| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
ProJet

Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54 Prispevkov: 1241 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pet Jun 12, 2009 16:20 Naslov sporočila: |
|
|
Zate je referenca tvoj ... sistem
Lepa referenca audiofilitisa je razvidna iz tvojih fantazijskih zgodbic.
 |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ProJet

Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54 Prispevkov: 1241 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pet Jun 12, 2009 16:23 Naslov sporočila: |
|
|
| audio_holic je napisal/a: | Sicer ne vem ali sem ontopic ali offtopic...
Dobra ideja Projet. Je ta buffer na zadnji shemi preizkušen tudi v praksi? |
Sedaj smo "on topic" !
100% tested !
.jpg) |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ProJet

Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54 Prispevkov: 1241 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sre Jun 17, 2009 12:10 Naslov sporočila: |
|
|
Esoteric CD/SACD transport P-05 in DAC D-05 z regulacijo glasnosti za direktni pogon končne stopnje. QL
 |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ProJet

Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54 Prispevkov: 1241 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:02 Naslov sporočila: |
|
|
Kdo od forumašev poganja končno direktno s CD predvajalnika. Vtisi?  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
drago67
Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24 Prispevkov: 1094 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:33 Naslov sporočila: |
|
|
jaz sem se pred nekaj časa igral in priklopil cdp sony xe 800 -predelan na ecc83 direktno na končno sonya es 590( vzameš preč mostičke zadaj).
zvok je bil boljši v vseh pogledih ,predvsem se je slišalo več mikro detajlov na visokih in zvok se mi zdi da je v celoti postal bolj "lampaški " če se tako izrazim-čistejši.jebi ga ,sej vem pocen roba,a če je že tuki razlika je najbrž pri boljših končnih še večja. vendar me je motilo ker potem nisem mogel poslušati nanj še gramofona.pa jaz itak kar naprej nekaj preklapljam sem ter tja in probavam .  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:45 Naslov sporočila: |
|
|
| ProJet je napisal/a: | Kdo od forumašev poganja končno direktno s CD predvajalnika. Vtisi?  |
Občasno poganjam tranzistorsko končno preko tube DACa in CDPja, nisem pa je še poskusil pognat z Sqeezeboxom, ker čakam na primeren napajalnik zanj.
Zveni zelo "precizno" in malce manj muzikalično pri akustičnih komadih, kar bi v dobršni meri lahko pripisal tudi lampaškemu zunanjemu ožičenju, ki je iz polne žice, vseeno pa mislim, da bi dober predojačevalec zvok izboljšal....
Ker kljub "manjku" predojačevalca končna odlično "vozi"tranzijente, zato mi služi, gnana na DAC, za to, da poganja oba bas zvočnika(kretnica je preprosta- pasivna, ker je manj-več v tem primeru)...
Nazadnje urejal/a mestn pu Ned Jul 19, 2009 22:59; skupaj popravljeno 1 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21 Prispevkov: 2635 Kraj: domžale
|
Objavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:58 Naslov sporočila: |
|
|
Treba se je vprašat glede Michelangelovih referenc, ko je kiparil Davida in Da Vincijevih, ko je ujel nasmeh Mona Lize na platno.(zanalašč sem navedel dva najbolj znana umatnika in njuni najbolj popularni deli).
Kamen in barve, a v končni konsekvenci iz obeh del diha življenje na polno...
Oba sta bila vrhunska iskalca in oba sta znala prepričljivo poiskati in ujeti odtenke živega.....
 |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
gorko1
Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44 Prispevkov: 656 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Tor Avg 18, 2009 22:18 Naslov sporočila: |
|
|
| ProJet je napisal/a: | Kdo od forumašev poganja končno direktno s CD predvajalnika. Vtisi?  |
Evo te dni se malo igram z temle biserčkom:
Za tiste,ki slučajno ne poznate, gre za Audioaero Capitole Reference cdplayer v zadnji inkarnaciji. Player ima pod pokrovom Anagramovo tehnologijo v kombinaciji z izhodnimi lampami in stopenjskim attenuatorjem za upravljanje glasnosti. Naj omenim,da je dotični model lažje modificiran (Mundorf Silver/Gold PP na lampah,druge NOS lampe,Silmic izhodni kondenzatorji,Furotech Rhodium IEC vtičnica,...).
Luštna stvar na tem playerju je (sicer tudi pri večini drugih v tem cenovnem razredu),da ima, kot sem že omenil pravi stopenjski attenuator za glasnost in pa možnost digitalnih vhodov(coax,tonslink,XLR),tako,da se ga lahko uporabi kot vrhunski D/A pretvornik. Proizvajalec priporoča,da player dela najboljše spojen direktno na končno stopnjo,kar pa seveda ni nujno (in se je izkazalo,da v kombinaciji z določenimi ojačevalci to ni res). Dela pa pri meni ta mašinca direktno spojena ekstremno dobro. Zvok je kratko malo fantastičen. Resolucija je dih jemajoča,ritmičnost vrhunska,dinamičnost enkratna,mikro detajli so taki,da ti sploh ni jasno od kot se jemljejo. Bobni imajo takšno čvrstino in tempo,da ostaneš brez besed.
Je pa player kljub vrhunskemu zvoku malo specifičen in ne bo odgovarjal vsakumor. To so ugotovili že Jazz,Matej S,... Napr. instrumenti se mi zdijo tonsko pravilni,vendar sem pri določenih komadih malo v dvomih,širina slike in globina se mi zdita malo omejena (stisnjena),višina je OK. Je pa možno,da do tega prihaja pri meni,ker imam priklopljeno direktno brez predojačevalca (pri lastniku tega CDja tega ni opazit,ker priklopljen preko vrhunskega lampaškega predojačevalca).
Skratka poslušat tole zverinco je posebno doživetje in težko mi ga bo vrnit nazaj. Naj še omenim samo to,da po kratkem testiranju uporabljam ta cdplayer kot DAC (tonslink input),ter Apple TV kot transport. Neke bistvene slušne razlike med CD transportom in Apple TV ni zaznat (kar pa ne pomeni,da je mogoče kdo ne bi opazil).
Še test,če slučajno koga zanima http://www.audiopuls.hr/testovi/audioaero_capitole_reference.html
No,pa še mi ostane cca. 10 dni za poslušanje,ko se kolega vrne iz morja
Lp,
Goran |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
DAVOR
Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27 Prispevkov: 465 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Sre Avg 19, 2009 00:07 Naslov sporočila: |
|
|
Pozdrav...
Goran ... se lahko mogoče kak dan pridružim, in slišim par taktov te mašince. Sicer pa se dogovarjam že 100 let da ga slišim kar pri Borisu, a do Ptuja nikakor ne pridem.
Sicer pa bi mogoče prinesel s seboj sfriziran Pioneer dvd, z 300ps pod pokrovom, da se malo postavim na realna tla .
L.p. _________________ KISS- Keep It Simple and Smart |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
gorko1
Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44 Prispevkov: 656 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Sre Avg 19, 2009 00:21 Naslov sporočila: |
|
|
| DAVOR je napisal/a: | Pozdrav...
Goran ... se lahko mogoče kak dan pridružim, in slišim par taktov te mašince. Sicer pa se dogovarjam že 100 let da ga slišim kar pri Borisu, a do Ptuja nikakor ne pridem.
Sicer pa bi mogoče prinesel s seboj sfriziran Pioneer dvd, z 300ps pod pokrovom, da se malo postavim na realna tla .
L.p. |
Ja,komot. Javi se na zs.
LP,
Goran |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
etapdavid
Pridružen/-a: Sob Okt 2008 9:07 Prispevkov: 24 Kraj: NOVO MESTO
|
Objavljeno: Čet Avg 20, 2009 07:35 Naslov sporočila: |
|
|
Goran,
kateri interkonekt in power kabel uporablja tvoj kolega za priključitev CD playerja Audioaero Capitole Reference. Po mojih izkušnjah, imam namreč Audioaero Presige SACD SE player, je Audioaero kar precej "izbirčen" glede kablov.
Toni |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 041 945 456 |
|
 |
gorko1
Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44 Prispevkov: 656 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Čet Avg 20, 2009 19:36 Naslov sporočila: |
|
|
| etapdavid je napisal/a: | Goran,
kateri interkonekt in power kabel uporablja tvoj kolega za priključitev CD playerja Audioaero Capitole Reference. Po mojih izkušnjah, imam namreč Audioaero Presige SACD SE player, je Audioaero kar precej "izbirčen" glede kablov.
Toni |
1. powercord DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikači Oyaide M/F1)
2. interkonekt DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikači Furutech XLR Rhodium)
kabli,ki so bili pred tem že na playerju:
powercordi:
1. Electraglide Epiphany X
2. Electraglide Ultraman
3. Electraglide Synapses 2
3. Nordost Brahma
4. Acoustic Zen Absolute
5. Elrod Statment
6. Fusion Audio....model?
7. Gryphon Reference
8. Magnan Signature
interconecti:
1. Magnan VI cinch
2. Magnan Signature cinch
3. Gryphon Guadeline Reference XLR
4. Nordost Valhalla XLR
LP,
Goran |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
zvocnik
Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12 Prispevkov: 790 Kraj: Piran
|
Objavljeno: Čet Avg 20, 2009 21:57 Naslov sporočila: |
|
|
| gorko1 je napisal/a: |
1. powercord DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikači Oyaide M/F1)
2. interkonekt DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikači Furutech XLR Rhodium)
kabli,ki so bili pred tem že na playerju:
powercordi:
1. Electraglide Epiphany X
2. Electraglide Ultraman
3. Electraglide Synapses 2
3. Nordost Brahma
4. Acoustic Zen Absolute
5. Elrod Statment
6. Fusion Audio....model?
7. Gryphon Reference
8. Magnan Signature
interconecti:
1. Magnan VI cinch
2. Magnan Signature cinch
3. Gryphon Guadeline Reference XLR
4. Nordost Valhalla XLR
LP,
Goran |
Bom kar tule ponovil moj post iz druge teme:
ali ima kdo ali pozna koga, ki ima katerega od sledecih napajalnih kablov za posoditi, na cisto kratek test:
elrod statement II
harmonix x-dc studio master 350
zgoraj navedeni diy folijasti napajalni kabli in interkonekti bi znali biti zelo zanimivi saj je to podobno konstruirano kot so elrodi. kaksne pa so zvocne razlike, ko se jih primerja?
lp _________________ Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !
FZ |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 041 737 410 |
|
 |
ajka
Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00 Prispevkov: 3193 Kraj: Sežana
|
Objavljeno: Pet Avg 21, 2009 09:20 Naslov sporočila: |
|
|
| gorko1 je napisal/a: | | etapdavid je napisal/a: | Goran,
kateri interkonekt in power kabel uporablja tvoj kolega za priključitev CD playerja Audioaero Capitole Reference. Po mojih izkušnjah, imam namreč Audioaero Presige SACD SE player, je Audioaero kar precej "izbirčen" glede kablov.
Toni |
1. powercord DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikači Oyaide M/F1)
2. interkonekt DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikači Furutech XLR Rhodium)
kabli,ki so bili pred tem že na playerju:
powercordi:
1. Electraglide Epiphany X
2. Electraglide Ultraman
3. Electraglide Synapses 2
3. Nordost Brahma
4. Acoustic Zen Absolute
5. Elrod Statment
6. Fusion Audio....model?
7. Gryphon Reference
8. Magnan Signature
interconecti:
1. Magnan VI cinch
2. Magnan Signature cinch
3. Gryphon Guadeline Reference XLR
4. Nordost Valhalla XLR
LP,
Goran |
LP
Kakšen je bil zvočni namen teh DIY kablov !?
Po konstrukcijski zasnovi bi sodil,da so to bolj kabli za "gladenje" sistema samega kot pa spustit skozi čim bolj neokrnjen, čist, transparenten in hiter signal...
Za napravit dober DIY kabel rabiš dober material, ki ga pa prosto na tržišču ni, razen, da si sposodiš material od kakšne kabelske firme,če ti odstopijo material, kar je pa manj možno in zelo drago !!?? _________________ ~ ** ~ |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: - |
|
 |
gorko1
Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44 Prispevkov: 656 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Pet Avg 21, 2009 10:42 Naslov sporočila: |
|
|
| ajka je napisal/a: |
Kakšen je bil zvočni namen teh DIY kablov !?
Po konstrukcijski zasnovi bi sodil,da so to bolj kabli za "gladenje" sistema samega kot pa spustit skozi čim bolj neokrnjen, čist, transparenten in hiter signal...
Za napravit dober DIY kabel rabiš dober material, ki ga pa prosto na tržišču ni, razen, da si sposodiš material od kakšne kabelske firme,če ti odstopijo material, kar je pa manj možno in zelo drago !!?? |
Zvočni namen teh kablov je bilo izboljšati performanse zgoraj naštetih kablov. Signal je neokrnjen, čist, transparenten in hiter... pa še kakšna druga pozitivna lastnost bi se našla. Ja,bilo je drago....sploh zato,ker se je ogromno eksperimentiralo in to čisto za lastne potrebe brez kakršnih komercialnih ambicij. Pa tudi material se dandanes da dobit vsemogoč.
Problem nastane ko ta material imaš in ne veš kaj z njim. Lahko imaš folije ali žice nevem kakšne kvalitete,vrhunske izolacije,strašne konstrukcije.....,nato pa konektiraš napačne konektorje in končaš kot ''gnila hruška''. Zelo pomembno je najti usklajenost vtikač-vodnik.
Ah,ne bom več težil,tu bi se dalo razglabljat še in še.
LP,
Goran |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|