Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kakšne zvočnike izbrati, če bi jih postavil le ob steno?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

te italjane Very Happy mislim da je slišal ajka (ne najdem teme)
kolikor se spomnim je bil zelo zadovoljen, so igrali bolje kot veliko dražji zvočniki

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tukaj je ajka pisal o indiana line

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=664&start=45

pa tudi tukaj je tema:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=726&highlight=indiana+line

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Za postavitev neposredno pred zadnjo steno, so najprimernejši tako imenovani "bookshelf" zvočniki. To so majhni, kompaktni dvosistemski zvočniki. In tisti, ki imajo bassrefleks odprtino zadaj (na zadnji ploskvi), ti so nalašč za takšne primere, kot ga imaš ti. Seveda morajo biti zvočniki na stojalih, v višini ušes (ko sediš seveda). Z spreminjanjem odmika od zadnje stene pa izvedeš "fine tuning", da dobiš zvok, ki ti najbolj ustreza. Bolj vstran od stene pomeni bolj definiran bas, a z manj teže, bliže stene pa ravno obratno. Konkretnih modelov, ki pridejo v upoštev ne bi navajal, saj ima skoraj vsaka zvočniška firma vsaj en tovrsten model.

Zvočniki z bass reflex-om zadaj so posebaj NEPRIMERNI za postavitev na steno.
Imaš nekaj zvočnikov ki so narejeni posebaj za na steno (npr, Jamo A800) ampak sam bi se taki postavitvi raje izognil.Če pa res ni druge varijante (napr. "žena faktor")pa si oglej Jamo A800- jih imajo v Technomarket-u.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
zojgs



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 13:21
Prispevkov: 31
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tile zvocniki - Larsen lepo godejo neposredno ob steni:

http://www.larsenhifi.com/




MitjaF je napisal/a:
before je napisal/a:
Za postavitev neposredno pred zadnjo steno, so najprimernejši tako imenovani "bookshelf" zvočniki. To so majhni, kompaktni dvosistemski zvočniki. In tisti, ki imajo bassrefleks odprtino zadaj (na zadnji ploskvi), ti so nalašč za takšne primere, kot ga imaš ti. Seveda morajo biti zvočniki na stojalih, v višini ušes (ko sediš seveda). Z spreminjanjem odmika od zadnje stene pa izvedeš "fine tuning", da dobiš zvok, ki ti najbolj ustreza. Bolj vstran od stene pomeni bolj definiran bas, a z manj teže, bliže stene pa ravno obratno. Konkretnih modelov, ki pridejo v upoštev ne bi navajal, saj ima skoraj vsaka zvočniška firma vsaj en tovrsten model.

Zvočniki z bass reflex-om zadaj so posebaj NEPRIMERNI za postavitev na steno.
Imaš nekaj zvočnikov ki so narejeni posebaj za na steno (npr, Jamo A800) ampak sam bi se taki postavitvi raje izognil.Če pa res ni druge varijante (napr. "žena faktor")pa si oglej Jamo A800- jih imajo v Technomarket-u.

_________________
pros and cons
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne dvomim, da je zadeva HiEnd. Ampak sam vseeno nebi ob steno.Naprimer Avantdarde (največji model 50.000eur) se lahko postavijo v kot, ampak ko smo na njih poslušal "črnske narodne" se bass ni dalo nikakor spravit iz tube-efekta, in zvok je bil katastrofa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe