Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Velodyne sub
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 13, 2012 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matjaz z je napisal/a:
kdo ma večjega ; )

http://www.royaldevice.com/la%20repubblica-eng.htm

.


Tudi na našem forumu so taki, ni treba v Italio (še vedno nestrpno pričakujem poročilo o zvoku pri pro-jetu)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:
Kaj novega povej !


Navedeni povzetki @zvočnika zvenijo kot citati iz audio biblije. Nihče v tej fazi ne bo ugovarjal.

Čim bo pa prišla konkretna tema kot je recimo bass reflex, pa si bomo skočili v lase, ker bodo nekateri v hipu pozabili (če sploh vedo) da je to 'fake' ali 'artefakt' hahaha. Italijani rečejo : ..se non e vero - e almeno ben trovato..(če že ni resnično, je vsaj dobro pogruntano)

Saj tudi box je artefakt, ker se tako težko znebimo njegovih koloracij.
Pa crossover tudi. Elektronski crossover je luksus napram sirotinji od pasivnega. Tudi če so notri oljni kondenzatorji z maščobo cesarja Hirohita.

Ta hip, pa tudi že leta nazaj, bi si naredili največjo uslugo ako bi sprejeli aktivne zvočnike kot najboljši kompromis. Tehniki to že dolga leta dopovedujejo. A kaj, ko trg (audio drkadžije) tega ne sprejema. Radi se igramo s kabelčki, pa ojačevalčki. Rezultata ni, a to ni tako važno.

V zgodovini imamo kar nekaj fantastičnih dosežkov (Beveridge, Acoustat X pa tudi cenejši Philips, Grundig, Advent..).
Kljub temu je tudi danes na trgu veliko takih rešitev. Težava je samo v tem, ker je zaradi nepopularnosti na voljo ali ceneno ali zelo drago. Vmes pa nič.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ta hip, pa tudi že leta nazaj, bi si naredili največjo uslugo ako bi sprejeli aktivne zvočnike kot najboljši kompromis. Tehniki to že dolga leta dopovedujejo. A kaj, ko trg (audio drkadžije) tega ne sprejema. Radi se igramo s kabelčki, pa ojačevalčki. Rezultata ni, a to ni tako važno.

Tudi studii, ki se ne igrajo s kabelčki in ojačevalčki niso vsi za aktivo Crying or Very sad

Kaj pa fonoti-naj bodo že vgrajeni v gramofone? Pa ročke in glave?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:
Kaj novega povej !
Zakaj noben "pameten" Kekec nikoli noče omenit minimalistične pasivne kretnice, ki deluje kot "no crossover", ampak raje teoretizira o kompleksnih pasivnih reda 24db, ki se obnašajo v nasprotju z "no filter" 6-12db, radikalno drugače?

Res, dosledno teoretiziranje, če zmečlješ avtobuse in bicikle v isti koš in iz tega zračunaš povprečni učinek obojih.
Laughing
Puristični audiofilski cilj je "no filter", kar je nemogoče, vseeno pa veriga komponent z skoraj nič filtri, če je dosledno zgrajena, ima odprt zvok, ker glasbena informacija z nekaj atrefakti, seveda, pride do zvočnikov praktično nefiltrirana.
In zdaj poglejmo kaj se zgodi v sobi, polni odbojev, odboji so daleč najmočnejši artefakti, poleg tresljajev ohišij komponent in predvsem, tresljajev, ki jih driverji prenašajo drug na drugega, tu se srečamo z pravcatimi "kohortami" izjemno močnih artefaktov, kar tresljaji in odboji in stojni valovi so.
Da ne omenjamo mainstream pasivnih komponent, najpogosteje vgrajenih v večino komponent, ki so zakladnice artefaktov napram solidni audio standard pasivi.

Kaj narediti z vsemi temi artefakti, ki dobesedno"prevpijejo" večino artefaktov, ki jih lahko izmeri elektronik?

Preprosto. Odgovor sem podal v vprašanju.
Šele, ko se rešimo v kar največji meri mehansko generiranih superartefaktov sobe in ohišij, bomo slišali nekaj tega, kar teoretiki elektronike "slišijo" na svojih sistemih, ki veselo bobnijo zaradi mehanskih artefaktov in odbojev sobe in res me čudi, kako jim potem uspe slišat kompletne razlike med različnimi zasnovami?
Seveda jih slišijo, a samo majhen delček, celotnega potencijala pač ne, ker se niso pozabavali z mehanskimo generiranimi in artefakti industrijske pasive v komponentah.
Njihove trditve zvenijo kot trditve človeka, ki non stop trdi, da lahko stoji ob rjovečem letalskem motorju in sliši kako mu tiktaka ročna ura in da s tem, ko nastavi uro, nastavi tudi letalski motor. Laughing

K sreči povsod, tudi pri nas, živijo propulzivni in inovativni elektroniki, ki glede nelektronskih znanj v audiu pravijo:"Ni moje področje, ne bi vedel kako vpliva" in k sreči imajo svoje učence in pristaše in žal nihče od njih ne dela v audio branži, kar tudi dosti pove o tem, koliko so pri nas cenjeni strokovnjaki in koliko "vsevedi".
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Zakaj noben "pameten" Kekec nikoli noče omenit minimalistične pasivne kretnice, ki deluje kot "no crossover", ampak raje teoretizira o kompleksnih pasivnih reda 24db, ki se obnašajo v nasprotju z "no filter" 6-12db, radikalno drugače?



Saj smo poskušali...
Gotovo se spomniš nekaj postov, kjer sem ti jaz poskušal podati svoj pogled na primernost oz. ustreznost kompleksnosti filtrov v posameznih projektih, izpostavil primer uspešne metode filtriranja za uporabo le enega elementa (npr kondenzator) v filtru za doseganje npr. 18 dB strmine reza...
S tvoje strani ni bilo interesa ali pa morda razumevanja za razčlenitev praktičnih primerov, pa nisem vztrajal.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-- Hm, ker ima soba probleme - tudi če dodamo še enega, kdo bo to opazil ?
Bravo ! Če je tvoj sistem zgrajen na teh temeljih...

-- V aktivnem crossoverju so ravno tako pasivni elementi, ki naredijo delo !

Samo da to napravijo tam, kjer parametre diktiraš ti, ne pa parazitske lastnosti driverjev. Pa narediš na malih signalih in ne v močnostnem delu - kar ima za posledico slabše delovanje izhodnega ojačevalca, slabšo kontrolo zvočnikov, slabši tranzientni odziv, upočasnitev, distorzijo.

Ne gre pozabiti, da z aktivnim crossoverjem že izhodni ojačevalec ne dobi filtriranega signala - avtomatsko igra bolj transparentno z veliko manj intermodulacije, pa zvočnik mu predstavlja veliko lažje breme - ne da se mi smili, ma dela boljše ! Tudi ljubljeni kabel je lahko boljši, če je namenjen samo za en del spektra.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Zakaj noben "pameten" Kekec nikoli noče omenit minimalistične pasivne kretnice, ki deluje kot "no crossover", ampak raje teoretizira o kompleksnih pasivnih reda 24db, ki se obnašajo v nasprotju z "no filter" 6-12db, radikalno drugače?



Saj smo poskušali...
Gotovo se spomniš nekaj postov, kjer sem ti jaz poskušal podati svoj pogled na primernost oz. ustreznost kompleksnosti filtrov v posameznih projektih, izpostavil primer uspešne metode filtriranja za uporabo le enega elementa (npr kondenzator) v filtru za doseganje npr. 18 dB strmine reza...
S tvoje strani ni bilo interesa ali pa morda razumevanja za razčlenitev praktičnih primerov, pa nisem vztrajal.
LP Jernej
Žal elektroniki praviloma menite, da se artefakti lahko odstranijo samo z elektroniko in ravno ti si mi pokazal enega načinov, kako artefakti nastajajo po mehanski poti.
Prijel sem tega bika za roge in do zdaj našel par načinov, da sem radikalno zmanjšal njihove vplive.
Posledica.
Prej sem mislil, da kaj vem o svojem sistemu, zdaj vidim, da šele tako obdelan sistem terja povsem nova učenja in spoznanja.
Strmine sem tako zaenkrat pustil tovarniške in se jih bom lotil kasneje, ko bom zvočnike poskusno povsem "ribboniziral" nad 2500hz.
Bending waveji, ki jih uporabljam in sem jih malce preuredil, dejansko daleč najbolje delujejo samo z enim, audiofilskim kondenzatorjem in ožičenjem.
Tudi pri preskušanju določenih true ribbon in magnetostatskih supertweeterjev, se je izkazalo, da so med driverji velike razlike v zasnovah.
Medtem, ko eni zaradi zasnove same brez težav lepo delajo z 6db kretnico, drugi ne.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Ta hip, pa tudi že leta nazaj, bi si naredili največjo uslugo ako bi sprejeli aktivne zvočnike kot najboljši kompromis. Tehniki to že dolga leta dopovedujejo. A kaj, ko trg (audio drkadžije) tega ne sprejema. Radi se igramo s kabelčki, pa ojačevalčki. Rezultata ni, a to ni tako važno.

Tudi studii, ki se ne igrajo s kabelčki in ojačevalčki niso vsi za aktivo Crying or Very sad

Kaj pa fonoti-naj bodo že vgrajeni v gramofone? Pa ročke in glave?



Da ni problema menjavanja igle/glavice bi to bilo že zdavnaj totalno integrirano. Ker gre za dramatično kritičen spoj.
So pa vsaj integrirali glavico v shell (SPU, Concorde, Thorens z EMT itd.,)..Konec koncev ni tako malo modelov iz zgodovine in sedanjosti, kjer je tudi ročka nedeljiv komplet z gramofonom. Seveda ciljam na uspešne modele, da ne bi kdo privlekel na dan RIZ ali Iskra gramofone (po vzoru parlamentarne demagogije, hahaha).

Prihod CD-ja je povzročil iztrebljanje phono vhodov v predojačevalcih in integriranih ojačevalcih. Avdiofili pa so se počasi začeli vračati na analogijo. Zato poplava phono stage-ov. V bistvu sodijo v predojačevalec, ne v gramofon.

Pravkar berem da je Dynaudio poslal na trg dva aktivna modela Excite serije..

Da se studiji ne odločajo za aktivno varianto je po mojem kriva samo slaba ponudba. Če bi tisti pasivni zvočniki, ki so si jih izbrali bili tudi v aktivni izvedbi - bi se tehtnica krepko prevesila..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
-- Hm, ker ima soba probleme - tudi če dodamo še enega, kdo bo to opazil ?
Bravo ! Če je tvoj sistem zgrajen na teh temeljih...

-- V aktivnem crossoverju so ravno tako pasivni elementi, ki naredijo delo !

Samo da to napravijo tam, kjer parametre diktiraš ti, ne pa parazitske lastnosti driverjev. Pa narediš na malih signalih in ne v močnostnem delu - kar ima za posledico slabše delovanje izhodnega ojačevalca, slabšo kontrolo zvočnikov, slabši tranzientni odziv, upočasnitev, distorzijo.

Ne gre pozabiti, da z aktivnim crossoverjem že izhodni ojačevalec ne dobi filtriranega signala - avtomatsko igra bolj transparentno z veliko manj intermodulacije, pa zvočnik mu predstavlja veliko lažje breme - ne da se mi smili, ma dela boljše ! Tudi ljubljeni kabel je lahko boljši, če je namenjen samo za en del spektra.

Vsaka soba ima probleme, vendar pa jih lahko večino rešimo na ohišjih, v boxih in izven njih in z srebrno žico, wide teflonom in rodijem in audiofilsko pasivo na napajalnem delu in primernimi bypass kondiji na poti signala, ki mora biti čim krajša.
Na kanal uporabljam 7 driverjev v 6 ločenih ohišjih, pomeni, da jih lahko skoraj poljubno premikam in nagibam, da jim uskladim faze in tak line array 7 sistemec ima dosti manj problemov z kohezijo in odboji kot 3-4 sistemski, še najbližje je-dvosistemcu.
Kar kaže, da si, dokler ne gremo preizkusit v praksi, stvari bolj predstavljamo kot ne, iz utrjenih prepričanj in zato se splača raziskovat preko prepričanj.
Ženin sistem je zelo simpl- aktiven, takega je hotela in ja, ima svoje prednosti.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn, ti bo zneslo do penzije najti pravo postavitev ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn - všeč mi je tvoje eksperimentiranje in nekonvencionalen pristop k izdelavi zvočnika . Tudi sam ponavadi en bas zvočnik sprobavam v vsaj petih različnih principih kište in skoraj vedno se zgodi da v enem od teh deluje za v poj k...c v drugem pa odlično , tudi glede strmine reza ne pomaga nič drugega kot pa sprobavanje ampak še vedno mi je v skoraj vsakem primeru deloval 6 db filter - če je ta le mogoč - dosti boljše kot pa 12 ali celo 24 db . Mestn daj mi še nekaj razloži, ker mi ni najbolj jasno, kako ti je uspelo probleme sobe - stojne valove , odboje - eliminirat na ohišju , v boxu in z srebrno žico ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 00:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Prihod CD-ja je povzročil iztrebljanje phono vhodov v predojačevalcih in integriranih ojačevalcih. Avdiofili pa so se počasi začeli vračati na analogijo. Zato poplava phono stage-ov. V bistvu sodijo v predojačevalec, ne v gramofon..

Ampak, sam praviš, imaš kar nekaj fonotov(sedaj ti igra samo Nbiru). Če bi imel fono že v predojačevalcu, bi ti bilo potem to dovolj?


ambasador je napisal/a:
Da se studiji ne odločajo za aktivno varianto je po mojem kriva samo slaba ponudba. Če bi tisti pasivni zvočniki, ki so si jih izbrali bili tudi v aktivni izvedbi - bi se tehtnica krepko prevesila..

Seveda je kriva slaba ponudba. Pa še nekaj, zakaj naj bi firma, ki dela odlične zvočnike delal tudi odlične ojačevalce? In tudi, če uporablja druge PMC-Bryston, ali naj bi to bila naj kombinacija? Mogoče v nekem trenutku celo lahko...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 790
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:
Kaj novega povej !


Lahko vidis tudi sam, da se niti dognanega ne sprejema. Nove ideje morajo biti a je vprasanje, ce delajo. Bistvo vsega je, da so bili vsi principi okoli reprodukcije ze zdavnaj pogruntani, le tehnologija se menja.

Ce je nekaj za koncno reprodukcijo prav, je pac prav. Tehnologija pa omogoca podozivljanje istih idej na 'visjem' nivoju.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 790
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
markoni je napisal/a:
Kaj novega povej !


Navedeni povzetki @zvočnika zvenijo kot citati iz audio biblije. Nihče v tej fazi ne bo ugovarjal.

Čim bo pa prišla konkretna tema kot je recimo bass reflex, pa si bomo skočili v lase, ker bodo nekateri v hipu pozabili (če sploh vedo) da je to 'fake' ali 'artefakt' hahaha. Italijani rečejo : ..se non e vero - e almeno ben trovato..(če že ni resnično, je vsaj dobro pogruntano)

Saj tudi box je artefakt, ker se tako težko znebimo njegovih koloracij.
Pa crossover tudi. Elektronski crossover je luksus napram sirotinji od pasivnega. Tudi če so notri oljni kondenzatorji z maščobo cesarja Hirohita.

Ta hip, pa tudi že leta nazaj, bi si naredili največjo uslugo ako bi sprejeli aktivne zvočnike kot najboljši kompromis. Tehniki to že dolga leta dopovedujejo. A kaj, ko trg (audio drkadžije) tega ne sprejema. Radi se igramo s kabelčki, pa ojačevalčki. Rezultata ni, a to ni tako važno.

V zgodovini imamo kar nekaj fantastičnih dosežkov (Beveridge, Acoustat X pa tudi cenejši Philips, Grundig, Advent..).
Kljub temu je tudi danes na trgu veliko takih rešitev. Težava je samo v tem, ker je zaradi nepopularnosti na voljo ali ceneno ali zelo drago. Vmes pa nič.


Kaj dosti se temu najbrz ne da dodati.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 790
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Prihod CD-ja je povzročil iztrebljanje phono vhodov v predojačevalcih in integriranih ojačevalcih. Avdiofili pa so se počasi začeli vračati na analogijo. Zato poplava phono stage-ov. V bistvu sodijo v predojačevalec, ne v gramofon..

Ampak, sam praviš, imaš kar nekaj fonotov(sedaj ti igra samo Nbiru). Če bi imel fono že v predojačevalcu, bi ti bilo potem to dovolj?


ambasador je napisal/a:
Da se studiji ne odločajo za aktivno varianto je po mojem kriva samo slaba ponudba. Če bi tisti pasivni zvočniki, ki so si jih izbrali bili tudi v aktivni izvedbi - bi se tehtnica krepko prevesila..

Seveda je kriva slaba ponudba. Pa še nekaj, zakaj naj bi firma, ki dela odlične zvočnike delal tudi odlične ojačevalce? In tudi, če uporablja druge PMC-Bryston, ali naj bi to bila naj kombinacija? Mogoče v nekem trenutku celo lahko...


Ce lahko povem:

Saj ves, da je veliko produktov specializiranih firm / zvocniki / ojacevalniki / kabli, katerih konstruktorji obvladajo samo tisto ozko in potem tu nastopimo se mi z nasimi caranji, ki se nikoli ne nehajo.

Pri aktivnemu zvocniku je 'problem', ker je startna investicija za eno komponento 'visoka' in zato precejsnja ovira pri izbiri.

Aktiven sisitem je pac druga zgodba, ki traja leta in cekini pocasi kapajo iz denarnice a na koncu...

Dejstvo je, da je aktiva superiornejsa in, da se vrnem na zacetek LinkWitzLab izseckov so tu se OB zvocniki pa ribboni. Vem, da se veliko ljudi s tem ne bo strinjalo, razlogi za to so seveda razlicni in cisto nic ni narobe s tem.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe