Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Asinhroni USB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2801
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
before je napisal/a:
... se pravi, da DAC z asinhronim USB vhodom, lahko na ta način povežemo z PC-jem le, če ima ta USB 3.0 priključek. Sem prav razumel?


Ne. Na vsakem usb 2.0 dela.


Torej, če prav razumem, bi z tem načinom povezave postal SB Touch odvečna komponenta v verigi, saj bi lahko preko računalnika z naloženim SB serverjem upravljal z glasbo. Toda, ali bi potem za upravljanje sploh še lahko uporabljal iPad, z aplikacijami kot je na primer iPeng?
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, iPeng dela tudi brez SB-ja. Važno je samo, da teče SB server.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem se zgubil. Zakaj bi imel SB server, če ne bi imel SB-ja?

Potem rabiš samo računalnik in en soliden DAC. Player teče na računalniku, npr. kakšen FooBar2000 in foobar uporavljaš s kakšnim iPad remote-om. Ne razumem zakaj bi rabil SB server?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QwertyVZ



Pridružen/-a: Tor Jan 2012 15:35
Prispevkov: 31
Kraj: Varaždin

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:


Torej, če prav razumem, bi z tem načinom povezave postal SB Touch odvečna komponenta v verigi, saj bi lahko preko računalnika z naloženim SB serverjem upravljal z glasbo. Toda, ali bi potem za upravljanje sploh še lahko uporabljal iPad, z aplikacijami kot je na primer iPeng?


Možeš playat i preko programa za audio reprodukciju npr. Foobar2000, koji također ima svoje komponente za upravljanje preko taba ili smartphonea.

No ja ne bih (još) toucha otpisao kao transport, jer ga odnedavno također možeš spojiti preko USB veze na DAC sa USB podrškom.
Čini mi se da SBTouch sa novopridošlim shuntom spojen na DAC MAGIC preko USBa bolje svira nego kad je DAC spojen na laptop. Čak možda bolje nego preko BNCa (za ovo nisam još 100% siguran jer ovisno o kompleksnosti glazbe zvuk je često isprekidan) Moram nabaviti USB HUB sa vlastitim napajanjem pošto imam stariji tip DACa, da se rješim isprekidanog zvuka.

Novi asinhroni DACevi ne trebaju USB hub da bi dobro radili sa Skvizom.

Bilo bi lijepo da netko tko ima SBT sa shunt napajanjem, novi USB asinkroni DAC i PC da usporedi malo razlike. Možda asinkroni DAC nije toliko osjetljiv na svičersko napajnje na PCu (i skvizu naravno).

Ovdje je opisano kako uključiti USB digital out na SB Touchu (dr. Sah je već jednom stavio taj link):

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?94512-Announce-Enhanced-Digital-Output-app-USB-Dac-and-192k-Digital-Ouput
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam to lepo rešeno tako, da je DAC na li-ion bateriji in usb charge na off Smile Enkrat na teden nafilam in to je to. V primeru dalj časa trajajočega žura lahko trpimo pa tudi hkratno napajanje in poslušanje, čeprav je razlika očitna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2801
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pipster123 je napisal/a:
Malo sem se zgubil. Zakaj bi imel SB server, če ne bi imel SB-ja?

Potem rabiš samo računalnik in en soliden DAC. Player teče na računalniku, npr. kakšen FooBar2000 in foobar uporavljaš s kakšnim iPad remote-om. Ne razumem zakaj bi rabil SB server?


Jaz sistem že imam:
Z PC-ja preko LAN omrežja na SB Touch, potem z Toucha preko coaksialnega digitalnega izhoda na DAC. Sprašujem zato, ker me zanima, če bi v primeru da odstranim SB Touch iz verige, in povežem PC direktno z DAC-em z USB kablom, še vedno lahko uporabljam iPad za upravljanje. Samo to me zanima.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko, tako jaz doma uporabljam.
V ozadju mi teče SB server, iz zvočne kartice imam coax na DAC, za upravljanje pa uporabljam iPeng.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor, kater software pa uporabljaš za predvajanje na lokalno zvočno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe