Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Reprodukcija prostora
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 790
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2010 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Če poslušate posnetek Sabir Mateena iz Tunjic, bi lahko določili kj je v cerkvi igral? Poslušajte odmev in napišite opažanja. Potem razložim kje je stal, koliko sta bila mikrofona oddaljena od njega.
Posnetek je naraven, uravnaval sem samo nivo !


Ker ze dolgo nisem bil v nobeni cerkvi in tudi ce bi bil prav gotovo nebi mogel reci v katerem delu cerkve je bilo snemano. Sicer pozorno poslusanje odmeva bi dalo misliti, da ni bilo snemno v sredini cerkve, ker mikrofon ni ujemal reverzebilnega ehota. Posnetek izvajanja je zelo natancen in ne presezen kar ponovno da oceno, da ni bilo snemano v sredini cerkve. Mogoce pod korom ali kaj podobnega?
Koliko pa sta bila pa oddaljena mikrofona se da le ugibati. Po eni strani bi rekel, da ne predalec in to zaradi natancnosti posnetka (pa ne detlajev) po drugi strani pa v cerkvi lahko ujames natancnost tudi na vecji oddaljenosti amapk takrat bi bil vpliv prostora najverjetneje vecji.

Hm...

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2010 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:
Seveda. Posnetek si je treba "plastično" predstavljati. In če posnetki malo pretiravajo, potem si stvari lažje predstavljamo.

Se pravi Vivid G1 bi lahko reklamirali drugače:
"Za lažjo predstavljivost glasbe " . Ampak marketinško je tridimenzionalnost glasbenega dogodka veliko bolj populistična, čeprav kupci ne vedo, kaj bi z njo? Laughing


Kupci ne vedo/vemo, kaj bi z njo? Razloži to? Jaz obožujem sistem in posnetke s 3D sliko. Tako 3D sliko, ki me prepriča, seveda!

Ne ločim Steinwaya od Petrofa in mi je pravzaprav čisto vseeno, če si ne predstavljam pred sabo odra in glasbenika na tem odru. Pa četudi je na odru en sam instrument, hočem dojeti oder tako po širini kot po globini. Ko bom dojel "image" se bom poglobil v instrument ter glasbenika predvsem pa v občutje, ki ga izraža.

Ne vem - zdi se mi, da se nikoli ne bi odločil za nakup sistema, ki ne bi znal izrisati neke 3D podobe. Raje malenkost FAKE kot pa FLAT, IMHO. Very Happy

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2010 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Kupci ne vedo/vemo, kaj bi z njo? Razloži to? Jaz obožujem sistem in posnetke s 3D sliko. Tako 3D sliko, ki me prepriča, seveda!

Čeprav ne veš, kako bi moralo biti ?
Vsi obožujemo sisteme s 3D sliko ki prepričajo. Tega se zavedajo tudi studijski mojstri - in evo vraga,umetni ehoti postanejo stalnica.


hi_musica je napisal/a:
Ne vem - zdi se mi, da se nikoli ne bi odločil za nakup sistema, ki ne bi znal izrisati neke 3D podobe. Raje malenkost FAKE kot pa FLAT, IMHO. Very Happy

Vili, pa poznaš kakšen FLAT sistem?
Kako veš, da je malenkost FAKE?
Kaj pa, če je posnetek FLAT?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2010 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Vili, pa poznaš kakšen FLAT sistem?
Kako veš, da je malenkost FAKE?
Kaj pa, če je posnetek FLAT?


ad. 1: Sam sem imel nekaj FLAT sistemov, ponavadi je na komponentah pisalo YAMAHA ali TECHNICS Very Happy .

ad. 2: Malenkost FAKE - po občutku, drugače ne gre, če človek ni navzoč pri snemanju! Lahko je nek instrument ZLAGAN (klavir prevelik; sax pretih, kontrabas preveč spoliran itd.), pa bi se to vseeno dalo obrazložiti (klavir je stal spredaj pred orkestrom; saxofonist je jetičar, kontrabas - hja - meni v živo še nikoli ni igral spolirano, pa sem imel že večkrat priliko čutiti kontrabas zelo od blizu).

ad. 3: Če je posnetek FLAT - bog ga obvaruj! S takimi posnetki bi težko testiral.

V.

PS: Večkrat za test poslušam tudi CD na katerem piše Iztok Zupan in spustim nekaj kosov za katere si mi povedal kako so bili posneti Very Happy. Doslej se je ta "teorija" kar obnesla!

Sicer pa imam v rokavu vedno nekaj Telarcovih klasik, posnetih z dvema mikrofonoma, ki hitro razkrijejo moč odra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno vprašanje, oz. uprašanje-po novem pravopisu, za vas z veliko kilometrine poslušanja razičnih setup-ov:
kako je kaj s "3D" sliko odra pri FR enotah?
Malo imam na sumu, da v bistvu več-sistemski zvočniki zaradi verikale povzročajo 3D občutek..
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fullrange še enostavneje prikažejo pravo 3d sliko saj ni neljubih faznih zamikov zaradi različne medsebojne oddaljenosti, faznih zamikov zaradi "ostrih" kretnic in fake občutka 3d , ki nastaja kot posledica več driverjev in različne barve tona posameznih enot..
Bistvo 3d stereo sistema je , da je zvočnik zmožen istočasno prikazati različne frekvence z dinamiko ob istem času. Ravno tako kot je mikrofon posnel sliko.
Za razmislek ali lahko 2 mikrofona posnameta 3 d sliko? Je v teh dveh mikrofonih po en "driver" ali več.? Wink
Kako lahko človek le z dvema ušesoma sliši 3d? Wink
Zato je veliko zagovornikov single driverjev in majhnega oz punktualnega
izvora..
Manger MSW driver:
[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Za zelo dobro 3D predstavo je zelo pomembna usklajenost pogonskih enot...
Te naj bi sevale tako kot,da prihaja zvok iz ene same ... Zato so že cenejši dvosistemci_monitorji tukaj v prednosti pred klasičnimi več sistemci ... Full range pa še toliko bolj,ker ne poznajo časovnih in faznih zakasnitev ...

Ampak,da se vrnemo še malo nazaj in pustimo še različne zv.koncepte za malo kasneje ...

V absolutnem smislu še zdaleč tudi najboiljši zv. sistemi ne dosegajo"naravne" 3D predstave...
Tukaj se s tem moremo sprijaznit...Velik krivec so zopet posnetki,ker pa na njih nimamo vpliva jih bomo vkomponirali kot dano dejstvo ...
Torej seštevek posnetka in določenega nivoja sistema dobimo različne 3D ...

Koliko se širi prostor med in za vašimi zvočniki...

Ali je prostor majhen,plitek in ploščat " A "; ali daleč zadaj, medel ter nejasen " B "

In če "pogledamo v "naris" ali je vaš "oder" ozek,nizek " A "; ali širok in visok " B "

In kje imate instrumente v tem odru ??Ali so samo med zvočniki v isti ravnini "A"; ali pa se širijo po globini in niso v isti ravnini "B"

Če imate v odru instrumente in so že postavljeni po globini odra ali imajo instrumenti svojo globino,maso,gostoto "B"; ali so v prostoru instrumenti tanki,lahki brez gostote,prosojni "A"...

Pa če pogledamo zopet v "naris" ali imajo vaši instrumenti v odru velikost...
Imajo dobro vidnost,fokus a nimajo širine in višine "A"; ali pa že imajo širino,višino in so lepo razporejeni po vertikali in horizontali "B" ...

Če imate velik oder in instrumente v njem,ki imajo tudi velikost ali imajo ti instr. svoje naravne velikosti

Če imate instrumente v kolikor toliko pravem razmerju velikosti ali so ti instrumenti tudi del celotnega odra ali pa so vsak zase ...
To se rado dogaja na dobri sistemih in slabih posnetkih,ko so instrumenti snemani posamezno in naknadno zduženi v neenoten prostor,velikokrat celo večkraten prostor z različnim odmevom ...

Če ima vaš prostor velikost odra in instrumente v njem po velikosti razporejene po višini in globini s pravilnim razmerjem v gostoti,teži je to že sistem,ki ga vsi iščemo !!!
~
Se nadaljuje ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe