Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Asinhroni USB
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 15:10    Naslov sporočila: Asinhroni USB Odgovori s citatom

Zadnje čase se precej govori o asinhroni USB povezavi DACov. Način prenosa podatkov mi je jasen, ni mi pa jasen od česa zavisi ali bo USB povezava sinhrona ali asinhrona.

Je to odvisno od:

1. DACa in računalnika
2. Samo DACa
3. Od programske opreme/gonilnikov
4. Nekaj drugega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1405
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam da od usb modula, ki je v dacu, in driverjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 321
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Asinhrono lahko deluje DAC tako, da mu računalnik pošlje podatke preko USB-ja, DAC jih shrani v buffer, šele nato jih DAC-ov clock posreduje DA vezju. Vse pa je odvisno od programske opreme, saj mora računalnik tudi dobiti povratno informacijo kdaj je buffer toliko »prazen«, da lahko pošlje naslednjo skladbo oziroma paket podatkov.
Tako si jaz predstavljam asinhrono delovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 766
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

2.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tip prenosa je odvisen od čipa v DAC-u oz bilokateri usb napravi.

Sinhroni prenos pomeni, da računalnik s svojim clockom fila usb napravo in ga ne zanima ali ima naprava o tem še kaj za povedati.

Pri asinhronem prenosu pa naprava daje računalniku takt oz. povratne informacije o poteku prenosa.

Več info:
http://www.hifi-advice.com/USB-synchronous-asynchronous-info.html

http://www.usbdacs.com/hs24192/hs24192.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem sklepam, da je res tako kot je rekel dr. sah: USB modul v DACu ter gonilniki na računalniku (ki skrbijo za info, ki pride iz DACa nazaj).

Hvala vsem za razlago Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule na tem linku je še nekaj uporabnega materiala z opisom še drugih "kontraverznih" dejavnikov

http://www.thewelltemperedcomputer.com/KB/USB.html
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 766
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, ampak gonilniki, ki pridejo zraven DACa. Zato opcija 2.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 07:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še en zanimiv del članka Smile

Citiram:
Audiophile USB cables

This is an easy test.
Connect your high speed USB device, e.g. a hard disk using your audiophile grade USB cable. If hi-speed mode (480 Mbps instead of 12 Mbps, the old USB 1 standard) fails, it is a bad DIY digital cable not even compliant with USB 2 standards.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2801
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 08:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... se pravi, da DAC z asinhronim USB vhodom, lahko na ta način povežemo z PC-jem le, če ima ta USB 3.0 priključek. Sem prav razumel?
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1405
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterpan, danes dobiš dac, pa boš lahko kar sam potestiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
... se pravi, da DAC z asinhronim USB vhodom, lahko na ta način povežemo z PC-jem le, če ima ta USB 3.0 priključek. Sem prav razumel?


Ne. Na vsakem usb 2.0 dela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pod pogojem da je v napravi pravi čip in da imaš zanj driverje. Nekateri proizvajalci tega ne podpirajo, npr. moj FIIO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
peterpan, danes dobiš dac, pa boš lahko kar sam potestiral.


Ouje Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe