zmagovalec Marantz.

Yamaha je bila v visokih tonih popačena, nizkih tonov, saj so bili ampak basa ni "potegnilo"... pač isti zvok kot pri 443 ki jo imam doma ... bas kaj je to

Pri Marantzu, ki je bas sicer lepo speljal se nama je zdelo,da je v visokih tonih precej bolj natančen, že skoraj preveč so prišli do izraza. To je bila seveda posledica zvočnikov, kasneje smo za hec priklopili ene dalije za 1700€ po kosu in je bil perfekten zvok.

tako da ... Ob priliki grem po marantza ... bomo videli za koliko se da dobiti SR6001
Nazaj na vrh
multiscan

Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2008 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SR6001 je Confused kar precej dražji
Nazaj na vrh
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2008 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni pa se ne zdi da bi yamaha imela manj basa. Samo večji damping factor je, zato basi ne bobnijo tako, ampak so kar tight.

My 2c Very Happy

P.S. Marantzu se mi zdi da kar manjka kontrole na basih. No, mogoče je pri kakšnem komadu to dobrodošlo. Spet moje mnenje.

Nazadnje urejal/a Pestilence. Pet Avg 22, 2008 18:18; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
TRIROG

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2008 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ko sem poslušal oboje na istih zvočnikih istem cd playerju ...lahko rečem samo tole ... glede na to da kupijem neki AV receiver ki je kar se da dober za glasbo ... Yamaha po mojem mnenju to NI ... enostavno ne spelje basa ...

marantz mi je bil bolj pri srcu ... ker se mi zdi da lepše spelje bolj nizke tone ...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu