| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
knap
Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49 Prispevkov: 1264 Kraj: MIKLAVŽ
|
Objavljeno: Tor Dec 22, 2009 14:49 Naslov sporočila: |
|
|
te italjane mislim da je slišal ajka (ne najdem teme)
kolikor se spomnim je bil zelo zadovoljen, so igrali bolje kot veliko dražji zvočniki
LP |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
kumer
Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45 Prispevkov: 948 Kraj: MARIBOR
|
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
MitjaF
Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56 Prispevkov: 414 Kraj: KRANJ
|
Objavljeno: Tor Dec 22, 2009 20:59 Naslov sporočila: |
|
|
| before je napisal/a: | | Za postavitev neposredno pred zadnjo steno, so najprimernejši tako imenovani "bookshelf" zvočniki. To so majhni, kompaktni dvosistemski zvočniki. In tisti, ki imajo bassrefleks odprtino zadaj (na zadnji ploskvi), ti so nalašč za takšne primere, kot ga imaš ti. Seveda morajo biti zvočniki na stojalih, v višini ušes (ko sediš seveda). Z spreminjanjem odmika od zadnje stene pa izvedeš "fine tuning", da dobiš zvok, ki ti najbolj ustreza. Bolj vstran od stene pomeni bolj definiran bas, a z manj teže, bliže stene pa ravno obratno. Konkretnih modelov, ki pridejo v upoštev ne bi navajal, saj ima skoraj vsaka zvočniška firma vsaj en tovrsten model. |
Zvočniki z bass reflex-om zadaj so posebaj NEPRIMERNI za postavitev na steno.
Imaš nekaj zvočnikov ki so narejeni posebaj za na steno (npr, Jamo A800) ampak sam bi se taki postavitvi raje izognil.Če pa res ni druge varijante (napr. "žena faktor")pa si oglej Jamo A800- jih imajo v Technomarket-u. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
zojgs
Pridružen/-a: Pet Okt 2008 13:21 Prispevkov: 31 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Tor Dec 22, 2009 21:21 Naslov sporočila: |
|
|
Tile zvocniki - Larsen lepo godejo neposredno ob steni:
http://www.larsenhifi.com/
| MitjaF je napisal/a: | | before je napisal/a: | | Za postavitev neposredno pred zadnjo steno, so najprimernejši tako imenovani "bookshelf" zvočniki. To so majhni, kompaktni dvosistemski zvočniki. In tisti, ki imajo bassrefleks odprtino zadaj (na zadnji ploskvi), ti so nalašč za takšne primere, kot ga imaš ti. Seveda morajo biti zvočniki na stojalih, v višini ušes (ko sediš seveda). Z spreminjanjem odmika od zadnje stene pa izvedeš "fine tuning", da dobiš zvok, ki ti najbolj ustreza. Bolj vstran od stene pomeni bolj definiran bas, a z manj teže, bliže stene pa ravno obratno. Konkretnih modelov, ki pridejo v upoštev ne bi navajal, saj ima skoraj vsaka zvočniška firma vsaj en tovrsten model. |
Zvočniki z bass reflex-om zadaj so posebaj NEPRIMERNI za postavitev na steno.
Imaš nekaj zvočnikov ki so narejeni posebaj za na steno (npr, Jamo A800) ampak sam bi se taki postavitvi raje izognil.Če pa res ni druge varijante (napr. "žena faktor")pa si oglej Jamo A800- jih imajo v Technomarket-u. |
_________________ pros and cons |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
MitjaF
Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56 Prispevkov: 414 Kraj: KRANJ
|
Objavljeno: Sre Dec 23, 2009 17:15 Naslov sporočila: |
|
|
| Ne dvomim, da je zadeva HiEnd. Ampak sam vseeno nebi ob steno.Naprimer Avantdarde (največji model 50.000eur) se lahko postavijo v kot, ampak ko smo na njih poslušal "črnske narodne" se bass ni dalo nikakor spravit iz tube-efekta, in zvok je bil katastrofa. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|