Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Velodyne sub
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aktivnih sistemov nisem veliko slišal. Tahudi Mangerji me niso čisto nič pretresli, tamali PMCji(3000 evrov) še manj, kar pa še ne pomeni, da ne verjamem, da aktivci lahko igrajo odlično.
Vprašanje je še bilo, kakšen je potem odnos do "integriranega" gramofona-to je z vgrajenim fonom, skupaj z ročko in glavo v kompletu. Če bi kupoval Kuzmo, ali ne bi bilo najbolje, da je gor še njegova ročka, glava in v gramofonu vgrajen fono-izbran od strani konstruktorja? On bi na to kombinacijo testiral in ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak, pri takih stopnji integracije se ne da čarat, menjat, preizkušat, poslušat, menjat kable.. in to potem ljudem ni več zanimivo.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6266
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj sem ugriznil v provokacijo...

LINN ta hudi set up (Kyle) predvideva njegovo ročko, njegovo glavo in po možnosti tudi phono. Pa nobene alternative. Seveda lahko menjaš, da si poslabšaš rezultat po želji..

Roksan TMS, Tabriz (ročka), Shiraz (EMT glava v titan ohišju) pa nič drugega ne pride v poštev. Spet lahko menjaš, kaci tvoji...

Brinkmann Balance (podobna finta kot Roksan in LINN)

SME ne dela glavic (po naročilu) ma njegovi gramofoni samo z njegovimi ročkami. Isto VPI, pa CONTINUUM, pa WELL TEMPERED, pa REGA P9, pa WILSON BENESCH.

Mater, sem se že utrudil od naštevanja. Koliko top sistemov je še ostalo neomenjenih ? Morda še enkrat toliko ali pa ne.

Saj se lahko pri vseh teh igraš z drugimi kombinacijami. Ponavadi ostane pri temu - igranje in otročji rezultati.
Obstajajo pa znane kombinacije gramofon - ročka - glava in spet smo tam. Ali tista kombinacija ali igranje. Saj lahko najdemo kako kombinacijo tudi mi, le verjetnost je majhna.

Za tiste, ki tega niste nikoli izkusili: pri gramofonu ko zadaneš kombinacijo je kot bi rekel ena in ena je šest ! Kar naenkrat se odpre nebo, Marija se prikaže in mi smo v devetih nebesih ! Zamenjaš ročko ali glavo za kaj tretjega - in glej ga zlomka ! Čeljust ti pade, morala tudi, j***a da ne govorimo - si jih lahko pohodiš.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1467
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gospodje, zamera gor ali dol, tole je pa čista shizofrenija. Pa kaj za boga se greste, ali sploh še kdo od vas ve,kakšen je naslov te teme? Odprite temo tuti-fruti in nakladajte, kar pač komu pade napamet.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6266
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Gospodje, zamera gor ali dol, tole je pa čista shizofrenija. Pa kaj za boga se greste, ali sploh še kdo od vas ve,kakšen je naslov te teme? Odprite temo tuti-fruti in nakladajte, kar pač komu pade napamet.

LpM.


Kaj te zanima pri subu ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gotovo me pri Velodyne subu, ne zanima mnenje nekaterih o ročkah na gramofonu.
Bogomir ima prav, dejte se fantje držat teme, ne pa, da nekateri v vsaki temi poiskušajo drugim vsiljevat svoj splošen pogled na audio sceno.
Nekateri res ne razumejo, da smo ljudje različni, ne iščemo vsi isto, zato tudi naša pot do tja, ne more biti enaka.
Ne glede na to katera "Ambasada" ali ministrstvo nam to dopoveduje.

Zadnje čase se vse teme končujejo z istim debatam, s strani enihteistih članov foruma.Škoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6266
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Gotovo me pri Velodyne subu, ne zanima mnenje nekaterih o ročkah na gramofonu.
Bogomir ima prav, dejte se fantje držat teme, ne pa, da nekateri v vsaki temi poiskušajo drugim vsiljevat svoj splošen pogled na audio sceno.
Nekateri res ne razumejo, da smo ljudje različni, ne iščemo vsi isto, zato tudi naša pot do tja, ne more biti enaka.
Ne glede na to katera "Ambasada" ali ministrstvo nam to dopoveduje.

Zadnje čase se vse teme končujejo z istim debatam, s strani enihteistih članov foruma.Škoda.


Saj sem pogruntal kaj te ne zanima.

Kaj te pa zanima pri sub-u ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6266
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni osebno so všeč rešitve dva satelita + 1 sub. Nekoč se mi je grozno dopadel Cizek Classic + KA20 sub.
Seveda mora imeti satelit robusten odziv na mid basu in basu, da ne nastane energetska luknja pri prehodu na sub.

Opažam tudi, da nekoliko višja frekvenca rezanja (ca 100Hz) precej omili vpliv sobe na reprodukcijo basov.
Trenutno eksperimentiram od @Castorja sposojen sub, narejen z dvemi Kef B300 + MonitorAudio GR20 (z odklopljenimi wooferji in zamašeno reflex luknjo). Si bom sposodil še elektronski crossover za probo.

Me pa zanima tudi zvok zadnjih serij Velodyna. Sigurno so šli kaj naprej s časom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe