Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY zvocniki - samogradnja - nacrti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.reckhorn.com/index.php?ln=en&prod=c190

Vredno ogleda!
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali pa legenda širokopasovnih Lowther
http://www.lowtherloudspeakers.com/homeindex.html
čeprav v sami primerjavi nima detajlnosti in odzivnosti(dinamike) manger MSW
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
ali pa legenda širokopasovnih Lowther
http://www.lowtherloudspeakers.com/homeindex.html
čeprav v sami primerjavi nima detajlnosti in odzivnosti(dinamike) manger MSW


LP

Lowter in vse njegove izpeljanke pod drugimi imeni so HI-END pogonske enote najvišjega ranga ...Temu primerne so tudi cene ... Zato se je potrebno lotiti le teh z veliko, veliko izkušnjami in s podporo v ostalem delu sistema...
Uspe le redkim !!!!

Primerjava z Mangerjem je malo krivična,ker ima Manger le malo ožji frekvenčni razpon v basu in s tem posledično večjo možnost odzivnosti !!!
Je pa Manager v novejšem času ena boljših "pogruntavščin" !!!


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mangerji delajo nekje od 100 hz naprej še bolje je 140Hz.
vem da so zelo odzivni , lastim si 3 kose(1x še za center) Je pa res da je Mnager zelo nezahteven za Diy ohišja.Postavitev je dokaj enostavna (bolj zaprta , vsak k sebi, srečujeta se naj pred poslušalcem cirka 1-2 m,) pomemben je sub , ki mora bistveno višje igrati in lahko hitro postane moteč oz prezenten...Upam da mi bo s Peerless xxl 12 , pasivno membrano in downfire uspelo vse povezati v eno celoto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Glede na odzivnost bi mu morda bolj pasal kakšen SCAN-SPEAK Illuminator ali Revelator,ki so hitri in odzivni zvočniki...
Tudi tovarna uporablja Scanspeak...

Seveda od okusa je odvisno kaj si želiš...Scanspeakova kombinacija zna biti malo bolj trdega in suhega zvoka !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ravno trdega basa spodaj ne maram, hočem da je točen a uglajen...dovolj nizek a ne pumpast...Scanspeake in tudi Vifa uporabljajo, kolikor je meni znano...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
ravno trdega basa spodaj ne maram, hočem da je točen a uglajen...dovolj nizek a ne pumpast...Scanspeake in tudi Vifa uporabljajo, kolikor je meni znano...


LP

Se mi je zdelo,da je tako ... Tudi meni tisti sintetični trd bas ni všeč ...
Morda je boljša rešitev še SEAS,ki dela bolj prijazen bas a še zadosti trd in hiter...
Prava rešitev za taparvi klasičen poln bas pa je španska produkcija BEYMA zelo kvalitetnih pogonskih enot,ki obstaja že od davnega leta 1969...
Pri audiofilih je manj znana...V pro verzijah je pa zelo cenjena in prekaša po kvaliteti bolj znane produkcije...
Zadnje čase pa se vgrajuje v ultimativne HI-END zv.sisteme ...



_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

beyma mi je poznana, misliš da Peerless ni dovolj dober? Kakšna je sploh slišna razlika med xxl12 in xxx12?
Odvisno je pa tudi od ojačevalca ki ga za sub uporabiš, moj aktivni je alps, dodatno obdelan in mogoče še z vgrajenim HöFEX exciterjem(studijski , firma ki žal ne obstaja več.
http://www.soundonsound.com/sos/1997_articles/dec97/hofex.html

Mangerje drugače dobro poznaš? Saj so že zelo dolgo "zunaj" le njihove začetne bolezni so morali popraviti, sam koncept punktualnega izvora je pa res nekaj posebenga.In kar je zanimivo tip membrane je zelo podoben našim bobničem...?!! Wink Ko jih prvič poslušaš se ti zdi da ni dovolj visokih tonov, ker smo vsi navajeni sikajočih kovinskih membran, a hitro vidiš da so vsi detajli več kot prisotni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2010 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
beyma mi je poznana, misliš da Peerless ni dovolj dober? Kakšna je sploh slišna razlika med xxl12 in xxx12?
Odvisno je pa tudi od ojačevalca ki ga za sub uporabiš, moj aktivni je alps, dodatno obdelan in mogoče še z vgrajenim HöFEX exciterjem(studijski , firma ki žal ne obstaja več.
http://www.soundonsound.com/sos/1997_articles/dec97/hofex.html

Mangerje drugače dobro poznaš? Saj so že zelo dolgo "zunaj" le njihove začetne bolezni so morali popraviti, sam koncept punktualnega izvora je pa res nekaj posebenga.In kar je zanimivo tip membrane je zelo podoben našim bobničem...?!! Wink Ko jih prvič poslušaš se ti zdi da ni dovolj visokih tonov, ker smo vsi navajeni sikajočih kovinskih membran, a hitro vidiš da so vsi detajli več kot prisotni.


LP

Peerlees je odličen za svoj denar... Vseeno pa nima take kvalitete,ki jo Manger zasluži za partnerja ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bi bilo fino še več slišati.... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2010 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
berni je napisal/a:
beyma mi je poznana, misliš da Peerless ni dovolj dober? Kakšna je sploh slišna razlika med xxl12 in xxx12?
Odvisno je pa tudi od ojačevalca ki ga za sub uporabiš, moj aktivni je alps, dodatno obdelan in mogoče še z vgrajenim HöFEX exciterjem(studijski , firma ki žal ne obstaja več.
http://www.soundonsound.com/sos/1997_articles/dec97/hofex.html

Mangerje drugače dobro poznaš? Saj so že zelo dolgo "zunaj" le njihove začetne bolezni so morali popraviti, sam koncept punktualnega izvora je pa res nekaj posebenga.In kar je zanimivo tip membrane je zelo podoben našim bobničem...?!! Wink Ko jih prvič poslušaš se ti zdi da ni dovolj visokih tonov, ker smo vsi navajeni sikajočih kovinskih membran, a hitro vidiš da so vsi detajli več kot prisotni.


LP

Peerlees je odličen za svoj denar... Vseeno pa nima take kvalitete,ki jo Manger zasluži za partnerja ...

A veš da si me zdaj spravil v dvome in razmišljam da bi kompletni sistem Mangerjev posodobil.
Se pravi sedaj imam Manger Swing(edino moje ohišje) +Peerles, bi pa raje šel na Zerobox109 s Scanspeakom. Zanimivo se mi zdi da uporablja kretnico prvega reda z 6dB, nekaj je Daniela MANGER razlagala zakaj, a sem pozabil pomen..
Glede na to da Peerless xxls12 že imam, kaj meniš da bi ta sub obdržal , in imel Scanspeake v 109 spodaj še rezane ali bi razvili boljši zvok ali je to moje razmišljnje zgrešeno.
Bi bilo ugodno če bi bil SCANSPEAK rahlo nagnjen navzgor(podobno kot focal utopia) da bi bla skupna slika bolj punktualna ali je to spet zgrešeno?
Vem da imam samo čudna vprašanja...Samo bolje ta kot samo ekonomska...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločil sem se za izgradnjo enako Mangerju v originalu Zerobox 109. Se pravi bas modifiziran Scanspeak, edina razlika da bo sub ostal aktiven pod 50 Hz.
Trenutno iščem primeren ojačevalec , ki bi moral biti zelo hiter , detailiran , dinamičen , da ne pokvari zmožnosti Mangerjev
ožji izbor:
Audia Flight fl50 ali fl100, zanimiv celo 3.100 (3 kanalni še za Manger center
Parasound JC-1,
ÁSR Emitter 1, moti me cena + akku
upam da še najdem kaj v nižjem cenovnem rangu Wink
Napotki priporočeni..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glasba



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 12:30
Prispevkov: 62
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz bi vprasal samograditelje boxov, kje kupujete furnir in kako debeli se uporablja pri boxih?
hvala

glasba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1408
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi ne furniramo... Wink (lak, poliester, HPL)
Drugače pa ima velik izbor Javor na Celovški(tudi eksote, bubinga...)ali
J.U.A.FRISCHEIS Celovška cesta 492

Odvisno od kvalitete in vrste furnirja se izbere tudi debelina. Uporablja se od 0.6 do 2.5 nekatere celo več.. pa odvisno kakšno prešo uporabljaš ker debelejšega včasih težje pritisneš na površino..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe