| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
Clancy
Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46 Prispevkov: 19
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 12:24 Naslov sporočila: |
|
|
| MihaM je napisal/a: | Naslednjič ti polagam na srce, da komonente kupuješ po lastni lestvici in ne po testih iz revij. Ti čist nič ne pomenijo "Best buy" "5*", ... če to ni zvočnik narejen zate . . . Saj veš, vsako uho ima svojega malarja. Na tvojem mestu bi poizkusil preposlušati čimveč ojačevalcev na lastnem sistemu . Mogoče pa ugotoviš, da je problem v zvočnikih in ne ojačevalcu. Sicer imam sam med drugim tudi yamaho 440, ampak jo uporabljam le za soround pri gledanju DVD jev.
Torej .. poslušaj, poslušaj, poslušaj, poslušaj , ... potem pa kupi.
Tudi 300 EUR ni malo denarja .
Lp M . |
Hja, verjetno je kot ti praviš ta zvočnik bil "narejen zame", saj sem takrat najprej imel DM 601, jih leta 2001 prodal in kupil DM 601 S2. V nasprotnem primeru bi sigrno kupil kaj drugega.
Če je ena komponenta ocenjena z tremi zvezdicami, druga pa z petimi je že za razmislit ali boš kupil tisto z tremi. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01 Prispevkov: 1127 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 12:37 Naslov sporočila: |
|
|
Na teste ne daj veliko, testi se objavljajo v revijah, revije pa vemo da se prodajajo in s tem namenom tudi izhajajo.
Kot vidim so ti zvočniki res všeč, in če je tako ostani pri njih in išči čimboljše partnerje, razmisli tudi o playerju če sedaj vrtiš na kakem dvd-ju. Da se najti za 150€ ojačevalec in cd player s katerima bi znatno izboljšal zvok, pa naj se ti ne mudi in čimveč sprobaj in preposlušaj na svojih zvočnikih, po možnosti v svojem prostoru. Rabljeno seveda...
Lp |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ajka
Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00 Prispevkov: 3193 Kraj: Sežana
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 13:16 Naslov sporočila: |
|
|
| Clancy je napisal/a: | Tako je Numb. Budget je strogo omejen na 300€...kriza pač.
Ko sem leta 2001 kupil te zvočnike, so v svojem razredu bili Best Buy in 5*. Kako je v tem času napredovala tehnika, materiali, kateri zvočniki so sedaj nasledniki DM 601 S2 in kako sedaj zvenijo nimam pojma. V teh osmih letih sem bil čisto out (prenova hiše, družina, otrok...)
Mislim pa, da bi z nabavo dobrega integrirca kar nekaj pridobil na zvoku. Če bi vzel naprimer zgoraj svetovanega Rotela RA-04, bi kasneje v primeru upgradea na boljše zvočnike lahko komot (kvalitetno) poganjal tudi te nove zvočnike.
Prehod na višjo klaso pa trenutno ne pride v poštev...mogoče čez 10 let, ko "pridejo dol" krediti
Zato pa tudi želim za minimalni vložek dobiti čimveč zvoka.
LP! |
LP
Če ni "denarnega vložka" tudi nekega bistvenega napredka v zvoku ni !!!
Torej če kupujemo v istem razredu se vrtimo samo okoli iste "pašte" in "izgube denarja"...
Torej če je " kriza " ne kupuj nič pa potem ko kaj "zbereš" kupiš za bistveno več denarja ...
Drugo pa je ,če hočeš spremenit vso "filozofijo zvoka" ampak potem smo spet pri zvočnikih ... 5 zvezdic ne pomeni nič pri "barvi zvoka" ... S temi zvezdicami se "kitijo" mnogi zvočniki pa so si zelo,zelo različni !!!
INDIANA LINE ;čisto drugi svet,lahki za poganjat,vrhunska obdelava(pravi furnir) vse za ceno max. 600 € za par najboljši model !!!!
Monitorji pa še manj !!!
"Večinoma je napredek v zvoku bolj problem ozkega ali širokega razmišljanja audiofila samega kaj hoče spremenit in ali se to "upa" !!! _________________ ~ ** ~ |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: - |
|
 |
krokar
Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45 Prispevkov: 1454 Kraj: Štajerska
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 13:26 Naslov sporočila: |
|
|
OK, moram tudi jaz popustiti!Če so ti zvočniki res tako prirasli k srcu in meniš, da boš z nekim drugim ojačevalnikom iz njih izvabil neke bistveno boljše zvoke, pač bodi tako!
Le 2 primera dobrih ojačevalnikov z Bolhe:
-Onkyo Integra A-8850 za 160€(zelo dobro zveneča klasika!)
-Cambridge Azur 540A za 290€(morda malce šibek, a sicer hvaljen)
Vseeno mislim, da ključ ni v tem! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01 Prispevkov: 1127 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 13:52 Naslov sporočila: |
|
|
Ajka, mislim da tukaj ne gre o razmišljanju avdiofila, oz. ne vidim nobene povezave s tem primerom?
Sam sem imel isti nikakav zvočnik pa se je stanje izboljšalo za razred po menjavi receiverja za ojačevalec. Pa še vedno je 300€ zgornja meja, pravi.
Pa tudi ne igra tukaj vloga kaj je smotrno in kaj ne, ampak kaj si želi, verjamem da po vseh kreditih mu je ostalo 300€ za svoj lasten gušt, in najbrž komaj čaka da doma priklopi novo igračko in pač uživa v uporabljanju le te.
Je pa zanimiva linija teh zvočnikov, lahko napišeš malo več, kje se jih prodaja, se jih da slišat, cenik, v oči mi je padel predvsem monitor z rdečim furnir finišem. Hvala. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34 Prispevkov: 2585 Kraj: Škofja Loka
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 14:04 Naslov sporočila: |
|
|
| krokar je napisal/a: | OK, moram tudi jaz popustiti!Če so ti zvočniki res tako prirasli k srcu in meniš, da boš z nekim drugim ojačevalnikom iz njih izvabil neke bistveno boljše zvoke, pač bodi tako!
Le 2 primera dobrih ojačevalnikov z Bolhe:
-Onkyo Integra A-8850 za 160€(zelo dobro zveneča klasika!)
-Cambridge Azur 540A za 290€(morda malce šibek, a sicer hvaljen)
Vseeno mislim, da ključ ni v tem! |
Z zgoraj omenjenim onkyjem sem bil relativno zadovoljen na System Audio zvočnikih, z B&W pa to ni bilo to. Pa niti ne vem zakaj, ker onkyo bi moral ravno lepo pokompenzirat tisti visokotonec na B&Wjih. Z cambridge audio tudi ni tako igralo kot se zagre, bilo pa je malo bolje.
Za 280€ dobiš novega NADa C315, za nekaj čez 300 pa C325. Jaz bi se odločil za to. Meni je kombinacija zvenela kar prijetno.
Sta pa tadva NADa nekoliko močnejša od zgoraj omenjenih integrircev. Sicer pa je tisti Onkyo na bolhi kar dober nakup, ampak žal ne za te zvočnike
lp, matej _________________ Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
kumer
Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45 Prispevkov: 948 Kraj: MARIBOR
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 19:08 Naslov sporočila: |
|
|
ajka
indiana line, kje si dobil te cene, se to dobi v slo
lahko poveste kaj več o teh zvočnikih...še nisem slišal za to firmo
hvala
lp |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
krokar
Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45 Prispevkov: 1454 Kraj: Štajerska
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 19:54 Naslov sporočila: |
|
|
Seveda se kot ponavadi da veliko izvedeti z googlanjem , a pod črto gre za italijanske bookshelf zvočnike, ki delajo v bas refleks načinu in se jim pripisuje glede na velikost dober bas in pa, da s cenejšimi ojačevalniki in CD playerjem lahko narediš kar dobro entry level verigo.
Vprašanje se seveda vedno pojavlja, če pričakovanja nekaterih glede na finančne možnosti niso previsoka.A nekje je seveda treba začeti, vprašanje je potem le na katerem koncu prvo nadgrajuješ.Jaz pač zagovarjam, da je to najbolj pogosto potrebno pri zvočnikih. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
kraljmatjaz

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27 Prispevkov: 1028 Kraj: Gorica
|
Objavljeno: Pet Sep 18, 2009 20:08 Naslov sporočila: |
|
|
Indiana line je ena starejsih italijanskih firm, ki se ze vec kot 30 let bavi z zvocniki.
Predvsem v "budget" sektorju je zadnja leta v Italiji zelo cenjena, saj nudi super razmerje cena/kvalitata. Zelo solidna izdelava, dober zvok pa super cena.....to je ta pravi recept v danasnjih kriznih casih!!!
V zadnji stevliki italijanske revije Digital AudioVideo je test Tesi linije zvocnikov za home-theater- (za nekaj nad 1000 eurov v Italiji dobis celoten 5.1 komplet s subwooferjem vred), ki je bila zelo dobro ocenjena kar se tice izdelave in zvoka predvsem pa je poudarek na izredno ugodnem razmerju med ponujeno kveliteto in ceno.
LP
Miran _________________ Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti) |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ajka
Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00 Prispevkov: 3193 Kraj: Sežana
|
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: - |
|
 |
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34 Prispevkov: 2585 Kraj: Škofja Loka
|
Objavljeno: Sob Sep 19, 2009 16:37 Naslov sporočila: |
|
|
To so cene v evrih za par? _________________ Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiomaniac

Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40 Prispevkov: 988 Kraj: LJ
|
Objavljeno: Sob Sep 19, 2009 18:54 Naslov sporočila: |
|
|
Tako piše (coppia=par) !?  _________________ I may not always be right; but, I'm never wrong ! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34 Prispevkov: 2585 Kraj: Škofja Loka
|
Objavljeno: Sob Sep 19, 2009 18:55 Naslov sporočila: |
|
|
Sprašujem, ker italjanščina res ni moje področje  _________________ Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Numb

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01 Prispevkov: 1127 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sob Sep 19, 2009 19:53 Naslov sporočila: |
|
|
| Par, ja. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|