| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
JANKO Gost
|
Objavljeno: Sob Maj 30, 2009 18:25 Naslov sporočila: |
|
|
Super. Lahko več poveste o zvoku? Dober zvok in dobra cena meni ne pove prav veliko. Meni izgleda roba kot da je z Alibabe.
S čim se lahko primerjajo ti predvidevam kitajski ojačevalci? So cenejši kot, če jih naročiš z alibabe?
lp |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
janzi

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45 Prispevkov: 1021 Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA
|
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
JANKO Gost
|
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Ned Maj 31, 2009 20:56 Naslov sporočila: |
|
|
| JANKO je napisal/a: | http://www.alibaba.com/product-free/100303485/Tonewin_Integrated_Stereo_Amplifier.html
Se mi je zdelo, da je roba iz Alibabe  |
Po temeljitem do it yourself posegu, ko zmečlješ ven nekaj smeti in namesto njih stlačiš not pravo robo, je kateri med njimi lahko zelo dostojen ojačevalnik..
Topologije lampašev so tako in tako že desetletja standardne, autobias imajo vsi kitajci. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
before

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23 Prispevkov: 2801 Kraj: Ruše
|
Objavljeno: Ned Maj 31, 2009 22:59 Naslov sporočila: |
|
|
Pri znancu sem imel priložnost slišati model MC-10L in moram reči, da me ni prepričal. Čeprav sem bil prvič v tem prostoru in prvič slišal igrati sistem z tem ojačevalcem, sem dobil potrditev takoj, ko je lastnik ta ojačevalnik odklopil in vrnil v sistem svojo tranzistorsko Meridian pre-power amplifikacijo. Zvok tega ojačevalnika (MC-10L ) bi v grobem opisal kot tipično lampaški, a žal v negativnem smislu. Z Meridianom je postala zvočna slika čvrstejša, stabilna , visoki toni pa bolj razbohoteni. Takšna je moja izkušnja z tem ojačevalnikom v tem sistemu, ki ga sestavlja še Meridian CD predvajalnik in zvočniki KEF reference 1. _________________ Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.
Audiohedonist |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
drago67
Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24 Prispevkov: 1094 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:30 Naslov sporočila: |
|
|
| before je napisal/a: | Pri znancu sem imel priložnost slišati model MC-10L in moram reči, da me ni prepričal. Čeprav sem bil prvič v tem prostoru in prvič slišal igrati sistem z tem ojačevalcem, sem dobil potrditev takoj, ko je lastnik ta ojačevalnik odklopil in vrnil v sistem svojo tranzistorsko Meridian pre-power amplifikacijo. Zvok tega ojačevalnika (MC-10L ) bi v grobem opisal kot tipično lampaški, a žal v negativnem smislu. Z Meridianom je postala zvočna slika čvrstejša, stabilna , visoki toni pa bolj razbohoteni. Takšna je moja izkušnja z tem ojačevalnikom v tem sistemu, ki ga sestavlja še Meridian CD predvajalnik in zvočniki KEF reference 1. |
ja okusi so pač različni.meni moj mc 10L čisto paše .lep topel zvok z detajli ki mi jih ne nudi noben tranzistorc-imam jih cirka 40 komadov. predvsem vintage zadeve(obnovljene) +novejši sony es serije in onkyo integra.predvsem mu paše cdp na lampo-ecc 83 letnik 1970 (predelan sony 700)+srebrni interkonekti.zvočniki so- diy hawki,vintage jbl,jamo 507,itd........ |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
before

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23 Prispevkov: 2801 Kraj: Ruše
|
Objavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:58 Naslov sporočila: |
|
|
| drago67 je napisal/a: | | before je napisal/a: | Pri znancu sem imel priložnost slišati model MC-10L in moram reči, da me ni prepričal. Čeprav sem bil prvič v tem prostoru in prvič slišal igrati sistem z tem ojačevalcem, sem dobil potrditev takoj, ko je lastnik ta ojačevalnik odklopil in vrnil v sistem svojo tranzistorsko Meridian pre-power amplifikacijo. Zvok tega ojačevalnika (MC-10L ) bi v grobem opisal kot tipično lampaški, a žal v negativnem smislu. Z Meridianom je postala zvočna slika čvrstejša, stabilna , visoki toni pa bolj razbohoteni. Takšna je moja izkušnja z tem ojačevalnikom v tem sistemu, ki ga sestavlja še Meridian CD predvajalnik in zvočniki KEF reference 1. |
ja okusi so pač različni.meni moj mc 10L čisto paše .lep topel zvok z detajli ki mi jih ne nudi noben tranzistorc-imam jih cirka 40 komadov. predvsem vintage zadeve(obnovljene) +novejši sony es serije in onkyo integra.predvsem mu paše cdp na lampo-ecc 83 letnik 1970 (predelan sony 700)+srebrni interkonekti.zvočniki so- diy hawki,vintage jbl,jamo 507,itd........ |
Kot sem v zadnjem stavku izpostavil, ta moj komentar se nanaša zgolj na igranje v tem sistemu! Zagotovo, da se ponekod bolje obnese, a v tem primeru je vse skupaj zvenelo tako zelo mehko, nedefinirano, z občutnim "roll-off"om visokih tonov, da bi težko rekel, da gre za stvar okusa. _________________ Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.
Audiohedonist |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
gorko1
Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44 Prispevkov: 656 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Pon Jun 01, 2009 06:10 Naslov sporočila: |
|
|
| mestn pu je napisal/a: | | JANKO je napisal/a: | http://www.alibaba.com/product-free/100303485/Tonewin_Integrated_Stereo_Amplifier.html
Se mi je zdelo, da je roba iz Alibabe  |
Po temeljitem do it yourself posegu, ko zmečlješ ven nekaj smeti in namesto njih stlačiš not pravo robo, je kateri med njimi lahko zelo dostojen ojačevalnik..
Topologije lampašev so tako in tako že desetletja standardne, autobias imajo vsi kitajci. |
Kaj pa transformatorji,ki so najpomembnejši del lampaša? Mislim,da je tu mala caka
LP,
Goran |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Pon Jun 01, 2009 20:38 Naslov sporočila: |
|
|
| drago67 je napisal/a: | tebi kaj razlagat je pa teško.še zmeraj nisi dojel pointa mojega prvega posta tebi. a si prebral 5x?
aja moj lampaš je še originalen.ko bom pa kaj kje zamenjal ,bo pa to moj blem ne tvoj.
trenutno se z lampašem ne ukvarjam imam še več diy zvočniških projektov odprtih ki so precej dražji in zahtevnejši kot menjava kondijev.  | Potem pa sem po tvojem napačno prebral mesece nazaj, da si menjal kondije v lampašu po mojem receptu in skakal od veselja, kaj to špila..
Point je, da si rekel, da moraš bias in napetosti na lampah nastavljat na roko, če hočeš nek zvočen rezultat, ker amp nima autobiasa..
Je še kaj morda med vrsticami...?
Adaptive AutoBias eliminates the need for manual biasing of the output valves, and is claimed to reduce distortion, increase valve life, and eliminate the need for matched valves in the output stage.
Za pravilno ročno nastavitev biasa pa boš rabil tole..
For a bit of fun, thought Id investigate the costs involved in getting the kit Id need to bias my valve power amp.
From the proffessionals Ive spoken to you need an oscilloscope, frequency generator and a multimeter.
Well, the multimeter Ive got.... thought Id price the rest, so gave RS components a call...
Oscilloscope... from £400 upwards!!! (most around £1k!!)
Frequency generator from £1000 upwards !!!! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
kalimero
Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25 Prispevkov: 287 Kraj: Šmartno pri Litiji
|
Objavljeno: Tor Jun 02, 2009 15:24 Naslov sporočila: |
|
|
Kot uvoznik za kitajčke se čutim dolžnega, da podam par stavkov.
Torej, kitajčki ki jih uvažam so nižjega (entry level) cenovnega ranga. Z določenimi modifikacijami (par 10€) lahko zaigrajo dobro, če ne vrhunsko (menjava kodenzatorjev in lamp). Audiofilom z manj globokim žepom omogočijo vstop v lampšaki svet.
Vsakomur omogočim pred nakupom, da lahko posluša katerkoli ojačevalec (tudi več naenkrat) na njegovem sistemu v njegovem okolju. Dosedaj nisem še nikomur odrekel testa.
To, da sedaj veselo menjam link kodenzatorje zaradi PUja ni res. Tudi sam se rad igram in testiram, kaj da boljše rezultate. Nikoli se nisem hvalil, da sem bil prvi, ker se mi zdi to brezveze. Seveda bom zamenjal kondije v vseh lampaših, ki jih mam v lasti in to z kondiji za katere sem uradni zastopnik v SLO. Tudi za EXa se mi zdi edino pravilno, da to počne. Le na tak način gre razvoj naprej. Na sosednjih forumih sem samo objavil to informacijo v vednost, da se to da naredit in kaj se s tem pridobi. Kot vem PU, je tudi tvoj prijatelj T. menjal kodenzatorje v JUBALu, ki je par cenovnih razredov nad kitajčki. Naslednji dan me je klical ves navdušen, kako dobro sedaj igra jubal. Seveda je igral dobro tudi tvoj 5881 dokler se s T. nisva zapela okrog N21, ker tam nisem želel sodelovat.
Mi gre pa krepko na k. ko nekdo pametuje in posiljuje druge ljudi (to je moje subjektivno mnenje - da ne bo kdo užaljen).
Sem pa mnenja, da ima vsak pravico pred nakupom stestirati opremo, ki jo kupuje. Sam osebno poiskušam to vsakomur omogočiti. _________________ www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
AUDIOEXPERT
Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50 Prispevkov: 407 Kraj: CELJE
|
Objavljeno: Tor Jun 02, 2009 16:32 Naslov sporočila: |
|
|
In vse tiho je bilo....  _________________ TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Senca

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25 Prispevkov: 888 Kraj: Logatec
|
Objavljeno: Tor Jun 02, 2009 18:00 Naslov sporočila: |
|
|
Najprej želim podati svoj odgovor na temo ojačevalca in bi potrdil Matejeve (Kalimero) besede glede možnosti testiranja. Sam sem imel na testiranju 300B, 6V6, 2806 in 5881A. 5881A sem imel kot zadnjega in sem bil nad njegovim zvokom tako navdušen, da sem se tudi odločil za nakup.
Glede kvalitete pa bi še enkrat omenil, da sem CD-player kupil, ne da bi ga stestiral v kombinaciji s 5881A, saj je bila njegova kvaliteta zvoka napram Marantz PM7001 tako očitna, da mi tega ni bilo potrebno storiti. In ko sem zadevi priključil skupaj sem ugotovil, da sem imel prav in da sem naredil velik preskok za zmerno vsoto denarja.
Možnost testiranja vsakomur toplo priporočam! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01 Prispevkov: 1127 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Tor Jun 02, 2009 19:04 Naslov sporočila: |
|
|
Kje je smajli s kokicami?  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiomaniac

Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40 Prispevkov: 988 Kraj: LJ
|
Objavljeno: Tor Jun 02, 2009 19:43 Naslov sporočila: |
|
|
Mislm, tu mač !!!
Fantje, dajte svoje frustracije v bodoče reševat preko ZS in ne nas zasipat s temi vašimi egotripi !!!
OK?
 _________________ I may not always be right; but, I'm never wrong ! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
before

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23 Prispevkov: 2801 Kraj: Ruše
|
Objavljeno: Tor Jun 02, 2009 20:45 Naslov sporočila: |
|
|
Kam je izginila debata o ojačevalniku z toplim zvokom?
Spremenila se je v debato audiofilov z jeznim tonom!  _________________ Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.
Audiohedonist |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|