Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2. stereo hi-fi galerija
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:

Sledila je soba z Opera Grand Mezza zvočniki na Unico 100 integrirec-u ter Unico Primo CD. Sam zvok je bil načeloma mehak in ok vendar je bil zvok nekoliko v ozadju in "zaprt" in pogrešal sem detajle ter soba ni bila ravno najboljša za ta sistem.





A je to kdo poslušal na gramofonu? V soboto pozno zvečer ni manjkalo detajlov, ko je igral gramofon Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1121
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj očitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da pišejo in da opozarjajo nase, kr nekii
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj očitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da pišejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugače ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "točk" če tako rečm ...
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2282
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:

Sledila je soba z Opera Grand Mezza zvočniki na Unico 100 integrirec-u ter Unico Primo CD. Sam zvok je bil načeloma mehak in ok vendar je bil zvok nekoliko v ozadju in "zaprt" in pogrešal sem detajle ter soba ni bila ravno najboljša za ta sistem.





A je to kdo poslušal na gramofonu? V soboto pozno zvečer ni manjkalo detajlov, ko je igral gramofon Rolling Eyes


Poslušal obe varianti in po mojem mnenju ter po mnenju vseh kateri smo bili takrat v sobi občutno bolje z veliko prednostjo analogiji.

Michell engineering Orbe SE

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
mitko je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:

Sledila je soba z Opera Grand Mezza zvočniki na Unico 100 integrirec-u ter Unico Primo CD. Sam zvok je bil načeloma mehak in ok vendar je bil zvok nekoliko v ozadju in "zaprt" in pogrešal sem detajle ter soba ni bila ravno najboljša za ta sistem.





A je to kdo poslušal na gramofonu? V soboto pozno zvečer ni manjkalo detajlov, ko je igral gramofon Rolling Eyes


Poslušal obe varianti in po mojem mnenju ter po mnenju vseh kateri smo bili takrat v sobi občutno bolje z veliko prednostjo analogiji.

Michell engineering Orbe SE

Mitko: ko je igral gramofon je bilo vredi ....ko pa sva s g. Mario-tom poslušala CD-je pa so detajli primankovali Wink
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1121
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj očitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da pišejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugače ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "točk" če tako rečm ...

A greva res po točkah? Kako lahko rečeš da nisi prebiral, itak da si tako ali tako. Drugače pa samo prvi stavek prebereš itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj očitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da pišejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugače ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "točk" če tako rečm ...

A greva res po točkah? Kako lahko rečeš da nisi prebiral, itak da si tako ali tako. Drugače pa samo prvi stavek prebereš itd.

Joj joj zaradi prvega stavka ki je pomensko pdoben .....me prav zanima v % koliko % je ujemanja med tvojim in mojim postom Wink
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1121
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj očitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da pišejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugače ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "točk" če tako rečm ...

A greva res po točkah? Kako lahko rečeš da nisi prebiral, itak da si tako ali tako. Drugače pa samo prvi stavek prebereš itd.

Joj joj zaradi prvega stavka ki je pomensko pdoben .....me prav zanima v % koliko % je ujemanja med tvojim in mojim postom Wink

Mr.Zigy je napisal/a:
Postavljeni so bili različnimi sistemi v 4-ih sobah -> 3 x Soul Audio / Audio Galerija in 1 x PearAudio

habo66 je napisal/a:
Sistemi so bili postavljeni v 4-ih sobah - 3 x Soul Audio / Audio Galerija in 1 x PearAudio

Do črke velike/male točno, lahko grem dalje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Habo66 saj je vsem nam jasno da je poba do potankosti skopiral tvoj post Rolling Eyes . Mr. zigy priporočam ti da se raje posvetiš temu kar res dobro obvladaš - fotkam - in vsi te bomo imeli radi Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 628
Kraj: Bronks

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mitko, gramofon je bil zelo, zelo dober. Zame je bil to najboljši sistem. Bil sem v soboto popoldne. Najprej je igrala muzika z računalnika preko CD predvajalnika ( dac-a ) in je bilo slabo. Gramofon pa z zelo lepim stage-om, širina in globina odlična, brez sikanja in donenja. Pozitivno!
V sobi 2 je bil najmanjši sistem, a kljub temu je presenetil. Idealno za študijski kabinet. Za kakšno bolj kompleksno muziko so malo prekratki, kak trio ali kvartet bi pa komot zmogli. Vokal dobro prezentiran, prostorska slika prav tako.
Croft z Larsen ozvočenjem je razočaral. Na pop ala San Remo , šankđez ( da ne rečem pica muzičari ) ali kakšen demo komad, ki je sam sebi namen, sistem nekako prežveči, na klasiki in to ne na kakem Mahlerju, je bilo pa slabo, zame kar katastrofalno slabo. Stage ni obstajal. Dinamike nobene. Nekako vse linearno, brez življenja. Zame zgrešen koncept zvočnika.
V sobi 4 je igral iPhone. Pomislite, iPhone na sistemu, ki ima potencial, da se izkaže. Kup nekih napajalnikov, zvok pa kot da bi igralo v škatli. Na orglah se je pa itak vse sesulo. Evo, ta je bil pa najmanj po mojem okusu.

Opažam, da se demonstratorji hudo bojijo priviti plin, najbrž že vedo zakaj. Bilo je vse bolj tako, polikano. Mah, ko pade kak večji orkester ali big bang ali večji zbor se šele pokaže koga je kaj v hlačah. Dandanašnji tega skoraj ni moč slišati na sejmu.
Evo, da ne bo zamere, bilo je prijetno, a ne nevtralno. Hvala za trud in organizacijo.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
kaj pa za rumeni tisk-kaj je bilo z tem strašnim incidentom nekega prodajalca...

no dajmo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Mitko, gramofon je bil zelo, zelo dober. Zame je bil to najboljši sistem. Bil sem v soboto popoldne. Najprej je igrala muzika z računalnika preko CD predvajalnika ( dac-a ) in je bilo slabo. Gramofon pa z zelo lepim stage-om, širina in globina odlična, brez sikanja in donenja. Pozitivno!


Se strinjam, tudi meni je bil zvok tu najbolj domač. Vedno mi sedejo zvočniki, ki imajo manjše membrane in večje število driverjev. Ne verjamem pa, da bom kdaj lahko poslušal LP-jke pri vsem tem šumu in škripanju Sad
Veliki zvočniki v sosednji sobi so imeli škatlast prizvok, ki me je zmotil ob prvem poslušanju. Žal ni bilo časa za daljše poslušanje in so tole bolj hitri vtisi.
ducar je napisal/a:
Opažam, da se demonstratorji hudo bojijo priviti plin, najbrž že vedo zakaj. Bilo je vse bolj tako, polikano.


Tu verjetno govoriš o konceptu postavljenih sistemov, pa vendar: ko je Dušan navil glasnost, zvok ni bil prav nič naporen. Tu ni bilo nobenega skrivanja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2282
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diyfreak je napisal/a:
Habo66 saj je vsem nam jasno da je poba do potankosti skopiral tvoj post Rolling Eyes . Mr. zigy priporočam ti da se raje posvetiš temu kar res dobro obvladaš - fotkam - in vsi te bomo imeli radi Wink


No evo @Mr.Zigy pa so te le pohvalili. Pa tudi pozo imaš čisto pravo fotoreportersko. Wink

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Mitko, gramofon je bil zelo, zelo dober. Zame je bil to najboljši sistem. Bil sem v soboto popoldne. Najprej je igrala muzika z računalnika preko CD predvajalnika ( dac-a ) in je bilo slabo. Gramofon pa z zelo lepim stage-om, širina in globina odlična, brez sikanja in donenja. Pozitivno!
V sobi 2 je bil najmanjši sistem, a kljub temu je presenetil. Idealno za študijski kabinet. Za kakšno bolj kompleksno muziko so malo prekratki, kak trio ali kvartet bi pa komot zmogli. Vokal dobro prezentiran, prostorska slika prav tako.
Croft z Larsen ozvočenjem je razočaral. Na pop ala San Remo , šankđez ( da ne rečem pica muzičari ) ali kakšen demo komad, ki je sam sebi namen, sistem nekako prežveči, na klasiki in to ne na kakem Mahlerju, je bilo pa slabo, zame kar katastrofalno slabo. Stage ni obstajal. Dinamike nobene. Nekako vse linearno, brez življenja. Zame zgrešen koncept zvočnika.
V sobi 4 je igral iPhone. Pomislite, iPhone na sistemu, ki ima potencial, da se izkaže. Kup nekih napajalnikov, zvok pa kot da bi igralo v škatli. Na orglah se je pa itak vse sesulo. Evo, ta je bil pa najmanj po mojem okusu.

Opažam, da se demonstratorji hudo bojijo priviti plin, najbrž že vedo zakaj. Bilo je vse bolj tako, polikano. Mah, ko pade kak večji orkester ali big bang ali večji zbor se šele pokaže koga je kaj v hlačah. Dandanašnji tega skoraj ni moč slišati na sejmu.
Evo, da ne bo zamere, bilo je prijetno, a ne nevtralno. Hvala za trud in organizacijo.

Ravno v sobi 4 je bil "plin" namenoma privit krepko čez nivo glasnosti v ostali sobah, zato sem Mareta pol ure pred koncem v nedeljo, ko je večina že šla domov, prosil če ga lahko zmanjša na nivo ostalih sob(ko smo delali en hitri test hardwara), ker je bila soba premajhna za toliko presežka glasnosti in so visoki toni Nuova Second zaradi tega bolj izstopali kot ne..

"Big bangom" se reče tranzijetni odziv in ravno tranzijentni odziv, če kaj, imajo Nuove Seconde v večji sobi- studiju fenomenelen in to pri veliki jakosti signala(žal je bila soba zanje premajhna) in to, tudi, na Dock stationu.

Lahko pokličeš 031 660 587, Mare, če si fan bliskovitih tranzijentov in malo večje glasnosti in se dogovoriš in se prepričaš v primerno velikem prostoru studia, da tako velik in dober zvočnik rabi primeren prostor, da pokaže koliko ga je v hlačah.

"Tisti napajalniki" delujejo v A razredu, ki je, recimo temu, trenutno najboljše možno kar lahko imaš za napajanje v komponenti ali ob njej.
Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 628
Kraj: Bronks

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn, demonstrator je na mojo željo povišal glasnost, ko se je zvok začel sesuvati po dolgem in počez je med samim predvajanjem zmanjševal glasnost toliko časa, da se je sistem postavil na noge. Če bi imel jaz daljinca v roki........
V prvi vrsti me pa sploh ne zanima čigava je komponenta. Če se sliši vsaj malce zanimivo, se pozanimam kateri proizvod je.
Od prej zapisanega ne odstopam, celo premilo sem vse skupaj opisal. Sobe so bile kakršne so bile, postavitve so bile prilagojene ali pač ne, slišalo se je pa verjetno od ure do ure različno. Nič hudega in nenavadnega. Verjamem, ti na besedo, da je bilo v času tvojega obiska drugače. Se zgodi.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe