Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tovarniški audio sistem v Toyota Corolla Verso
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Soundfreak je napisal/a:
Teh opcij nimam. Na voljo imam samo nastavitve visokih in nizkih tonov, pa že to je na -. Kot rečeno... najprej je na vrsti menjava zvočnikov.


Da ni komande za balans so j***a. To premore vsak še tako beden avtoradio, ker je to pomembno da si nastaviš stereo. In če ima zvočnike tudi zadaj ima tudi fader. 100%.

Če so zvočniki v kontrafazi najbolj izniči base. Dvigaš volume, zvočnike že zabija, ti pa nimaš občutka da je bistveno glasneje.
Avtoradio ima dovolj moči za tako glasnost, da se ne moreš več pogovarjati s sovoznikom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to s kontra fazo in iznicevanjem dela spektra drzi, je pa res, da do sedaj se nisem imel primera da bi bili original zvocniki priklopljeni iz faze......but never say never....

dostikrat je velik problem amp v avtoradiu....veliko presibak za karkoli resnejsega...dekarirani so nekje okoli 50 w, realno pa imajo nekje okoli 15-20 w po kanalu in nic vec, pa se to hitro pade v clip....ciste moci je izredno malo, damping nikakrsen itd....

v zadnjih letih je prislo na trg kup procesorjev ki so misljeni za priklop na original radio, zato da se ohranijo vse funkcije in prikazi na displayju, obvolanske komande etc.....nato pa se te signale priklopi na aftermarket ojacevalce....ta resitev sicer ni nek super duper kvalitativen cure, definitivno pa dela neprimerljivo z original sistemom.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Soundfreak je napisal/a:
Teh opcij nimam. Na voljo imam samo nastavitve visokih in nizkih tonov, pa že to je na -. Kot rečeno... najprej je na vrsti menjava zvočnikov.


Da ni komande za balans so j***a. To premore vsak še tako beden avtoradio, ker je to pomembno da si nastaviš stereo. In če ima zvočnike tudi zadaj ima tudi fader. 100%.

Če so zvočniki v kontrafazi najbolj izniči base. Dvigaš volume, zvočnike že zabija, ti pa nimaš občutka da je bistveno glasneje.
Avtoradio ima dovolj moči za tako glasnost, da se ne moreš več pogovarjati s sovoznikom.


Pa daj kaj se razburjaš... Exclamation Imam fader in balance... Nimam pa tistih pomagal katere si napisal. Osredotočil sem se na equilizer kot tak in razne ojačitve visokih in nizkih.

Danes sem med vožnjo dal radio na "sobno" jakost (pač da se da normalno zraven pogovarjati) in sem našponal bas na +5 (do konca). In takoj je prišlo do zabijanja. Po moje ni tu problem z napačnim priklopom... Na voljo imam ene zvočnike od Alpine-a. Bom v kratkem preizkusil kako se obnašajo tisti.

POglejte... nimam namena si zrihtat nekega hudega hi fi ozvočenja v avtu. Moti me zabijanje, saj tega v prejšnjem (10 let starem Hyundaiu s Pioneer avtoradiem) nisem bil vajen pa je šla glasnost precej višje. Lahko rečemo temu zahtevnost ali pa kakorkoli pač hočete. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem imaš poškodovan zvočnik, oz. se ti nekje nekaj dotika membran... Sam imam enak avto 2006 in sem več kot zadovoljen z zvokom serijskega audia. Mogoče, ampak samo... mogoče je, da so imeli različni tipi opreme, različne radie... Moj je tisti z opremo SOL in kot rečeno, mi več kot zadošča.
lp
A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2013 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, da malo update-am stanje. Najprej sem zamenjal radio s Pioneerjem DEH 6400bt. Stanje se je malo izboljšalo ampak še vedno ni bilo zadovoljivo. Omislil sem si še Blaupunktov aktivni sub XLF 200. Prvi vtisi so odlični, moram pa ga še nastaviti po mojih željah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe