Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predstavitev monoblokov NC400
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
audiofill & A ti to resno, da naj bi škatla stala 4 jurje, notranjost (ojačevalec) pa 1 jurja, skupaj torej 5 ???

A je to meni neznana računica, ali se temu reče pohlep ?

Da o zvoku tokrat sploh ne bi.

LpM.


Meni je glede na tržne zakonitosti v audio branži 5 jurčkov za spedenan NC400 ojačevalec logično.

Izdelovalec bo Hypexu za stereo komplet z napajanjem s popustom odcalal kaj jaz vem 800 eur (1250 eur ali koliko je drugače redna cena, se ne spomnim zdajle). Fensi lasersko gravirano ohišje in kvalitetni konektorji kaj jaz vem 400 eur, pa smo že na 1200 eurih na ojačevalec. Pa je treba pridobit ateste o tehnični izpravnosti v državah kjer se bo prodajalo, kar ni zastonj, pa je treba vložit ogromno denarja v marketing, pojavljanje v branih audio medijih širom sveta, brez tega ni nič pa naj bo še tako superioren produkt, tako pač je v tem fohu. Potem zastopniki zahtevajo svoj kos pogače, dilerji pod njimi prav tako, treba je poskrbet za servis, nudit pomoč uporabnikom, pa še mali milijon stvari zraven kar seveda košta, pa si na 5 jurčkih kot bi trenil, pa vprašanje če je dost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Ti moduli izdelani na kitajskem, (kjer so po moje dejansko izdelani) bi po moji laični oceni stali morda 100€ za par ali še manj, torej če jih Hypex prodaja za: popravljam =780€, imajo še kako dobro ekonomsko računico.

Koliko stane izdelava modulov ne vem. Vem pa da niso kar z lune padli, je bilo potrebnih nekaj let razvoja, da so jih zintegrirali kot so, razvoj pa ni poceni, daleč od tega in to si pač morajo priti notri. Logično in normalno. Nuforce je naprimer samo za razvoj enega samega čipa v njihovem malem desktop Icon ojačevalčku porabil več kot pa je stal kompleten razvoj monoblokov Reference 9. Bolj ko so zadeve integrirane dražji je razvoj in da so Ncore module na svojih vsega 8 cm premera doterali tako daleč je moglo stati da mozag peče. Kakšne vse pojave in zakonitosti je potrebno obvladat da spraviš skupaj tako stvar na takih malih gabaritih je pisal Projet. Niti pod razno enostavno.

jacoby je napisal/a:
Kdaj so že napovedali, da je konec klasičnih gramofonov?

Ja kaj pa je z gramofoni? Koliko promil pa se jih proda napram modernim digitalnim izvorom in koliko LP plošč napram digitalnim formatom? Ma kakšen gramofon revival, kapljica v morje. Na audio forumih se tako malo govori o gramofonih, da sploh ni omembe vredno. Če se omejim samo na naš forum, samo ena aktivna tema, pa še to samo par sodelujočih. Zame mrtev format.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Ja kaj pa je z gramofoni? Koliko promil pa se jih proda napram modernim digitalnim izvorom in koliko LP plošč napram digitalnim formatom? Ma kakšen gramofon revival, kapljica v morje. Na audio forumih se tako malo govori o gramofonih, da sploh ni omembe vredno. Če se omejim samo na naš forum, samo ena aktivna tema, pa še to samo par sodelujočih. Zame mrtev format.

Saj smo še vedno v Hi-End cenovnem razredu 5-10K€ ?, treba pogledat koliko % je dejansko tam v uporabi klasičnih gramofonov? kar precej več kot kapljica v morje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

A za druge pa razvoj ne velja ?!

Kako si predstavljate razvoj novega, res boljšega modela, ki bo nadomestil en uspešen model v razredu tam med 1500-2000€ , kjer je konkurenca res huda in se proizvaja več kot 10 let pa, da ne bo samo kozmetični popravek ...

Lahko je izumljat toplo vodo in tako "naparfumirat" ceno (ambasador@), da ni nobenemu na očeh pardon ušesih ...

V zgoraj omenjenem razredu ni blefa si_so vsem na očeh_ušesih, zato je proizvajalec, ki zmore v razredu za množice napravit dober model večji car kot neka "naparfumana esoterica" ...

Se je že v preteklosti zgodilo, da se je pojavil kakšen dober izdelek ampak , če nimaš vizije, ostaneš pri tem si potem samo kaplja v morju ... ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1503
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka

tvoja vera v konkurenco in trg je res neomajna, funkcionira. pa žal ne. a res misliš da večina zna sploh ločiti in izbrati najboljši izdelek,saj veš kaj vse se prodaja in marsikaj bi bilo mogoče bolje da se sploh ne bi pa se. in to dobro veš. če ne pa toliko slabše,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1503
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill

najbrž sploh ne vstaneš od naslonjača in si samo na netu. če bi šel na kaki audio sejem bi videl da gramofon ni tako mrtev format kot se ti zdi. in v Muenchenu in Milanu kar večina hi end razstavljalcev uporablja gramofon kot glavni izvor zvoka. tudi na angleških ali ameriških ni drugače, naš edini resni audio proizvajalec pa tudi nikoli ni tako dobro proizvajal in prodajal pa se ukvarja samo z ZATE mrtvim formatom. verjemi nekateri poslušajo tudi z ušesi in razmišljajo z svojo glavo in ne upoštevajo in verjamejo kar najdejo danes na netu kot oh in sploh d best
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
audiofill

najbrž sploh ne vstaneš od naslonjača in si samo na netu. če bi šel na kaki audio sejem bi videl da gramofon ni tako mrtev format kot se ti zdi. in v Muenchenu in Milanu kar večina hi end razstavljalcev uporablja gramofon kot glavni izvor zvoka. tudi na angleških ali ameriških ni drugače, naš edini resni audio proizvajalec pa tudi nikoli ni tako dobro proizvajal in prodajal pa se ukvarja samo z ZATE mrtvim formatom. verjemi nekateri poslušajo tudi z ušesi in razmišljajo z svojo glavo in ne upoštevajo in verjamejo kar najdejo danes na netu kot oh in sploh d best


Ja imaš prav da manj vstajam iz kavča, pa ne zaradi neta, pač pa zato, ker ne izgubljam časa z gramofonom in vse povezano z njim, prišparan čas raje vložim v glasbo kot pa se ubadam z nebodigatreba opravili ki bi me dekoncentrirala. Za koga mogoče bogokletno zame pa novodobni pristop.

Drugače pa v zvezi gramofona, jih poznam veliko ki ga imajo, pa se bolj kot ne praši, odkar so spoznali kamotnost predvajanja s hard diska bolj malo laufajo. Malo je tistih ki ga uporabljajo kot primarni izvor, če se spet omejim na forum, koliko, mogoče 5 aktivnih forumašev, pa ajde za ziher 10. Pa s tem ne mislim nič slabega, spoštujem drugače misleče, vsakdo uživa kot mu paše, le zame osebno je to mrtev format.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznaš tapravih... Laughing

Drugače se strinjam s tistim "drugače mislečim", zakaj pa ne?
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 203
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me je k pisanju pripravila strahotna lahkotnost razmišljanja o gramofonu kot mrtvem mediju. Torej, pred kakšnimi 20 leti sem romal na Britof (ne na Žale) h Kuzmi po Stabija. In se je pred par leti vse skupaj tako zasukalo, da je po spletu okoliščin moral od hiše. In sem si takrat mislil - no, novim trendom se nima smisla več upirati, digitalna doba je tu, hočeš nočeš, potrebno se je sprijazniti s časom, v katerem živimo. In si niti slučajno nisem mislil, da bom anlogijo pričel pogrešati...

Da ne bo pomote, ko me je glasba pričela zanimati smo bili še zelo daleč od dne, ko je bila ta lahko zapisana kot kombinacija 0 in 1. Morda od tu navezanost na medij, ki je za današnje razmere v marsičem zares zastarel, če ne to, pa vsaj okoren. Po drugi strani pa moram zatrditi, da ŠE NIKOLI nisem slišal digitalne glasbe (medija), ki bi bila tako naravna, prijazna, poletna - kot je to lahko klasičen gramofon. In se moram pridušati - VSI, ponavljam prav vsi, s katerimi prijateljujem in delimo ljubezen do glasbe uporabljajo kot najsuverenejši medij - analogni gramofon! In jih niti ni malo.

Doma imel pred kakšnim letom na preizkusu E.A.R. Acute CD, bil do danes edini, ki me je približno uspel prepričati, ne pa tudi cena, ki bi jo moral plačati zanj.

Z Audiofilom se strinjam v slednjem - ustvariti uspešno intimno povezavo med gramofonom, glavo, predojačevalcem - zamudno, drago, veliko možnosti, da naredimo napako. Ko (če) pa nam uspe pa smo BOGATO poplačani.

Digitalni medij pa se mi - kot aparat - zares zdi 'mrtev'. Ko domov privlečemo škatlo (CD player, denimo) je zadevščina bolj ali manj zaključena. Kar je, je. Zamenjava nekaj bolj ali manj vitalnih delov za moj Marantz SA 15 človeka olajša za 500EU ali več, odvisno od tega, kakšen clock si omislimo. Bi kdo tvegal??

Torej - po mojem - komoditeta, prostorske prednosti, dostopnost do materialov so zagotovo velike prednosti digitalnih pripomočkov in glasbenih zapisov, ki jih - vedno bolj nerad - uporabljam tudi sam. Sem pa malček brskal po netu in - zanimivo - CD kot medij je v preteklem letu kar se prodaje tiče ponovno v upadu, LP pa - tudi ponovno - v vzponu. Si pa ne zatiskam oči in objektivno priznavam - koliko glasbe se je na rovaš upada prodaje CD-jev pretočilo prek spleta lahko le ugibamo.

Spoštujem pa tudi mnenja, kot je Audiofilovo - kot zadnje in najvažneje se mi zdi dejstvo, da glasbo sploh poslušamo, pa naj bo prek tega ali onega medija.

Moj gramofon? Ko bi le Rudijev vrhunski phono-pre ne bil (meni) predrag, potem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1405
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NC400 moduli so namenjeno izključno DIY trgu, in ga ni možno prodajati. Zakaj, ne vem, a tako so se odločili.

Koliko je dejansko vreden, pa je brezveze razpravljati. Moje mnenje je, da če streseš vse iz kakega fršterkerja za 20k eur ven, pridejo ti deli mogoče par sto eur do 2 jurja. Tko da tu ne plačujemo samo materijala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1405
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje so tisti monobloki od projeta: pri meni, jaz jih gonim, in sem prav zadovoljen. Čakam sicer na nc1200, a ne bo groze če jih ne dobim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ajka

tvoja vera v konkurenco in trg je res neomajna, funkcionira. pa žal ne. a res misliš da večina zna sploh ločiti in izbrati najboljši izdelek,saj veš kaj vse se prodaja in marsikaj bi bilo mogoče bolje da se sploh ne bi pa se. in to dobro veš. če ne pa toliko slabše,



LP

Ja žal je res tako ...
"Ščepec" naivnosti na začetku, da sčasoma dobiš "trdo kožo" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 876
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
audiofrik je napisal/a:
audiofill

najbrž sploh ne vstaneš od naslonjača in si samo na netu. če bi šel na kaki audio sejem bi videl da gramofon ni tako mrtev format kot se ti zdi. in v Muenchenu in Milanu kar večina hi end razstavljalcev uporablja gramofon kot glavni izvor zvoka. tudi na angleških ali ameriških ni drugače, naš edini resni audio proizvajalec pa tudi nikoli ni tako dobro proizvajal in prodajal pa se ukvarja samo z ZATE mrtvim formatom. verjemi nekateri poslušajo tudi z ušesi in razmišljajo z svojo glavo in ne upoštevajo in verjamejo kar najdejo danes na netu kot oh in sploh d best


Ja imaš prav da manj vstajam iz kavča, pa ne zaradi neta, pač pa zato, ker ne izgubljam časa z gramofonom in vse povezano z njim, prišparan čas raje vložim v glasbo kot pa se ubadam z nebodigatreba opravili ki bi me dekoncentrirala. Za koga mogoče bogokletno zame pa novodobni pristop.

Drugače pa v zvezi gramofona, jih poznam veliko ki ga imajo, pa se bolj kot ne praši, odkar so spoznali kamotnost predvajanja s hard diska bolj malo laufajo. Malo je tistih ki ga uporabljajo kot primarni izvor, če se spet omejim na forum, koliko, mogoče 5 aktivnih forumašev, pa ajde za ziher 10. Pa s tem ne mislim nič slabega, spoštujem drugače misleče, vsakdo uživa kot mu paše, le zame osebno je to mrtev format.


Tudi jaz spoštujem tiste ki se trudijo z tem črnim nosilcem zvoka, in njegovo gonilno silo gramofonom. Tudi zame je to mrtev format.

Prišel bo pa čas ko ne bo več nobenega fizičnega nosilca zvoka.
Z njimi se bodo ubadali samo posamezniki ljubitelji kar je kapljica v morju. Vsa glasba bo izpuhtela v oblake.
Za množice je glasba v ničlah, in enicah.
Za današnjo analogijo pa velja da se tako vrača kot moda, in ničesar drugega. Če ne moreš tržiti ene zadeve boš pa drugo tako to je.
In ko je železo vroče ga moraš kovati kolikor se le da samo da si kul.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 03:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Vsa glasba bo izpuhtela v oblake.
Za množice je glasba v ničlah, in enicah.


Ja tole si pa dobro povedal,

ha, nočem biti množica...ti si pa lahko, če hočeš.. Confused
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:

Prišel bo pa čas ko ne bo več nobenega fizičnega nosilca zvoka.


Me spominja na tezo Projeta pred časom, ko smo se pogovarjali o dizajnu audio naprav, koliko nam pomeni sam izgled naprave. Sem namreč ves čas pravil, da mi mora biti hifi lep, da naj tudi očke uživajo ne samo ušesa. Pa je uletel Projet v smislu, da mora biti hifi neviden, da imaš pred sabo samo in izključno glasbenike, ne pa da ti naprave in ubadanje z njimi odvračajo pozornost od bistva, torej dogajanja na odru. To mi je takrat dalo za študirat in mislim da ima prav.

V tem duhu obavtni izvori zvoka kot jih poznamo in fizični nosilci izpadejo iz igre in je preskok med nevidne enice in nule v "oblaku" korak naprej ki ga pozdravljam. Samo da pohitrijo širokopasovne internetne povezave, da bodo omogočale streamanje orenk formatov in sem zraven. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
Stran 23 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe