Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Geometrija prostora
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1682
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Virtus

Za katero stopnjo izobrazbe in katero smer pišeš seminarsko (če ni skrivnost).
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je link do diplomske naloge NLPja (kot je zapisal Ajka edinega diplomiranega med akustiki na tem forumu). Na koncu imaš seznam literature in spletnih virov, ki ti bo koristil pri seminarski.
http://www.academia.si/diplome/diploma-m-2009-nenad-patkovic.pdf
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Tukaj je link do diplomske naloge NLPja (kot je zapisal Ajka edinega diplomiranega med akustiki na tem forumu). Na koncu imaš seznam literature in spletnih virov, ki ti bo koristil pri seminarski.
http://www.academia.si/diplome/diploma-m-2009-nenad-patkovic.pdf

Mentor: Zlatko MIHALJČIČ, univ.dipl.soc, avtor knjige "Psihologija prodaje"

http://www.cangura.com/katalog/knjigarna/zlatko-mihaljcic/

To je to o čemer ves čas govorim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 00:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Link do diplomske naloge sem prilepil za fanta, ki piše seminarsko nalogo, ker menim, da bo našel v njej precej koristnega.

Tisti, ki sedaj pametujete, kakšna bi naj bila diploma, dobra ali slaba, bi jo seveda morali prej prebrati. Potem pa polemizirati s trditvami, ki so v njej zapisane.
Na osnovi mentorjeve formalne izobrazbe in prebrane ene strani je ocenjevanje nekorektno.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, jaz imam vtis, da "možakar" kar precej pozna akustiko. To sproti dokazuje tudi na tem forumu, pa tudi tako, da se že precej let z njo preživlja.
Glede jezika pa - vsako diplomo lektorira slavist - in če ta slabo opravi svoje delo je pač tako, kot je.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Virtus



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:16
Prispevkov: 11
Kraj: Krasinec

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 01:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo me po dolgem času. Seminarsko nalogo imam na višji šoli za telekomunikacije pri predmetu avdio in video sistemi. Nekaj od tega mi bo ziher prav prišlo. Sem pa s seminarsko nekje na sredini in po mojem mnenju mi je kr ratalo.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 01:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glavni hec je, da audio in video(plus audio) produkcija v zahtevah pa dobrem zvoku preferirata različni čas poodmevanja. Tako pri filmu zraven platna potrebuješ še sofisticirane audio zavese Laughing
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Virtus



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:16
Prispevkov: 11
Kraj: Krasinec

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 02:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A niso dost zavese na oknih? So tudi sofisticirane hehe... hec hec. No nevem kaj mislis s tem.

V glavnem sm opisal kako zgleda soba dolocenih dimenzij za kvalitetno poslusanje glasbe... od absorberjev, difuzorjev, problemi resonance, echo... pa potem pravilna postavitev sistema 5.1...

Pa tudi o geometriji sm mogel napisat nekaj, zato sem tudi odprl tole temo.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Virtus



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:16
Prispevkov: 11
Kraj: Krasinec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se eno vprasanje me zanima. Ali mi lahko nastejete kaj naj ne bi vseboval prostor, ki ga zelim akusticno opremit. Moram predstavit konkreten prostor. Akusticno sem ga ze opremil z vsemi elementi...Zdaj moram se opisat kateri predmeti niso zazeljeni v prostoru in zakaj ne? Se pravi gladke povrsine, okna, omare? Prostor risem v programu za 3D risanje.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Virtus



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:16
Prispevkov: 11
Kraj: Krasinec

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 26, 2011 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa se nekaj Smile

Zakaj mora biti prostor simetričen glede na levo in desno polovico? In zakaj mora biti tudi pohištvo simetrično? Zakaj se morajo difuzorji nahajati v zadnjem delu prostora?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vsa ta vprašanja se mi zdijo "vprašljiva" in tudi seminarska bo "vsebinsko" pod Question Question Question
Tudi vprašanje je treba "dobro" zastavit, da lahko dobiš dober odgovor Exclamation
Če ne drugo, bi moral konkretno povedat in pokazat kaj si že napravil , da bi dobil konkretno pomoč ali pa "s šibo po riti", če si "zabluzil" Wink .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Vsa ta vprašanja se mi zdijo "vprašljiva" in tudi seminarska bo "vsebinsko" pod Question Question Question
Tudi vprašanje je treba "dobro" zastavit, da lahko dobiš dober odgovor Exclamation
Če ne drugo, bi moral konkretno povedat in pokazat kaj si že napravil , da bi dobil konkretno pomoč ali pa "s šibo po riti", če si "zabluzil" Wink .

Za razliko od ajke se mi zdijo vprašanja zelo v redu. So konkretna in zahtevajo konkreten odgovor, z meglenim filozofiranjem (transparenten, artikuliran, mehak, temen, svetel,... pač v tem primeru Virtusovih zadnjih vprašanj ne prideš skozi ... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tebi beseda filozofija ni jasna, kajne?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.


Nazadnje urejal/a Pestilence. Ned Mar 27, 2011 19:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Vsa ta vprašanja se mi zdijo "vprašljiva" in tudi seminarska bo "vsebinsko" pod Question Question Question
Tudi vprašanje je treba "dobro" zastavit, da lahko dobiš dober odgovor Exclamation
Če ne drugo, bi moral konkretno povedat in pokazat kaj si že napravil , da bi dobil konkretno pomoč ali pa "s šibo po riti", če si "zabluzil" Wink .

Za razliko od ajke se mi zdijo vprašanja zelo v redu. So konkretna in zahtevajo konkreten odgovor, z meglenim filozofiranjem (transparenten, artikuliran, mehak, temen, svetel,... pač v tem primeru Virtusovih zadnjih vprašanj z blefiranjem ne prideš skozi ... Smile


LP

Če ti imaš "konkretne odgovore" na "konkretna vprašanja" IZVOLI z odgovori, ali si pa samo mene čakal, da kaj napišem Shocked

Posmehuj se stvarem za katere veš zakaj gre, da boš "štos" lahko razumel Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6266
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Virtus je napisal/a:
Pa se nekaj Smile

Zakaj mora biti prostor simetričen glede na levo in desno polovico? In zakaj mora biti tudi pohištvo simetrično? Zakaj se morajo difuzorji nahajati v zadnjem delu prostora?

Lp


Stereofonija po definiciji predvideva 2 identična izvora zvoka. Ker poleg direktnega zvoka slišimo tudi odboje - morajo tudi oni biti simetrični. Jasno ?
Če zvočnikov ne postaviš v prostor simetrično in če prostor ni simetričen (vključno s pohištvom vsaj v prvi polovici sobe - okoli zvočnikov, namreč) se boš moral sprijazniti z anomalijami stereoslike.
Npr. steklena površina ob samo enem zvočniku poveča odboje višjih tonov in povzroči da se visoki močneje slišijo s tiste strani. Namesto fokusiranih instrumentov, se začneje višje lege sprehajati proti oknu. Lepo, a ne ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 2 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe