Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razdelilna letev za 8 vtičnic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
Moral si odtipkat 061 xxx xxx in nič več! +386 smo dobili veliko pozneje.
Very Happy
Ta sistem je laufal tudi iz javnih govorilnic, ne čisto iz vseh. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
alenvprekršku je napisal/a:
Moral si odtipkat 061 xxx xxx in nič več! +386 smo dobili veliko pozneje.
Very Happy
Ta sistem je laufal tudi iz javnih govorilnic, ne čisto iz vseh. Wink


V študentskem domu itak. Wink
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
stormsonic je napisal/a:
hihi, v časih stare YU in JLA smo ob vikendih,..............]


he, he,.....A ti to prepisuješ iz mojega dnevnika leta 1981? Wink Te bom " tožil " za copyrights, he, he........bili smo ludi, ali ne blesavi!

Še dobro da ni bilo internetnega Big Brotherja in IP adres.

LP
Bil sem član šahovske reprezentance vojašnice, za oficirje smo bili ludi geniji, nekakšne pop zvezde in sem ga lahko sral na polno.
Na Ptuju (je vojašnica strateško umeščena v vinske gorice) sem si prisvojil razglasno stanico(v upravljanju prijatelja iz Bukovice) in so se mesece po ozvočenju vrteli Pink Floydi, Guess Who, Who in podobno, za vmes Beli knofi, čez planke sem šel že 2 dan in nato nadaljeval v tem stilu do konca.
Za nagrado so mi celo dali čin, tako da sem lahko tudi podrejene takoj naučil kako se pravilno hodi čez planke in se jih na ta zvit način znebil. Laughing
Niso se pritoževali, pravzaprav so me imeli zelo radi, kadar smo se po naključju srečali.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnogo predmetov okoli nas je nevarnih, če jih uporabljamo v nasprotju z običajno prakso. Lahko začnemo s kuhinjskimi noži in končamo pri avtomobilih, oboji so smrtno nevarni.

Običajno se od razdelilne letve pričakuje, da se jo lahko brez kakšne posebne pozornosti prijema, premika,... skratka, normalno uporablja. Da je temu tako, mora biti narejena v skladu z dobro inženirsko prakso, osnovno varnost pa zagotavlja država s standardi oz. predpisi.

V električnih laboratorijih, servisih, razvoju,... so vsi izdelki, ki so nepopolni, nevarni, če bi jih uporabljali na običajen način.

Torej Mestn pu. Dokler se greš laboratorij, ki ga imaš 100% pod kontrolo, potem OK, sicer se podredi dobri inženirski praksi.

Sicer imam občutek, da je ves tvoj HI-FI en "Baltazar" laboratorij.



lp MAre


Nazadnje urejal/a MAre007 Sre Dec 07, 2011 11:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"impulzna" telefonija in električna kava, itak...
Kuhanje kave direktno na tok se še marsikje prakticira na bolj eleganten način z namenskimi, plastičnimi posodicami.
V JNA sem bil na radarju, in porodila se nam je ideja, da bi na magnetronu (na izhodu valovoda) spekli piščanca. Nerealizirano oz. nepreizkušeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 766
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
Moral si odtipkat 061 xxx xxx in nič več! +386 smo dobili veliko pozneje.
Very Happy


ja, res. 061 LJ, 062 MB,.... moja napaka, spomin na tiste čase je vedno bolj luknjast Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Za nagrado so mi celo dali čin, tako da sem lahko tudi podrejene takoj naučil kako se pravilno hodi čez planke in se jih na ta zvit način znebil. Laughing .


Sve je bilo dozvoljeno, samo da je bilo po PS. ( PS ni "power supply" Wink )

P.S. Mogoče bi morali te "nostalgične izpade" zaznamovati v posebni rubriki, da ne bomo "mladcem" parali živce ali pa uvesti novo rubriko "Tehnično tehnološke inovacije iz prejšnjega tisočletja".

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn pri testiranju letve:

http://vimeo.com/14541536

(vpišite geslo battery)
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
Mnogo predmetov okoli nas je nevarnih, če jih uporabljamo v nasprotju z običajno prakso. Lahko začnemo s kuhinjskimi noži in končamo pri avtomobilih, oboji so smrtno nevarni.

Običajno se od razdelilne letve pričakuje, da se jo lahko brez kakšne posebne pozornosti prijema, premika,... skratka, normalno uporablja. Da je temu tako, mora biti narejena v skladu z dobro inženirsko prakso, osnovno varnost pa zagotavlja država s standardi oz. predpisi.

V električnih laboratorijih, servisih, razvoju,... so vsi izdelki, ki so nepopolni, nevarni, če bi jih uporabljali na običajen način.

Torej Mestn pu. Dokler se greš laboratorij, ki ga imaš 100% pod kontrolo, potem OK, sicer se podredi dobri inženirski praksi.

Sicer imam občutek, da je ves tvoj HI-FI en "Baltazar" laboratorij.



lp MAre
Nasprotno.
Prijatelji se kar malce čudijo kako v piko pošlihtana je notranjost mojih komponent, glede na stanje v katerem sem jih dobil.
V resnici sem zelo pikolovski do sebe in samo tuhtam kako bi našel nov smiseln način kako že pošlihtano še bolj pošlihtat, pa če traja dva meseca, ali več, da najdem še optimalnejši razpored, ne odneham.

http://www.troelsgravesen.dk/GG.htm

Taka notranjost, kot je na linku, je moja norma, le da ima pri meni skoraj vsak point to point lot še termobužirko, če je le mogoče, spajka pa je skoraj vedno ETIjeva, lotanje pa po starem in z občutkom, brez hitenja, z kolofonijo za godala, edini način, da hladnih lotov praktično ni in da so loti čisti(ni odveč žico na stiku pred lotanjem očistit z laboratorijskim etanolom) in da slučajni višek cina preprosto "odteče"..



Zaenkrat samo zvočniški kabli še niso pošlihtani kot bi si želel, ker se še nisem odločil kateri način bi najbolj ustrezal.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Stran 16 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe